Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצות לבניית בית חדש

chenrp
שימו לב! השרשור הזה בן 1908 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שוב תודה לעונים.

אני לא מתכוון לחרוג ולא תהיה בעיית תקציב כי הוא לא גמיש.

למה קרקע? כי זה מגיע בתוך קיבוץ עם קהילה וחינוך. ומחיר שווה נפש למחירים בקריות בקומה 8.

כיום אין תקציב לפרגולה ומחסן אולי בעתיד כן.

אם במטבח לא יהייה אי, אצטרך פינת אוכל.

כיום יש בחדר שינה זוגית עם ארון מקלחת שירותים וקומודה ומסתדרים בפחות מ20מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 230
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אם התקציב לא גמיש תכנן על 20% פחות ממה שיש לך.

חדר השינה לא חייב להיות ענק, אבל חשוב שמשיה בעל פרופורציות נכונות למקום למעבר בין צד הרגליים של המיטה לבין הקיר. וכמובן חייב חדר ארונות או לפחות ארון קיר מספק לשני בני הזוג. אני לא יודע למה מתייחסים רק לאשה, תבדקו מה יש לכם בארון, תגלו בגדים בשווי 50 אש"ח.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות''ש

נשמע שאתה ירוק. מאוד.

ממליץ לך להיעזר במפקח בניה מקצועי שיודע את העבודה.

לפני שהמבקרים יקפצו עלי - יש מפקחים (אולי רובם) שלא שווים אגורה, וחבל על כל שקל שאתה משקיע בהם.

אבל מפקח טוב שווה את משקלו בזהב.

זה שאני עובד איתו, למשל, כ''כ מנוסה ומקצועי - שנדירה אצלו חריגה בתקציב של יותר מ3%

הכל נכנס אצלו מראש לאקסל (ברמת עלות הבייביסיטר ל3 שעות כשנסעתם לבחור קרמיקות).

יכול להיות שהתקציב שלך כ''כ מוגבל והוא ימליץ לך לא להיכנס להרפתקה. ויכול להיות שיש לך מספיק כסף לכל הדברים שהוזכרו פה, ואתה רק לא יודע את זה.

כמובן, מכל מה שהוזכר - החשוב ביותר זה היסודות והאיטום (גם ובעיקר מלמטה). חשמל תמיד אפשר להוסיף (לא נעים, לא נורא), רשתות תקשורת עושים מזה פיל יותר ממה שזה באמת (אנחנו בדור אלחוטי), גינה / פרגולה תמיד אפשר להוסיף לכשיאפשר זאת התקציב. אבל יסודות טובים ואיטום איכותי זה משהו ללא תחליף.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אברג'ל - הכל נכון, אבל להביא בחשבון שרשתות קויות יותר מהירות ויותר יציבות מרשתות אלחוטיות. בהחלט מומלץ לתכנן מידה של עודף, שכן תוספות מאוחרות גם יותר יקרות וגם יותר מסובכות ומתסכלות (לכלוך בבית אמרנו?).

מה שלא תכניס לקירות בבניה כבר לא תכניס בעתיד הנראה לעין, אולי בשיפוץ כאשר הבית יהיה בן 25. מה שמחוץ לקירות יכול להמתין עד שירווח, אבל את התשתיות הקבועות כדאי להכין מראש. כמובן - הכל במגבלות התקציב.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
חדר הורים תעשה מ-15 ומעלה בשאיפה ל20 מטר לא כולל השירותים והאמבטיה מסיבה פשוטה שאם אשתך גברת מגונדרת יש לך שידות וקומודה וארון ומיטה זוגית וטיוי וענינים.

עדיף סלון של 25 מ"ר מאשר 35 ש10 מ"ר גונבים מהחדר הורים.

אל תעשה אי במטבח. תשקיע במטבח טוב.

תעשה 9 מר לילדים ותמצא את כל מה שיש להם אצלך מסתובב בבית.

הפוך. בחדר השינה אתה נמצא הכי פחות זמן וזה רק מי שגר בחדר, בסלון הכי הרבה זמן וכל בני הבית.

