Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רשמית: טסלה בישראל

PriceDevil

פוסטים מומלצים

אופס, צודק, מוזר שהשידרוגים ניבחרו אוטומטית וזה לא התחיל מהבסיס שלוחצים על מודל 3.

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 6.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אחר סבב הנחות חדש שנחשף השבוע, גרסת הבסיס של רכב השטח דגם Y של טסלה זמינה בסין תמורת סכום שווה ערך ל-37,875 דולר - הנחה של 43% בהשוואה לדגם Y הזול ביותר במבצע בארה"ב, כך דיווח בלומברג ביום שישי. 
בנוסף, טסלה קיצצה את מחירה לגרסה הבסיסית של ספינת הדגל שלה, דגם 3 בסין ב-10% לסכום שווה ערך לכ-33,575 דולר. הדגם 3 יקר כיום בכ-30% בארה"ב. טסלה גם הורידה מחירים עבור כלי רכב ביפן, דרום קוריאה ואוסטרליה, מאחר והיא מנסה להגביר את הביקוש ולהתגבר על התחרות בשוק הרכב החשמלי. 
:fadein:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

מה דעתכם?

Tesla video promoting self-driving was staged, engineer testifies

https://www.reuters.com/technology/tesla-video-promoting-self-driving-was-staged-engineer-testifies-2023-01-17/

עריכה אחרונה על ידי huber
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 22.1.2023 בשעה 13:22, huber כתב:

מה דעתכם?

Tesla video promoting self-driving was staged, engineer testifies

https://www.reuters.com/technology/tesla-video-promoting-self-driving-was-staged-engineer-testifies-2023-01-17/

אכן. ולא רק שזה מאומת, יש עדויות באימיילים שמאסק לא רק ידע על זה, אלא נתן את ההוראה לרמות:
https://arstechnica.com/cars/2023/01/tesla-staged-2016-self-driving-demo-says-senior-autopilot-engineer/

https://arstechnica.com/cars/2023/01/musk-oversaw-staged-tesla-self-driving-video-emails-show/
הסרטון המפורסם, שעדיין מופיע בכל אתרי טסלה, כולל אצלנו,
https://www.tesla.com/he_IL/autopilot
ומתחיל בכיתוב:

ציטוט

THE PERSON IN THE DRIVER’S SEAT IS ONLY THERE FOR LEGAL REASONS. HE IS NOT DOING ANYTHING. THE CAR IS DRIVING ITSELF.

הוא שקר גמור. במהלך צילום הסרט נהג הבטיחות היה צריך לקחת שליטה ידנית מעל 100 פעם, לנסיעה של 5-6 ק״מ (טסלה גם שיקרה לגבי מיקום תחילת הנסיעה). בסוף הסרט, כשהמכונית לכאורה מחנה את עצמה, מה שטסלה לא חשפה הוא שהמכונית התנגשה בגדר ועברה דרכה ודרך גינה, וכל העסק צולם פעמים נוספות.
כל הסרטון הלכאורה רציף מורכב ממעל 100 טייקים, בלי שהחברה טרחה ליידע מישהו עד עכשיו.

בהתכתבויות עם הרשויות בקליפורניה, עוה״ד של טסלה עכשיו עסוקים מאד בלטעון שגם Autopilot וגם FSD הן רק מערכות ADAS (סיוע משני) לנהג, בקטגוריית SAE L2, למרות שהו נמכרו ושווקו כ-SAE L4/L5 במשך שנים ארוכות.
מאסק פושע שאחראי למספר מקרים של הריגה רשלנית, אבל כנראה לא ייכנס לכלא על זה. לכל היותר על זה שרימה משקיעים, כמו שקרה לגבי Theranos.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משלוח גדול מסין בדרך לארץ - לא מ-153 דגמים חדשים קבלו קודים.

