Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סקירה ארוכת טווח- 4.5 עם יונדאי I20 2009 שגמעה מעל 202000 ק"מ

itamarg
שימו לב! השרשור הזה בן 2081 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עדכון

מתחיל להישבר לי אני שוקל למכור להוסיף כסף ולשדרג.

בעיות ההתנעה חזרו עד שהרכב בקושי התניע הרכב היה במוסך יומיים התקלקל בזמן הכי גרוע ואילץ אותי לשכור רכב. הפעם זה היה החיישן של האימובילייזר שלא זיהה מפתח התענוג עלה 292 ש"ח ושכירת רכב 400 ש"ח. בעיית נורת ה epc ההגה הקשה והכיבוי בזמן נסיעה לא חזרה כלל מאז שהחלפתי חיישן קראנק.

השנה הוצאתי על הרכב תיקונים כ 4000 ש"ח לא כולל הבורר מצבים של המזגן שאני צריך להחליף כי הוא התקלקל בפעם השלישית (פעם ראשונה שילמתי 1800 שקל, פעם שנייה הוחלף באחריות ועכשיו עובד צולע אבל בקרוב יתקלקל סופית) אבל בינתיים עובד ככה ככה ואני מושך. לא כולל ימי עבודה שהפסדתי שזה עוד איזה 1700 שקלים ולא כולל חלקים של בלאי כמו מצבר וצמיגים.

שמתי עין על סיויק האצ'בק 14-15.

מסכימים איתי?? נוסע 25 אלף ק"מ לשנה ונימאס לי להיתקע עם האוטו או שאשתי ניתקעת איתו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 245
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בק"מ כמו זה אני חושב שכדאי לחשוב בכיוון של דיזלית או היברידית, אתה משלם הון על תקלות שהן תוצאה של בלאי מואץ ברכב בנזין. לגבי המזגן מדובר בנגד מהירויות תקול, בדוק אם יש עליו ריקול בחברה.

התענוג שמוביל אותך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בוודאות לא הנגד, זה הכפתור בורר מצסים מרגישים שהוא משוחרר קצת וכפתור כזה עולה חדש 1500 ונשומש מפירוק בסביבות 1000.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להיתקל באותה תקלה מספר פעמים זה באמת מתסכל.

גם בעיני בנסועה כזאת כדאי לחשוב על משהו יותר חסכוני, בתקציב של הסיוויק שתארת אתה יכול לקנות טויוטה אוריס הייבריד, בטויוטה אפשר להאריך אחריות למערכת ההיברידית עד שהרכב מגיע לגיל 10 וזה בהחלט תורם לשקט הנפשי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למעט הבורר, שאר התקלות הם מאוד שכיחות ביונדאי. מי שקונה יונדאי וקורא כאן בפורום ידע את המצב, ואפילו ידע איך להחליף את החלפים בעצמו (כי ההחלפה די פשוטה).

לגבי הבורר: ניסית ליבא את החלק דרך קורפס?

בק"מ כמו זה אני חושב שכדאי לחשוב בכיוון של דיזלית או היברידית, אתה משלם הון על תקלות שהן תוצאה של בלאי מואץ ברכב בנזין. לגבי המזגן מדובר בנגד מהירויות תקול, בדוק אם יש עליו ריקול בחברה.

גם ברכב דיזל והיברידי הרכב יכול להתקלקל. כל רכב מתקלקל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי התקלות זה לא ניראה כמו בלאי מואץ בגלל שזה מנוע בנזין. אתה חושב שבדיזל לא יכול ללכת חיישן קראנק או בורר של מזגן?

אתה חושב שבVAGית דיזל הטורבו לא יכול ללכת אחרי 60Kק"מ? תאמין לי אני יודע - יכול ועוד איך. וזה עולה הרבה מאוד כסף, בטח ובטח לא 4000ש"ח בשנה על תקלות, העלות יותר לכיוון 5 שנים של אחזקת יונדאי כזאת.

דווקא, יחסית לקילומטרז', כמות התקלות יחסית לא גדולה במיוחד. על פניו לא ניראה שהולכים דברים מכניים רציניים.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכניים לא, אבל חשמליים ..

מכרנו היילקס 2009 עם 240 אלף ק"מ, "מעט" יותר משעשה פות"ש.

