Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המוסכים בישראל במשבר הקורונה

רפי לין
שימו לב! השרשור הזה בן 1480 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עד היום, המוסכים בישראל הנם "מפעל חיוני" ורובם הגדול פתוחים ופועלים

עם כ 30% מכוח האדם ובהתאם להוראות הבטיחות של משרד הבריאות.

לפי מה שאני שומע מהרבה מוסכים, הם כמעט ללא עבודה כי הלקוחות לא מגיעים

וזה מובן, כי הציבור מתבודד, לא עובד והכנסותיו הכספיות קטנו (או נעצרו כלל),

טיפולים ותקלות לא דחופות נדחים, תאונות הדרכים פחתו וגם הק"מ של רכב שכן נוסע ירד.

חלק מהמוסכים שמטפלים ברכב כבד ו/או ברכבים מסחריים חווים ירידת עבודה נמוכה יותר

ומתפקדים טוב יותר.

צריך שבעלי מוסכים ישכילו ויתכוננו לחידוש הפעולה לאחר משבר הקורונה בכך שיסדרו המוסך

(תמיד יש מה לסדר ולשפר), ינקו כל פינה בו, יתחזקו ציוד, מגבהים וכו', ישפצו מכללים וחלקים 

שמונחים בצד ושתמיד חושבים שאולי יהיה בהם שימוש (וזאת הזדמנות טובה לנצלם).

בתקוה שמשבר הקורונה יסתיים מהר ובברכת סופ"ש נעים - רפי לין

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה גם שלא מעט מוסכים היו ניזונים מתחזוקה של ריכבי הליסינג שזה הכסף הגדול רק שברגע שכל אנשי ההייטק הונחו לעבוד מהבית כבר אין צורך ברכב שכזה שיפרק את המשכורת סתם וכל הרכבים פשוט הוחזרו על ידי העובדים ויושבים להם בחניות הענק חסרי תזוזה. מה שבטוח כל העולם הזה יפסיק עם הנהנתנות שהוא היה מצוי בו והמירוץ הבלתי ניגמר אחרי הכסף ואנשים סוף כל סוף מתחילים להבין לקחת את החיים בפרופורציות. נקווה שכל התקופה הקשה הזו תיגמר כמה שיותר מהר שנחזור לעניינים ושרק נהיה בריאים.

• מעניין 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתחזוקת רכבי ליסינג לא עושים כסף וזה בטח לא הכסף הגדול של שום מוסך. 

הסגר יגמר  המחלה תדעך ועולם יחזור להיות כמו שהיה,  בטח בתחום המוסכים, זה דעתי לפחות.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, מאור30 כתב:

מה גם שלא מעט מוסכים היו ניזונים מתחזוקה של ריכבי הליסינג שזה הכסף הגדול רק שברגע שכל אנשי ההייטק הונחו לעבוד מהבית כבר אין צורך ברכב שכזה שיפרק את המשכורת סתם וכל הרכבים פשוט הוחזרו על ידי העובדים ויושבים להם בחניות הענק חסרי תזוזה. מה שבטוח כל העולם הזה יפסיק עם הנהנתנות שהוא היה מצוי בו והמירוץ הבלתי ניגמר אחרי הכסף ואנשים סוף כל סוף מתחילים להבין לקחת את החיים בפרופורציות. נקווה שכל התקופה הקשה הזו תיגמר כמה שיותר מהר שנחזור לעניינים ושרק נהיה בריאים.

ראשית ואיך לא, בריאות לכולם. לענין התקווה הזו שאנשים יפנימו בעקבות המשבר הזה מה באמת חשוב בחיים, אז יש לכך בהחלט סיכוי, וכמו תמיד מדובר בכסף. כל מי שנכנס לבית חולים מכיר את ההרגשה הזו של הכסילות שבמרוץ הסיזיפי המטומטם הזה אחרי כסף, סמלי מעמד ומיצוב חברתי, אבל גם כל מי שיוצא יודע שההרגשה הזו נעלמת אחרי יום.

עריכה אחרונה על ידי רועי5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, danniel כתב:

הסגר יגמר  המחלה תדעך ועולם יחזור להיות כמו שהיה,  בטח בתחום המוסכים, זה דעתי לפחות.

מליונים של רכבי ליסינג של חברות מפוזרים אצל עובדים שביום שיצאה ההנחיה לעבוד מהבית ישר ניגשו למוסכים לבדוק מה קורה בתחום והרוב הגדול לפחות ישר פנה לעניין הליסינג שקיצץ להם את מרבית העבודה. כמובן שהם גם דיברו על זה שמגיע עוד איזה רכב או שתיים ביום בבעלות פרטית לטיפול או תיקון כלשהו ושם זה ניגמר. המחלה תעבור לה בזה אני בטוח אבל מקווה שתהיה יותר פרפורציה כלכלית ללא יוקר מחייה משווע כמו שהיה וחזירות שאין לה סוף ושנדע ימים טובים יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי מושג איפה ראית טענות דניאל. כולנו כרגע באותה סירה. סהכ אמרתי שאני מקווה שלאחר האיפוס שהעולם הולך לעבור שלא נחזור ליוקר מחיייה, שהמדינה תפסיק לנגוס בהגזמה מכל כיוון בכל עסק עצמאי, וגם אני במיקרה עסק עצמאי אז מרגיש את זה יופי יופי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי זה לא יקרה, המדינה יחד עם כל העסקים יהיו בגרעון עמוק ותכנית ההבראה תהיה בין היתר על ידי מיסים, מה שיוביל להעלאת יוקר המחייה, אבל זה כבר מתאים יותר לשרשור אחר באוף טופיק ולא נוגע ספציפית למוסכים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן כמות העבודה ירדה משמעתית.

