Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 5 דקות, sagibd95 כתב:

תשלם לי 50,000 מבטיח להדוף בגופי את השוטרים והפקחים

חס וחלילה יש חוק וצריך לכבד אותו

לפני 3 דקות, Blaz00r כתב:

לא שבא לי לחזור לדיון הזה, אבל אמרת די מפורש שמותר לך לצלם ושלא יעשו לך כלום כי הכל חוקי והדבר היחיד שאתה חושש ממנו הוא שיתנו לך קנס על זה שאתה בלי מסיכה לצורך הצילום...

אז תחזור למעלה ותראה בדיוק מה היה כתוב

יש  בעיה עם העניין של המסכה ומנסים לפתור את זה כרגע

אני לא יכול ששוטר יבוא באמצע צילומים ויגיד לי או שתשים מסכה או שתקפלו הכל

זה לא קשור לקנס הזה

קבלתי בחיים דוחות תנועה קצת יותר גדולים והערעורים עליהם עלו לי הרבה יותר מ 500

הקנס לא מעניין

יותר חשוב שלא יהרסו לי יומיים של עבודה ונסיעה במיוחד לשם

זה נסיעה, הקמות של שעות, תיכנות של במה שעוד לא עשיתי  ולוקח כמה שבועות

זה יותר יקר מ 500 שקל

אחרת אני יכול פשוט לצלם באיזה וילה ואף אחד לא יגיע

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משהו מאוד מוזר לי בנתונים,  אני עוקב אחרי המקדמים השבועיים,

בדר"כ הייתה קורולציה, אבל לאחרונה התמונה הפוכה ממה שחשבתי שיקרה.

חשבתי שמספרי המאומתים יעלו , אבל בגלל החיסונים מספר החולים קשה החדשים ירד.

בפועל , מספר החולים קשה די יציב, אבל יש ירידה מהירה יותר במספר המאומתים.

בטוח שיש סיבה הגיונית לזה.... אבל אני חושש שדווקא אלו שלא הולכים להתחסן , הם אלו שלא הולכים להיבדק. 

וזה אומר שנתחיל לפתוח, תתחיל התפשטות המחלה בין אלו שלא התחסנו, הם לא ילכו להיבדק (כי ככה הם).

אז לא נראה את המספרים הגדולים במאומתים .. אבל בגלל שלבתי חולים הם מגיעים בסופו של דבר,

אז נראה את התחלואה רק דרך האשפוזים בבתי חולים.

וזה גם אומר שאפשר לסגור את המערך של קטיעת שרשרות ההדבקה .. כי המאומתים לא נבדקים. 

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, korola כתב:

משהו מאוד מוזר לי בנתונים,  אני עוקב אחרי המקדמים השבועיים,

בדר"כ הייתה קורולציה, אבל לאחרונה התמונה הפוכה ממה שחשבתי שיקרה.

חשבתי שמספרי המאומתים יעלו , אבל בגלל החיסונים מספר החולים קשה החדשים ירד.

בפועל , מספר החולים קשה די יציב, אבל יש ירידה מהירה יותר במספר המאומתים.

בטוח שיש סיבה הגיונית לזה.... אבל אני חושש שדווקא אלו שלא הולכים להתחסן , הם אלו שלא הולכים להיבדק. 

וזה אומר שנתחיל לפתוח, תתחיל התפשטות המחלה בין אלו שלא התחסנו, הם לא ילכו להיבדק (כי ככה הם).

אז לא נראה את המספרים הגדולים במאומתים .. אבל בגלל שלבתי חולים הם מגיעים בסופו של דבר,

אז נראה את התחלואה רק דרך האשפוזים בבתי חולים.

וזה גם אומר שאפשר לסגור את המערך של קטיעת שרשרות ההדבקה .. כי המאומתים לא נבדקים. 

עזוב את התאוריות האלה 

יכול להיות שהמוטציה  גורמת לחולים קשים להשאר יותר זמן במחלקה

כמה אנשים לא הולכים להבדק? אלפים בשבוע?

לא מאמין לזה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש סיבה הגיונית מאד - חולה קשה יכול להשאר בסטטוס הזה כמה שבועות לפני שהוא או הולך לעולמו או יורד לסטטוס של בינוני ומטה. לכן צפה עקומה מתונה מאד של ירידת מספר החולים קשה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, sperial כתב:

טרנספורטר - לגבי ה"חבר" - אני חוזר - שייצור קשר עם מוקד קופת החולים לקבל הנחיות. 

