Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

(סוף סוף) ה-208 החדשה בדרך...

PriceDevil
שימו לב! השרשור הזה בן 1254 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 6 דקות, LotusElise כתב:

למה שמישהו ירצה לקנות איביזה ולהחליף שני מצמדים כמה פעמים בשנה 

הגזמה כזו לא ראיתי הרבה זמן... 

לפחות העלתי חיוך מהתגובה, אז תודה😀

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור מישהו שהיה לו פולו וסבל מהחלפת 3 מצמדים + מוח גיר + משאבת מים בתקופת האחזקה (7 שנים) כשהראשונה הייתה אחרי 1000 ק״מ, אני בכלל לא חושב שהוא הגזים.

• אהבתי 1
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@LotusElise

למה אתה חושב שהאיביזה נמכרת בכמויות הרבה יותר גדולות מה208 הנוכחית?

האיביזה בסך הכול רכב טוב מאוד כאשר נקודת החולשה זה הגיר.

צריך לראות את ה208 בפועל, נוחות, מרווח, אבזור. במיוחד כאשר במחיר הזה האיביזה fr מתמודדת ראש בראש, כאשר הקורסה בעלת גיר זהה אך עם מנוע חזק יותר.

לא פשוט..

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שכדי לשרוף מצמדים אחרי 1000 ק"מ צריך הרבה כישרון , או שהסט מצמדים שהגיע מהיצרן היה תקול.

מהנסיון שלי שכלל איביזה במשך כמעט 4 שנים, כרכב משותף שלי ושל ההורים והרבה מאוד קילומטרים בתוך העיר .

הגיר אף פעם לא עשה צרות מה שכן היינו מודעים לזה שצורת הנהיגה בו שונה מרכב בעל גיר פלנטרי , בפקקים תמיד הרכב היה על מצב s ואף פעם לא גרמתי לגיר ולאוטו להתקדם בחצי קלאץ'. הרכב נמכר עם כמעט 60 אלף קילומטר , והגיר הרגיש כמו ביום שיצא מהסוכנת בלי רעידות \מכות .

היום אני עם איביזה חדשה כרכב  אישי שלי, כרגע קרוב ל 4 אלף ק"מ מיותר לציין שאין תקלות.

עריכה אחרונה על ידי Shay Fishman
  • רעיון גרוע 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסיון של אדם אחד לא מעיד על הכלל.

לאף אחד אין את הסטטיסטיקה המדוייקת להעיד עד כמה הבעיה נפוצה אבל כמות התלונות + הקייסים המשפטיים מעידה על כך שהיא נפוצה יותר מבעיות ברכבים אחרים.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בטוח, מחיר המחירון הוא עדות טובה יותר לכך שהבעיה היא לא אקוטית. רכבי VAG מחזיקים מחיר יפה יותר מעשור מאז שהתיבה הזאת יצאה לאוויר העולם.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחיר המחירון הוא החלטה של מר לוי יצחק שלא ידוע מה עומד מאחוריה.

לא חסר רכבים עם בעיות אקוטיות שהחזיקו מחירון או רכבים מצויינים שלא החזיקו מחירון.

אין קשר חד משמעי בין מחיר המחירון לאמינות רכבים ויש גורמים רבים אחרים שמשפיעים עליו לא פחות.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במבחן התוצאה, מכוניות עם בעיות אמינות, לא החזיקו מחיר מחירון כתוצאה מפגיעה קשה במוניטין. הישראלי שלא אוהב לצאת פראייר, לא ירכוש מכונית שיש לה בעיות. בפועל, מחירי הסגירה של המכוניות הללו (גם יוצאות ליסינג) מצביעות על כך, שאין בעיה איתם.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 44 דקות, Gavrik כתב:

מחיר המחירון הוא החלטה של מר לוי יצחק שלא ידוע מה עומד מאחוריה.

לא חסר רכבים עם בעיות אקוטיות שהחזיקו מחירון או רכבים מצויינים שלא החזיקו מחירון.

אין קשר חד משמעי בין מחיר המחירון לאמינות רכבים ויש גורמים רבים אחרים שמשפיעים עליו לא פחות.

במדינה מתוקנת לא היה מתאפשר שמחירון רכבים משומשים
יקבע ע"י אדם/חברה פרטית ולא ע"י גוף מוסמך שאינו תלוי.

