Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם תעריכו את החיים יותר אחרי הקורונה?

Bob Ross
שימו לב! השרשור הזה בן 1452 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 3 שעות, nimrod7676 כתב:

וגם מעודד המחשבה שערסים לא יכולים להתחיל עם בחורות במועדון. 

וגם אתה לא

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@borsood

האומדן של 2000 מתים מבוסס על המספרים בשוודיה ובבריטניה, בערך פי 10 מתים למיליון אוכלוסין בהשואה לישראל (בשוודיה 2600 מתים על אוכלוסיה של 10 מיליון, אז על ה-9 מיליון שלנו זה 2300 מתים. בבריטניה 27000 מתים על אוכלוסיה של 67 מיליון, מקביל ללמעלה מ-3600 מתים לע 9 מיליון שלנו. או הולנד עם 4900 מתים על 17 מיליון תושבים, מקביל לבערך 2600 מתים על 9 מיליון שלנו. אז האומדן הגס שלי אפילו שמרני, כאשר אני משווה למדינות מתירניות\כאלה שנסגרו באיחור. אז אולי זו ספקולציה בנוסח האקסל של קורולה, אבל עם האוכלוסיה הלא ממושמעת שלנו ההערכה שלי היא שהספקולציה הזו אופטימית.

הסיפור של הפסקת טיפול בחולים שאינם חולי קורונה הוא בעיה נפרדת, אתה רואה את זה אפילו ב"תשדירי השירות" בערוצים המסחריים שלנו. מצד אחד הפסקת פעילות בהוראת משרד הבריאות (זה מתחיל להשתחרר) ומצד שני חולים שלא מגיעים לטיפול בזמן.

מה שאתה לא מבין הוא שאתה לא רוצה להגיע לאחוזי אשפוז גבוהים, כי אם תגיע אליהם לא תוכל לחדש את הפעילות שאינה של קורונה, כולל פעילות דחופה ותת דחופה (נניח ניתוחי סרטן שסובלים דחיות קצרות). ואל תשכח שגם חולה קורונה קל הוא חולה שמושבת מעבודה חודש ויותר, ועלול להדביק את העובדים אתו. האיזון עדין מאד וקל מאד לגרום נזק עצום אם השחרור יהיה מהיר מדי ולא תהיה תגובה מידית אם יהיו סימנים ראשונים להתלקחות המגפה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, sperial כתב:

@nepet אתה הופך את היוצרות. מיעוט החולים והמתים הוא בזכות מה שאתה קורא "טירלול". אילו היינו נוהגים כמו שוודיה או בריטניה כנראה שהיינו עומדים על לפחות 2000 מתים (ואני מניח שיותר, כיוון שהישראלים נוטים להצטופף הרבה יותר מהנורדים או הבריטים) והרבה עשרות אלפי חולים. אני מודאג מאוד מהמדיניות הנוכחית שבה פותחים את המשק בצורה בלתי מבוקרת. הלואי ואתבדה.

קשה לי להבין למה אתה מודאג , לא קיבלנו תשובה ממקבלי ההחלטות , מה היה פה בין נובמבר 2019 למרץ 2020 ? 

הנתבג היה פתוח והנגיף חגג פה בלי מסכות ובלי חציצה 4 חודשים . 

נגמרו הבחירות במרץ התחילו להכניס את כולם לפאניקה ? 

שמו עלינו איכוני שבכ וסגרו אותנו בבתים . 

למה לא קם אף אחד ומעלה שאלה פשוטה , מה היה פה בין נובמבר למרץ ? 

מבטיח לך שאם היו בודקים כמה נדבקו ולא פיתחו תסמינים בארבעת החודשים האלה , היית מגלה מספרים גבוהים בהרבה מאלה שפרסמו במרץ אפריל השנה . 

תחת מסך עשן החביאו את כל הנתונים שלא רוצים שתראה ועשו מסיבות יחסי ציבור רק למה שהיה חשוב להם להראות .

תחשוב על זה. 

עריכה אחרונה על ידי nepet

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 45 דקות, vadim6385 כתב:

וגם אתה לא

אני אשכנזי, לא הצלחתי גם לפני. 

בכל מקרה נראה שהכל חוזר לקדמותו, 

מקווה שגם הטיסות. 