חדרי שינה צריכים להיות נוחים וזהו, לא האנגרים של שידות ומראות.

חדרי שינה לילדים בוודאי יותר מ-9 מ"ר.

אי במטבח - אם יש מקום, מאוד שימושי.

מסכים לגבי מפקח בניה, חשוב ונחוץ מאוד. אחד טוב יידע לא רק לנהל את העסק הסבוך הזה היטב,

אלא גם להתריע ולסדר תקלות שלך ייקח המון זמן לסדר, בנוסף הוא יכול להשיג לך מחירים ודילים טובים עם ספקים שלו.

מעל הכל זה הסדר הכלכלי שהוא יכניס לפרוייקט.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מפקח כמובן יהיה. לא יודע מאיפה הבנתם שלא יהיה. אני רק מתייעץ לגבי טיפים שאומר לאדריכל שלי.

בנוסף,

לא מבין עדיין מדוע צריך יותר מ 9 מטר חדרי ילדים.

מעדיף שהסלון יהיה גדול יותר,

במילא נבלה בסלון ובחצר יותר זמן.

מה בדבר אוויר חוזר מהמזגן? האם עדיף מיני מרכזי בסלון מטבח והשאר מפוצל?

איך להשקיע באיטום? חגורות בטון או חצץ?

דלתות הבנתי שעדיף רחב על מנת שבגיל 90 נוכל להכנס עם כסא גלגלים.

מה עוד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

1. לא כתבת כלום על מפקח. תתפלא כמה אנשים חושבים שהם יכולים לנהל בנייה לבד.

2. ילדים מתישהו גדלים וצריכים יותר מקום, יותר ריהוט. 9 מ"ר זה סטנדרט של דירות קטנות/ממוצעות. אתה בונה בית גדול יותר, תשקיע בזה גם לעתיד.

בדיוק כמו שאתה חושב כעת על גיל 90 שלך.

3. מה זה אוויר חוזר?

לגבי מיזוג, אני פחות בעד מיני מרכזי, אם יש אפשרות למזגנים נפרדים. אבל הכל תלוי באיך תתכנן את הבית.

4. איטום זה אחד הדברים שמשקיעים בהם כמה שניתן. לא יודע לכוון אותך לטכניקות אבל ממליץ לך לעבור אצל בתים

שנבנו בשנתיים-שלוש האחרונות ולראות מה המצב שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה השנקל שלי:

1. חדרים לילדים לא פחות מ 12 מטר. אם יש לך אפשרות ליחידת דיור קומפלט, לך על זה. כשהילדים יגדלו אתה לא תרצה את הרעש שלהם, והם לא ירצו את ההורים על הראש.

2. מזגן אחד ורבע כ"ס בכל חדר ואחד 3 כ"ס לסלון מטבח.

3. ברשת הביתית תעשה נקודה גם במטבח/פינת אוכל/סלון. בסוף שם מבלים הכי הרבה.

4. יחידת הורים לא הייתי נסחף עם יותר מ 15 מטר (לפני מקלחת וחדר ארונות). בסוף אתה לא מבלה שם יותר מדי.

5. איטום איטום איטום. בקירות, ברצפה, בדלתות, בחלונות ובכל מקום. זה בדיוק כמו ההבדל בבידוד בין סופר מיני לרכב יוקרה. מעבר לעניין של שמירה על חום קור, כשיש רעש מבחוץ אתה סוגר הכל מדליק מזגן ונכנס למוד "צוללת".

6. חלק גדול מההוצאה תלוי ברמת הגימור. לדעתי האישית אל תתפרע, מתרגלים לרצפה של 250 ש"ח למטר בדיוק כמו לרצפה של 60 ש"ח למטר. כנ"ל לגבי מטבח, של הום סנטר או איקאה טוב בדיוק כמו של רגבה או סמל. כנ"ל בשיש ובכל מקום אחר. לדעתי רק באספקט הזה תוכל לחסוך 100,000 ש"ח.

