Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה יותר טוב לישראל, טראמפ או ביידן?

סאמי

פוסטים מומלצים

כל מה שאמרת יפה ונכון, אבל הניתוח שלך למציאות של היום הוא מעוות.

גם השיעה הקיצוני וגם הסונה הקיצוני רואה במערב אויב. להגיד חיזבאללה הם שיעים, כאילו זה מבדיל אותם מחמאס ברמת השנאה או המאבק מול ישראל, זה לא רק שלא נכון, אלא מנותק מהמציאות לחלוטין. גם החמאס והסלפים וגם חיזבאללה והחות'ים יביאו את ההצדקות הדתיות שלהם מהאיסלאם, למה ישראל השטן הקטן וארה"ב והמערב הם תרבויות רעות שצריכות להיעלם בבוא העת.

הסיבה היחידה שישראל מסתדרת היום עם סעודיה ומדינות ערב סביבה באופן יחסי, זה בגלל שהאיום המוסלמי הקיצוני הגיע אליהן. זו תופעה שלא הייתה בעבר במאבק עצים שכזה מול דאע"ש סיני או החות'ים מתימן בתמיכת איראן. גם הירדנים עם כל ההתלהמויות שלהם, תלוים בקשר עם ישראל. הכל נסיבות גיאו-פוליטיות. בעבר הם עוד חשבו שהם יכולים לנצח את ישראל, אבל הם מבינים שהמאזן לא מאפשר להם זאת, אז הם ירדו מזה. זה הכל עניין של אינטרסים ומשחקי עוצמה.

עדין, זה לא משנה את העובדה שהעולם הערבי, האנשים עצמם בשטח, לא מחבבים את ישראל בין אם זה בגלל הפלסטינים או בגלל היבטים דתיים (יש שנאת יהודים גדולה בעולם הערבי ובקהילות מוסלמיות). זאת עובדה שיש מיעוט, שנניח ונע במספרים הנמוכים סביב ה- 10% ובמספרים הגבוהים סביב ה-20%, בעולם הערבי מוסלמי בעיקר, שרואה במערב אויב ומגלה הבנה עם פעולות ומאבק נגדו. זאת עובדה שיש קהילות שלמות של מהגרים מוסלמים שלא מוכנים לקבל את התרבות והרוח המקומית ורוצים לכפות את תרבותם ודתם במקומות שהם מתיישבים. זאת עובדה שהטרור העולמי ברובו הוא מוסלמי קיצוני והם שואבים את הערכים הללו מהאיסלאם (יש מוסלמים שיגידו שהם מעוותים את האיסלאם, יש מוסלמים לשעבר שיגידו שזה האיסלאם שהם ספגו).

נכון שיש מוסלמים, בעיקר במרכז ודרום מזרח אסיה, שהם לא רק חילונים יחסית ופלורליסטים, אלא גם למדינות עצמן יש יחסים טובים וגלויים עם ישראל (קזחסטן, אוזביקסטן, ואף אזרבייג'ן השיעית), ונכון שיש אצל רוב המוסלמים רצון כן להשתייך לערכים המערביים ולהתקדם, אבל כל עוד הדת מצמיחה תנועות קיצוניות ואנשים קיצוניים שמביאים לפעולות קיצוניות, אי אפשר להאשים אף אחד במערב שנזהר מהכלל, כי המיעוט כפי שצויין, הוא במליונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אי אפשר להתכחש לעובדה שרוב הקונפליקטים האלימים ומעשי הטרור מבוצעים על ידי אנשים שמשתייכים לדת המוסלמית ויש להם שאיפות לאומניות ברוח הדת.

דווקא אפשר. ראה למשל את מלחמת הקואליציה בהובלת ארה"ב בעיראק. ולא הרבה שנים לפני - ארה"ב בוויטנאם. וקצת לפני זה - הסיפורים על יפניים בסין.

יש עוד עמים שנמצאים תחת כיבוש או סכסוכים טריטוריאלים ואתה לא רואה דפוסי פעולה כמו שיש למליציות מוסלמיות.

