Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה יותר טוב לישראל, טראמפ או ביידן?

סאמי

פוסטים מומלצים

עצם קיום היחסים (אחרי ניתוק מלא בשנות האינתיפאדה ה-2 בשנות ה-2000) נבע מפעולות של בוש, אובמה (שלא ברצונו) דאג לשידרוג היחסים בין מדינות ערב לישראל בגלל החיבוק החם לאיראן, בבחינת האויב של האויב שלי וכו'.

אבל השידרוג בשנים האחרונות הוא מעבודה פעילה של טראמפ ותוך כוונה שבדיוק זה יקרה.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שטויות.

אין לך מושג כמה טובים היו היחסים של ישראל עם מצרים וירדן בתקופת אובמה, או על חוזקם של היחסים (שקטים ככל שהם היו והינם) עם הנסיכויות במפרץ, או עם מדינות אחרות.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מדבר על מצרים של מובארק (שאובמה באופן פעיל עזר להדיח אותו) או על מצרים של מורסי? או של א-סיסי (שאובמה דיי נידה אותו)?

אתה מדבר על ירדן שמקבלת מישראל מים בכמויות לא שפויות (רק מהכינרת, לא מותפלים חס וחלילה)? או על זה שבמלונות אילת העסיקו אלפי עובדים ירדנים? או על ירדן שהחליטה לא להחכיר יותר את צופר ונהריים?

לגבי הנסיכויות במפרץ לפני שאובמה חיבק את איראן, היחסים היו כמעט Non-existent, זו למשל הסיבה שעזמי בשארה ברח לשם.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מדבר על מצרים של אלסיסי, אבל אתה תתפלא עד כמה ישראל הסתדרה עם מצרים גם בתקופתו של דוקטור מֻרסי. כשצריך, מסתדרים.

לפני 52 דקות, m3x7r3m3 כתב:

לגבי הנסיכויות במפרץ לפני שאובמה חיבק את איראן, היחסים היו כמעט Non-existent, זו למשל הסיבה שעזמי בשארה ברח לשם.

שטויות; ובכל אופן, אני לא מדבר על קטר.

תחשוב יותר בכיוון של סעודיה, דֻבַּי, אַבּוּ דַֹבִּי ושַרְקַעה. למדינות הללו יש שותפות אינטרסים עם ישראל מתוקף האיום המשותף של איראן, אשר נמצא בראש מעייניהן לכל הפחות מאז שצדאם שבק חיים לכל חי.

ח'ליפה חפתר בקירנאיקה רמז שהוא משתף פעולה עם ישראל בתקופת אובמה, ואפילו מבלי להיות מעורה בפרטים (שאם כן הייתי מנוע מלדבר) אני יכול לומר שלדעתי יש דברים בגו. שוב, זו תוצאה של שותפות אינטרסים מבוהקת (במקרה הזה, כנגד הטרור הסֻני התַכְּפירי) שאין לה שום קשר לזהותו של הנשיא האמריקני.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
  • מעניין 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז בוא ותתן כבר תמונה מלאה ולא תעוות את העובדות כמה שבא לך לטובת האג'נדה.

א-סיסי ביצע הפיכה והעיף את מורסי, ומאז קיבל בין כתף קרה לגב של אובמה.

זו ה-סיבה מספר אחת שבגינה היחסים עם מצרים של א-סיסי כל כך טובים, בזמן שאובמה קיווה שתכף הוא ייפול, ישראל עזרה לו.

ואכן עם מורסי זה הסתכם ב"הסתדרנו", למרות שיותר מפעם אחת בתקופתו הקצרה עלה ברצינות הרעיון שהמצרים יבטלו את הסכם השלום.

או לסיכום - הוכחת את הטענה שלי, היחסים השתפרו.

תזכור שסדאם חוסיין לא בשלטון מ-2003 ולא בחיים מ-2006, תזכיר לי מתי נבחר אובמה?

ואתה שוב מתעקש להוכיח את הטענות שלי, שהרי אם בתקופת אובמה הוא היה צריך לרמוז, בתקופת טראמפ אומרים את זה בפה מלא, ולא רק זה אלא מדברים על נורמליזציה.

