Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה יותר טוב לישראל, טראמפ או ביידן?

סאמי

פוסטים מומלצים

לפני 5 דקות, m3x7r3m3 כתב:

כמובן, אבל אתה לא יכול לטעון ברצינות שהמיג 21 שווים משהו בשנת 2000, או 2020 לצורך העניין.

למעשה ויקיפדיה טוען בכלל שהמיג 21 במצרים הוחלף ע"י F16 ומיראז' 2000, מקור

זה לא נכון. המיג-21 עדיין היו בשירות פעיל עד לשנים האחרונות לפחות. החטיבות האוויריות של המיג הן חטיבות שונות לגמרי מאלו של המיראז' וה-F-16, והתפקיד שלהם בחיל האוויר המצרי שונה.

לפני 5 דקות, m3x7r3m3 כתב:

ובכל מקרה זה תומך בטענה שלי, שאובמה הרס את היחסים אולי מבלי אפשרות לתקנם, שהרי לא ה-S400 ולא ה-SA-17 נקנו לפני שאובמה נכנס לבית הלבן

לאובמה לא היתה בעיה עם משטר מרסי, וה-SA-17 נרכש בזמנו.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, חן ג. כתב:

זה לא נכון. המיג-21 עדיין היו בשירות פעיל עד לשנים האחרונות לפחות. החטיבות האוויריות של המיג הן חטיבות שונות לגמרי מאלו של המיראז' וה-F-16, והתפקיד שלהם בחיל האוויר המצרי שונה.

זו הטענה של ויקיפדיה, לי זה לא משנה, שהרי מיג-21 בשנות ה-2000 לא שווים כלום.

לפני 2 דקות, חן ג. כתב:

לאובמה לא היתה בעיה עם משטר מרסי, וה-SA-17 נרכש בזמנו.

תחזור לטענה שלי, תחזור לניסיון שלך לסתור אותה, תבין שאתה לא סתרת אותה ותמשיך הלאה. אין לי רצון להסביר בפעם ה-3.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטענה שלך לא תקפה, כי אובמה לא עשה שום דבר בתקופת מרסי שהיה בו בכדי לדחוף את מרסי לידיו של פוטין, ואף על פי כן צבא מצרים, בתקופת כהונתו של מרסי, התחיל תהליך רכש מסיבי מרוסיה. במקרה הספציפי הזה, לא מדובר על משהו בעל השלכות פוליטיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או, הבעיה היא שלא הבנת את הטענה, לא טענתי שאובמה דחף את מורסי לפוטין, וגם לא שזה קרה בזמן מורסי, אלא שזה מעשי ידיו של אובמה.

זה כמובן התחיל כשמובראק היה בשלטון כי אובמה רצה בהדחתו.

מורסי פשוט הבין מה שהצפרדע מהמשל הבינה

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא מעשה ידיו של אובמה: העניין המצרי במיג-29 כתחליף למיג-21 קדם אף לאובמה.

זה לא צעד פוליטי: זה צעד צבאי נטו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב, לטענתך באופן פתע הוא פשוט התממש אחרי אובמה, לטענתי זה לא מקריות

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לבחון כל מקרה לגופו, ובמקרה הספציפי הזה אני לא חושב שהיה מניע פוליטי מאחורי זה.

ושוב, אם כן היה, אז הוא לא קשור לטראמפ וגם לא לאובמה: מצרים התעתדה לקנות מטוסים מרוסיה עוד לפני כהונתו של אובמה. את התזמון של הרכישה אני תולה יותר במצבם של המיג-21 מאשר בתמורות פוליטיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העניין הוא שאתה יודע היטב שלא, בשל זהות וזיהוי עיקר ספקיות הנשק והיותן יריבות גושיות, אבל טוען דברים שאתה יודע בוודאות שאינם נכונים לשם הויכוח, ההטרלה והפוזיציה. בהצלחה עם זה.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארבעים מיג-29 - חטיבה אווירית אחת במונחים של חיל האויר המצרי - זה לא רכישה בקנה מידה מדיני. אם הם היו מחליפים את ה-F-16 האמריקנים, היה על מה לדבר. אבל הם לא:  הם מחליפים את המיג-21 הטרנטה.

אם כבר, תדבר על צרפת. מצרים קנתה ממנה שתי נושאות מסוקים: זו רכישה בקנה מידה מדיני. אני זוכר שכמעט נפלתי מהכיסא כשקראתי על זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל רכישת אמל"ח היא רכישה מדינית. אתה מתקשר בהסכם שחושף אותך ואת הסודות הבטחוניים שלך למדינה מסוימת, דרכי פעולה, וחשוב מכך - השפעה.
לגבי חטיבה אוירית (בוא נקרא לה כנף, יותר ברור לנו) - זה לא מסתכם בכך. אתה מקים מערך שלם, מאפס.
אני לא כותב את זה לך, כי אתה יודע את זה. אני כותב את זה לשאר הפורום, למקרה שמישהו קונה את מה שאתה כותב.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השורה התחתונה היא שהם היו צריכים להחליף מיג-21 והם לא היו יכולים להחליף אותם ב-F-16 או ב-Rafale או אז הם קנו מיג-29.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...