Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

העסקת עובדת זרה

dany
שימו לב! השרשור הזה בן 1553 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז לאחר שנה וחצי של סבל פיטרתי את העובדת הנוכחית עשיתי סיכום הוצאות מפורט, למי שיצטרך אי פעם אשמח לשתף.

לסיכום ההוצאות מתחלקות בינינו לבין חברת הסיעוד ביחס של 40% אנחנו ו-60 חברת הסיעוד,

מבחינת נטו משכורת המועברת לחשבון בסוף החודש לעבודת הוא 33% אנחנו -67% חברת הסיעוד.

HU:PIONEER 5850MP,COMP:RAINBOW DREAM LINE SLX265,AMP1:JBL 75.4,AMP2:BAZOOKA ELA60.2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...
  • תגובות 46
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הקפצה קלה ובקשה ליעוץ וגם קצת עזרה בחישוב עליות.

אימי סיעודית ומגיע לה שעות מירביות (22 שעות שבועיות).

לאחרונה חושבים יותר רציני על הכנסת עובדת זרה.

כיום את העובדת אנו מקבלים דרך לכל.

האם כדאי לקחת את העובדת הזרה דרכם?

למישהו אולי יש ניסיון איתם בהעסקת עובדת זרה?

לאור כך שיש לאימי 22 שעות שמגיעות לה כסיעודית,

מה יהיה הסכום שיהיה להוסיף עבור העובדת זרה?

מה הסכום שיהיה להוסיף עבור דברי חובה כגון: ביטוח, פנסיה, הבראה?

סכום עבור דברי רשות/נוהג/דמי כיס?

ואולי הדבר החשוב ביותר.

להכניס מישהו קרוב הביתה זה קשה, בטח מישהו זר.

איך מסתדרים? מה עושים? איך מתנהלים?

הרי זה מישהו שמצד אחד הוא עובד אבל מצד שני חיים ביחד וצריכים להיות שווים.

שפה?

אימי, דוברת עברית, רוסית, פולנית.

אני, דובר עברית ואנגלית צולעת

העובדת, מי יודע?

איך מסתדרים?

מודה מראש למייעצים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש עובדות ממולדובה שמדברות גם רוסית.

רוב הפיליפיניות/הודיות וכו' - מדברות אנגלית.

אתה יכול לבקש מחברת הסיעוד עובדת ממדינה מסויימת/דוברת שפה מסויימת.

ביטוח לאומי וחברת הסיעוד יסבירו לך הכל לגבי כל דבר.

אני ממליץ להתחיל בהעסקה בהתחלה דרך חברת הסיעוד, לאחר מכן, עם הניסיון - תחליט אם אתה רוצה לעבור להעסקה ישירה או לא.

לדעתי זה לא כזה חכם. אנשים פרטים לא יודעים להיות מעסיקים, זה כאב ראש רציני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני העסקה ראשונה של עובדת שמעתי הרבה המלצות וכמעט כולם חזרו על עצמם, "לא לקחת עובדת ממולדובה".

בעקבות פטירת סבי הייתי חייב למצוא עובדת לסבתא מהיום למחר והעובדת הזמינה ביותר הייתה כמובן גברת ממולדובה,

עם הזמן התחלתי להבין את ההמלצות שקיבלתי ולאחר כשנה פיטרתי אותה.

עד עכשיו כועס על עצמי שסבלתי ככה במשך שנה.

HU:PIONEER 5850MP,COMP:RAINBOW DREAM LINE SLX265,AMP1:JBL 75.4,AMP2:BAZOOKA ELA60.2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מביאים עובדות דוברות רוסית גם ממרכז אסיה (אוזבקיסטן וכו) מומלץ יותר מאשר מזרח אירופה. מהפיליפינים להתרחק!

הודו יש ויש. כמובן חשוב לעמוד על התפקוד של העובדת בשבוע-שבועיים הראשונים ולעמוד שהחברה תחליף את העובדת אם אין התאמה.

חברת כ"א תסביר לכם את העלויות זכויות וחובות של העובדת. לא פשוט להכניס אדם זר לבית. אם זה לא עובד, זה גיהינום וחייבים לחתוך, אבל אם האישיות מתאימה זה עוזר מאד.

לגבי השפה זה יותר חשוב לאמא. עובדת טובה תקלוט מהר מה צריך תוך מעט ימים.

