Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 3 דקות, netanel1014 כתב:

מי שאינו מחוסן או שאין לו נוגדנים בדם הוא מסכן את עצמו ולא את הציבור.

למה שטמבל כזה יתפוס מיטות בבתי חולים ויתרום לקריסה של מערכת הבריאות ?

ולמה אני צריך לממן לו טיפול רפואי?

לפני 3 דקות, netanel1014 כתב:

לא יודע למה קוראים למתנגדי חיסונים מטומטמים אולי אנחנו אלה המטומטמים.. שמסתירים מהציבור חוזה עם פייזר ודוחפים לנו את החיסונים שלהם בלי הפסקה וקוראים להם בשמות חדשים

אוקי נגיד ואתה צודק

עכשיו ה FDA אישר מנה שלישית

גם לו יש חוזה עם פייזר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, netanel1014 כתב:

מישהו מוכן להסביר לי מה העניין עם התו הירוק?.

למה לבטל אותו מה 1.10 ? .

לא מבטלים את התו הירוק.

מי שלא התחסן חיסון שלישי. או שעברה חצי שנה מהשני.

יבוטל התו.(תומרת יחשב לא מחוסן)

וכמובן מי שלא התחסן.

עריכה אחרונה על ידי yor2

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, Transporter כתב:

למה שטמבל כזה יתפוס מיטות בבתי חולים ויתרום לקריסה של מערכת הבריאות ?

ולמה אני צריך לממן לו טיפול רפואי?

אוקי נגיד ואתה צודק

עכשיו ה FDA אישר מנה שלישית

גם לו יש חוזה עם פייזר?

למה אתה קובע שהוא תופס מיטות בבתי חולים ויגרום לקריסה? . רוב החולים הקשים זה מבוגרים וגם הם רובם ככולם כבר מחוסנים.

זה לא שונה מיזה שיש אדם שרוצה לחיות כמו שהוא רוצה ויהיה חולה. לדוגמא אדם חולה סוכרת רוצה לאכול סוכר ולמות , תכריח אותו לא לאכול סוכר? זכותו.

זה שזה יוצא לך מהכיס אין לך מה לעשות זאת דמוקרטיה. כמו שיוצא לך מהכיס משכורות עתק לאנשי צבא וימי הולדת לנשיאים/ ראשי ממשלה במליוני שקלים.

לפני 8 דקות, yor2 כתב:

לא מבטלים את התו הירוק.

מי שלא התחסן חיסון שלישי. או שעברה חצי שנה מהשני.

יבוטל התו.(תומרת יחשב לא מחוסן)

וכמובן מי שלא התחסן.

זה מה שאני לא מבין. אני התחסנתי בשני חיסונים בלי שיגידו לי מראש שהם פגי תוקף (כמובן שעשו זאת כדי לא למנוע אנשים לא להתחסן).

פתאום קמו המדענים שפיתחו את החיסון ואמרו שצריך עוד חיסון ואפילו עוד חיסון אחריו (רביעי) ואם לא יוטלו עליי סנקציות.

אז כנראה שלא יהיה סוף לדבר. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, netanel1014 כתב:

למה אתה קובע שהוא תופס מיטות בבתי חולים ויגרום לקריסה? . רוב החולים הקשים זה מבוגרים וגם הם רובם ככולם כבר מחוסנים.

זה לא שונה מיזה שיש אדם שרוצה לחיות כמו שהוא רוצה ויהיה חולה. לדוגמא אדם חולה סוכרת רוצה לאכול סוכר ולמות , תכריח אותו לא לאכול סוכר? זכותו.

זה שזה יוצא לך מהכיס אין לך מה לעשות זאת דמוקרטיה. כמו שיוצא לך מהכיס משכורות עתק לאנשי צבא וימי הולדת לנשיאים/ ראשי ממשלה במליוני שקלים.