החיסון של 500,000 ה"בעייתיים" (שה הרבה יותר - בסביבות 2.1 מיליון) לא יפתור את המגיפה אבל בהחלט יצמצם אותה. לא לשכוח שהילדים עד גיל 16 נדבקים ומדביקים, ועם פתיחת מערכת החינוך יידבקו וידביקו יותר, ובגלל המספרי הגדולים והוריאנט הבריטי יהיו ביניהם גם חולים קשים.

דרך אגב, @יובל .מ. זמן התגובה של מתחמי פקע"ר בעייתי כלשהו. בת הזוג של אחד הבנים שלי חיכתה בשבוע שעבר לא פחות מ-48 שעות. חוץ מזה, במקרה של חשיפה גם בדיקה שלילית אחת אינה פוטרת מבידוד. לכן חשוב להתקשר טלפונית לגורם הרפואי הרלוונטי (לא לגשת לשום מוקד!).

איזה איזור?

בעקבות הדבקה אחת במשפחה כולנו עשינו, נעשו בערך 40 בדיקות בשבוע וחצי האחרון, אף אחת לא לקחה יותר מ12 שעות כולל בסופש.

הבדיקות באיזור ירושלים ומעלה אדומים. אפילו ההמתנה לבדיקה לא לקחה יותר מ10 דקות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם ככה אז סבבה,  התחלואה יורדת . המקדם מתחת ל-1 

זה רק עיניין של זמן עד שנגיע למספר מאות חולים ביום ..וזהו

מחוסנים , לא מחוסנים.. דרכון ירוק או לא.... המחלה תידעך 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיקות בפקע"ר או בקופ"ח. הניסיון שלי הוא באיזור חיפה - כרמיאל - נהריה. 

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, korola כתב:

אם ככה אז סבבה,  התחלואה יורדת . המקדם מתחת ל-1 

זה רק עיניין של זמן עד שנגיע למספר מאות חולים ביום ..וזהו

מחוסנים , לא מחוסנים.. דרכון ירוק או לא.... המחלה תידעך 

אתה לא חושב שאם הכל יהיה פתוח היא תעלה?

אפשר לפתוח את קיסריה ונגיע למ 500 מאומתים ביום עוד חודשיים ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי התחלואה - אין ספק שהיא תדעך אבל לאור מצב החיסונים והתחלואה הקיימת זה יגיע לאיזה Plateau שכנראה יהיה אפשר לחיות אתו. אבל יש הסתייגות - התנאי הוא המשך הקפדה על כללי ריחוק חברתי.

ארועים המוניים, במיוחד באוכלוסיות עם רמת חיסון (טבעי ו"מלאכותי") לא מספקת עלולה לגרום גלים שיעמיסו על מערכת הבריאות. לא בכדי יש הרבה התעסקות עם ההילולה במירון השבוע ועם פורים בשבוע הבא - התקהלויות גדולות של אוכלוסיות לא מחוסנות עלולות לגרום התפרצויות שיכבידו על מערכת הבריאות. 

טרנספורטר - עדיין מוקדם לפתוח את קיסריה. גם כך ממשלת ישראל חוזרת על הטעויות של אפריל - מאי ושל אוקטובר - נובמבר. אבל אם קצב ורמת החיסון יתקדמו במידה הדרושה, ולא יהיה איזה ווריאנט שיחזיר אותנו למשבצת הראשונה, יתכן שיהיה אפשר לפתוח ארועים למחוסנים ומחלימים בלבד באחוזי תפוסה נמוכים, לראות מה ההשפעה על התחלואה (רישום של הבאים ומעקב רפואי אחריהם משך 2-3 שבועות) כדי לקבל החלטה מושכלת על הרחבת הפתיחה.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא באמת חשבת שהיכל מנורה ישאר סגור עד 2030 

או שאירועי תרבות יהיו כל החיים ל 500 איש נכון?

בדיוק כמו שמראים חנויות רחוב פתוחות ואומרים שמספיק עם השקר הזה של "הכל סגור"

יבוא יום שהם יגלו כמה מסיבות של מאות-אלפי אנשים מתקיימות בכל שבוע

ויבינו שצריך לחיות עם זה

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טרנספורטר - אתה צריך ללמוד את המילה הראשונה שלומד כל עולה חדש:

ס ב ל נ ו ת.

