Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בניית ספסל לגינה - DIY

pipinoadar
שימו לב! השרשור הזה בן 1421 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

התכוונתי לא למשוך זמן בלי לכה , יצא שאפשר להבין את זה גם ההפך :lol:

ולא לשכוח כמובן שגם משירותים ניתן להדבק באיידס במידה וזה שישב על האסלה לפניך עוד לא קם! :shock::?:shock:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה מאוד

Sent from my E6853 using Tapatalk

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב שלום,

כיוון שקיבלתי מ"ס פניות בבקשה של תכניות וכמויות חומר החלטתי להכין סקיצה אשר בה אנסה להסביר כיצד לבנות הספסל.

מתנצל מראש אך אינני בעל מקצוע ולכן השרטוטים נעשו בצורה הפשוטה ביותר להבנה אשר יכולתי לייצר,אם מישהו רוצה ויכול לשרטט ב3D - יבורך.

(ההסברים המצורפים הם לאחר התאמה סופית וחיזוק המסגרת-תוספות שעשיתי לאחר העלאת התמונות ובשל כך לא רואים בתמונה את קורת החיזוק האחורית והאמצעית של המושב)

את קורות העץ יש לבקש שיחתכו לכם עפ"י המידות שצרפתי(מבצעים במקום וכלול במחיר)

החומרים והכלים הנדרשים:

קורות 5/10 באורך 140 ס"מ - כמות 3(מסגרת מושב וגב)

קורות 5/10 באורך 60 ס"מ - כמות 5 (מסגרת מושב וגב)

קורות 5/10 באורך 90 ס"מ - כמות 2(ידיות אשר יקוצרו לאורך 85 ש"מ לאחר חיתוך עגול בקצוות)

קורות 5/10 באורך 50 ס"מ - כמות 4(רגליים)

קורות 2/10 באורך 140 ס"מ - כמות 10 (תמיכה מושב וגב)

30 ברגי עץ ארוכים לחיבור מסגרת ורגליים (אורך 9 ס"מ)

30 ברגי עץ קצרים לחיבור קורות תומכות דקות וזויות חיבור (אורך 5 ס"מ)

2 זויות מתכת 5/5 עם חורים לברגים (חיבור בין מושב לגב)

מקדחה טובה עם שליטה על המהירות שלה

מברגה עם ביט פיליפס גדול ותקין(לא חרוש,תאמינו לי,זה הריץ אותי לחנות טוב טוב)

מסור ג'יג עם מסורית עץ (יש להקפיד שהמסורית ישרה ותקינה)

לגבי חיתוך עגול-הידיות מקצה לקצה הם באורך של 85 ס"מ,אני סימנתי עם צלחת פשוטה ופשוט חתכתי,לא חובה.

לפני כל הברגת בורג חשוב לקדוח חור כהכנה והפחתת הלחץ!

תומרמסגרת מושב.jpgגב.jpgגב.jpg

עריכה אחרונה על ידי pipinoadar
  • אהבתי 1

"היום הוא המחר שאתמול דאגתם בגללו כל כך"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנתיים מאוחר יותר...

שלום תומר.
מקפיץ את השרשור (מקווה שזה בסדר).
אשמח לדעת איך הספסל מחזיק מעמד בעונות השונות של השנה? האם השחיר לך, תפש עובש?
במה ציפית אותו?
תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב,

מבחינת חוזק לא השתנה דבר אך מבחינת מראה כנראה שהייתי צריך להציף אותם בלכה כי בחורף האחרון התחילו כתמים אפורים נרחבים לצערי.

אין מנוס ובזמן הקרוב אני אשייף את הצבע האפור ואצבע את כל הספסלים מכיוון שכמו שהזהירו אותי כאן -פחות אטרקטיבי בהחלט...

תומר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, pipinoadar כתב:

מבחינת חוזק לא השתנה דבר

איזה כיף כשבונים נכון, נכון? :-)

לגבי צביעה - מרפרוף של צילומים ברשת אני נוטה להגיע למסקנה

שבמדינות מושלגות נהוג לצבוע את העץ החשוף בצבע כהה (חום כהה או ממש שחור) - ע״ע פינלנד ואיסלנד,

ואילו במדינות שטופות-שמש, ריהוט חוץ יהיה לרוב בצבע לבן. אין מה לעשות, כמו במכוניות, לבן זה פרקטי.

אתה תמיד יכול למרוח שכבה דקה מספיק כך שיראו את הטקסטורה של העץ, אגב, צבע איזה קרש גס בצד לניסיון

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי כיף לבנות!

הבאסה שעכשיו אני צריך ללטש את כל הלכה שמרחתי על מנת שהצבע ייתפס וזה פחות כיף...

