Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רשמית: טסלה בישראל

PriceDevil

פוסטים מומלצים

בתור בעלים של SR הראשונה בארץ מרץ 21 רוצה לציין שבמהלך 13 החודשים שהיא אצלי,שזו ה-רכישה הכי טובה שעשיתי.
מי שמדבר כאן על חוסר כדאיות ברכישת רכב חשמלי, לא מבין כלום או שהוא בעל אינטרס של לובי היבואנים.
אני על 38,000 ק"מ כיום והרכב חסך לי עשרות אלפי ש"ח באגרת רישוי נמוכה,ללא תידלוקים כמובן, ללא טיפולים.
גיסי קיבל השבוע איוניק 5 לאחר שמכר קונה.
ולכל מי שקונה בנזין היום אומר כך- פראיירים לא מתים,רק מתחלפים.

עריכה אחרונה על ידי SeazeR
  • אהבתי 4

HU: Pioneer 4900IB Front Speakers: JBL GT06508C Rear Speakers : none

Amp: Infinity 475A Sub: JBL GT5-12

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 6.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 43 דקות, SeazeR כתב:

אני על 38,000 ק"מ כיום והרכב חסך לי עשרות אלפי ש"ח באגרת רישוי נמוכה,ללא תידלוקים כמובן, ללא טיפולים.

זה מצחיק לומר על טסלה שהיא "חוסכת" כסף בהתחשב בכך שבהפרש בינה לבין רכב בנזין דומה אפשר לממן דלק במשך חמש שנים לפחות. 

• אהבתי 1
  • מצחיק 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב בנזין דומה? מה משהו כמו BMW סידרה 3 או רכב פרמיום אחר? 😉

עריכה אחרונה על ידי hwgeek
  • אהבתי 2

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע... לא מרגיש לי אותו הדבר להשוות את הטסלה לפריוס :-), בשביל עוד חיסכון יש חשמליות זולות יותר, עדיין לאחר שנים של שימוש החיסכון יהיה משמעותי לעומת הICE.

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, OF כתב:

החברה עושה רווח גולמי של 30% , תפעולי 19%, EBITDA של 27% ומייצרת מזומן יותר מ 2B$ ברבעון (יותר מ 10%). זה יותר קרוב להייטק מה שלאוטומוטיב.

BMW וגם טויטה להשוואה עושות גולמי 17-18% ורווח תפעולי של 10% , זה אומר שטסלה יעילה מהן כרגע פי 2! 

העלייה ברווח גולמי וברווח הכולל נבעה מעצם זה שטסלה שמייצרת את מרבית הרכיבים אצלה בבית. טסלה החזיקה אצלה מלאי סחורה שנרכש במחירים של "פעם" על מנת לייצר את כל הרכיבים. כאשר הם יאלצו לייצר רכיבים בעלויות מלאי של bidenflation הרווח הגולמי ירד או שהם יגלגלו את העלויות על הצרכנים, אבל זה יכול להוביל לירידה במכירות. טסלה התחילו בישראל ב-179 אלף ותוך שנה אנחנו עומדים על 242 אלף לדגם בסיס. 

כמו כן החשיפה הפוטנציאלית של טסלה לרוסיה ואוקריאנה יכולה להיות משמעותית מאוד כי רוסיה ואוקראינה יצרניות ענקיות של commodities וטסלה היא commodity על 4 גלגלים (נחושת, ניקל, ליתיום). 

עריכה אחרונה על ידי Crunchy27
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, hwgeek כתב:

עדיין לאחר שנים של שימוש החיסכון יהיה משמעותי לעומת הICE.

תרגיש חופשי לחשב אחרי כמה שנים תגיע ל"חסכון משמעותי" לעומת רכב שעולה מאה אלף שקל פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, SeazeR כתב:

בתור בעלים של SR הראשונה בארץ מרץ 21 רוצה לציין שבמהלך 13 החודשים שהיא אצלי,שזו ה-רכישה הכי טובה שעשיתי.
מי שמדבר כאן על חוסר כדאיות ברכישת רכב חשמלי, לא מבין כלום או שהוא בעל אינטרס של לובי היבואנים.
גיסי קיבל השבוע איוניק 5 לאחר שמכר קונה.
ולכל מי שקונה בנזין היום אומר כך- פראיירים לא מתים,רק מתחלפים.

ב-38 אלף קילומטר חסכת גג 1,000 ש"ח על אגרת רישוי, 1,500 ש"ח על החלפת שמנים + פילטרים ואולי - אולי 6,000 - 7,000 ש"ח דלתא על דלקים. אולי. 

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, MiniMiz3r כתב:

תרגיש חופשי לחשב אחרי כמה שנים תגיע ל"חסכון משמעותי" לעומת רכב שעולה מאה אלף שקל פחות. 

