Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

3 שנים עם אופל אדם S שנת 2017

liav12
שימו לב! השרשור הזה בן 601 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יופי של סיכום, מעניין ומעמיק.

הרכב נראה חמוד מאוד, אני אוהב מאוד את העיצוב.

אני גם כמוך נקשר לרכב, במיוחד אם הוא שלי מהיום הראשון ולא משומש, זה מקשה עלי אחרי זה למכור אותו, סוג של שריטה.

אני לא חושב שיש לך מה להתלונן על מחירי הטיפולים, אני בחיים לא ירדתי מ 800 ש״ח ויש לי כולה קליאו ידנית. המחירים שתיארת נשמעים לי זול מאוד במיוחד בהתחשב בזה שהרכב יחסית ספורטיבי.

מחיר הביטוח זול מאוד, סכ״ה נשמעת חבילה טובה ובעלות שפוייה מאוד. תמשיך להנות!

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה ההסבר לכך שהיצרן נוקב בזמן תאוצה ל 100 איטי יותר. 1.0-1.5 שניות ממה שפותש מדד?
(לא הצלחתי לצפות בסרטון. אף שלא נראה לי שיש בו הסבר לפער)

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי מושג וגם לא הבנתי ממש, אבל לדעתי ייתכן שזה מהפן הבטיחותי שמסוכן לנהוג כאשר בקרות אלו כבויות כי הן אכן מגבילות לא מעט את היציאה מהמקום ומסיבוב, מה שישפיע על התאוצה והשליטה ומנסיון.

כל מבחני הבדיקות שצפיתי ברשת על הרכב בוצעו עם בקרות עובדות, לא ראיתי שידעו לבטל אותן וגם זה לא רשום בשום מקום שניתן (לא ראיתי גם בספר רכב), לא נמסר לי ע"י היבואן שניתן ולא היה לי מושג עד שגיליתי זאת ע"י אחד מחברי קבוצה של רכבים דומים מחו"ל בפייסבוק, לחיצה קצרה על כפתור ה TC תקפיץ הודעה של "Traction Control Off", לחיצה ארוכה של 7 שניות בערך על אותו כפתור תקפיץ הודעה "ESP Off" יחד עם סימן התראה מתאים בצהוב מעל מחוג טמ"פ המנוע.

משום מה הסרטון הזה לא עלה, אנסה עוד מעט שוב.

לפני 13 שעות, Doron_Z כתב:

יופי של סיכום, מעניין ומעמיק.

הרכב נראה חמוד מאוד, אני אוהב מאוד את העיצוב.

אני גם כמוך נקשר לרכב, במיוחד אם הוא שלי מהיום הראשון ולא משומש, זה מקשה עלי אחרי זה למכור אותו, סוג של שריטה.

אני לא חושב שיש לך מה להתלונן על מחירי הטיפולים, אני בחיים לא ירדתי מ 800 ש״ח ויש לי כולה קליאו ידנית. המחירים שתיארת נשמעים לי זול מאוד במיוחד בהתחשב בזה שהרכב יחסית ספורטיבי.

מחיר הביטוח זול מאוד, סכ״ה נשמעת חבילה טובה ובעלות שפוייה מאוד. תמשיך להנות!

תודה רבה

העיצוב זה רוב הסיבות למה לא קניתי 208 😛 

עברו הרבה מחשבות בראשי האם למכור או לא, משתדל שלא אלא אם לא תהיה לי ברירה לעבור לעיר הגדולה בעקבות עבודה חדשה או משהו דומה, כי גם זה על הפרק.

לגבי מחירי הטיפולים - אולי כי אני לא רגיל למוסכים מורשים עד כה, אבל לדוגמא החלפת פלאגים וטיפול יעלה סביב 1800-2000 ש"ח בערך (עדיין נשמע לי הרבה).

• אהבתי 1

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראית נהדר!

אחלה סיקור באשר למושבי ה RECARO, אם אלו זהים למה שמגיע בקורסה אז המחיר לגמרי הוגן, מושבים מעולים.

ממליץ בחום על קורס נהיגה ספורטיבית זה רק יאפשר לך להנות ממנה יותר.

