Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מצלמת גו פרו או דומות בין 300-800 שקלים מתנה לבת הזוג

eilam
שימו לב! השרשור הזה בן 2720 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הבעיה עם המצלמות הזולות (SJCAM ופחות מזה) היא חווית השימוש, שפשוט לא עומדת בסטנדרט. ריבוי כפתורים שיוצרים ממשק הפעלה סבוך ומעצבן, ממשק מיושן בלי טיפת מחשבה על חווית משתמש, אפליקציות גנריות ולא נוחות לשימוש.

אתה צודק וזה לא רק ממשק. למשל בXIAOMI YI יש טבעת לדים מאוד יפה מקדימה - על פניו פתרון עיצובי מעולה, זה משנה צבע לפי מצב עבודה וסוללה. ובפועל הדבר הזה מסנוור את המצלמה ועל משתחים מבריקים זה משתקף, ובכלל באופן כללי זה משנה צבע של מה שמצלמים. למשל אם יש אנשים, הפרצופים שלהם יוצאים אדומים או כחולים (תלוי מצבע הלדים). הפתרון לסגור במשהו את הטבעת.

מצלמות שפותחו בסין, שם אף אחד כניראה לא חשב על חווית שימוש. אלא בעיקר על רשימת פיצ'רים על הנייר ושזה יראה יפה כדי למכור. בפועל, לעיתים יש בעיות ארגונומיקה.

היו לי מצלמות גו פרו בעבר. יקרות ואי אפשר להציג תאריך ושעה בפריים. עכשיו יש לי את הסיניות ואני מאוד מרוצה, מוכן בהחלט להתפשר על איכות.

אבל, לחווית שימוש יש מחיר - פי 3 ממצלמה סינית. האם שווה לשלם את זה? כל אחד והשיקולים שלו. אני אישית מוכן להתפשר ומעדיף לקנות 3 מצלמות סיניות זולות, מאשר אחת יקרה.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טבעת הלדים בשיאומי לא הפריעה לי מעולם, שכן המצלמה מחוברת לקסדה ומצלמת קדימה אל האופק, בלי שום משטח שיחזיר את האור. מה גם שאפשר לכבות אותה בקלות מתוך האפליקציה (אין שום צורך לכסות אותה פיזית), מצ"ב צילום מסך מתוך האפליקציה:

82606f53958257c1957bdebc638e797c.jpg

לגופרו, מצד שני, שתי נורות חיווי חזקות ובולטות עם נראות מעולה גם באור יום, טווח דינמי טוב בהרבה ויותר שליטה על פרמטרים בצילום. אבל אין אפשרות לחותמת זמן, צילום תמונה הוא תהליך מסורבל יחסית והמחיר הוא פי 3.

לכל מצלמה יש חסרונות ויתרונות, ויש להתאים את המצלמה לשימוש המיועד.

אבל למצלמות הזולות יש חסרונות מהותיים הרבה יותר. אם באיכות התמונה (טווח דינמי, דיוק בצבעים וכו'), אם בנוחות ההפעלה (שני תפריטי הפעלה בSJCAM, שברובם חופפים. מי חשב שזה רעיון טוב?), וזמינות אביזרים מוטלת בספק (ואני מדבר על דברים כמו פילטרים, מסכים, סוללות וכו', לא זרועות גנריות).

הנקודה שלי - מחיר הוא לא חזות הכל. יש מוצרים זולים ומצויינים, יש יקרים ומאכזבים. אבל לא מומלץ לבחור רק על פי מחיר, או אפילו רק לפי איכות תמונה. מצלמה היא הרבה יותר מזה.

עריכה אחרונה על ידי audiR8

I see now that the circumstances of one's birth are irrelevant; it is what you do with the gift of life that determines who you are

Mewtwo -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה עם המצלמות הזולות (SJCAM ופחות מזה) היא חווית השימוש, שפשוט לא עומדת בסטנדרט. ריבוי כפתורים שיוצרים ממשק הפעלה סבוך ומעצבן, ממשק מיושן בלי טיפת מחשבה על חווית משתמש, אפליקציות גנריות ולא נוחות לשימוש.

השיאומי עומדת דרגה אחת מעל שאר המצלמות הסיניות, עם ממשק הפעלה סביר, חיוויים ברורים ואפליקציה מצויינת וברורה.