בהצלחה והרבה בריאות לאמא.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רציתי לצאת גזען.

אבל כן. אני נכוותי משתיים כאלו.

גם אני לא, אבל קיבלתי שתי סטירות מאוקראיניות. אחת חתחילה לשתות וזרקתי אותה. שניה התחילה בגילויי התנהגות אנטישמיים ודאגתי שתעלה על מטוס הראשון הביתה.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מביאים עובדות דוברות רוסית גם ממרכז אסיה (אוזבקיסטן וכו) מומלץ יותר מאשר מזרח אירופה. מהפיליפינים להתרחק!

הודו יש ויש. כמובן חשוב לעמוד על התפקוד של העובדת בשבוע-שבועיים הראשונים ולעמוד שהחברה תחליף את העובדת אם אין התאמה.

חברת כ"א תסביר לכם את העלויות זכויות וחובות של העובדת. לא פשוט להכניס אדם זר לבית. אם זה לא עובד, זה גיהינום וחייבים לחתוך, אבל אם האישיות מתאימה זה עוזר מאד.

לגבי השפה זה יותר חשוב לאמא. עובדת טובה תקלוט מהר מה צריך תוך מעט ימים.

בהצלחה והרבה בריאות לאמא.

העובדת שיש לה עכשיו מביטוח לאומי היא מאוזבקיסטן, נפלאה ברמות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעוד שבוע "נחגוג" שנה לעובדת של אמא שלי. בכל כלל יש יוצא מן הכלל. קיבלנו עובדת מדהימה, פיליפנית. הייתי רוצה שאם אגיע למצב סיעודי, שהיא (או הכפילה שלה) תטפל בי. כנראה שעדיף לקחת עובדת שכבר נמצאת בארץ, ויש עליה המלצות טובות.

גם תהליך הגיוס מורכב, יש להגיש בקשה לקבלת אישור העסקה מרשות האוכלוסין, ולביטוח לאומי. יש לפנות לחברה המעסיקה עובדים. ממליץ לפנות לשתיים במקביל, ואז לבחור את זו (החברה) שנותנת שרות טוב יותר, או מספקת עובד/ת מהר יותר. כמובן שיש לערוך ראיון לעובדת, ואם ניתן, לבקש המלצות ממעסיק קודם. חשוב גם להפגיש בין העובדת למטופלת, כדי ליצור קשר וכימיה ראשוניים. אם זה לא יעבוד, כלום לא שווה.

אח שלי בחר באפשרות שאנו נהיה המעסיקים העיקריים, והוא מטפל ודואג לכל מה שמסביב (שכר, ביטוח רפואי, ביטוח לאומי, הבראה וכו'). גם במקרה כזה, עדיין יש תשלום חודשי סימלי לחברת ההשמה, על התיווך באספקת העובדת.

בנוסף לשכר השוטף, העובדת זכאית ליום חופש בשבוע (החברה או העובדת צריכים לדאוג למחליפה), ולדמי כיס שבועיים. הרבה עובדים בוחרים לעבוד גם ביום החופשי, ולקבל על כך תשלום. יש גם ימי חג שנתיים, שהם זכאים לתשלום עבורם. לפיליפינים יש 9 כאלה בשנה.

בפן הכלכלי, יש לבדוק זכאות קצבת סיעוד מביטוח לאומי וגם אם היה ביטוח סיעודי פרטי.

עריכה אחרונה על ידי pasat04

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אמשיך את הלך הדברים שנאמרו פה -

העניין הוא כזה:

כמו כל תחום לכל אחד יש מלא עצות - "רק הודית עם נקודה כתומה במצח מהחלק הצפון מזרחי"

יש כאלו שיגידו לך - קח מישהי עם ניסיון - יש כאלו שיגידו לך - קח מישהי חדשה כי כל העובדות בארץ "התקלקלו".

אני אגיד לך משהו אחר - קח כבר מישהי.

אתה לא באמת יכול לדעת איך העובדת. אם התרשמת ממנה לטובה בראיון - קח אותה.

תתחיל להתגלגל.

הטיפים שלי הם אחרים - והם חשובים מאוד:

1. תתעד הכל - כמה כסף נתת לה. מתי. ותחתים אותה. תחזיקו מחברת תשלומים. קיבלה דמי כיס - תחתמי. יצאה לחופש - תחתמי. אתה לא מדמיין לעצמך כמה כוח זה מחברת מסודרת עם כל זה.