שוב, לא חושב שנכון להשוות את הרכב לרכב של 100K, ומי שרק רוצה להוציא את המינימום לא יוסיף 100K בשביל טסלה רק בטענה של חיסכון זה לא אותו הלקוח, מי שקונה טסלה זה מי שרצה רכב בתקציב קרוב אליו ואותו הרמה ופשוט העדיף להוסיף עוד כ20% אפילו כי לאחר מס' שנים הפער הזה יכוסה בחיסכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, hwgeek כתב:

שוב, לא חושב שנכון להשוות את הרכב לרכב של 100K, ומי שרק רוצה להוציא את המינימום לא יוסיף 100K בשביל טסלה רק בטענה של חיסכון זה לא אותו הלקוח, מי שקונה טסלה זה מי שרצה רכב בתקציב קרוב אליו ואותו הרמה ופשוט העדיף להוסיף עוד כ20% אפילו כי לאחר מס' שנים הפער הזה יכוסה בחיסכון.

הרבה הוסיפו 100K כי הם האמינו שיסגרו את הפער תוך 2-3 שנים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם נחשב שרכב היברידי חיסכוני עושה 1/19 משולב, הרי היי מבזבז 2000 ליטר כדי לעבור 38000 קמ. לפי מחיר ממוצע של 6 שח לליטר, מקבלים 12000ש"ח לדלק. חשמל לפי מפתח של 16kw/1000 עבור 38000 קמ זה כ6000kwh לפי 0.55₪ מקבלים 3350 ₪.

החישוב הזה (שמטיב מאד עם רכב היברידי) מראה סגירת פער מהיברידית ממוצעת (כ 155000₪) די מהר - עד 3 שנים בנסועה גבוהה.

בהנתנן ירידת מחיר זהה, אחרי 3 שנים יש תעדוף ברור לחשמלי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, gollu כתב:

החישוב הזה (שמטיב מאד עם רכב היברידי) מראה סגירת פער מהיברידית ממוצעת (כ 155000₪) די מהר - עד 3 שנים בנסועה גבוהה.

לא הבנתי איך אתה סוגר פער של 70 אלף ש"ח תוך שלוש שנים בקצב של 9000 לשנה? 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 50 דקות, Crunchy27 כתב:

העלייה ברווח גולמי וברווח הכולל נבעה מעצם זה שטסלה שמייצרת את מרבית הרכיבים אצלה בבית. טסלה החזיקה אצלה מלאי סחורה שנרכש במחירים של "פעם" על מנת לייצר את כל הרכיבים.

לא ממש, המספרים האלה נכונים גם לפני המשבר. החברה פשוט יעילה הרבה יותר מהתעשייה - היא מפוקסת, אין לה מחויבות לטכנולוגיות ישנות והיא התחילה מחדש. היא גם משקיעה בשיפור היעילות (היציקות הגדולות, ה 4680 ועוד). העלויות עלו בעיקר בשנה האחרונה וגם הביקוד לא פרופורציוני וזה גרר עליות מחירים. לדעתי המחיר נגזר מהמודל הפיננסי כי כרגע לפחות, אין להם מתחרים אפקטיביים 

לפני 40 דקות, Crunchy27 כתב:

הרבה הוסיפו 100K כי הם האמינו שיסגרו את הפער תוך 2-3 שנים. 

אולי דעה לא פופולרית בקרב בעלי טסלה - מי שבונה על לחסוך עשרות אלפי שקלים בשוטף, שיחשוב על זה טוב. זו ספקולציה, יכול לקרות או לא לקורות, ובמדינה שלנו עם כל ההטלים והמיסים שיכולים להשתנות מחר בבוקר אי אפשר לדעת.

אני לא חושב שזה רציני להשוות עלויות למשפחתית סטנדרטית, כי זה פשוט לא הסגמנט 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, OF כתב:

לא ממש, המספרים האלה נכונים גם לפני המשבר. החברה פשוט יעילה הרבה יותר מהתעשייה - היא מפוקסת, אין לה מחויבות לטכנולוגיות ישנות והיא התחילה מחדש. היא גם משקיעה בשיפור היעילות (היציקות הגדולות, ה 4680 ועוד). העלויות עלו בעיקר בשנה האחרונה וגם הביקוד לא פרופורציוני וזה גרר עליות מחירים. לדעתי המחיר נגזר מהמודל הפיננסי כי כרגע לפחות, אין להם מתחרים אפקטיביים 

הרווח הגולמי שלהם גבוה ביחס לתעשייה, אבל ניתן לראות שהזינוק היה בעיקר ברבעון האחרון. אני מאמין שברבעון הזה נראה חזרה למספרים הקודמים. 

לפני 16 שעות, hwgeek כתב:

מעניין מאוד הרובוט שלהם, השאלה מה הלו"ז האמיתי לעומת הלו"ז של מאסק :-)

מאסק מעבר להיותו יזם גאון הוא גם איש שיווק גאון. הצהרות על רובוטים ומערכות נהיגה עצמית הייתי לוקח בערבון מאוד מוגבל. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...