ספציפית לSJCAM, כל הדגמים שלהם שבדקתי סבלו מWhite Balance מזעזע ונטו לכחול בכל מצב ותאורה, וכן מטווח דינמי נמוך וניגודיות חזקה מידי.

לטעמי, במחיר נמוך (לפני כשנה שילמתי עבורה 66 דולרים, שהיו שווים ל260 שקלים בזמנו) השיאומי מציגה יותר תמורה מכל מצלמה אחרת.

אל תתפתו לערימות אביזרים בחינם. רובם ברמה נמוכה מאוד ובחלקם לעולם לא תשתמשו. אני העדפתי לקנות מצלמה עירומה ולרכוש בנפרד אביזרים איכותיים. בפעם היחידה שקניתי זרוע זולה, היא נשברה בשימוש הראשון.

וכאמור, אם הכוונה היא להשתמש במצלמה כתחליף לטלפון או מצלמה קומפקטית - לדעתי מיותר. המצלמות האלו נועדו לשימוש במקומות בהם אי אפשר להשתמש במצלמה רגילה, כמו בסביבה רטובה או במקומות בהן נדרש משקל וגודל קטנים (הצמדה לגוף וכו').

אתה עושה פה קצת סלט, איך אתה משווה ממשק של מצלמה בלי מסך לאחת עם מסך? אני לא יודע מה הנסיון האחרון שלך עם ה SJ, אבל עם 4 כפתורים סה"כ, ממשק למעלה-למטה-אישור הכי פשוט שקיים, והמון שליטה על אופציות בוידאו (כולל שינוי white balance) אני לא כ"כ יודע מאיפה התלונות האלו באות. מצד שני, יש לי נסיון רק עם הדור האחרון של ה SJ, אז אולי המצב השתנה.

בנוגע לאביזרים- מסכים איתך שרוב הסנדלים/סטנדים ברמה ככה ככה, הקייס חסין המים אחלה. בנוי טוב, הכפתורים מגיבים היטב, ואחרי צלילות לעומק 30 מטר ותמונות+וידאו מצוינים שיצאו מהסיפור, אני באמת שלא יכול להתלונן.

מסכים לחלוטין לגבי המשפט האחרון, לסמארטפונים מודרניים מצלמה טובה בהרבה אפילו מהגופרו היקרה ביותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

היי חברים,

אז בהמשך לאמור פה ולשרשור שפתחתי לפני כ-4 חודשים, אני עודנו אבוד. לאחותי יש יום הולדת בסוף דצמבר - המדובר בקצינה שעושה תפקיד שטח והביעה מזמן עניין במצלמת אקסטרים.

אומנם פספסתי את ה-11.11 עצמו אך הספיחים שלו עדיין רצים (למשל בגירבסט עד מחר בבוקר). אין רצון לקנות את הכי משוכלל ומצד שני חשוב: איכות יחסית (בעיקר לצילום וידאו), שוק אפטרמרקט ואמידות סבירה.

מעיון בשרשורים אני רואה שיש 2 חלופות עיקריות: שיומי (הרגילה או ה4K [הרבה יותר יקרה])או SJ5000X ELITE - אני מחמיץ מותג/דגם אחר?

אז ראיתי שיש דעות לכאן או לכאן - מה יעשה את העבודה?

מה כדאי לרכוש מראש (כאמור כרגע חיילת אז אני מניח שצריך שתתאים לקסדה צה"לית).

יש לכם המלצות מהיכן לרכוש? ראיתי שאנשים רכשו באנדלים מאליאקספרס אבל אני קצת חושש לרכוש שם מוצר שהוא יחסית יקר. עם באנגוד יש לי נסיון לא להיט ועם גירבסט ניסיון מצוין - המחיר של ה-SJ שם עם החלקים הגנרים (בלי תוספת סוללות וכ') 105$.

הייתי מחכה לסייבר מאנדיי אבל כאמור אני רוצה שזה יגיע עד 20.12.

לעזרתכם אודה (המחירים הנוכחיים בגירבסט מסתיימים מחר).

בן.

BENJ:

נ.ב- תיתפלאו מה סיאט איביזה 100 כ"ס יודעת לעשות

ROY:

אני באמת מתפלא. קפה אולי?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...