Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה יותר טוב לישראל, טראמפ או ביידן?

סאמי

פוסטים מומלצים

לפני 18 דקות, falou כתב:

אבל סלוב שמן לא יכול לנצח, נכון?

כאמור, הסבירות מאוד נמוכה. אבל אם זה יקרה, אני לא אטען ש״זה לא יכול להיות״. אתה כנראה שכן.

ציטוט

והטיעון הכי "אינטילגנטי", טראמפ ניצח כי כל מצביעיו אידיוטים.

כל העשרות מיליונים...

אבל עדיפים אידיוטים כמו טראמפ ורייגן על גאונים כמו קרטר ואובמה.

ראשית, לא כתבתי ש״כל מצביעיו אדיוטים״ (קצת הבנת הנקרא..).

שנית, שים לב שאני בכלל לא מתייחס לנושא של האם הוא ממלא את תפקידו וכמה הוא מוצלח בו. אם יש משהו שטראמפ הוכיח, הוא שאדיוט גמור יכול גם יכול לנהל את ארה״ב. אפשר לנהל דיון על כמה טוב הוא עושה את זה, אבל די ברור שהיא לא מתפרקת לגורמים (לפחות כרגע..).

עריכה אחרונה על ידי malcishua
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, falou כתב:

לא תפקיד, קבלות.

הוא אחד מהשיאנים, אם לא ה-שיאן בהפסדי כסף בארה"ב.

כמה כסף הוא קיבל מאבא שלו כבר גם נחקר ומדברים על סדרי גודל של למעלה מ-400 מיליון דולר במשך שנים. אני מתאר לעצמי שזה גם לא הפריע לו שהיה לו אבוש מקשור כשיצא לדרך עצמאית. אני מנחש שטריקים חשבונאים או אחרים שעשה כדי לסחוט משהו מההפסדים שלו, או לשכנע אחרים שהוא משקיע מוצלח גם לא היו המצאה שלו.

בטור מקשור, אם לא יהיה לך כח לקרוא, מתייחסים אליו לקריירה שלו כפיקרסקית - לא תאור מחמיא במיוחד.

ציטוט

אם אתה חושב שלעשות מה שהוא עושה דומה ללשחק במחשב, שוב, לא ראית חדר של דירקטוריון מבפנים, לא הכרת מנכלים, לא ראית איך חברה של 300 איש מנוהלת, שלא לאמר עשרות אלפי איש.

מה שאני חושב הוא, שהוא מעולם לא שילם מחיר אישי על הכשלונות הכלכליים שלו. אם הם הזיזו לו? אם היו לילות שלא ישן בלילה? סבל מהתקפי חרדה?

ואללה, יכול להיות שלא. גם זה לא מעיד על דבר שקשור לאינטלגנציה. בהחלט, אדם שהאינטלגנציה הרגשית שלו היא בתחת, לא איכפת לו לזרוק כסף, לא איכפת לו מסבל של אחרים. לא איכפת לו מכלום חוץ מעצמו, יתפקד יותר טוב במשברים כי לא יחווה אותם ברמה האישית. בבית הלבן, בכל מקרה, הוא לא מתנהל כנראה כמו ה-cold blooded mf שאולי אתה חושב שהוא, וגם מתבכיין לא מעט, אם לשפוט לפי הדיווחים.

ציטוט

וכל מי שחושב שהוא יותר חכם ממנו, נסה להבחר לוועד הבית או לנהל מכולת.

עם או בלי כסף של אבא...

בהצלחה

אתה יודע, יש מחקרים שמראים שאנשים גבוהים מתקדמים יותר בחיים, מרוויחים יותר.

אתה כל הזמן מניח כאילו leadership ברמות הכי בסיסיות זה אינטלגנציה. זה לא. אף פעם לא היית בחיים שלך בדיון שמוכרע על ידי מי שצועק הכי חזק? ישנן המון חברות בהמון תחומים שמתנהלות ככה. ישנם אנשים שיודעים להלחיץ, או אפילו לשדר סוג של "איום" על הסביבה שלהם, יש אנשים שצורחים ולא נותנים לאחרים לפתוח את הפה. יש ויש ויש. אני בטוח שטראמפ בורך בכל אחד מהכישורים האלו. זה לא הופך אותו לחכם. ואגב בחברות של 500 איש או יותר, שרוצות היום להצליח לא רק אם במקרה האיש שצועק הכי חזק בחדר הוא גם הכי מבין מה טוב, מנסים לייצר תרבות ארגונית שטיפה פחות תזכיר ג'ונגל. אבל זה כבר נושא לשרשור אחר.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל עוד הגישה של המחנה המתנגד לטראמפ היא להמשיך להתייחס אליו כאל מטומטם / אידיוט עם תזמון טוב והרבה מזל, אין למחנה הזה סיכוי לגבור עליו.