66 SR+  מחיר החל מ- 205072 עד 314719.

66 LR    מחיר  החל מ-251493 עד 367756.

21 Performance מחיר החל מ-288629 עד 389868.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, PinkDolphin כתב:

בהתכתבויות עם הרשויות בקליפורניה, עוה״ד של טסלה עכשיו עסוקים מאד בלטעון שגם Autopilot וגם FSD הן רק מערכות ADAS (סיוע משני) לנהג, בקטגוריית SAE L2, למרות שהו נמכרו ושווקו כ-SAE L4/L5 במשך שנים ארוכות.

רק תתקן את עצמך, הם תמיד דיווחו שזה רמה 2. גם בשיווק שלהם היו כוכביות קטנות בנושא. אבל כן יצרו מצג כאילו זה מעבר לזה.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, David32 כתב:

רק תתקן את עצמך, הם תמיד דיווחו שזה רמה 2. גם בשיווק שלהם היו כוכביות קטנות בנושא. אבל כן יצרו מצג כאילו זה מעבר לזה.

פשוט לא נכון. אני עוקב אחרי הנושא כבר הרבה שנים בפרוטרוט. הם מעולם לא הגדירו מה זה בכתב, רק רשמו באותיות הקטנות שהיישום מותנה ברגולטורים. אבל יש ראיונות, גם עם מאסק וגם עם לפחות בכיר אחד נוסף, שמצהירים ש-FSD זה SAE L4/L5 .
והסרטון הנ״ל מורכב מקטעים שצולמו על מכונית שהשתתפה בתוכנית ה-Autonomous Vehicle Test Program של קליפורניה, ששם הם בהחלט הצהירו עליה ככזו. L2 זה סה״כ ADAS ,ולא זקוק לשם אישורים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

image.png.60649781ec2e5d7d2a4ba1c3580bfe21.png

גם אני עוקב, אל תדאג.

אני גם לא פאנבוי של טסלה.

גם בכול המסמכים זה רמה 2.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, David32 כתב:

image.png.60649781ec2e5d7d2a4ba1c3580bfe21.png

גם אני עוקב, אל תדאג.

אני גם לא פאנבוי של טסלה.

גם בכול המסמכים זה רמה 2.

מה שהם מכרו לאנשים זו לא הרמה הנוכחית של המערכת, אלא FSD. זה SAE L4/L5 .
על זה הם גובים $15K בארה״ב ואני לא זוכר כמה בארץ.
אין שום דרך להצדיק את ההדגמה השקרית והמומצאת לחלוטין באתר שלהם. נקודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, PinkDolphin כתב:

מה שהם מכרו לאנשים זו לא הרמה הנוכחית של המערכת, אלא FSD. זה SAE L4/L5 .
על זה הם גובים $15K בארה״ב ואני לא זוכר כמה בארץ.
אין שום דרך להצדיק את ההדגמה השקרית והמומצאת לחלוטין באתר שלהם. נקודה.

אם הם היו מוכרים מוצר שיצא עם הגדרות ואופן עבודה מוגדר אך לא תואם את זה ,זכותך להגיד ששיקרו לך, גנבו לך וכמובן גם לדרוש כסף בחזרה כולל תביעה משפטית גם על עוגמת נפש. במקרה של טסלה הם מוכרים "אפשרות להיות ראשון שתהיה לו הזדמנות לנהוג ברכב אוטונומי מלאה לאחר שיסיימו פיתוח של המוצר" להיות בטא טסטר של המערכת ולא משנה מה תהיה דרישה בעתיד לגבי החומרה במידה ויתווסף תוכל כמישהו שרכש את זה לקבל את השדרוג ללא עלות. כל עוד כמובן שזה אותו רכב.

מה שגם חשוב לזכור תמיד שכאשר מוצר יהיה סופית מוכן עלות שלו תהיה גבוהה משמעותית (זה גם מאסק אומר). 

במילים אחרות מוצר עדיין באמצע פיתוח וללא שום צפי סופי וגם רגולטורית לא מאופשר ברוב המדינות. האם לשלם על זה? זאת כבר שאלה והחלטה של כל אחד ואחת.