דיברתי קודם על ניו ירק שמתחילה לפתוח את האולמות הגדולים - עם תפוסה של 10%. אני מקווה מאד שהמגיפה תסתיים הרבה לפני 2030, אבל 2022-23 אלה לא מילים גסות. מקווה מאד שמבצע החיסונים יחזור לקצב שהיה לפני כמה שבועות ושתוך מספר חודשים לא גדול נקבל OK גם לחיסון נוער וילדים (פייזר עובדת על גילאי 12-16 ואאל"ט מודרנה על גיל 6 ומעלה), כך שעד סוף 2021 כבר נגיע ל-60-80% חיסון.

אני לא מכיר מסיבות של מאות אלפי אנשים. אולי מאות עד אלפי אנשים, ולוויות קצת יותר גדולות. מופעים בפארק הירקון לא יתחדשו עוד הרבה זמן, יש עוד כמה שלבים בדרך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע לא יודע מה להגיד לך

אני שומע ברחוב פה ושם דיבורים על מסיבות של אלפי אנשים בפורים

מתישהו מישהו יתעורר בממשלה ויבין שהדברים האלה מתקיימים

ועדיף לעשות אותם מסודר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הממשלה יודעת איפה יש מסיבות של מאות ואלפי אנשים. בדרך כלל זה הלויה ( לפעמים חתונה). מגזרים מאד מסויימים. זה תמיד היה וזה תמיד יהיה . סטטוס קוו אבל רוב הציבור לא שם.
הממשלה לא צריכה להתעורר. ציבור המצביעים צריך.
מה עם תוכנית מענק למתחסן ? מתי יצאו עם זה לציבור ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, sperial כתב:

טרנספורטר - אתה צריך ללמוד את המילה הראשונה שלומד כל עולה חדש:

ס ב ל נ ו ת.

דיברתי קודם על ניו ירק שמתחילה לפתוח את האולמות הגדולים - עם תפוסה של 10%. אני מקווה מאד שהמגיפה תסתיים הרבה לפני 2030, אבל 2022-23 אלה לא מילים גסות. מקווה מאד שמבצע החיסונים יחזור לקצב שהיה לפני כמה שבועות ושתוך מספר חודשים לא גדול נקבל OK גם לחיסון נוער וילדים (פייזר עובדת על גילאי 12-16 ואאל"ט מודרנה על גיל 6 ומעלה), כך שעד סוף 2021 כבר נגיע ל-60-80% חיסון.

אני לא מכיר מסיבות של מאות אלפי אנשים. אולי מאות עד אלפי אנשים, ולוויות קצת יותר גדולות. מופעים בפארק הירקון לא יתחדשו עוד הרבה זמן, יש עוד כמה שלבים בדרך.

תתעודד,  כבר עברנו את ה 40% במנה הראשונה (יותר לכיוון ה 43%) 

עכשיו אני כבר ממש בטוח שמישהו מווסת את החיסונים , שים לב שיציבות ב 60-70 אלף מנה ראשונה ביום.

זה לא הגיוני שזאת התגובה הטבעית של אוכלסיית  עד גיל 35 שחיכו לחיסון.

בטח יש עוד חצי מיליון שיתחסנו עד שיעצרו לגבי ההגעה של המנות הראשונות.

תוסיף 20% מחלימים  אז אנחנו כבר ב 60% בעוד 3 שבועות, לא בסוף 2021. 

ושוב , אל תאמין לכל מי שטוען שצריך 90% על מנת להגיע לחיסוניות עדר,  כבר ב 60% אנחנו יכולים להגיע להתנהגות מקבילה 

לכזאת שגרמה למקדם הדבקה של 2.2 !!   

וזה מקדם מוגזם.. בהתחלה שדיברו על מקדמים של 7 או 4.. זה היה כי חשבו בזמן הדגירה הוא 14 יום.

אבל אם זמן הדגירה עד להדבקה הוא רק 2-3 ימים אז גם בהתחלה המקדם היה רק 2. 

יאללה , שיאיצו את הפתיחה , שיתנו למערכת להתחסן !!! 

אפילו הבריטים כבר מתחילים לראות שיפור ומדבר על הקלות בסגר תוך שבוע שבועיים.

והם מאושרים שמדברים איתם על הקדמת הפתיחה ממאי לאפריל :-) 

הם חיסנו עד כה כ-25% מהאוכלוסייה ורק במנה ראשונה 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבתי 60-80%, זה תלוי בהענות של בני 16-59 כעת, ולא פחות חשוב - קצב אישור וחיסון הילדים עד גיל 16.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...