אבל מה אפשר כבר לצפות מהמדינה שלנו
שהיא מתנהלת כמדינת העולם שלישי בתחום התחבורה והרכב. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כול הכבוד אתה מנסה כרגע להגן על תאוריה שלך בלי שום סימוכין מהשטח או סטטיסטיקה מספרית.

רוצה דוגמאות בפועל? Sx4 עם הגיר הרציף ששומרת על מחירון יופי אבל שופכת גיר לפני 100,000 ק"מ.

הונדה אינסייט ששמרה מחירון יפה מאוד למרות בעיות במנוע.

אפילו אם תיקח שתי רכבים מאותה המשפחה ותשים את הגולף מול הראפיד עם אותו שילוב גיר ומנוע תגלה שהמחירונים שלהם יורדים בצורה שונה לגמרי.

או c1 מול טויוטה אייגו או תוצרת רנו מול ניסאן או אפילו פיאט פנדה שצנחה צניחה חופשית אבל ידוע בתור מיני דיי אמינה.

כיום בפועל המחירון נקבע על ידי גוף בעל אינטרסים ולפעמים נראה שאין לו גם קשר למחירי הסגירה בפועל.

עריכה אחרונה על ידי Gavrik
  • אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"כיום בפועל המחירון נקבע על ידי גוף בעל אינטרסים ולפעמים נראה שאין לו גם קשר למחירי הסגירה בפועל".

כל מילה חקוקה בסלע!
עד מתי ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי השאלה הנכונה בנוגע לעד כמה הבעיה היא אקוטית, היא מה יותר קל למכור ולמה יש יותר ביקוש.

פיג'ו וסיטרואן מול VAG.

פרט ל3008, אני די בטוח שיהיה יותר קל למכור רכב מתוצרת VAG וגם לא להישחט במחיר מכירה.

ורואים את זה גם במכירות מיבואנים. סקודה היא המותג האירופאי שמוכר הכי הרבה, גם בשוק הפרטי.

עריכה אחרונה על ידי shachar187
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היצע וביקוש היא גם לא פונקציה לינארית וגם בה יש הרבה משפיעים והיא משתנה במשך הזמן.

למשל כשאני קניתי 208 מיד שניה הבחור שקניתי ממנו התקשה למכור את הרכב תקופה ממושכת אך לאחר 3 שנים אני מכרתי את הרכב תוך 4 יום עם ירידה של 10%~ ממחיר הקניה למחיר המכירה.

את ה308 שלי קניתי מבחור שפרסם אותה יום לפני שקניתי אותה מצד שני היו הרבה 308 מוזנחות שישבו חודשים בלוח.

לא חסר דוגמאות לרכבים שהייתה להם ירידת ערך גבוהה בהתחלה ואז היא התמתנה (לדוגמא פיאט בראבו) או כאלו ששמרו מחירון מצויין אבל פתאום ספגו ירידת ערך גבוהה (לדוגמא הונדה אינסייט) 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחיפוש קצר שעשיתי, מסתבר שאני צריך לתקן את עצמי ודווקא פיג'ו וסיטרואן נמכרות מהר יותר בשוק היד השנייה לעומת VW וסיאט.

https://cars.walla.co.il/item/3322940

האם הסיבה לכך היא חשש מבעיות בגיר DSG או אולי המחיר הנמוך והמפתה של צרפתיות? לא יודע. יש המון משתנים.

על כל מקרה, עד שלא יהיה לנו את כמות הרכבים בהם היו תקלות בגיר מסך כל המכירות ופילוח לפי שנים - קשה לדעת מה היקף הבעיה והאם אכן לאורך השניים היא הפכה נפוצה פחות ופחות.

ודי גלשנו מהנושא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתמול נתקלתי בDS3 קרוסבאק בצבע טורקיז, הרכב נראה מעולה, מרשים מאוד מבחוץ, תמונות הפנים שלה גם הן מעידות על מוצר מעוצב ושיקי.

אבל נדהמתי באשר לתג המחיר שלה מתחילה באזור ה170 אלף ש''ח ואף חוצה את ה200 אלף.

זה SUV מבוסס על פלטפורמה של 208 למיטב ידיעתי, התמחור כבר מעבר לפולקסוואגן למיטב הבנתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1254 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...