במהלך החג ובפרץ של שעמום לקחתי על עצמי בנייה של מנורה עומדת בהשראת מנורת שולחן,עבדתי כמה שעות טובות ועדיין צריך לצבוע אותה בצבע כהה ולחבר את המנורה והכבל.

אין על עץ!

תומר

9f9d9542-9969-4ae6-9c7b-05ff8d541403.jpg

951c1d22-68f7-4df8-a546-50cf22c7fd42.jpg

• מעניין 4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבודה יפה.

אני הייתי מחליף את האום פרפר שנמצא במרפקים ובברכיים באום ניילון למראה יותר "חלק" (הייתי מרחיב את החור שבו ייכנס האום - כך שהאום יעלם)

כמו כן צובע אותו צבע כמו העץ של הכורסא.

חוץ מזה - שאפו.👍

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב,

מבחינת חוזק לא השתנה דבר אך מבחינת מראה כנראה שהייתי צריך להציף אותם בלכה כי בחורף האחרון התחילו כתמים אפורים נרחבים לצערי.
אין מנוס ובזמן הקרוב אני אשייף את הצבע האפור ואצבע את כל הספסלים מכיוון שכמו שהזהירו אותי כאן -פחות אטרקטיבי בהחלט...

תומר
אני בהשראתך בניתי את הספסל ונהנה ממנו מאוד.
מחיפושים בפורומים שונים המליצו שלא לצבוע את העץ בלכה אלא בשמן וכך עשיתי.
לפני החורף האחרון מרחתי בשמן איכותי לחדירה עמוקה של חברת flood ועדיין לאחר החורף העץ קיבל גוון אפרפר.
מנסה להחזיר אותו למצב יותר טוב ונקי.
מצורפות תמונות מתהליך הבניה אחרי השמן ותמונה אחרי חורף אחד.4cad5aa3a1b6091d13de34127e2da85b.jpg9471a1d3c03f53d40be9abf0f1dd75d0.jpg2c11db2e0bdcd82ea1d7c6c65b8b21b2.jpgf2f02f0f719c9c296687c46adcc8725c.jpg2af1060c307b6cc9b67afb3867bf62a4.jpg
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אוהב לגמר עם שמן, זה קל יחסית ללכות והתוצאה טובה מאוד יחסית להשקעה.

מה שכן, וזה מה שכולם מתבלבלים איתו - כולל היצרנים שמפרסמים דברי הלל על המוצר שלהם -

אין שום קשר בין היכולת של שמן לחדור פנימה לתוך העץ, לבין יכולות ההגנה על העץ.

כל מה שיש בחלק החיצוני זאת שכבה דקה של שמן מפולמר (התרכב עם החמצן והפך מנוזל לפולימר חצי קשיח).

אם תנסה למרוח שכבה חיצונית עבה מדי היא פשוט לא תתייבש, או שתהיה רכה מדי.

עצים מסוימים שותים שמן בקלות, ואפשר ממש להספיג שמן בקורה שלמה מקצה לקצה כמו קשית,

אבל ההגנה החיצונית תמיד תהיה שכבה דקה יחסית ולכן נדרשת תחזוקה תכופה למדי בתנאי חוץ - שיוף מה שהצהיב, שימון מחודש וכו׳.

עריכה אחרונה על ידי hans
  • רעיון טוב! 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבנר - נצמדתי למנורה הקטנה בכוונה - אומי פרפר נראו לי יותר מציאותיים ("מפתח של חביתוש" רק בקטנה :) )

תומי - מי שיצבע ראשון שיעלה תמונה שהשני לא יפול...(תרכוש כריות גב גדולות יותר,יהיה לך הרבה יותר נח לשבת)

הנס - יש צבע שאפשר למרוח בלי ליטוש של הלכה?

תומר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, אם אתה משתמש בצבע בסיס ממס (יענו, כמעט כל צבע שהוא לא על בסיס מים) הוא ייתפס על הלכה.

כדאי לחספס את הלכה עם נייר שיוף גס כך שיהיה קל לצבע להיתפס עליה.

ליתר ביטחון בדקתי, וזה מה שיש לטמבור להגיד על זה בנוגע למוצרים שלהם (לא ממליץ עליהם בהכרח, יעקובי זהים לגמרי באיכות לדעתי)

בצבע על בסיס ממס ניתן לצבוע על גבי צבע קודם עם חספוס בלבד => http://paint.tambour.co.il/Pages/Catalog/CatalogItem-1001264/prodId-10002015

ואילו בצבע על בסיס מים חייבים להסיר את השכבה הקודמת במידה ויש שם לכה דו רכיבית => http://paint.tambour.co.il/Pages/Catalog/CatalogItem-1001264/prodId-10002014

עריכה אחרונה על ידי hans

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...