טוב ברור שלא הסתכלת לשניה בנתונים אז אתה סתם מבזבז את הזמן לשנינו

הנה רוב החולים

נכון לאתמול 4.3 חולים קשים מחוסנים, ו 185 חולים קשים לא מחוסנים

כשתבין את זה תגיב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, Transporter כתב:

טוב ברור שלא הסתכלת לשניה בנתונים אז אתה סתם מבזבז את הזמן לשנינו

הנה רוב החולים

נכון לאתמול 4.3 חולים קשים מחוסנים, ו 185 חולים קשים לא מחוסנים

כשתבין את זה תגיב

עזוב את הנתונים שמאכילים אותך. תצא מנקודת הנחה שלכולם יש אינטרס , לכולם..העולם בנוי על זה.את האינטרסים של משרד הבריאות עם פייזר הסתירו. את הדיונים בנושא הסתירו וסוויגו זאת "סודי ביותר".

אני מדבר איתך על זכויות אדם. מי שלא התחסן וחולה קשה זאת בעיה שלו - הוא בחר את זה.

מערכת הבריאות צריכה לתת מענה לכל אחד לא משנה מה הסיבה שהוא חולה. מיום ליום החולים עולים למרות שיש חיסונים וכמעט כל האוכלוסיה אחרי זה.

עריכה אחרונה על ידי netanel1014
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו אז מעולה אם לכולם יש אינטרס ומוכרים לנו נתונים שיקריים 

אין טעם שכל אותם מתנגדי חיסונים ומתנגדי משטר יכנסו לבתי חולים כי  ברור שהאינטרס של הרופאים לגרום להם להיות חולים יותר ולשלם על טיפולים יקרים

פשוט  שיחתמו שהם מוותרים על הטיפול  זה הכל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, netanel1014 כתב:

עזוב את הנתונים שמאכילים אותך. תצא מנקודת הנחה שלכולם יש אינטרס , לכולם..העולם בנוי על זה.

תקשיב שאתה מתחיל לדבר ככה אני אומר לך בקש ממאסק שיעלה אותך על הטיל הבא שהוא משגר כדי שתראה במו עיניך שכדור הארץ הוא עגול ולא סתם מאכילים אותך בסיפורים כי לכולם יש אינטרס.

יש נתונים. יש X חולים קשה לא מחוסנים ויש Y חולים קשה מחוסנים. X גדול בהרבה מY. זהו. זה לא קשור לפייזר, וזה לא קשור למשרד הבריאות זו המציאות.

אלו גם לא נתונים סטטיסטיים ריקים שאפשר לפרש אותם בכמה צורות ולתת להם כל מני הסברים. הם עקביים ולא מותירים מקום לספק.
לא היו צריכים לספר לך על תוקף של החיסון כי היה ברור שיש לו תוקף. לכל חיסון יש תוקף כשמדובר בווירוס כזה. כמו שלחיסון לשפעת יש תוקף. אותה משוואה, ועדיין אם עשית שני חיסונים מצבך טוב בהרבה ממי שעשה 0 חיסונים מבחינת הגנה, ואתה עדיין תהיה פחות מדבק ולכן גם פחות מסוכן לאחרים.

באופן אישי עוד לא ביצעתי את החיסון השלישי בעיקר מחוסר זמן וגם כי מאיך שאני מפרש את הנתונים לאדם צעיר ובריא עם שני חיסונים יש עדיין הגנה מאוד טובה.
יחד עם זאת אני עדיין מסתובב עם מסיכה כשאני במקומות ציבוריים כי אני חושב שזה מאמץ כל כך קטן שיכול באמת לשנות את התמונה, לא פחות מחיסון שלישי/רביעי/עשירי.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • מצחיק 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מחסור במכשירי אקמו. 

ולפי הנתונים של אתמול ( מפיו של שר הבריאות ) מחוברים למכשירי אקמו 37 חולי קורונה, 31 מהם לא מחוסנים.  יש עוד 15 מחוברים למכשיר שהם לא חולי קורונה. נשארו כמה מכשירים בודדים שהם עוד לא בשימוש.  אם יצטרכו לחבר עוד חולים, יחליטו מי כן ומי לא יחיה.