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

מסכים עם רוב הדברים למעט המטבח. העולם הוא לא איקאה או רגבה, יש נגרים פרטיים שיתנו עבודה ושירות מעולים במחירים טובים.

אז כן, יקרים מאיקאה/פרפקט ליין/הום סנטר (אין לי חוו"ד על המטבחים שלהם, אבל יכול להניח שיש פשרות בשל המחיר הזול) אבל רחוקים מרגבה ושות'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חדר של 9 מטר זה צינוק, 12 זה קטן.

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שאני אפילו לא יודע מאיפה להתחיל להגיב ואת.מי לצטט קודם.

לדעתי אתה חייב ייעוץ טרום בניה ולשקול בהחלט לערב מפקח.

חפש ערן שריד.

היה בעברו מפקח וכרגע עוסק ביעוץ ותכנון תקציבי.

יכול לחסוך לך הרבה כסף והרבה טעויות

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז חדרי הילדים יהיו בסביבות 11.5 מטר.

ההורים בסביבות 22 כולל רחצה.

האם האדריכל אחראי על הגדרת הבידוד? כלומר יש טעם לציין זאת בפניו?

מה עוד כדאי לציין לאדריכל?

האם כדאי לעשות מטבח גדול יותר על חשבון האי? ואז להוסיף פינת אוכל או גם אי וללא פינת אוכל?

איזה גודל מטבח כדאי?

2 שקעי רשת ו3 חשמל בכל חדר... מה עוד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם כדאי לעשות מטבח גדול יותר על חשבון האי? ואז להוסיף פינת אוכל או גם אי וללא פינת אוכל?

איזה גודל מטבח כדאי?

קצת קשה לענות לכל הדברים אבל אני מציע לך לתכנן כמה שיותר מפורט ומסודר את כל הפרטים.

אדריכל- לבחור מישהו שמכיר את התבע ושאתה מתחבר אליו.

כך גם המתכנן שמכיר את האדריכל שלא יהיה פינגפונג של תוכניות.

שיטת בניה- תחשוב טוב כיצד אתה רוצה לבנות את הבית, גם מבחינה כללית וגם מבחינץ שינויים.

איטום ובידוד- ראיתי שחזרת על זה כמה פעמים, צריך להשקיע מחשבה מעמיקה במיוחד בשלב יסודות ומרתף אם יש.

הבידוד יכול לחסוך הרבה כסף בחשמל.

לא הבנתי מה הכוונה שלך בחגורות/חצץ תמיד יש הפרדה בין חדר רטוב לשאר הבית

חשמל ותקשורת- גם אם אין תקציב שווה לבצע הכנה.

פרגולה וכד, לבצע הכנות בבטונים

תדאג לנהל תקציב ולוז מסודר זה הכי חשוב!!

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

איזה גודל מטבח כדאי?

אדריכל טוב ידע להבחין מה דרוש ולהמליץ בהתאם, הוא גם אמור לדעת לנצל את השטח או מיקום הבית ולתכנן אותו

נכון בכפוף לשעות אור, כיווני רוח, רעש מהרחוב, אקלים כללי וכו'.

אם אתה מרגיש שהתכנון פשטני מדי, זה המקום להידחף. זה הבית שאתה הולך לגור בו כמה זמן.

גודל מטבח נגזר מגודל החלל האפשרי. לדעתי לא לוותר על אי, אם יש לו מקום.

זה גם מוסיף מקום עבודה ואחסון וגם חוצץ בין המטבח ה"ראשי" לבין שאר החלל הציבורי, לא משאיר את המטבח חשוף.

עוד? מתגים ושקעי חשמל שיפוזרו חכם בחדרים, ליד מיקומי המיטות והשולחנות, מתגי התריסים ליד המיטות וכו'.

במטבח בהחלט לא לקמץ בנקודות שמעבר למכשירים הקבועים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזמנתי בודק קרקע, סימן גבולות גזרה ובעוד כמה ימים יספק דוח.

רק הוא לא שאל איזה חלקה וגוש אני. הסתמך על הדו שלנו...

והשבוע שוב פגישה עם האדריכל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...