Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוזרים בתשובה? יוצאים בשאלה? מתחזקים? נחלשים?

SurfHigh
שימו לב! השרשור הזה בן 2263 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 433
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני מאוד לא אוהב את המונח 'ליפול' בהקשר הזה, משני הצדדים.

אני יוצא מנקודת הנחה שלאנשים יש יכולת כלשהי לקבל החלטות רציונליות (במידה, כמובן. בכל החלטה ישנם שיקולים רגשיים) גם תחת השפעה חיצונית. לכן לתלות חזרה בתשובה או בשאלה ב'השפעות חיצוניות' נטו וכתוצאה לאטום את החברה מפני העולם החיצון (הפתרון של החרדים) או 'לחפש חיסון' כדי למנוע את התהליך זה פשוט לא נכון ולא יעיל.

I see now that the circumstances of one's birth are irrelevant; it is what you do with the gift of life that determines who you are

Mewtwo -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז כל המטרה של השרשור היא למצוא חיסון נגד

כניסה לדת וכל הסיפורים שאתה מעוניין לשמוע הם כדי ללמוד איך לא ליפול לשם.

אוקיי.

יש לך את זה ביותר מקטין? :-)

פתחתי את השרשור כדי להבין את הפסיכולוגיה מאחורי התהליך של חזרה בתשובה/יציאה בשאלה (ואני אפילו לא מהתחום ודי לא סובל את כל התחום באופן כללי).

מעניין אותי לשמוע דווקא יותר על כאלו שחזרו בשאלה למרות שזה לא עוזר לי "למצוא את החיסון". כנראה לעבור מדתי/חרדי לחילוני קשה יותר, שהרי מלכתחילה לא מעודדים אותך לחקור תרבות חילונית, ואתה כנראה חי עם תחושה שמישהו מלמעלה מפקח עליך, בזמן שלבחור חילוני אין איזה שהם מגבלות.

לי אישית יש את הדעות שלי, אני לא מנסה למכור אותה לאף אחד.

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאוד לא אוהב את המונח 'ליפול' בהקשר הזה, משני הצדדים.

אני יוצא מנקודת הנחה שלאנשים יש יכולת כלשהי לקבל החלטות רציונליות (במידה, כמובן. בכל החלטה ישנם שיקולים רגשיים) גם תחת השפעה חיצונית. לכן לתלות חזרה בתשובה או בשאלה ב'השפעות חיצוניות' נטו וכתוצאה לאטום את החברה מפני העולם החיצון (הפתרון של החרדים) או 'לחפש חיסון' כדי למנוע את התהליך זה פשוט לא נכון ולא יעיל.

זה נכון תיאורתית בלבד.

למה תיאורתית? כי זה תקף רק כשאדם חוקר את הצדדים ומגיע להחלטה רציונלית.

בני אדם לא עובדים ככה, הם חוקרים את מה שיש להם BIAS כלפיו, וממשיכים לחקור רק אותו. ובמקרה הטוב מתעלמים מהצד השני, ובמקרה הרע מקבלים אינפורמציה מוגזמת ושגויה כלפיו(באדיבות גוגל ופייסבוק ובכלל כול אלו שמתעסקים ב-"זמן מסך=כסף").

ככה שבהחלט רצוי חיסון(לכול סוג של בחירת צד, לאו דווקא נגד הצד המאמין)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
זה נכון תיאורתית בלבד.

למה תיאורתית? כי זה תקף רק כשאדם חוקר את הצדדים ומגיע להחלטה רציונלית.

בני אדם לא עובדים ככה, הם חוקרים את מה שיש להם BIAS כלפיו, וממשיכים לחקור רק אותו. ובמקרה הטוב מתעלמים מהצד השני, ובמקרה הרע מקבלים אינפורמציה מוגזמת ושגויה כלפיו(באדיבות גוגל ופייסבוק ובכלל כול אלו שמתעסקים ב-"זמן מסך=כסף").

ככה שבהחלט רצוי חיסון(לכול סוג של בחירת צד, לאו דווקא נגד הצד המאמין)

לדעתי החיסון היחיד שצריך הוא נגד בורות, ואת זה לומדים בבית בגיל צעיר. אמנם גדלתי בבית דתי, אבל אף פעם לא הגבילו אותי בחומרי קריאה או בשלב מאוחר יותר באינטרנט (חוץ מחוסם אתרי פורנו שהיה קל ביותר לעקוף).

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לבלות עם חברים מהצבא. כשמגיעים לצבא נפתחים לעולמות אחרים.

בהתחלה היו אוספים אותי ואח"כ התחלתי לנסוע לבד.

כנראה שזאת הסיבה העיקרית להתנגדות מצד ההנהגה החרדית לחוק שוויון בנטל.

בשביל הרבה מאוד אנשים שירות בצה"ל זאת הזדמנות להיחשף לעולם מחוץ לישיבה/שכונה שלהם (נכון לא רק לגבי דתיים), וככה מנהיגי העולם החרדי מאבדים מאמינים וזה בעיה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שזאת הסיבה העיקרית להתנגדות מצד ההנהגה החרדית לחוק שוויון בנטל.

בשביל הרבה מאוד אנשים שירות בצה"ל זאת הזדמנות להיחשף לעולם מחוץ לישיבה/שכונה שלהם (נכון לא רק לגבי דתיים), וככה מנהיגי העולם החרדי מאבדים מאמינים וזה בעיה.

