Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נסיעה לאילת עם i10 החדשה או, ״אתה משוגע?״

ozal5
שימו לב! השרשור הזה בן 1330 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נהנתי לקרוא את הסקירה.

נתת פידבק על מכלול דברים ובצורה תמציתית, כולל תמונות שזה חשוב, תודה!

גם טוב לדעת שלא כל הגירים הרובוטים נולדו שווים ונשמע שיש שיפור מתמיד בחזית הזאת לפחות אצל יונדאי.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזמנו גם הפיקנטו 1.0 ליטר הידנית שלי הגיעה בלא שום בעיות ובנוחת סבירה לחלוטין לאילת.

אבל אין להשוות לירידה שנה אח"כ עם הפלואנס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, EliC25 כתב:

וואו לשכור (ולא להשכיר...) רכב מיני לנסיעה לאילת, בהחלט מדובר במשוגע. אני לא הייתי לוקח סופר מיני לאילת.

נשמע שבכל זאת יונדאי עשו משהו די טוב עם הרובוטי, ולפי איך שאני רואה אותן עולות על הכביש הן לא הולכות להיות ירייה ברגל.. אבל רק הזמן יגיד.

עשיתי עם קליאו 2016 נסיעות לאילת כולל טיול נהיגה מסביב לדרום הארץ(227 ז״ל, 40, 31 ועוד ועוד) ויצאתי מהרכב רענן לגמרי.

יותר מזה, חציתי את פורטוגל עם פיאט פונטו(2018) וחציתי את הגבול בין צרפת לאנדורה בחורף(נובמבר) בלילה(כביש מפותל עם 6 מעלות מתחת ל0 ודרך דיי קשוחה ואף מושלגת למחצה) ללא שום תחושת עייפות מהנהיגה עצמה באופל קורסה 2018, הסופר-מיני המודרניות(עד כמה שפונטו היא מודרנית) רובן ליחיד נוחות מאוד גם בנסיעה ארוכה מאוד.

המיני המודרניות מתקרבות כבר ממש בקטגוריה לזה.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ויש לי ידידה שנוסעת מרכז - אילת עם הפיקנטו שלה לפחות 4 פעמים בחודש... זה לא אומר שזה יותר נוח מרכב גדול שבנוי טוב יותר, כמובן עם בקרת שיוט, משענת יד נורמלית ומזגן שלא פוגע בביצועים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנקודה היא שאני לא הרגשתי עייפות מיוחדת - באופל ובקליאו שלי היו בקרת שיוט, באופל היה גם משענת יד, מעולם לא התפשרתי על מזגן או חימום ומעולם לא הרגשתי השפעה משמעותית שלהם על הביצועים.

האם בגולף לא יותר נוח? יותר נוח, האם זה משמעותי מספיק כדי לשלם 200 שקל יותר ליום על רכב שכור לצורך העניין? כנראה שלא.

עריכה אחרונה על ידי noknok

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב,

כפי שהבטחתי, הנסיעה חזור,

סה"כ וכו',

טוב, נתחיל מאתמול, יצאנו בשעה 13:30 מאילת,

הנסיעה החלה מאוד נעים ונינוח, ואז, הגעתי לעליות של מצפה רמון,

פה, הרגיש חוסר הכוח, לקח לרכב זמן להאיץ בעליות, הגיר, תפקד נהדר, לא הרגיש שהוא מנדנד את הרכב, מאחורי היה נהג עם גרנד קופה ומקדימה אוקטביה 1.0 והרכב לא גרם לאף אחד להאט ולא נשאר הרבה מאחור,

נכון, הדוושה עד הסוף והרכב מטפס לאט לאט לאט במהירות, אבל בסוף הוא מגיע, בסוף, עד שיש עוד עיקול ואני חייב להוריד מהירות ודאמט, שוב צריך לטפס לאט לאט..

חייב לציין משהו ששמתי לב, הרכב מרגיש מאוד מאוד לא בטוח בעיקולים, באחד העיקולים, במהירות של 50, הרגשתי שאני כמעט נזרק, משהו בשילוב של הצמיגים וההיגוי שלא הכי מתקשר, אך מדובר ברכב עירוני.