אבל אולי אצל חובבי אובמה המציאות היא כזו שבין שני המצבים אין הבדל

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, m3x7r3m3 כתב:

זו ה-סיבה מספר אחת שבגינה היחסים עם מצרים של א-סיסי כל כך טובים, בזמן שאובמה קיווה שתכף הוא ייפול, ישראל עזרה לו.

לא נכון.

כן, אובמה נתן לאלסיסי כתף קרה בגלל שהוא בכל זאת שליט רודני שעלה בהפיכה צבאית. אולי לא המדיניות הכי נבונה, אבל מובנת לחלוטין. בכל אופן, "כתף קרה" זה דבר אחד, ולנטוש את מצרים לאנחות זה דבר אחר: אובמה לא עשה את זה בשום פנים ובשום פרצוף.

בכל אופן, ליחסים של ישראל עם משטר אלסיסי אין קשר להתנהלות האמריקנית בנידון. לישראל אין דרך לעזור למצרים היכן שארצות הברית לא עוזרת לה. מה נעשה? נמכור לה מטוסים? מי שנכנס אל הפרצה שארצות הברית השאירה היו מדינות המפרץ, ששפכו על מצרים כסף כאילו אין מחר. שיתוף הפעולה של מצרים עם ישראל הוא בעיקר בלוחמה בטרור ובהברחות נשק לעזה, בסיוע לחפתר (אם הטענות שלו בדבר שיתוף פעולה עם ישראל נכונות) ובעוינות לאיראן. כל הללו היו תקפים כמובן לכל שלושת המשטרים - מֻבַּארךּ, מֻרסי ואלסיסי - אבל חלקם תפסו תאוצה מאז שהאחרון עלה לשלטון.

לפני 11 דקות, m3x7r3m3 כתב:

ואכן עם מורסי זה הסתכם ב"הסתדרנו", למרות שיותר מפעם אחת בתקופתו הקצרה עלה ברצינות הרעיון שהמצרים יבטלו את הסכם השלום.

לא נכון. היה שיתוף פעולה כרגיל בכל הנוגע ללוחמה בטרור ומניעת הברחות - שהם הסוגיות העיקריות בהן מצרים וישראל משתפות פעולה - וגם תיווכו לנו הפסקת אש בעמוד ענן יופי-טופי. היחסים עם מצרים פחות-או-יותר נמשכו כסדרם בתקופת מֻרסי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אובמה לא היה רחוק מנטישת מצרים, במצרים דיברו על לקנות מטוסים מרוסיה, דבר שלא התממש בסופו של דבר בין היתר בגלל מעורבות ישראלית לפי מקורות זרים.

2. ליחסים של ישראל וא-סיסי יש את כל הקשר להתנהלות האמריקאית, וישראל בהחלט עזרה היכן שארה"ב לא עזרה, בין היתר איזה מכירה של צוללות מגרמניה למצרים.

על הפרק היה (אולי עדיין) פרויקט השבחת מטוסים ומערכות למטוסי המצרים.

3. מורסי בתור נציג האחים המוסלמים ידע לאפשר הברחת אמל"ח לתוך עזה, גם אם המקור של אותו אמל"ח או המימון שלו איראני, אצלו לא תפס הרעיון של "האויב של האויב שלי".

4. מורסי נלחם בטרור ובהברחות רק כשזה שירת אותו, כשזה היה טרור אך ורק נגד ישראל הוא עמד מנגד.

5. עמוד ענן נראה כמו שהוא נראה בין היתר בגלל השלטון הלא-אוהד של מורסי במצרים.

הוא תיווך הפסקת אש לא כי זה שירת את ישראל.

6. אתה ברצינות טוען שאין הבדל ביחסי ישראל-מצרים בין תקופת מורסי וא-סיסי? אתה מחובר למציאות בכלל?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אובמה לא היה רחוק מנטישת מצרים, במצרים דיברו על לקנות מטוסים מרוסיה, דבר שלא התממש בסופו של דבר בין היתר בגלל מעורבות ישראלית לפי מקורות זרים.