לא ידעת שזה עיקר הבעיה שלהם עם השירות הצבאי?

זה וכשרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות״ש: אתה מניח שיש גבול דיכוטומי של שחור ולבן שה"חוזרים בתשובה""יוצאים בשאלה" חוצים אותו.

במציאות יש הרבה יותר גוונים רב־מימדיים.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי דתי אבל מסורתי ששומר עד כמה שיכול מצוות וכו' (לא שבת),

אפשר לומר שמאז שעזבתי את הבועה שנקראת דימונה, וברחתי לאילת ולאחר מכן ראשל"צ, התרחקתי מאוד מהדת, אני אמנם בן אדם מאמין, אבל אין לי בעיה לאכול לא כשר ולא לשמור מצוות / כיפור / שבתות וכו'.

הסיבה שהרחיקה אותי עוד יותר מהדת היא שיטת ההפחדה, לא תעשה ככה אז יהיה לך ככה, למה אני צריך לפחד מהדת? החלטתי שזה לא בשבילי.

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

/

הסיבה שהרחיקה אותי עוד יותר מהדת היא שיטת ההפחדה

אכן שיטת ההפחדות אפקטיבית לזמן קצר לטווח היותר רחוק גורמת לריחוק וניכור.

חב''ד למשל נגד השיטה הזו.

ספיריאל חבדניק אחד הוא לא דוגמא לכלום,בכל קבוצה תמצא שוליים, תמצא חריגים,

וגם תמהוניים,גם המילה 'יהודים' נחשבת בעיני אנשים למושג גורף וככלל למשל.

תנועת חב''ד מפוצלת וקוטבית בדיעותיה,אולי העובדה שכולם לובשים אותו דבר נטיה

לחשוב שהם גם מיקשה אחת בדעות אבל ממש לא ככה.

אינני הנציג שלהם עלי אדמות אבל זו חברה שמקבלת באהבה גם את האחר והשונה,

ללא תנאי.

למי שכתב שחזרה בתשובה נובעת מבורות,

אולי תחשוב על אנשים שהם במצוקה ואין להם שום מסגרת מתאימה,אותם אנשים

שהיו פעם 'כלי' וכיום שבר כלי לדוגמה,

זו חברה בודדה שיכולה לקבל אותם לזרועותיה בחיבוק גדול,ללאט לאט 'לקרנף' אותם

לברנז'ה כאשר ניתן להבחין ביופי של החיי חברה היוצא דופן של הקהילה,החכמה, והרפרטואר

שאפילו אני כחילוני מאד מאד אוהב.

אינני סנגור שלהם ואינני חבדניק כי אני לא יכול ל'התמסגר' אבל שני חברים טובים מאד שלי,

הם חזרו בתשובה הקימו משפחות וחיים באשר רב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן שיטת ההפחדות אפקטיבית לזמן קצר לטווח היותר רחוק גורמת לריחוק וניכור.

מסכים לגמרי.

להגיש את התעמולה שלך בצורת איש טוב וחייכן שבא לעזור זה הרבה יותר אפקטיבי.

זה הסיבה שאני תמיד חושש מאנשים אובר נחמדים.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההחלטה לבחור באורח חיים היא שלך,

אני לא מוצא שום פסול בשיכנוע חביב ואנשים חביבים,שאגב אם

לא מובן אז כתבתי שזה לא גורף באף קהילה.

שינוי אורח החיים נקבע בסופו של יום ע''י איש מבוגר זה הרבה מעבר

לחביבות ונחמדות, לא כ''א (כמוני למשל) מוצא את עצמו חלק אינטגרלי

בקהילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אתאיסט / אגנוסטי / וואטאבר, קיצר לא דתי בשיט.

כל פעם מחדש נדהם לראות איך אותם אנשים ששונאים את הדת בכל רמ״ח איבריהם, בגלל ה״קיצונים הדתיים״ וה״מסיונריות״ - לא שמים לב שהם בסה״כ תמונת מראה למושא הביקורת שלהם.

מי שלא מכבד את האדם שנגדו על בסיס אמונה (כי אותו אדם מאמין בדבר שונה ממך), הוא הבעיה. לא הדתיים ולא החילוניים הם מקור כל הצרות והרוע בעולם, אלא בעיקר אנשים קיצוניים שלוקחים על עצמם את המשימה להפיץ את משנתם בצורה אגרסיבית כזו או אחרת.

וכפי שנאמר כאן כבר, לא היטלר ולא סטאלין היו דתיים, אז חלאס עם הקשקשת הזו שהדת היא מקור כל הרצח והרוע. הדת בסה״כ משומשת כתירוץ לאנשים רעים להפיץ את משנתם, ואם/כש היא תיעלם את הוואקום שלה תחליף איזו שטות אחרת שבשמה ירגיש /יצדיק הרודן התורן את מעשיו הרעים... אף אחד כאן לא רואה סאות׳פארק*?

בכ״א תודה למי ששיתף את המעבר שלו מצד אחד לשני, מעניין לשמוע.

(*) הן סאות׳פארק והן ריק ומורטי עשו פרקים יפים על הנושא (go god go / unity)

עריכה אחרונה על ידי oryo

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...