למען המולדת (אני צוחק, הפורום),

היום בדרך להחזרת הרכב (מבת ים לכפר סבא) החלטתי לקחת סיכון, לכנס לפקקים של כביש 4 בבוקר (זכור לי שדובר פה על זה שהמבחן האמיתי הוא בפקקים), האמת? הפתעה, הרכב מרגיש חלק, באף שלב, אף שלב, לא הרגשתי נדנוד מסיבי מעצבן,

להפך, אפילו הייתי בשיחה בטלפון והרגשתי מאוד נינוח בפקק, המזגן מעולה, הרכב נעים,

קיבלתי את האוטו עם 3/4 דלק, כשהגעתי לתחנה בכפ"ס נשאר ברכב 50 ק"מ לתדלוק, המחוג היה כמעט על האדום, שמתי 100 ש"ח ובום, אותם 3/4.

הרכב הוחזר לאחר - 813 קילומטר.

כ- 300 ש"ח דלק.

הרבה גז, הרבה ברקס, הרבה מזגן, הרבה ציוד,

והפתעה אחת, לרכב יחסית קטן, אבל מאוד נעים.

ולסיום, משום מה ממש אהבתי את הצבע אפור/לבן בשילוב הכחול של יונדאי, בעיקר בקטע הנ"ל - 

a954f14a-c418-444a-9a79-9c7a32dd5de8.jfif

עד כאן תם לו הפרק של ה-I10 איתי.

סיימנו ביחסים טובים, החנתי אותה במגרש ושלמתי את הסכום בעבורה,

סה"כ?

היה שווה את הניסיון.

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע טוב, אולי באמת יונדאי גילו איך עושים חד מצמדי טוב.

למרות כל העיכולים, מקווה שלא התהפכה לך הבטן ומצאת תחנה נוחה לשחרר בה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, EliC25 כתב:

נשמע טוב, אולי באמת יונדאי גילו איך עושים חד מצמדי טוב.

למרות כל העיכולים, מקווה שלא התהפכה לך הבטן ומצאת תחנה נוחה לשחרר בה.

לפני 1 דקה, motior כתב:

תודה על הסקירה. רק שים לב בבקשה ש"עיקולים" ולא "עיכולים" :-)

דאמט, חשבתי שהפאנצ' יתפוס טוב,

על חבר זה עבד יפה,

תקחו את העיקולים ותהפכו אותם לעיכולים ותחשבו מה ההרגשה שבגללה המילה הפכה לעיכולים או שהייתי צריך לרשום עיק(כ)ולים.

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על השיתוף.
האם יש אפשרות לתפעול ידני של הגיר ולנעול אותו בהילוך מסוים?
שכשאני נוהג ברכב חלש יחסית אני לוקח שליטה על הגיר בעליות ארוכות ומחזיק את המנוע בתחום היעיל שלו. במנועים אטמוספרים המשמעות היא להחזיק את המנוע בקצה העליון של הסל'ד לאורך כל העליה.
זה נשמע רע לנוסעים ברכב, המנוע ממש צועק אבל לפעמים זאת הדרך היחידה לשמור על הקצב.

ביואיק  SUV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, EliC25 כתב:

וואו לשכור (ולא להשכיר...) רכב מיני לנסיעה לאילת, בהחלט מדובר במשוגע. אני לא הייתי לוקח סופר מיני לאילת.

לא יודע מאיפה הקביעה הנחרצת הזו.

כמובן שזה גם טעם אישי ומבנה גוף.

רכבים כדוגמת MI/107/אלטו אני באמת נוטה להסכים שזה יהיה סיוט. (ניסיון אישי מנסיעה עד איזור מצפה רמון על C1). 

עם ספארק/פיקנטו (אין לי ניסיון עם היונדאי)  אין שום בעיה.

כבר עשיתי מספר נסיעות ארוכות והיה בסדר גמור.   

כמובן שסופר-מיני/משפחתית תהיה נוחה יותר ופחות מעייפת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, Benor כתב:

כמובן שסופר-מיני/משפחתית תהיה נוחה יותר ופחות מעייפת.

בדיוק מהסיבה הזו, כי האלטרנטיבה קיימת. והאלטרנטיבה בהחלט טובה יותר.

הפיאסטה שלנו למשל נוחה באופן ממוצע לקטגוריה, אבל אי אפשר להשוות אותה לרכב סדאן גדול יציב ונוח.

צריכת הדלק היא אותו דבר כנראה, איכות הנסיעה שונה לחלוטין לכן אין סיבה שאעדיף ירידה כזו ברמה בנסיעה כ"כ ארוכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1330 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...