Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם לדעתכם רכב כיום זה מותרות בישראל?

FuriousLift
שימו לב! השרשור הזה בן 1894 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

הרבה יותר נח כשמישהו אחר נוהג בשבילך, אין ספק. נהיגה מנהלתית בעומסי תנועה זו אחת הפעולות המעיקות שיש.

מבחינת קניות, היום אפשר להזמין הכל באינטרנט עד הבית. גם אם יש עלות נוספת למשלוח, זה מתקזז עם עלויות אחזקת הרכב שמתבטלות.

אישית אני נוסע ברכב לקניות כי זה מנקה לי את הראש ואני אוהב לטייל בסופר עם העגלה בין המדפים ולהסתכל בנתחי בשר אדום בוויטרינה של הקצביה, אבל אם לא היה לי רכב, לא הייתי טורח לעשות קניות באוטובוס כמו איזה גימלאי.

הליכה ברגל מתחנה לתחנה זה קצת מטרד בימים חמים אבל לפחות זה בריא, בניגוד לישיבה עצבנית ברכב בפקק כשהוויז מתעדכן כל 5 דק' על עיכוב נוסף.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 114
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני מכיר רק את איזור ירושלים וחיפה.

ובשניהם המצב דיי בסדר.

לרוב אני נוסע ברכב כי זה יותר נוח,אבל כשאין ברירה התחבורה הציבורית היא אופציה קיימת ולא רעה.

לא מזמן ביקרתי בניו יורק שאני מכיר בה הרבה אנשים.

יצאתי מניו ג'רסי ב 11.30 בלילה, לקחתי שלוש רכבות עד קווינס שהגעתי לשם ב 1 בלילה.

עכשיו תשווה את זה לתחבורה ציבורית בארץ.

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקום שאינו תל אביב וגוש דן ועליך לצאת ממנו, רכב הוא חובה!

אם הייתי מסתמך על תחב"צ כדי להגיע לעבודה הייתי צריך לקחת 2 אוטובוסים ונסיעה של 6 דק ברכב הייתה לוקחת לי כנראה מעל לחצי שעה.

נסיעה לאוניברסיטה של רבע שעה בלי פקקים, ו40 דק עם פקקים, הייתה לוקחת לי כמעט אותו דבר באוטובוס, אבל עם תוספת של רבע שעה הליכה, וכמובן המתנה של מי יודע כמה זמן, לקו שמגיע פעם בשעתיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מערכת התחבורה הציבורית הייתה טובה יותר בישראל,

אם אנשים היו דואגים לשים דאורדורנט בבוקר לפני העלייה לתחבורה ציבורית,

אם הייתה מוסכמות לא לפתוח קלמנטינות או סנדוויץ טונה וביצה קשה בתחבורה ציבורית ב 7 בבוקר,

ואם התחבורה הציבורית בישראל הייתה דואגת לתחזוקה תקינה של כלי הרכב שלהם, לרבות נקיון רציני ולא ניקוי לידי חובה,

רק אז אני יכול להאמין שהיו פחות מכוניות על הכביש.

כרגע, במצב הנוכחי:

האם רכב זו מותרות? לדעתי בכל מקרה לא.

רכב זה כמעט חובה בארץ.

רכב חדש מהחברה עם הניילונים זו מותרות, כן.

עומר :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני מנסה לחשוב על התחבורה שלי ושל אתשי לעבודה - כבר ברור לי ששתי מכוניות אינן בגד מותרות. אמנם אני עובד במספר משרדים, אבל לפחות 3 ימים בשבוע נסיעה בתחב"צ היהת גורמת לי להיות בדרכים לפחות שעתיים - שלוש ביום, במקום 40-60 דקות.

כנראה שהתחב"צ בחיפה די סבירה (אם נתחשב בטופוגרפיה ובגיאוגרפיה של העיר, שהיא בעייתית במיוחד). אבל, לדוגמא, בקרבת הבית שלי יש תחנת אוטובוס בכיוון אחד בלבד. אם אני רוצה לנסוע בכיוון ההפוך יש לי שתי ברירות - או לנסוע בקו הפנימי המתפתל (הקו שעל שולי השכונה הוא קו ישיר המחבר שכונות), או לצעוד 15 דקות ולעלות הפרש גובה של כ-70-80 מ'. ואז אני יכול להגיע לעבודה מסריח.

דרך אגב - לגבי הציבור הישראלי בתחב"צ - ממש לא הגרוע ביותר, גם בקנה מידה מערבי. נסו לעלות לאוטובוס או תחתית בברצלונה. מהר מאוד האף שלכם יעבור דה-סנסיטיזציה ותתגעגעו לרכבת ישראל בראשון בבוקר.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר מזמן לא, ולמעשה הוא מעולם לא היה. Bird, Mobike ודומיהם הם הדברים האמיתי, בעיקר בשל העובדה שאתה לא תלוי בעמדות שאליהן אתה מחוייב להחזיר את הכלי.
הבנתי שאופניים זרוקות ברחוב נהיו מכה שם

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כזה.. אחרי שבע בערב כל אלו שחושבים שירוויחו מיליארדים מההטענות של הציפארים גם ככה אוספים אותם, אז המדרכות נשארות פנויות יחסית עד שעות הבוקר המוקדמות.