אז יגיע בן 66 מחוסן ו בן 45 לא מחוסן, יצטרכו להחליט...  לפי מה שמשתמע ,  לא יחברו את היותר מבוגר לטובת צעיר יותר.

הוגן? 

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, vladclar כתב:

יש מחסור במכשירי אקמו. 

ולהביא עוד מכשירים לא יעזור, כי גם יש מחסור באחיות עם הכשרה מתאימה ובטכנאים שיודעים לתפעל את המכשירים האלו.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, vladclar כתב:

הוגן? 

image.png.9c1dd33acbcdd3c205d3cb24ef534800.png

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זהו שאין צורך במיון ראשוני,  כאשר כל מי שיכול להתחסן  באמת מתחסן. ככה היו עד 10 חולי קורונה מונשמים במכשיר אקמו באותה כמות הנדבקים היומית ( כ 10 אלפים מאומתים). 

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זוכרים את הסרט הנחשול,  אז זה מדהים איך אפשר להסית עם שלם נגד קבוצה מסויימת. 

אני מאמין שיש אמת בנתונים שמדווים באתר של משרד הבריאות,  נכון זה קל להגיד שזה גל של לא מחוסנים.

אבל יש קצת בעיה עם אמרה כזאת. 

30% מהמאומתים כל יום הם ילדים בני 0-9, אז מה רוצים מהם ?  אף אחד לא טורח להגן עליהם ואין אישור כרגע לחסן אותם.

עוד 20% הם ילדים עד גיל 19,  פה לא ברור כמה עד גיל 12 וכמה מעל , אבל אני מניח שגם פה יש הרבה לא מחוסנים שבצדק או שהם מתחת לגיל 12, או שיש חשש להורים לחסן ילד בן 13 או 14, שמבחינת משקל וגודל והתפתחות הוא די דומה לילד בן 12. 

אז מה יש לנו ? 50% מהמאומתים הם ילדים מתחת לגל 19. 

image.png.a960410b4e527f77c9a0416ddebd1213.png

לגבי הדבקה והידבקות של מחוסנים מנה שלישית , אני בטוח שיש פה עיוות מטורף בנתונים, אבל זה לא מרוע.

זה פשוט כי אף אחד לא מעודד מחוסנים מנה שלישית להיבדק אחרי מגע עם מאומת.

אני מחוסן מנה שלישית , הייתי במגע הדוק  עם חולה קורונה מאומת בן 11 ...  כל מה שמשרד הבריאות שלח לי היה אתה לא חייב בידוד 

אבל מומלץ להיבדק. 
מה האינטרנס שלי ללכת לעמוד 4 שעות בתור ? או אפילו לא -4 שעות .. רק חצי שעה?
הרי אני לא חייב בידוד , ואם אצא חיובי אצטרך להיכנס ל -10 ימי בידוד מיום הבדיקה.

לכן בגרף של המאומתים לא רואים מאומתים אחרי מנה שלישית.

אבל אני יודע בוודאות על מקומות שכן חייבו עובדים /חוסים שהיו מחוסנים מנה שלישית ומצאו הרבה מאומתים. 

אני רק יכול לחשוב על חברה גדולה שעלולה להיפגע מזה שיגלו שמחוסנים מנה שלישית נדבקים ומדביקים ולהבין למה לא מחייבים מחוסנים להיבדק. 