זה פספוס ברמה הכי בסיסית של האמרה "דע את האויב". אותו דבר לגבי מצביעיו. במקום לנסות להבין מה מניע אותם ומהם הזרמים האידיאולוגיים שמניעים אותם, פוטרים את הכול בגישה של "רק מחנה אחד מסוגל לחשוב" ע"ע "העיתון לאנשים שחושבים".

וכן, הוא נרקסיסט גמור עם פליטות פה מביכות. גם אלון מאסק מצטיין ב-2 התכונות הללו, להבדיל. או שלא. :-)

• אהבתי 1
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 3

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האנס, זה טעון פוליטי שעולה בכל פעם מחדש. אי אפשר לנהל דיון סביבו ברצינות מכמה סיבות. ואחת מהן היא שיש לך הנחה סמויה כאילו אנשים בוחרים במה או מי שמטיב איתם. וזה לא עובד ככה, לשני הצדדים.

עזוב רגע פרטנית את ארה"ב. קח את הדוגמא הכי טרווייאלית, על טענות שמהגרים גונבים למקומיים את העבודות במקומות שונים בעולם. אתה חושב שהרבה אנשים ממחנה פוליטי אחד או האחר באמת בודקים כמה הגירה משפיעה על שוק העבודה?

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@חן ג. פייר, התגעגעתי 😛

עריכה אחרונה על ידי Gosser1860
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 44 דקות, חן ג. כתב:

האמנם?

דעא"ש דיי הפסיקו להיות אישיו, איראן מתבוססת בכלכלתה עוד לפני הקורונה, מדינות ערביות מקיימות קשרים ענפים מאוד עם ישראל (מי בגלוי ומי בסתר), התמנון האיראני איבד זרועות, שלטון א-סיסי במצרים קיבל לגיטימציה.

הייתי אומר אמנם אמנם

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, m3x7r3m3 כתב:

דעא"ש דיי הפסיקו להיות אישיו

תהליך שכבר היה בתנופה בתקופת אובמה. ההפצצות האמריקניות הוכיחו את עצמן כאפקטיביות מאוד מהר.

עם כל הכבוד, באף שלב בתולדות הארגון דאע"ש לא התעלו מעבר למעמד של מיליציה על טנדרים. מיליציה גדולה ומזוויעה, אבל עדיין רק מיליציה. זו מסוג התופעות ההיסטוריות שאין להן אורך-חיים רב.

לפני 17 דקות, m3x7r3m3 כתב:

מדינות ערביות מקיימות קשרים ענפים מאוד עם ישראל (מי בגלוי ומי בסתר),

זו תוצאה של שותפות-אינטרסים בין ישראל למדינות הערביות הסֻניות אשר אין לה קשר ישיר לזהותו של נשיא ארצות הברית. בכל אופן, קשרים עם מדינות אלו היו קיימים מלפני תקופת אובמה, לא כל שכן טראמפ, ולמיטב ידיעתי והבנתי לא חלו בהם תמורות משמעותיות עקב חילופי השלטון בארצות הברית.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, חן ג. כתב:

תהליך שכבר היה בתנופה בתקופת אובמה. ההפצצות האמריקניות הוכיחו את עצמן כאפקטיביות מאוד מהר.

עם כל הכבוד, באף שלב בתולדות הארגון דאע"ש לא התעלו מעבר למעמד של מיליציה על טנדרים. מיליציה גדולה ומזוויעה, אבל עדיין רק מיליציה. זו מסוג התופעות ההיסטוריות שאין להן אורך-חיים רב.

אתה יכול לכל היותר לטעון שנפילת שעא"ש במקרה התרחשה בתקופה של טראמפ, אבל אין עוררין על כך שבעת עזיבת אובמה את הבית הלבן הם עדיין חיו ובעטו, למעשה טראמפ (עם כמה שההופעה הייתה מצחיקה) בעט בהם אחרי חיסול אל בגדדי.

אם כבר לטראמפ ולפוטין חלק הרבה יותר גדול בהחלשת דעא"ש מאשר לאובמה.

לאובמה גם מגיע בערך כל הקרדיט על יצירת התנאים שאיפשרו לדעא"ש להיווצר ולגדול.