בנוגע למדידה, לעיתים היצרן מספק נתוני ביצועים פסימיים ולפעמים אופטימיים זה תלוי בו ובאינטרסים שלו.

ייתכן וזה כדי לא לפגוע במכירות של הקורסה OPC.

בהצלחה איתה! 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מרגיש הבדל מול תדלוק ב95 או שפשוט תמיד תדלקת ב98?
ניסיתי פעם לתדלק 98 בפוקוס ולא הרגשתי כל כך הבדל
מה זה "GPS בטורק פרו ושעון"?

גם אני גר במדינה עם 100% מס על מכוניות, איזה כיף לי :mm_sad:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחילה הייתי מתדלק 95, לאחר כמה חודשים עם הרכב הבנתי שהיצרן ממליץ 98, הופיע בספר הרכב בגרמניה בעקרון.

אולי זה פסיכולוגי אבל המחיר ל98 דיי דומה ל 95 איפה שאני מתדלק (מבוא שומרון / מיקה ראשלצ) אז ההבדל בכיס זניח ואני מעדיף זאת, אישית מרגיש שהרכב קצת מגיב טוב יותר.

בטורקפרו יש לך אופציה למדידה, תוסיף עם GPS וחבר שמדד אז יצאו בדיקות דומות לאחר 2-3 נסיונות חצי מיכל מלא ועוד אקסטרה בן אדם ברכב.

פה זו הפעם הראשונה נראה לי שניסיתי, לפני שהיה לי את הטורק וכו' לא מוצא את הסרטון האחרון אבל זה לא העיקר ברכב הזה.

לפני 4 שעות, GTI33 כתב:

נראית נהדר!

אחלה סיקור באשר למושבי ה RECARO, אם אלו זהים למה שמגיע בקורסה אז המחיר לגמרי הוגן, מושבים מעולים.

ממליץ בחום על קורס נהיגה ספורטיבית זה רק יאפשר לך להנות ממנה יותר.

בנוגע למדידה, לעיתים היצרן מספק נתוני ביצועים פסימיים ולפעמים אופטימיים זה תלוי בו ובאינטרסים שלו.

ייתכן וזה כדי לא לפגוע במכירות של הקורסה OPC.

יש הגיון בדברים, למרות שה OPC ממש מכונה אמנם לא נוחה בעליל אבל רכב כיפי מאוד!

שקלתי גם להחליף את הג'אנטים של ה OPC בשלי, אבל החיתוך יהלום והקלות שזה נשרט להוסיף את זה שכמעט ולא ניתן לתקן את השריטות.. הוריד אותי מהפרק.

אכן אלו אותם המושבים, מחיר יקר לגמרי אבל מבחינת הנראות לגמרי מוסיפים המון, לצערי לא הגיעו בכלל לארץ כאלו.

מצד שני אני שומע בחו"ל לא מעט תלונות על איכות לא הכי טובה שלהם אז צרת רבים חצי נחמה 😛 

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, Doron_Z כתב:

התנסית ב 208GTI? איך אתה ממקם את הרכב שלך מול ה 208 מבחינת התנהגות, כיף וכו? 

רק פעם אחת וכנוסע באיזה מפגש לפני שנה +, לא יותר מדי אבל הרכב הרגיש נוח נעים וחזק מלבד רעש מוזר בקבינה שהבנתי שזה ככה בדגם הנ"ל, מעבר לזה קשה לי לעשות השוואה מדויקת, בפועל מדובר במנוע 1.6 ו 200 כ"ס אז יש משמעות לזה בעיקר בקו הישר, טיפה פחות אוחזת בסיבובים אבל גם כן רכב כיפי.

לפני 16 שעות, tinoki כתב:

תביא מושב ריקארו משומש במזוודה מגרמניה

אבל רק אחד

לפני 16 שעות, bv12 כתב:

אאל"ט הריקארו היו תוספת אופציונאלית תמורת 10K.

סיכום נהדר ותענוג של רכב,מוסיף קצת צבע לנוף המוטורי המשמים בארץ.