Screenshot_20200501-180038_WhatsApp.jpg.1b4454399a08b2383408887ba8af228c.jpg

מה עם הפרופסור חוזה העתידות? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 51 דקות, sperial כתב:

האומדן של 2000 מתים מבוסס על המספרים בשוודיה ובבריטניה,

הסיפור של הפסקת טיפול בחולים שאינם חולי קורונה הוא בעיה נפרדת, אתה רואה את זה אפילו ב"תשדירי השירות" בערוצים המסחריים שלנו. מצד אחד הפסקת פעילות בהוראת משרד הבריאות (זה מתחיל להשתחרר) ומצד שני חולים שלא מגיעים לטיפול בזמן.

מה שאתה לא מבין הוא שאתה לא רוצה להגיע לאחוזי אשפוז גבוהים, כי אם תגיע אליהם לא תוכל לחדש את הפעילות שאינה של קורונה,

לא ידעתי שגם אתה נכנסת לעסקי האקסלים של ביף... ;)

אבל שים לב: מספר המתים הכולל, גם אם אנחנו מניחים שהוא מדוייק, הוא לא רלוונטי. גם בשגרה תינוקות, צעירים יולדות בריאות מתים "ללא סיבה" או גם משפעת.

אבל המספר החשוב פה הוא מספר המתים שמתו כתוצאה מאי יכולת המערכת לטפל בהם. בארץ ובשוודיה, ואני מאמין שגם בבריטניה, המספר הזה עומד על 0 אפס. בצפון איטליה, בספרד ואולי גם בניו יורק (מסיבות אחרות) המספר שונה. זה כל ההבדל וזה מה שחשוב. אם לא היה החשש הזה אז באמת זו עוד מגפת שפעת.

בארץ וכנראה בבריטניה המחיר ששולם למחיר הזה גבוה מדי לדעתי.

בשוודיה לא רצו לשלם את המחיר.

לכן יש קשר ישיר בין התפוסה במחלקות הקורונה והמחלקות האחרות. שצומצמו בהוראת משרד הבריאות.

כמובן שלא רוצים להגיע לתפוסת יתר, אבל 10-20 אחוז זו תפוסת חסר שהמחיר עליה כמעט ולא נספר או מדווח.

אני מאד מקווה שזה לא נובע מחוסר יכולת של אפידמיולוגים לנתח את מה שקורה ולווסת יוצר טוב את המצב.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המצב הרגיל בישראל הוא תפוסה של 95-120%. אין שום רזרבה. בעולפ המערבי מקובלים, אאל"ט מספרים בסדר גודל של 70-80% (בשגרה).

המחיר שאנו משלמים על תפוסת היתר בשגרה די מוכר, אם כי איני יודע איך מכמתים אותו בכסף. לגבי תת הפעילות כיום - התיחסתי אליה, וכנראה שמשרד הבריאות מתחיל לשחרר.

לגבי אבדן השליטה - חזרתי עכשיו מהצעידה היומית שלי. לפי מה שראיתי תוך שבוע - 10 ימים נהיה שוב בסגר מוחלט. הקהל עומד בקבוצות, בלי מסיכות, ממש בית גידול לקורונה. מדיניות השחרור הכמעט לא מבוקר הולכת לעלות ביוקר רב, ומאות המיליארדים ימשיכו להשפך לריק.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Sperial, אני חולק עליך . שים לב שיום לפני סגר פסח כל העולם ואישתו עמדו בפקקים כדי להגיע למשפחה המורחבת ולחגוג איתם . בסדר פסח כולם התערבבו עם כולם ישנו יחד ובצאת החג נגמר העוצר וחזרו לבתים .  עברו שבועיים ויומיים מאז סדר פסח , וכלום. 

אל תיתן לתקשורת המגוייסת ולפוליטיקאים לעבוד עליך . גם לא לפקידים של משרד הבריאות , כל מה שאתה שומע במדיות השונות זה הכנה לועדת חקירה שאף פעם לא תקום כשייחקרו את המחדל שהיה פה . 

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והדבקות בחול זה גם חרטא?

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחוגים שאני מכיר כל אחד עשה את הסדר בעצמו. פה ושם הביאו איזה הורה שאחרת היה נשאר גלמוד.

מה שראיתי היום בסנטרל פארק של השכונה לא ראיתי בחודשיים האחרונים. הילדים מתערבבים - וגם ההורים.  בשבועות האחרונים ראיתי אנשים פה ושם, אבל לא בכזו צפיפות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זרמתי . בוא נראה מה יהיה עוד שבועיים . 

רק מדגיש שוב , תחשוב על זה , מנובמבר 2019 ידעו על הנגיף . 

