Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בניית ספסל לגינה - DIY

pipinoadar
שימו לב! השרשור הזה בן 1394 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בוקר טוב לכולם,

אני מעוניין לבנות ספסל זוגי לגינה (מצורפת תמונה)

דגם-גואל-סט-זולה-&.jpg

כיוון שהבנתי שמזרן הישיבה הוא בד"כ ברוחב 140 ס"מ על 60 ס"מ עומק אני מתכוון לבנות אותו עפ"י נתוני הפתיחה הנ"ל(ראיתי באתר "פסים ריהוט גינה" מכירה של מזרנים כאלו)

במידה ומישהו ביצע/יש לו בבית ספסל שכזה אשמח לפרטים לגבי סוג העץ/עובי/עלויות/טיפים נוספים

תודה!

תומר

"היום הוא המחר שאתמול דאגתם בגללו כל כך"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

גם אני רציתי לבנות כאלה בדיוק, וע"פ התמונות עשיתי חישובים ומידות.

לבסוף הפרויקט לא יצא לפועל.

אני אבדוק עם יש לי עדיין את אותם תמונות, המידות רשומות על התמונה.

Sent from my Le X820 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אין לך את הנסיון והציוד הדרוש (אחרת לא היית שואל?) מציע שתסתכל על קיטים להרכבה עצמית. לדוגמה:

http://www.woodstore.co.il/%D7%A1%D7%A4%D7%A1%D7%9C%D7%99-%D7%A2%D7%A5

לגבי עמידות: הריהוט הזול עשוי מאורן. העמידות שלו תלויה בצביעה. בכל מקרה רצוי שהוא לא יהיה חשוף לגשם ושמש לאורך זמן.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב,אז החלטתי לתת קפיצת ראש לנושא והאמת שיצא לא רע בכלל.

קפצתי לכפר קאסם ורכשתי חומרי גלם,קצת בנייה,קצת טעויות,קצת חזרה לחנות אבל בסוף יצא משהו.

ד״א - עלות העץ + ברגים לספסל-170₪...

עלות כריות ומזרן 230 ₪

תומרad049ad031a0ce04d72094dddce35286.jpgf6fa5a9e939ef8dd199f97f679514068.jpg164672161422aa6ebabbcf97858bc2cd.jpga75ea090cf5a2f5a7cba173710303b32.jpgbf15bb617972cfbc84b9b994c26a590c.jpg57cdc4f1409114f6b27e754fbaba046f.jpg7dd90d37c7a12f99c37b59164e996005.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

• מעניין 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נימו - שלילי(אחי אשף בזה,לי אין ידע כלל)

שפין - קרעת אותי

תודה חברים,אכן מספק מאוד ומומלץ!

תומר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה מעולה. זוויות, פרופורציות, החיתוך העגלגל של הידיות - פשוט טוב.

בנוסף, הבנייה נכונה מבחינת התפשטות העץ, יש מקום לכל קרש להתכווץ ולהתרחב בלי להתפרק/להתעקם/לקרוע ברגים. יפה מאוד.

כמה נקודות:

- חובה/דחוף לכסות בשכבה נכבדה של לכה / צבע. כרגע הגוון מקסים כצפוי מאורן (אני אוהב אורן)

אבל תוך כמה חודשים הכסא יאפיר וייראה פחות אטרקרטיבי. אין ציפוי שקוף מושלם שמחזיק מעמד,

רוב הלכות ייתנו גוון צהבהב (שזה בסדר לטעמי).

הכי בטוח זה (למרבה הצער) לצבוע בצבע אטום כלשהו ולחדש את הצביעה אחת לכמה שנים.

- נדמה לי שאחד הקרשים במושב קעור (קצוות נוטים כלפי מעלה) - אם לא מאוחר מדי, עדיף להפוך אותו

כך שכל הקרשים יהיו ״מחייכים״. תסתכל מהצד ותבין מיד על מה אני מקשקש. לא קריטי במקרה של רהיט מרופד,

כן קריטי במידה והרהיט יהיה חשוף למים.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

+1

ממש אבל ממש אהבתי, עבודה יפה ונקייה.

הלכת לפי תוכנית מוכנה ? יש לך נסיון עם JIGSAW ? הזוויות ממש יפות וכל פעם שניסיתי להגיע לחיתוך יפה יצא לי עקום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על המחמאות!

תצחקו אבל כל חיתוך עגול שאתם רואים נעשה בעזרת סימון עם צלחת ולאחר מכן עם מסור ג׳יג סיני פשוט וזול...

לגבי מידות - נכנסתי לאתרים עד שמצאתי מידות מזרון ופשוט בניתי הכול סביב זה.

לפני כשעה סיימתי למרוח שכבת לכה כפולה(מרוב שחם בחוץ הראשונה התייבשה עד שסיימתי את כולו ופשוט המשכתי לעוד אחת)

לגבי זוויות פשוט עשיתי לפי העין ולאחר מספר ישיבות הורדתי את כל המושב והגב למטה מ״ס ס״מ ועכשיו זה באמת מרגיש ספסל ״זולה״(זוית משענת ייצא בול)

האנס-תודה על הטיפים וברשותך שאלה - אבי התעקש כי הייתי צריך למרוח דבק נגרים בכל החיבורים,האם הוא צודק?

יש לי עוד 2 ספסלים להכין ובנוסף מ״ס חברים גם כן נדלקו על הרעיון...

תומר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין טעם בדבק נגרים כאשר הספסל הוא לשימוש חוץ.

תוך פחות מעונה אחת של שינויי טמפרטורה, גם בלי חשיפה למים, הדבק יתפרק באופן לא אחיד.

רק חיבורים מכאניים מסוגלים לעמוד בלחצים האלה.

בנוסף, רוב החיבורים בספסל הזה הם של קרשים ב-90 מעלות, זאת אומרת טווח תזוזה מקסימלי של העץ ה״נושם״,

משהו ששום דבק עץ לא מסוגל להחזיק, בניגוד לבורג שנמצא בדיוק במרכז התנועה.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכה על בסיס מים לא אמורה לקבל גוון צהבהב בדומה ללכה על בסיס שמן. בכל מקרה, כל עץ לשימוש חוץ באשר הוא יצטרך לקבל טיפול תקופתי, מי יותר ומי פחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...