אם היה לי כסף ויכולת לנהוג בארץ כנראה וכן הייתי משלם את הסכום יש כאלה שיגידו שזה בזבוז :)

עריכה אחרונה על ידי Johnik
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, Johnik כתב:

אם הם היו מוכרים מוצר שיצא עם הגדרות ואופן עבודה מוגדר אך לא תואם את זה ,זכותך להגיד ששיקרו לך, גנבו לך וכמובן גם לדרוש כסף בחזרה כולל תביעה משפטית גם על עוגמת נפש. במקרה של טסלה הם מוכרים "אפשרות להיות ראשון שתהיה לו הזדמנות לנהוג ברכב אוטונומי מלאה לאחר שיסיימו פיתוח של המוצר" להיות בטא טסטר של המערכת ולא משנה מה תהיה דרישה בעתיד לגבי החומרה במידה ויתווסף תוכל כמישהו שרכש את זה לקבל את השדרוג ללא עלות. כל עוד כמובן שזה אותו רכב.

מה שגם חשוב לזכור תמיד שכאשר מוצר יהיה סופית מוכן עלות שלו תהיה גבוהה משמעותית (זה גם מאסק אומר). 

במילים אחרות מוצר עדיין באמצע פיתוח וללא שום צפי סופי וגם רגולטורית לא מאופשר ברוב המדינות. האם לשלם על זה? זאת כבר שאלה והחלטה של כל אחד ואחת.

אם היה לי כסף ויכולת לנהוג בארץ כנראה וכן הייתי משלם את הסכום יש כאלה שיגידו שזה בזבוז :)

לא משפיע עלי אישית, כי לא הייתי אדיוט מספיק להאמין להם.
בעברי הייתי חוקר של בינה מלאכותית באקדמיה (לא בתחום הרכב), ואני די מעורה ביכולות האמיתיות של מערכות כאלה.
זה מפריע לי בעיקר כי הנזק התדמיתי שהם גורמים למכוניות חשמליות משפיע לרעה באופן ממשי על קצב האימוץ שלהן, וזה דבר קריטי, במיוחד בארצות בהן התחבורה הציבורית גרועה ואין התייחסות חיובית לדו-גלגליים (מאופניים ועד קטנועים חשמלים). כן, גם אצלנו.

טסלה כבר נמצאים תחת מספר חקירות פליליות שונות בנושא; זו לא דיעה אישית שלי בנושא.
והטעייה מפורשת של הציבור לגבי יכולות מוצר כשהכוונה היא להרוויח מזה כסף (ואין ספק שזו היתה הכוונה) זו עבירה פלילית, בארץ לא פחות מאשר בארה״ב (criminal fraud) -- שאל כל עו״ד.
אגב, הם הפרו את התנאים (המאד קשוחים) של התוכנית לבדיקות כלי רכב אוטונומיים בקליפורניה.

יש לך מזל שבארץ הרשויות הגיוניות מספיק לא לאפשר לעשות ניסויים על דם אזרחים ואתה לא חי בארה״ב. ארה״ב בכללותה (יש מדינות חורגות, כמובן) ממש לא מקום לקחת ממנו דוגמה -- חיי אדם שווים שם כלום (מספיק לראות שם את מע׳ הבריאות, היחס לכלי נשק, והתשתית הקורסת).

עריכה אחרונה על ידי PinkDolphin
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001436394

טסלה מתרחבת בישראל: כל הפרטים על אולם התצוגה החדש

טסלה חתמה על חוזה לשכירת נכס באזור התעשייה בנתניה, שעליו יוקם מרכז השירות והמכירות הגדול והמורחב שלה • המתחם, שייפתח באוגוסט, ממוקם על מגרש של 5 דונם, וכיום יש עליו מוסך פעיל • טסלה העלתה עד כה על כבישי ישראל למעלה מ-10,000 כלי רכב עוד לפני מהלך ההוזלות של ינואר

עריכה אחרונה על ידי huber
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Rשף כתב:

ואותם בעלים, כלומר הראשונים שקנו את השידרוג ורוצים למכור את הרכב זרקו 15K לפח

השדרוג מקושר ל-VIN במכירת רכב מוסיפים את זה למחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...