עד מרץ לא עשו כלום . לא בדקו אנשים ! 4 חודשים הנגיף הזה הסתובב פה ולא דיברו עליו . 

אם היו בודקים בין נובמבר למרץ תאר לך כמה נשאים היו . אבל אין איך לבדוק . אין מספיק בדיקות .

הנשאים שיושבים ומתפננים במלון הם לא חולים , הם כאלה שנדבקו ואין להם שום תסמינים . הם יכולים באותה מידה לחזור לעבודה . 

david32, אם בחו"ל היו בודקים מהרגע שהנגיף הופץ היית רואה גם שם מספרים יותר גבוהים . 

אני לא מאמין לכל מחוללי הפאניקה בטלויזיה ובאינטרנט. כולם אינטרסנטים . 

כל אחד שמוציא מילה מהפה עושה את זה כדי לשרת אינטרס אישי, מי מהם שפוחד מועדת חקירה ומי מהם שפוחד מהמשפט שהיה צריך להפתח במרץ .

אבל יאללה , כמו שכתבתי, אני זורם עם כל מה שהעלו פה מצדדי המשך הסגר . נחכה עוד שבועיים ונראה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@nepet מצטער - אתה מנותק לחלוטין מהמציאות של הארוע. על הוירוס ידעו בסין מאמצע דצמבר, הידיעות התחילו להיות נפוצות בעולם רק בינואר. התגובות הראשונות בישראל היו בסוף ינואר - ביטול הטיסות מסין, אח"כ גירוש המטוס הקוריאני, הגבלות על כניסת נוסעים ממדינות בסיכון גבוה, בידוד בית, אפילו הקלפיות הנפרדות למבודדים ב-2 במרס. דרך אגב, הפרסום המדעי הראשון שראיתי היה בסוף פברואר, והוא התאור של תחילת ההתפרצות בווהאן והתאור של החולים הראשונים בגרמניה.

יש כאן הרבה תלונות על קצב התחלת הבדיקות. צריך להבין שמדובר במחלה חדשה, היה צריך למצוא או ליצר את ערכות הבדיקה יש מאין. אז הסינים שחררו את הרצפים הגנטיים הדרושים מוקדם מאד, אבל מכאן ועד ביצוע הבדיקות בצורה מאסיבית צריך להצטייד בציוד ובחומרים האלה, שלא היו קיימים ובתחילה נוצרו במשורה. מדובר בהליכים שאורכים זמן.

הסיפור על תפוצת הנגיף מנובמבר או אוקטובר הוא תוצאה של מחקרים מאוחרים. ואתה יודע, הרטרוספקטוסקופ לא מפספס. אבל במקרה זה מדובר בהערכות שנגזרות מניתוח גנטי, לא בידיעה חד משמעית.

הנשאים ש"מתפננים" במלון - הם ממש לא - חיבים להשאר בבידוד. אם הם יסתובבו בקהל הם יפיצו את המחלה. והמחלה הזו חמורה, למרות ה-downplaying של כמה חברי פורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@sperial , מצד אחד אני יותר מאמין למה שאנחנו רואים ולא קונספירציות שונות, כי עד כמה שלביבי יש את האינטרסים שלו, בכול העולם פחות או יותר נוהגים כמו בישראל. 

אבל מפריע לי שהדבר הזה קיים מינואר(באופן מוצהר), ועד עכשיו אין שום מידע קוהרנטי לציבור, כמה אנשים באמת נדבקו- בדיקות נוגדנים, בדיקות וירוס פעיל לכלל האוכלוסיה, לא רק לבעלי תסמינים. 

הרי אף אחד לא עשה בדיקות כאלה? ברור שעשו. איסוף מידע זה הדבר שהכי רודפים אחריו בשנים האחרונות. למה אף אחד לא מדבר על זה? למה זה כזה סוד? זה מטריד. 

זה בעיקר מטריד, כשאתה רואה את כול הבית זונות בימים האחרונים וה-0 אכיפה(עשיתי הליכה של שעה וחצי בערך - 0 ניידות). מישהו יודע משהו שאנחנו לא יודעים(או שהם לא מכירים את האקסלים של קורולה), ושומר על זה בסוד. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חופי הים גם מלאים.

אס"ק פשוט אס"ק.

או שזה יתפוצץ כמו שאמרו ונצטרך לחזור אחורנית, או שיגיעו להבנה שאין מה לעשות יהיה מה שיהיה חייבים לנוע קדימה ולחזור לשגרה.

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...