2. תתעד את הבית - שים מצלמות שתדע מה קורה.

3. משהו לא נראה לך? זה לא מסתדר? אל תחכה. אל תעביר את המשפחה ואת האמא את הסבל הזה. תחליף עובדת. כמו שדני אמר - אתה תצטער אחר כך שלא עשית את זה קודם.

4. בהתחלה כל הפרוצדורה נראית מאוד מסובכת, זה הופך להיות שגרתי ופשוט. אחרי שיהיה לך כבר ניסיון, תתחיל לחפש טיפים של אלופים (לעבור חברת סיעוד, העסקה עצמית וכו'). אבל תתחיל. ככל שתחפור בזה יותר ככה זה ייראה לך יותר סיפור, שזה לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

זה כ"כ נתון למזל. אני עם נקמיצ'י, פשוט תתחילו עם מישהי, ללא קשר לנתוני היצרן שלה.

אם תתחילו לסנן ולחשוב שכל ה-X רעות וכל ה-Y עוד יותר רעות, לא תסיימו עם זה.

יכול לספר על מטפלת פיליפינית שהתחילה עם סבא שלי לפני כ-12-13 שנה, כשהוא נפטר המשיכה עם סבתא שלי עד יום מותה לפני 4.5 שנים.

זה לא התחיל קל אבל ההמשך היה טוב מאוד ואנחנו עד היום בקשר והיא באה אלינו הרבה לחגים.

אותה מטפלת עברה מאז 3 משפחות בישראל, כל אחת עם מטופל בסטטוס שונה, עם השתיים הראשונות היו חיכוכים וריבים שברור לנו שהאשמה היא על שני הצדדים.

ז"א, צריך שניים לטנגו. גם המטפלת יכולה להיות גרועה וגם המשפחה יכולה להשפיע על התנהגותה ולהפסיד מזה.

מבוגרים צריכים יציבות ולא שתחליפו להם מטפלת בגלל שלא תמיד רואים עין בעין.

אלו אנשים שרגילים לשגרה מסויימת, עם אנשים מסויימים ופתאום יש להם אדם שצריך להתרגל אליו, להיחשף אליו פיזית ונפשית.

בהצלחה.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העובדת שיש לה עכשיו מביטוח לאומי היא מאוזבקיסטן, נפלאה ברמות.

אם יש מישהי שאתם מכירים והיא מסתדרת עם אמא כדאי לעשות מאמץ להעסיק אותה.

כדאי שתזדרזו עם האישורים, אם אין לכם. הבירוקרטיה הישראלית טוחנת לאט. חברת כ"א תעזור לכם.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

מקפיץ!

נתקלתי בסוגיה סבוכה ואשמח לשמוע אם מישהו נתקל במצב כזה או:

למטפלת של סבתא נתפס הגב במהלך טיפול שגרתי.

הרופא קבע שיש לה פגיעה אורטופדית בגב ועליה לנוח במשך חודש וכמו כן הפנה אותה לביצוע צילום CT בגב לאחר שעשה צילום רנטגן.

מבחינת חברת הסיעוד העובדת הזרה ב-"אובדן כושר עבודה",

מילאו טפסים רלוונטים ושלחו לביטוח לאומי שיעלו לוועדה שבסופה אמורים לשלם לה רטאואקטיבית על ימי אובדן כושר עבודה.

כעת הקופת חולים הגישה בקשה להתחייבות עבור הבדיקה אך הבקשה נדחתה בטענה שהעובדת לא מכוסה ב"ביטוח אובדן כושר עבודה" אלא מכוסה רק בביטוח בריאות, פוליסה של "איילון".

מישהו היה בסיטואציה כזו?

מה עושים?

בפוליסה כתוב במפורש שיש כיסוי גם תחת "אובדן כושר עבודה", הכיוונים שלי כרגע הוא פנייה לעורך דין של העובדת הזרה (בחינם), פנייה לחברת איילון.

נשמע לי לא הגיוני לחלוטין אך לפני שאני מתחיל מלחמות מול הגופים הרלוונטים אשמח לשמוע את דעתכם.

תודה מראש.Polisa_ovdim_zarim_new.pdf

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...