במצרים דיברו על קניית מטוסים מרוסיה שנים. לא היתה שום מעורבות ישראלית בנושא - אפילו כשמצרים קנתה S-400 לא היתה מעורבות ישראלית.

ואגב, בסוף מצרים כן קנתה את המטוסים הללו.

ליחסים של ישראל וא-סיסי יש את כל הקשר להתנהלות האמריקאית, וישראל בהחלט עזרה היכן שארה"ב לא עזרה, בין היתר איזה מכירה של צוללות מגרמניה למצרים.

מצרים (כמו מספר מדינות באזור) קונה את הצוללות הללו מגרמניה כבר שנים, וללא שום מעורבות ישראלית. אם כבר, ישראל יכולה להשתמש בקלף ה"ששה מליון" שלה כדי לנסות להניא את גרמניה מלמכור אותן למצרים. אבל כמו עם ה-QME שהיינו ממלאים כל שנה, אם מדינה רוצה למכור למצרים היא תמכור.

אני זוכר שהיינו עושים תרשימים של תקציב הבטחון המצרי (שמפורסם בפומבי) בחלוקה לפי זרועות, ושנים על גבי שנים, לא משנה כמה מטוסים או טנקים מצרים רכשה, חיל הים היה יוצא עם רוב התקציב, והיינו מוסיפים בשקופית את ההסבר הלקוני "צוללות..."

מורסי בתור נציג האחים המוסלמים ידע לאפשר הברחת אמל"ח לתוך עזה, גם אם המקור של אותו אמל"ח או המימון שלו איראני, אצלו לא תפס הרעיון של "האויב של האויב שלי".

שטויות גמורות. הלוחמה בהברחות נשק נמשכה כסדרה.

עמוד ענן נראה כמו שהוא נראה בין היתר בגלל השלטון הלא-אוהד של מורסי במצרים.

כן, עמוד ענן נראה כמו שהוא נראה כי מֻרסי הצליח להשיג הפסקת אש מהר יותר מאלסיסי.

6. אתה ברצינות טוען שאין הבדל ביחסי ישראל-מצרים בין תקופת מורסי וא-סיסי? אתה מחובר למציאות בכלל?

לא השוותי לתקופת אלסיסי כי-אם לתקופת מבארך. אני חקרתי את מצרים למחייתי במערכת הבטחון החל משלהי תקופת מבארך, דרך תקופת מרסי ועד שלהי כהונתו של אובמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, חן ג. כתב:

במצרים דיברו על קניית מטוסים מרוסיה שנים. לא היתה שום מעורבות ישראלית בנושא - אפילו כשמצרים קנתה S-400 לא היתה מעורבות ישראלית.

לא מטעם הממשלה ולא ברצינות.

לפני 14 דקות, חן ג. כתב:

מצרים קונה את הצוללות הללו מגרמניה כבר שנים. אני זוכר שהיינו עושים תרשימים של תקציב הבטחון המצרי בחלוקה לפי זרועות, ושנים על גבי שנים, לא משנה כמה מטוסים או טנקים מצרים רכשה, חיל הים היה יוצא עם רוב התקציב, והיינו מוסיפים בשקופית את ההסבר הלקוני "צוללות..."

זה היה נכון לתקופת מובראק, לא לתקופת א-סיסי, בלי ישראל ככה"נ העסקה לא הייתה יוצאת לפועל (או זה לפחות טענת בוגי יעלון) או שהייתה קשה בהרבה.

לפני 14 דקות, חן ג. כתב:

שטויות גמורות. הלוחמה בהברחות נשק נמשכה כסדרה.

פעם הבאה תבדוק לפני שאתה פולט שטויות.

לפני 14 דקות, חן ג. כתב:

כן, עמוד ענן נראה כמו שהוא נראה כי מֻרסי הצליח להשיג הפסקת אש מהר יותר מאלסיסי.