לפני 57 דקות, חן ג. כתב:

זו תוצאה של שותפות-אינטרסים בין ישראל למדינות הערביות הסֻניות אשר אין לה קשר ישיר לזהותו של נשיא ארצות הברית. בכל אופן, קשרים עם מדינות אלו היו קיימים מלפני תקופת אובמה, לא כל שכן טראמפ, ולמיטב ידיעתי והבנתי לא חלו בהם תמורות משמעותיות עקב חילופי השלטון בארצות הברית.

במקריות מוחלטת המדינות שקיימו קשרים בסתר היום מקיימות קשרים גלויים, ומדינות שלא קיימו קשרים היום מקיימות קשרים בסתר, וכל זה קרה בזמן טראמפ. מקריות, קורה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

לאובמה גם מגיע בערך כל הקרדיט על יצירת התנאים שאיפשרו לדעא"ש להיווצר ולגדול.

נכון, במובן שהוא לא טרח להתערב בנעשה בסוריה ולקטוע את כל העסק באיבו. זו בהחלט תעודת עניות לארצות הברית, ולא משהו שהיטיב עמה או עם עם ישראל, לדעתי; אבל שתי המדינות החליטו מוקדם מאוד ש-"better the devil you know." 

טראמפ לא נהג בסוגיה הזו בצורה שונה, כך שאני לא מבין מה כל כך מזהיר במדיניות החוץ שלו במזרח התיכון. בכלל, כל העניין של טראמפ הוא מדיניות פנים, ולא חוץ: "Make America great again" וכל זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, חן ג. כתב:

טראמפ לא נהג בסוגיה הזו בצורה שונה

טראמפ הסיג את כל הכוחות האמריקאים מסוריה. ואז בעצם לא. ואז כן, ואז שוב לא. בפועל הוא הפקיר את הכורדים שהיו בעלי הברית היחידים של ארה"ב בסוריה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, חן ג. כתב:

נכון, במובן שהוא לא טרח להתערב בנעשה בסוריה ולקטוע את כל העסק באיבו. זו בהחלט תעודת עניות לארצות הברית, ולא משהו שהיטיב עמה או עם עם ישראל, לדעתי; אבל שתי המדינות החליטו מוקדם מאוד ש-"better the devil you know." 

אז תן לי לסכם בשבילך את הטענות שלך:

לגמרי במקרה דעא"ש צמח בתקופת אובמה.

לגמרי במקרה דעא"ש קמל בתקופת טראמפ.

זה רנדומלי לחלוטין ואין קשר לפעולות שלהם.

ונטישת הכורדים זה בהחלט משהו רע שקרה בתקופת טראמפ. נוסיף את זה למאזניים כנגד טראמפ.

הוא עדיין מביס את אובמה בכל הקשור למזרח התיכון.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 18.4.2020 בשעה 18:30, חן ג. כתב:

אני לא בטוח שאתה צודק.

טראמפ שם קו בחול, ואת הסוניות ואותנו באותו צד.

זה בכלל בלי להזכיר שהמדיניות שלו כלפי איראן הרבה יותר נכונה למציאות המזרח תיכונית. הניסיון האמריקאי לייצא דמוקרטיה למדינות ערב, הוכיח עד כמה הם לא מבינים את ההבדל בין המערב וארה"ב בתוכו, לשאר העולם. במקרה הזה אני מעדיף את החשיבה של טראמפ, הבאסטיונר, על פני אובמה, העובד הסוציאלי.

• מעניין 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, falou כתב:

טראמפ שם קו בחול, ואת הסוניות ואותנו באותו צד.

שותפות האינטרסים של המדינות הערביות הסֻניות עם ישראל (ועם ארצות הברית, אגב) קודמת לטראמפ; אפילו קודמת לאובמה. היא אינהרנטית למצב הגאופוליטי במזרח התיכון.

ואם טראמפ אמנם נוהג במדיניות (או, למצער, ברטוריקה) נצית יותר כלפי איראן, זה כנראה בגלל שמדינות ערביות סֻניות (אהמ...סעודיה...אהמ) ניפנפו מולו כסף לשם כך.

לפני 48 דקות, ChemGuy85 כתב:

בסופו של דבר קורונה היא כנראה מה שיחסל סופית את תוכנית הגרעין האיראנית. 

כנראה. זה ממש מצחיק לראות כמה נושאים של בטחון חוץ - שבדרך כלל תופסים את הכותרות הראשיות - נדחקו לשוליים של סדר היום. אולי זו תחילתו של משהו מופלא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...