בזמן זה המוסך עובר שידרוגים ניקיונות וסדר.

מאור מאחל לך שתהיה בעלים של מוסך שמטפל אך ורק ברכבי ליסינג ישלמו לך כ 79שח לטיפול במקרה הטוב. ואם אתה חושב שמזה מוסכים מתעשרים שיבושם לך וזה מראה שאין לך שום שמץ בעולם המוסכים לא בעניין הטכני ולא במודל העסקי. בהצלחה.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, ba323f כתב:

מוסך שמטפל אך ורק ברכבי ליסינג ישלמו לך כ 79שח לטיפול במקרה הטוב.

א. אם מדובר על עבודת טיפול קטן כשחברות הליסינג מביאות את החלפים (העולם משתנה, תלמדו לחיות עם זה כפי שאחרים למדו או שלא), לא רואה כאן סיפור, בייחוד עם קיצורי הדרך שרבים מכם נוהגים.

ב. לא נראה לי שחייבים לטפל ברכבי ליסינג.

ג. אם המצב של המוסכים לא הכי טוב, תלמדו להפנות ביקורת גם אליכם מדי פעם ולא רק לאחרים. יש לרבים מכם הרגל להאשים אחרים. זה כי כמות המוסכים הרבה רק פוגעת בכם. תסתכלו על תנאי העבודה, היחס והמשכורות שרבים מכם נותנים לעובדים. ראה איך אתם לא דורשים מאיגוד המוסכים/המדינה שיערכו באמת ביקורות במוסכים חאפרים ויסגרו אותם לתקופה מוגבלת/קבועה (ראו אילו שיניים יש ללשכת עורכי הדין ותלמדו מהם כמה דברים) כך שרק המקצוענים באמת, שמכבדים את המקצוע, ימשיכו לפעול. השוק מוצף במוסכים גם בגללכם, דבר שמביא ל-79 ש"ח לטיפול במקרה הטוב, אבל כל העולם אשם במצב חוץ מכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המוסכים לא אחראיים על המצב היום ועל זה השרשור עוסק.

כל השאר, בהתייחס לימים כתיקונם, לא רלוונטי ולא מחובר למציאות.

כידוע לך תלונות יש לכולם ובכל מגזר וענף, גם שהעסקים משגשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 28.3.2020 בשעה 00:27, danniel כתב:

העולם לא יחזור להיות כמו שהיה , לפחות לא בתקופה הראשונה לאחר הסגר

כמות החברות שתפשוט רגל , היא עצומה. אנשים יהיו / נמצאים כבר במשבר כספי עמוק. וידחו כל הוצאה לא חיונית. 

ואם חס וחלילה חברת ליסינג אחת מהגדולות תפשוט רגל , היא עלולה לגרור איתה עוד חברות בגלל הירידה במחירי הרכב בעקבות ההצפה של השוק ברכבים על ידי הכונס. 

אם הסגר ימשך רק עד אחרי פסח , אז לדעתי מדובר בלפחות שנה  של מיתון , אם יהיה ארוך יותר זה עלול לגדול ולהמשך תקופה ארוכה יותר.

אני אסייג את דברי בתנאי אחד , אם הממשלה תכניס את היד לכיס , עמוק מאוד , ותוציא חבילת סיוע משהו כמו שהאמריקאים עושים (שאם נתאים את זה פר נפש נגיע לסכומים של כ 190 מילארד שקל כולל ) קיים סיכוי סביר שהדברים אולי ילכו הרבה יותר חלק. 

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו במשבר/סגר וכו' - כמה זמן? שבועיים? שלושה? כמה עובדים החזירו את רכבי הליסינג שלהם עבור שבועיים? אני לא בטוח שזה עובד ככה.

למיטב ידיעתי אתה לא הולך ומחזיר את הרכב ולוקח אחר מתי שבא לך לכמה זמן שבא לך. זה חוזה ל-3 שנים שלשבור אותו יש משמעויות כלכליות.

ואם יש משהו שאני לא אוהב זה עסק שבוכה על הכנסה שלא כדאית לו - לא כדאי לך לעשות טיפול ב-79 שקל? אל תעשה. באמת.

אבל גם לעשות וגם לבכות שזה לא כדאי? לא מבין את זה.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נושא הליסינג קצת יותר מורכב ועמוק וכאן אולי לא המקום לפרט (הכוונה בשרשור זה) אז אציין על קצה המזלג כי: 

הרבה מוסכים לא מסכימים לתת שירות לרכבי ליסינג במחירי רצפה שהם דורשים ותופעות הלוואי האחרות שנלוות לכך. 

אלו  שכן מסכימים, לעיתים עומד מאחורי המתן שירות טיפולים גם הסכמים נוספים כדי שיהיה כדאי, כגון תיקוני אחריות ופחחות. 

יש עוד סיבות למה מוסכים מסכימים או לא..אבל בסופו של דבר שירות התחזוקה לרכבי ליסינג הוא לא ההכנסה העיקרית, למעט אולי "מוסכי הבית" של חברות הליסינג שיש אצל כמה מהם.

אגב, אני גם חושב שנהגי רכבי הליסינג לא הזדכו על רכביהם.  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1480 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...