שזה היה כל כך לטובתנו שבדיוק שנתיים לאחר מכן חזרנו לעוד מבצע

לפני 14 דקות, חן ג. כתב:

לא השוותי לתקופת אלסיסי כי-אם לתקופת מבארך. אני חקרתי את מצרים למחייתי החל משלהי תקופת מבארך, דרך תקופת מרסי ועד שלהי כהונתו של אובמה.

מובראק? טוב שלא חזרת לתקופת נאצר

אגב אתה יכול למשל לספר על איזה ח"כ אחד לא ערבי שדלת מורסי הייתה פתוחה בפניו?

או או, יש לי יותר טוב, אל תשכח, זה קרה כשמובראק לא היה בשלטון יותר, וזה גם לא קרה מאז שא-סיסי בשל:

ציטוט

בעקבות מתקפת הטרור בדרום ישראל (2011), אי מניעת המתקפה על ידי מצרים ומותם של חיילים מצריים בחילופי האש שבעקבות המתקפה, החלו הפגנות המונים מול שגרירות ישראל בקהיר. במהלך ההפגנות ב-20 באוגוסט הסיר מפגין את דגל ישראל מעל בניין השגרירות והמועצה הצבאית העליונה של מצרים שקלה להשיב את השגריר המצרי מתל אביב. לבסוף התנצלה ישראל על מותם של החיילים המצריים, אך מצרים הודיעה כי לא תסתפק בהתנצלות זו. יחסו של המשטר החדש לישראל, הפיכתו של הגבול הישראלי-מצרי לגבול עימות, פעילות ארגוני טרור בחצי האי סיני והעוינות ברחוב המצרי לישראל, הביאו את יחסי שתי המדינות לשפל.

והסיפא שלך היא כשל לוגי - פנייה לסמכות

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי, אתה שאלת אם אני מחובר למציאות אז אני פשוט עניתי שזה היה תחום העיסוק שלי בזמן כהונת אובמה, ואני עד היום עוסק בנושאים הקשורים לכך באקדמיה. אני ראיתי את הדוחו"ת של השיחות עם הקישור המצרי באופן שוטף (ועמית וחבר טוב שלי היה נוכח בחלקן באופן אישי), וגם חומרים מהדרגים הגבוהים יותר, וכמובן את כל החומר המודיעיני בנידון. אני יעצתי במילוי של דוח"ות של הסתגויות ישראליות על מכירות נשק למדינות ערביות כחלק מה-QME עם ארצות הברית, והייתי מיודע על הסתגויות דומות שהועלו בפני מדינות אחרות. נראה לי דבר רלוונטי לחלוטין לציין.

לפני 35 דקות, m3x7r3m3 כתב:

לא מטעם הממשלה ולא ברצינות.

עובדה שכן ברצינות, כי בניגוד לטענה שלך מצרים דווקא כן רכשה את המטוסים הללו בסוף.

זה היה נכון לתקופת מובראק, לא לתקופת א-סיסי, בלי ישראל ככה"נ העסקה לא הייתה יוצאת לפועל (או זה לפחות טענת בוגי יעלון) או שהייתה קשה בהרבה.

נכון ועוד איך. למעשה, בתקופת אלסיסי העסקה כבר היתה חתומה.

אני לא זוכר שהיו בעיות עם האספקה, אבל אם היו אני בספק שישראל היתה טורחת לעזור. בכל אופן, לצרפת באותו זמן לא היו הסתייגויות למכור למצרים עשרים מטוסי קרב ושתי נושאות מסוקים (שככל הנראה נקנו מכסף סעודי), ואין סיבה שלגרמניה יהיו. הבעיה העיקרית היתה עם הסיוע הצבאי האמריקני, ושכחתי את הפרטים אבל ממה שזכור לי גם זו היתה בעיקר סערה בכוס תה.

שזה היה כל כך לטובתנו שבדיוק שנתיים לאחר מכן חזרנו לעוד מבצע

באותו זמן, הפסקת אש היתה אינטרס ישראלי, ומֻרסי סיפק אותו. זו השורה התחתונה.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 38 דקות, חן ג. כתב:

הי, אתה שאלת אם אני מחובר למציאות אז אני פשוט עניתי שזה היה תחום העיסוק שלי בזמן כהונת אובמה, ואני עד היום עוסק בנושאים הקשורים לכך באקדמיה.