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שבוע שעבר ראיינו רופא בכיר באחד מבתי החולים הגדולים בארץ (במחילה לא זוכר איזה)

הוא נתן מצב תיאורטי שכבר לא כל כך תלוש מהמציאות: נשארה מיטת אשפוז אחת, מגיעים לאשפוז שני חולי קורונה - אחד מעל גיל 65, התחסן בכל המנות, נשמר, עשה הכל לפי הספר; והשניה, בחורה צעירה שלא התחסנה והתנהגה כאילו אין קורונה. הפרוגנוזה/סיכויי ההצלה של הצעירה גבוהים בהרבה משל המבוגר (אבל את שניהם אפשר להציל). הוא שאל - למי אנחנו נותנים את המיטה, לצעירה או למבוגר? התשובה היא שאין שאלה בכלל - לצעירה, כי הולכים לפי הפרוגנוזה בלבד. שאר הראיון היה על כמה שזה מקומם אותו ומעצבן אותו אבל שלהם כרופאים אין ברירה.

אז אמנם מצב כזה קיצוני ספק שיקרה (למרות שבאיטליה כבר קרה בהתחלה), אבל המשאבים לא מוגבלים, וגם משאבים לא מוחשיים מוקצים ע"פ הסיפור הנ"ל. 

• אהבתי 1
  • מבאס 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@korolaבודאי שיש אפשרות להגן על הילדים: שכל בני 12 ומעלה יתחסנו, שכולם יקפידו על עטיית מסכה כהלכתה. אבל כשההורים בני ה-30 מסרבים להתחסן (כולל בוסטר) יש מרשם להפצה נרחבת, וכשהמספרים גדולים גם אחוז קטן של צעירים מסתבכים יסתום את המערכת. ראה מה שקורה בארה"ב.

@Blaz00rהבעיה לא רק בחולי קורונה. אתה לא רוצה להגיע לבית חולים אחרי תאונת דרכים, להכנס לניתוח מיידי, ואז, בסוף הניתוח, לגלות שאין מקום ביחידה לטיפול נמרץ כי הצוות הוסט ליחידת קורונה שמלאה בסרבני חיסונים.

דרך אגב, הסיפור של בחירת חולים ליחידות לטיפול נמרץ אינו חדש. בגלל המחסור הכרוני במיטות טיפול נמרץ הרי שכבר שנים רבות המציאו בארץ המצאה שנקראת "טיפול מוגבר" - חדר או שניים במחלקה רגילה שאליו מכניסים חולים שלא מוצאיל להם מיטה בטיפול נמרץ. לא יעזור דבר  המחלקות האלה מצוותות בפחות צוות מיחידות לטיפול נמרץ, והצוותים פחות מיומנים. מדובר בהבדלים משמעותיים, וזה עולה בחיי אדם.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, korola כתב:

זוכרים את הסרט הנחשול,  אז זה מדהים איך אפשר להסית עם שלם נגד קבוצה מסויימת. 

אני מאמין שיש אמת בנתונים שמדווים באתר של משרד הבריאות,  נכון זה קל להגיד שזה גל של לא מחוסנים.

אבל יש קצת בעיה עם אמרה כזאת. 

30% מהמאומתים כל יום הם ילדים בני 0-9, אז מה רוצים מהם ?  אף אחד לא טורח להגן עליהם ואין אישור כרגע לחסן אותם.

עוד 20% הם ילדים עד גיל 19,  פה לא ברור כמה עד גיל 12 וכמה מעל , אבל אני מניח שגם פה יש הרבה לא מחוסנים שבצדק או שהם מתחת לגיל 12, או שיש חשש להורים לחסן ילד בן 13 או 14, שמבחינת משקל וגודל והתפתחות הוא די דומה לילד בן 12. 

אף אחד לא רוצה שום דבר מילדים שלא יכולים להתחסן בגלל הגיל. הם לא אלה שמעמיסים על בתי חולים. לא צריך לערבב את כולם באותו הסלט. יש מספיק לא מחוסנים ( בשום מנה) בגילאים שעלולים להסתבך ולגרום לאי ספיקה של בתי חולים ( בנוסף שאלה שכן התחסנו,  אבל נפלו באחוזים הבודדים שלא קיבלו הגנה בפני תחלואה קשה- אבל כאן אין מה לעשות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...