לא אשווה חס וחלילה איכות הרכבה או איכות חומרים (רק אגיד שבכל זאת לא נשברו אצלי סכי שמש או ידיות חיצוניות) ברכב יקר פי שלושה, אבל לגבי תקלות חשמל צריך איזה שהיא פרופורציה, הטויוטה נמכרה לאחר טיפולים שוטפים בלבד, ללא *אף* תקלה איי פעם, לא חשמלית ולא מכאנית.

240 אלף ק"מ, כשאפילו הקלאץ' מקורי.

נכון, לא היו לפות"ש תקלות קריטיות. אבל רשימת התקלות החשמליות מתמיהה, לא מדובר ברשימה כה מחמיאה גם בהתחשב בנסועה.

המדריך המלא לכניסה לעולם הדיטיילינג

HU: Pioneer AVH2750BT | Midbass: Morel Virtus MW6 | Tweeters: Morel MT230 | Amp: Sundown SAX100.4 | SW: DLS Nordica 12" | SoundDeadener: Stinger Roadkill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה משווה אמינות של רכב מיסחרי סופר עמיד ואמין כמו היילוקס עם יונדאי קטנה?

לתקלות אצלו אין קשר לזה שהרכב בנזין.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת מכניקה - לא. מבחינת חשמל - כן. בשני המקרים מדובר ברכבים בסיסיים מאוד מבחינת חשמל.

המדריך המלא לכניסה לעולם הדיטיילינג

HU: Pioneer AVH2750BT | Midbass: Morel Virtus MW6 | Tweeters: Morel MT230 | Amp: Sundown SAX100.4 | SW: DLS Nordica 12" | SoundDeadener: Stinger Roadkill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בא בטענות קשות לרכב. בסך הכל הוא משרת אותי כבר מעל 5 שנים ו 210 אלף ק"מ. מה שכן הנסיעות שלא לא קשות אלא לרוב בתנאי שיוט 90-100 קמ"ש.

תקלות החשמל מעצבנות וכשאתה עם שני ילדים קטנים להיתקע עם רכב כל כמה זמן או לנסוע בלי מזגן/מזגן עובד חלקית באמצע אוגוסט- זה בהחלט מרגיז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה, יונדאי הלכו אחורה עם ה-I20?

לגטס שלנו (2008 עם 200K ק"מ) לא היו תקלות שאינן בלאי (כמו מצבר, תושבות מנוע, משולשים). שום תקלת חשמל. הראות אגב מצויינת לעומת רכבים אחרים.

הגיר מעט גס בהעברת הילוכים, חשבתי שזו תקלה אבל הוא מתנהג בדיוק באותו אופן ב-90K ק"מ האחרונים ללא שינוי לרעה.

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאז שהרכב נרכש ב 2012 היו לו בעיות חשמל מעצבנות, עכשיו זה פשוט החמיר ובתדירות גבוהה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי שטפו את הרכב שלך עם גרניק מבפנים עוד כשהיה בליסינג או שנפלת על סתם לימון, התקלות אצלך חריגות יחסית... לא אופייני ליונדאי.

HYUNDAI ELANTRA '17 
TOYOTA Corolla '08

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממה שאני יודע זה דווקא כן מאפיין את סדרת I.

I30 אצלי סבלה מקצר בדשבורד, מפוח מזגן שהוחלף פעמיים וכל שאר הבעיות הרגילות עם ההגה, ידית דלת נהג ויוניט ESP, אז אולי את שלושת האחרונים הגדירו כבר כמחלות של הדגם אבל זה לא אומר שהן לא נחשבות תקלות. הדור הראשון של I20 ו-30 לא מזדקן יפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי שטפו את הרכב שלך עם גרניק מבפנים עוד כשהיה בליסינג או שנפלת על סתם לימון, התקלות אצלך חריגות יחסית... לא אופייני ליונדאי.

תשמע אני מכיר עוד לפחות שני בעלי יונדאי אחת i20 ואחת i35 שנסעו הרבה פחות ממני והרכבים חדשים יותר משלי ועדיין סובלים מבעיות משונות כמו צופר שלא עובד, סטארטר שהתקלקל ועולה אלפי שקלים, תקלות חשמל מוזרות ודומות לשני ועוד.

שוב אני לא אומר שהרכב לא אמין בעליל אבל עלויות האחזקה לא זולות והאמינות של לא מושלמת. זה הכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2081 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...