מה הקשר בין השאלה ובין התשובה? ומילא זה, אבל באקדמיה יש הרבה יותר אנשים שלא מחוברים למציאות מאשר באוכלוסיה הכללית, אז הניסיון עקיצה שלך לא משהו.

והסיבה ששאלתי אם אתה מחובר למציאות היא כי זה דיון על טראמפ, ולכן ההשוואה הרלוונטית היא בין א-סיסי למורסי, שביניהם ברור שיש הבדל ביחסים מול ישראל.

ואז כדי לצאת מזה העלית את מובראק בכלל. מה הקשר בין מובראק וטראמפ?

לפני 38 דקות, חן ג. כתב:

אני ראיתי את הדוחו"ת של השיחות עם הקישור המצרי באופן שוטף (ועמית וחבר טוב שלי היה נוכח בחלקן באופן אישי), וגם חומרים מהדרגים הגבוהים יותר, וכמובן את כל החומר המודיעיני בנידון. אני יעצתי במילוי של דוח"ות של הסתגויות ישראליות על מכירות נשק למדינות ערביות כחלק מה-QME עם ארצות הברית, והייתי מיודע על הסתגויות דומות שהועלו בפני מדינות אחרות. נראה לי דבר רלוונטי לחלוטין לציין.

מה הקשר לקישור המצרי? אם ההפיכות במצרים לימדו משהו זה שיש במצרים כל מיני גופים עם כל מיני אג'נדות, חשוב להסתכל על האג'נדה של מי שבשלטון.

ו-QME לא רלוונטי לדיון, כי הוא הסתייגות של ישראל ממכירת נשק בידי ארה"ב (כלומר נשק שארה"ב מוכנה למכור), ובישראל הוא נתפס כמפר איזון.

א-סיסי כמובן לא יכל לקבל נשק שאובמה סירב למכור לו במסגרת QME ומכאן חוסר הרלוונטיות.

לפני 38 דקות, חן ג. כתב:

עובדה שכן ברצינות, כי בניגוד לטענה שלך מצרים דווקא כן רכשה את המטוסים הללו בסוף.

ב-2019 ברור, אחרי שנים שבהן אובמה הראה למצרים שאי אפשר לסמוך על ארה"ב לנצח.

מפתיע שאחרי שאובמה סירב למכור נשק לא-סיסי, הוא מחפש מקור אחר לנשק.

ייקח הרבה שנים שא-סיסי ישכח (אם בכלל) שהיה נשיא ארה"ב שסירב למכור לו נשק.

גם קניית המטוסים הרוסים זה כשלון של אובמה שהגיע לכדי מימוש בתקופת טראמפ

לפני 38 דקות, חן ג. כתב:

נכון ועוד איך. למעשה, בתקופת אלסיסי העסקה כבר היתה חתומה.

אני לא זוכר שהיו בעיות עם האספקה, אבל אם היו אני בספק שישראל היתה טורחת לעזור. בכל אופן, לצרפת באותו זמן לא היו הסתייגויות למכור למצרים עשרים מטוסי קרב ושתי נושאות מסוקים (שככל הנראה נקנו מכסף סעודי), ואין סיבה שלגרמניה יהיו. הבעיה העיקרית היתה עם הסיוע הצבאי האמריקני, ושכחתי את הפרטים אבל ממה שזכור לי גם זו היתה בעיקר סערה בכוס תה.

שוב, לא טענה שלי, אלא של בוגי יעלון, אני דווקא נוטה כמוך להאמין שהגרמנים היו מוכרים להם צוללות עם או בלי אישור ישראלי

לפני 38 דקות, חן ג. כתב:

באותו זמן, הפסקת אש היתה אינטרס ישראלי, ומֻרסי סיפק אותו.

זה לא היה אינטרס ישראלי אם מורסי לא היה מאפשר הברחת אמל"ח דרך רפיח.

או במילים אחרות - האינטרס הישראלי היה להפסקת אש בגלל מורסי.