Sent from my Galaxy Note 9

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצחיק שכמעט כולם מתייחסים לרכב שלהם כחובה, אבל התלונות שלהם נשמעות כמו אוי אוי אוי

רוצה תא נקי, שקט ומטופח - פינוק

לא רוצה לראות אנשים אחרים - פינוק

לא רוצה ללכת ברגל - פינוק

לא רוצה להריח אנשים אחרים - פינוק

לא רוצה להריח אוכל - פינוק

בקיצור תנו לנו להמשיך לשבת מבוצרים בקופסא המתכתית ויעלה כמה שיעלה.

אבל צריך תחבורה ציבורית, אבל אנחנו לא רוצים שהיא תיראה ציבורית. תחבורה ציבורית שתראה כמו רכב פרטי. עכשיו לכו תבנו כזאת ואל תדברו איתי עד שיהיה מוכן.

אתם מבינים כמה זה נשמע מגוחך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עברתי על כול התגובות, ומתוך כולן, רק באחת התלונה העיקרית היא לגבי מה שאתה אמרת(ריחות למינהם)

אצל הרוב המוחלט זה משך הנסיעה , הצפיפות והאי קיום שלה בשישי ושבת .

תאמין לי שאם הייתי מגיע הבייתה בזמן שמתקרב לזמן שזה יוצא לי ברכב פרטי, ולא הייתי נאלץ לעמוד במשך שעה אחרי 9 שעות עבודה, הייתי חי בשלום עם הריחות והחפירות של אנשים אחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלק גדול מהתגובות מתלוננות שתחבורה ציבורית לא מעניקה להם חוויה של רכב פרטי וכל עוד הם לא מקבלים את אותה חוויה אל תדבר איתם בכלל

ברווז - תלונה על ריח + לא רוצה ללכת ברגל

צוויפר - תלונה על ריח + לכלוך + יקרה (בולשיט) + מחלות + לא נוח לסחוב קניות

stum - רוצה ציבורית עם חוויה של רכב פרטי (ישיבה, תא קטן, שקט, רענן)

halperin96 - לא מתחשק לו לצאת לפני הזמן בשביל ללכת לתחנה + ריחות + צפיפות

ProMer - ריחות, אוכל, ניקיון

תהיה בטוח שהם די משקפים את הדעות של רוב הציבור.

אני עבדתי פעם עם מישהי שיום בהיר אחד נכנסת בסערה למשרד ואמרה שהיא חייבת למכור את הדירה. שאלתי מה קרה והיא אמרה שמתחילים לבנות ליד את הבית שלה בראשון לציון את הקו הירוק של הרכבת הקלה. אמרתי מה את משוגעת? זה הדבר הכי טוב שיש. תגיעי למשרד יותר מהר בלי לנהוג. היא עונה לי "נראה לך שאני אסע ברכבת?!"

עם דעות כאלה בציבור לך תקבל מספיק תמיכה ציבורית לפרויקטים גדולים של תחבורת המונים.

לאנשים אולי (דגש על אולי) ירד האסימון כאשר המצב באמת יתחיל להיות בלתי נסבל. לדעתי עניין של 5-6 שנים. לאחר מכן עוד 10 שנים עד שפרויקטים של תחבורה ציבורית/אלטרנטיבית יבשילו.

עד אז אני מקווה שהיאוש יותר טוב ברכב חדש.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב פרטי משמעותית יותר נוח מתחב''צ,למעט מקרים בהם אין חניה.

לצאת יותר מוקדם,להריח אנשים מסריחים ולהימרח עליהם ב6:30 בבוקר כי אין מקום ולא בא לי לחכות לאוטובוס הבא שיגיע עוד 20 דקות ויהיה בדיוק באותו מצב..

אנשים עובדים קשה ויכולים להרשות לעצמם להמנע מכל זה.

בדיוק כמו שאתה יושב בבית עם מזגן ולא עם מניפה,למרות שמזגן עולה יותר וגם בלעדיו מסתדרים.

אתה מתאר רכב כהוצאה מטורפת,בפועל הסכומים סבירים.

הרכב השני בבית(זה שבחתימה) עולה 2600 שקל לבטח,טסט עולה עוד 1000 וטיפול פעם בשנה עוד 250.

320 שקל בחודש לתחזק רכב זה לא הרבה ולא ברמה של מותרות.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן ששכחת ירידת ערך, דלק, חניה ושהטיפול השנתי עולה יותר ושיתכנו גם תקלות. החזקת רכב נוסע זה עניין של 1000-2000 שח לחודש.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא שכחתי כלום.

הרכב אצלנו מסוף 2010 וזה העלות של הרכב.

ירידת ערך אני לא משקלל,הרכב נקנה במזומן(ירידת ערך יודעים בזמן מכירה,שלא נראית באופק).

למעט מצבר וצמיגים שמוחלפים פעם ב3-4 שנים(סדר גודל של 1500 שקל) לא היו תקלות מיוחדות.

להגיד כמה דלק שילמתי לא תורם לדיון,כל אחד עם נסועה שונה ותוואי שונה.

עריכה אחרונה על ידי halperin96

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1894 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...