לי נאמר מהיבואן שלא קיים בכלל בארץ והאמת מתוך ה 5-6 שיצא לי לראות לא היו בהן מושבים כאלו, יהיה מפתיע אם אראה כאלו כאן אבל כן זהו בערך הסכום כ 10K תוספת, 2500 יורו באירופה.

אגב באירופה היא מגיעה גם עם חניה אוטומטית, תאורה נדלקת אוטומטית חיישני גשם וכו' וחימום מושבים והגה, פה בארץ לא, חבל שלא השאירו כאופציה בתשלום אולי הייתי שוקל.

לפני 15 שעות, Anatoli999 כתב:

רכב כיפי !!

אני פוזל בזמן האחרון להחליף את הלאון באבארט

רכב כיפי מאוד, מהתנסות בעיקר אצל חבר שהחזיק 2 כאלו, בסופו של דבר מכר אותן בגלל בעיות אמינות בעיקר אבל מבחינת פאן לגמרי פאן טהור, תבדוק אותן טוב לפני בד"כ נוטים להתגרזן על הרכבים האלו וזה למה ירדתי גם מיד 2 כשחיפשתי כזו ולא מעט זמן.

אם אתה עם לאון 1.4 תעשה פשוט תוכנה ומערכת פליטה ואתה כנראה לא תרצה להחליף את הלאון :) 

עריכה אחרונה על ידי liav12
  • אהבתי 1

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

אז חוזר אני לעדכן שממש לפני כמה ימים חגגתי 5 שנים עם הרכב.

כעת על 70,000 ק"מ.

נוהג רגיל ובכיף, מתגרזן פה ושם, הרפידות עדין מקוריות עם חצי "בשר" עליהן איכשהו, בולמים עדיין מצוין והנשיכה טובה.

הוחלפו כריות בולם לפני שבוע, הרכב קצת יותר נוח מקדימה עכשיו.

הוחלף שמן גיר ונוזל בלמים שלם כולל שאיבה וריקון מלא (DOT 5.1 מוטול, גם השמן גיר 75W90 - 300 כמובן של מוטול).

הוחלף באופן יזום גם מיכל עיבוי שהראה סימני עייפות ובכללי 5+- שנים זה זמן להעיף לחדש, במיוחד שזה כ"כ זול (הוזמן מאמזון של חברת SWAG/בילשטיין).

השבוע / שבוע הבא תעבור עדכון תוכנה והזרקת סטרואידים ככל הנראה בקטנה, לאיזור ה 175 כ"ס וה 28+- קג"מ בסדנה מוכרת.

אחזור עם רשמים :) 

• אהבתי 2

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...
בתאריך 22.3.2022 בשעה 15:49, liav12 כתב:

אז חוזר אני לעדכן שממש לפני כמה ימים חגגתי 5 שנים עם הרכב.

כעת על 70,000 ק"מ.

נוהג רגיל ובכיף, מתגרזן פה ושם, הרפידות עדין מקוריות עם חצי "בשר" עליהן איכשהו, בולמים עדיין מצוין והנשיכה טובה.

הוחלפו כריות בולם לפני שבוע, הרכב קצת יותר נוח מקדימה עכשיו.

הוחלף שמן גיר ונוזל בלמים שלם כולל שאיבה וריקון מלא (DOT 5.1 מוטול, גם השמן גיר 75W90 - 300 כמובן של מוטול).

הוחלף באופן יזום גם מיכל עיבוי שהראה סימני עייפות ובכללי 5+- שנים זה זמן להעיף לחדש, במיוחד שזה כ"כ זול (הוזמן מאמזון של חברת SWAG/בילשטיין).

השבוע / שבוע הבא תעבור עדכון תוכנה והזרקת סטרואידים ככל הנראה בקטנה, לאיזור ה 175 כ"ס וה 28+- קג"מ בסדנה מוכרת.

אחזור עם רשמים :) 

היי ליאב. אני שוקל לקנות אדם S וכמובן שקראתי כל מה שכתבת עליה בפורום. נרשמתי לראות אם יש אפשרות לדבר איתך להתייעצות קטנה. אם כן, אשמח שתשלח לי הודעה כי אני לא יכול. ואם לא אז אולי לפחות עדכון קטן...? תודה 🙏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 601 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...