ההוא שיוצר בעיות ואז במפתיע פותר אותן.

אתה מוזמן להמשיך לטעון שלארה"ב (ולטראמפ בפרט) אין קשר ליחסים החמים פתאום עם מצרים, זה פשוט לא מתיישב עם המציאות

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, m3x7r3m3 כתב:

ב-2019 ברור, אחרי שנים שבהן אובמה הראה למצרים שאי אפשר לסמוך על ארה"ב לנצח.

מפתיע שאחרי שאובמה סירב למכור נשק לא-סיסי, הוא מחפש מקור אחר לנשק.

גיוון מקורות נשק הוא מדיניות מצרית מובהקת כבר שנים. הם מסתמכים על רוסיה לזרוע ההגנה האווירית שלהם (במצרים זו זרוע נפרדת מחיל האוויר) באופן כמעט בלעדי כבר עשורים, הרבה מכלי השיט בחיל הים שלהם הם מצרפת וגרמניה, ועוד ועוד. זו רק עוד דוגמה, והקשר שלה לנעשה תחת אובמה אינו ברור ועשוי בהחלט להיות מקרי.

לפני 10 דקות, m3x7r3m3 כתב:

זה לא היה אינטרס ישראלי אם מורסי לא היה מאפשר הברחת אמל"ח דרך רפיח. או במילים אחרות - האינטרס הישראלי היה להפסקת אש בגלל מורסי.

ההוא שיוצר בעיות ואז במפתיע פותר אותן.

אמנם בתקופת מרסי הלוחמה בהברחות לא הגיעה ל-overdrive שאלסיסי הנהיג, אבל היא התקיימה ועוד איך. מזכרוני, פחות או יותר באותו היקף כמו בתקופת מבארך שקדמה לו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, חן ג. כתב:

הרבה מכלי השיט בחיל הים שלהם הם מצרפת וגרמניה,

גם אצלנו, זה לא קשור לנושא

לפני 8 דקות, חן ג. כתב:

זו רק עוד דוגמה, והקשר שלה לנעשה תחת אובמה אינו ברור ועשוי בהחלט להיות מקרי.

חיל האוויר המצרי מאז הסכם השלום היה בעיקר מבוסס על תוצרת ארה"ב, ובטח לא רוסיה.

אתה מוזמן לפטור זאת במקריות, אני טוען שכשיש יותר ממקרה אחד וכולם נוטים לאותו כיוון, זה לא מקריות.

לפני 8 דקות, חן ג. כתב:

אמנם בתקופת מרסי הלוחמה בהברחות לא הגיעה ל-overdrive שאלסיסי הנהיג, אבל היא התקיימה ועוד איך. פחות או יותר באותו היקף כמו בתקופת מבארך שקדמה לו.

בתקופת מורסי ההברחות שנעצרו היו כאלה שלא עלו בקנה אחד עם רצונות האחים המוסלמים.

גם כאן אתה מוזמן לפטור זאת במקריות, אני לא מסתפק בזה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, m3x7r3m3 כתב:

בתקופת מורסי ההברחות שנעצרו היו כאלה שלא עלו בקנה אחד עם רצונות האחים המוסלמים.

ההברחות שנעצרו היו כאלו שלא עלו עם האינטרס המצרי, בדיוק כפי שקורה עם אלסיסי. הוא עוצר הברחות כי הנשק שמגיע לחמאס מגיע גם לידיים של ארגוני הטרור בחצי-האי סיני, ומשתמשים בו כנגד אזרחים וחיילים מצרים. כך גם היה עם מבארך.

לפני 16 דקות, m3x7r3m3 כתב:

חיל האוויר המצרי מאז הסכם השלום היה בעיקר מבוסס על תוצרת ארה"ב, ובטח לא רוסיה.

לחיל האוויר המצרי יש (או היו) כמעט מאתיים מיג-21. אני צריך לבדוק לאיזו חטיבה אווירית המיג-29 הללו משתייכים, אבל הניחוש שלי הוא שהם באו כדי להחליף את המיג-21 המקרטעים, שזה פתרון סביר לחלוטין. זה משהו שהיה על סדר היום עוד מתוקפת מבארך.

