Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סקירה ארוכת טווח- 4.5 עם יונדאי I20 2009 שגמעה מעל 202000 ק"מ

itamarg
שימו לב! השרשור הזה בן 2081 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא התכוונתי גם וגם.

הכוונה היתה שברכב בן 9 עם מעל 200,000 ק"מ שנוסע הרבה, מדי פעם תהיה תקלה, שעלולה לעלות גם כמה אלפים. כשמשווים את זה לרכב חדש יותר ונטול תקלות (או עם פחות תקלות באופן משמעותי), קל מאוד להתעלם מירידת הערך הלא נמוכה בכלל ברכב החדש, כי אתה לא משלם אותה באמת, ובטח לא מקבל עליה קבלה.

כמובן שלכל רכב יש את השלב שבו מפסיק להיות כלכלי להחזיק אותו. וכמובן שזה לא צפוי, אחרת כולנו היינו גורטים את הרכב בדיוק בזמן.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 245
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שהתכוונתי בהודעות הקודמות להחלפת הרכב, הכוונה שלי לאו דווקא לרכב חדש מהחברה או רכב יקר מאוד אלא רכב סביב 50 אלף ש"ח שכבר חטף א רוב ירידת הערך שלו.

אנחנו נוסעים הרבה והרכב עובד קשה.

לא כייף בכלל להגיע למצב שאני תקוע בבוקר עם 2 ילדים קטנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההורים שלי הגיעו למסקנה שאם הם יקחו הלוואת בלון ויקנו רכב דיזל חדש וישלמו רק על ירידת הערך, יצא להם יותר זול אם יקנו רכב משומש דיזל וכל תקופה הרכב יכנס למוסך.

ההורים שלי נוסעים בערך 50 אלף קילומטר בשנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב הוכנס לטיפול והיגיעה בשורה לא טובה:

יש נקישות בהגה (חשבתי בעבר שאני מדמיין או טועה שיש נקישות) אבל בעל המוסך אמר שאכן יש נקישות בהגה וצריך להחליף את מסרק ההגה ולדעתו האוטו לא יעבור טסט.

עלות ההחלפה יכולה להגיע כמעט ל 2000 ש"ח.

מסתבר שכפתור ההדלקה של המזגן היא לא הצרה הכי גדולה באוטו הזה.

לא יודע אם זה אותו דבר אבל מסרק משופץ עלה לי 400 שח ועוד 500 עבודה בגטס

לא התכוונתי גם וגם.

הכוונה היתה שברכב בן 9 עם מעל 200,000 ק"מ שנוסע הרבה, מדי פעם תהיה תקלה, שעלולה לעלות גם כמה אלפים. כשמשווים את זה לרכב חדש יותר ונטול תקלות (או עם פחות תקלות באופן משמעותי), קל מאוד להתעלם מירידת הערך הלא נמוכה בכלל ברכב החדש, כי אתה לא משלם אותה באמת, ובטח לא מקבל עליה קבלה.

כמובן שלכל רכב יש את השלב שבו מפסיק להיות כלכלי להחזיק אותו. וכמובן שזה לא צפוי, אחרת כולנו היינו גורטים את הרכב בדיוק בזמן.

5000 שח בשנה ברכב בן 9 זה רק על תיקונים. ירידת הערך והדלק שעולה יותר בדכ מוסיפים לך בקלות עוד 2000 שח למשוואה. עריכה אחרונה על ידי EliC25
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלי, בדיונים אחרים שפתחתי המסקנ שהגעתי אליה היא שהחלפים בגטס זולים יותר. משום מה החלפים ב i20 ממש לא זולים.

תסביר לי איך זה שבורר מתבים מחורבן למזגן (ידני, לא בקרת אקלים) מפירוק עולה 1000 שקל וגם בקושי ניתן להשיג (חדש בסביבות 2500 בלי עבודה) ובגולף שכולם אוהבים להשמיץ שילמתי 600 שקל במוסך מורשה צ'מפיון רחמנא ליצלן?.

לחבר עם i20 שעשתה פחות מחצי מה i20 שלי הלך סטארטר, ביקשו ממנו 2000 שקל. היו לו עוד תקלות והרכב שלו מטופל כמו שעון במורשה יבואן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההורים שלי הגיעו למסקנה שאם הם יקחו הלוואת בלון ויקנו רכב דיזל חדש וישלמו רק על ירידת הערך, יצא להם יותר זול אם יקנו רכב משומש דיזל וכל תקופה הרכב יכנס למוסך.

ההורים שלי נוסעים בערך 50 אלף קילומטר בשנה.

אז תלמד אותם חשבון

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מורשה יבואן.

אני לא חושב שהמחיר יקר, בדקתי את מחירי החלפים כמה פעמים מול יונדאי שופ בעבר ולא ראיתי הבדל משמעותי, אם בכלל.

בנוסף שים לב שבוצעה החלפה של שמן גיר ופלאגים בנוסף לשאר הדברים.

באופן אישי אני חושב שהמחיר שהמוסך לקח סביר, אפשר להתווכח עם זה אבל בכל אופן, המוסך גם צריך להרוויח, יש לו הוצאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי זה סביר לגמרי (שלא לומר זול). בשביל לחסוך עוד 100₪ במצטבר לא הייתי משקיע זמן להביא חלקים בעצמי. וכן, גם מוסכניקים הם בני אדם, גם הם רוצים להרוויח.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלי, בדיונים אחרים שפתחתי המסקנ שהגעתי אליה היא שהחלפים בגטס זולים יותר. משום מה החלפים ב i20 ממש לא זולים.

תסביר לי איך זה שבורר מתבים מחורבן למזגן (ידני, לא בקרת אקלים) מפירוק עולה 1000 שקל וגם בקושי ניתן להשיג (חדש בסביבות 2500 בלי עבודה) ובגולף שכולם אוהבים להשמיץ שילמתי 600 שקל במוסך מורשה צ'מפיון רחמנא ליצלן?.

לחבר עם i20 שעשתה פחות מחצי מה i20 שלי הלך סטארטר, ביקשו ממנו 2000 שקל. היו לו עוד תקלות והרכב שלו מטופל כמו שעון במורשה יבואן.

מניח שארץ המוצא של הדגם משפיעה גם על החלפים
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2081 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...