אני לא זוכר מתי מצרים התחילה לדון ברכישת ה-S-400 אבל את ה-SA-17 היא רכשה (תגלית אישית שלי בשעתו) עוד לפני תקופת אלסיסי (מדובר בעסקת המשך לרכש שהתבצע בתחילת שנות האלפיים), וסביר להניח שמגעים רציניים לרכש המיגים התחילו באותה תקופה: ייתכן אפילו שרוסיה מכרה להם אותם כעסקת חבילה.  זו טעות לראות בדברים הללו מקרי בוחן להתקרבות בין מדינות כשבפועל הם הרבה פעמים ממלאים צורך פרקטי ואין להם שום קשר לזהות של המדינה המספקת. צריך לבחון כל מקרה לגופו.

בכל אופן, כל הדברים הללו לא קשורים לטראמפ. הם קשורים למרסי ואלסיסי, והמעבר מין האחד לשני התבצע לפני שהרעיון של טראמפ כנשיא ארצות הברית היה באופק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, חן ג. כתב:

ההברחות שנעצרו היו כאלו שלא עלו עם האינטרס המצרי, בדיוק כפי שקורה עם אלסיסי. הוא עוצר הברחות כי הנשק שמגיע לחמאס מגיע גם לידיים של ארגוני הטרור בחצי-האי סיני, ומשתמשים בו כנגד אזרחים וחיילים מצרים. כך גם היה עם מבארך.

לא רק, אצל מובראק וא-סיסי כן, אצל מורסי הייתה נאמנות כפולה, גם לאחים המוסלמים וגם למצרים עצמה.

לפני 36 דקות, חן ג. כתב:

לחיל האוויר המצרי יש (או היו) כמעט מאתיים מיג-21. אני צריך לבדוק לאיזו חטיבה אווירית המיג-29 הללו משתייכים, אבל הניחוש שלי הוא שהם באו כדי להחליף את המיג-21 המקרטעים, שזה פתרון סביר לחלוטין. זה משהו שהיה על סדר היום עוד מתוקפת מבארך.

כמובן, אבל אתה לא יכול לטעון ברצינות שהמיג 21 שווים משהו בשנת 2000, או 2020 לצורך העניין.

למעשה ויקיפדיה טוען בכלל שהמיג 21 במצרים הוחלף ע"י F16 ומיראז' 2000, מקור

לפני 38 דקות, חן ג. כתב:

אני לא זוכר מתי מצרים התחילה לדון ברכישת ה-S-400 אבל את ה-SA-17 היא רכשה (תגלית אישית שלי בשעתו) עוד לפני תקופת אלסיסי (מדובר בעסקת המשך לרכש שהתבצע בתחילת שנות האלפיים), וסביר להניח שמגעים רציניים לרכש המיגים התחילו באותה תקופה: ייתכן אפילו שרוסיה מכרה להם אותם כעסקת חבילה.  זו טעות לראות בדברים הללו מקרי בוחן להתקרבות בין מדינות כשבפועל הם הרבה פעמים ממלאים צורך פרקטי ואין להם שום קשר לזהות של המדינה המספקת. צריך לבחון כל מקרה לגופו.

אל תערבב מטוסים ומערכות הגנה אווירית, אתה מוזמן לבחון כל מקרה לגופו, אני רואה את זה כתהליך.

ובכל מקרה זה תומך בטענה שלי, שאובמה הרס את היחסים אולי מבלי אפשרות לתקנם, שהרי לא ה-S400 ולא ה-SA-17 נקנו לפני שאובמה נכנס לבית הלבן

לפני 42 דקות, חן ג. כתב:

בכל אופן, כל הדברים הללו לא קשורים לטראמפ. הם קשורים למרסי ואלסיסי, והמעבר מין האחד לשני התבצע לפני שהרעיון של טראמפ כנשיא ארצות הברית היה באופק.

לא קישרתי בין הרכש הצבאי לטראמפ, אלא בין היחסים החמים לטראמפ

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...