אני לא כ"כ בטוח לאיזה סכסוכים אחרים אתה מתכוון, אבל באמת שעבר מעט מדי זמן מאז מלחמת העולם השניה והמלחמות הקטנות יותר בחסות ברה"מ וארה"ב, כדי שיהיה אפשר לדבר על זה בכלל. המערב הגיע לאיזון מסוים, אבל לא בזכות איזה משהו מוסרי מדהים שיש שם ואין אצל המוסלמים. ארה"ב של 1944 התבססה על אותה החוקה כמו ארה"ב של 2017. והיא עדיין בחרה לפתור סכסוך צבאי עם פצצות אטום על ערים יפניות. ארה"ב של 2017 רק איימה בכך על צפון קוריאה. ובכלל לא דיברנו כאן על סין ומה שקורה בה ומה שהיא עושה.

ההבדל הגדול נמצא במה שאנחנו מזדהים איתו. אתה ואני ורובינו מזדהים יותר עם אירופה וארה"ב ומרגישים קרובים אליהם יותר. אבל לפשוט את אלו מול אלו במונחים של טוב ורע, זה לא באמת עובד. לפחות לדעתי.

הסכסוך הישראלי-ערבי הוא בעיקר מול המוסלמים. הערבים נוצריים יש להם יחס מורכב אלינו ולעולם הערבי. אני רק מזכיר לך שבמקומות מסוימים הם מיעוט נרדף במזרח התיכון עד היום וסובל מפיגועים ורדיפות. גם בלבנון אוכלוסייתם קטנה עם הזמן. אני בטוח שאם היינו מול עולם נוצרי כפי שהוא

היום, ייתכן והייתה לנו מציאות אחרת. הפתרון לסכסוך לא יבוא במדינה פלסטינית ולא יבוא בהענקת אזרחות לערבים ביהודה ושומרון ובעזה, לדעתי.

איך וממה הייתה נוצרת מציאות אחרת?

האמונה בזו שהארץ הזו היא רק לנו, זו אבן יסוד אולי החשובה ביותר במיינסטרים הציוני.

אני לא יודע אם וממה יבוא הפתרון לסכסוך. אני בטוח שאנשים שחושבים שדת ומוצא יהודי הופכים אדם לטוב יותר מאחרים, הם חלק מהבעיה ולא מהם יבוא הפתרון.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבה היחידה שישראל מסתדרת היום עם סעודיה ומדינות ערב סביבה באופן יחסי, זה בגלל שהאיום המוסלמי הקיצוני הגיע אליהן. זו תופעה שלא הייתה בעבר במאבק עצים שכזה מול דאע"ש סיני או החות'ים מתימן בתמיכת איראן. גם הירדנים עם כל ההתלהמויות שלהם, תלוים בקשר עם ישראל. הכל נסיבות גיאו-פוליטיות. בעבר הם עוד חשבו שהם יכולים לנצח את ישראל, אבל הם מבינים שהמאזן לא מאפשר להם זאת, אז הם ירדו מזה. זה הכל עניין של אינטרסים ומשחקי עוצמה.

ברוך הבא לעולם מדיניות החוץ! שמחים שהגעת. בוא תיכנס, יש כיבוד.

ככה מערכות יחסים בין מדינות מתנהלות. זה שהן נולדו מן החשבון המדיני הקר, לא הופך אותן לפחות טובות.

אם אתה חושב שלמדינות אירופה יש חשבון דמים יותר קטן זו עם זו משיש לישראל עם מי משכנותיה - אתה מה-זה טועה. אבל בריתות שנולדות מכורח השעה, הרבה פעמים הופכות לקבועות.

ההתייחסות הזו, גם לשכנות הטובות ביותר שלנו (וגם ירדן וגם מצרים הן שכנות טובות) כאל יריב ״רדום״ היא אבן הנגף של שיתוף הפעולה בינינו, ולמרבה המזל אף אחד שעוסק ביחסים הללו לא שועה לה.

אפילו תוכניות ההגנה של רוב מדינות ערב הסוניות לא מביאות את ישראל בחשבון, מתוך הנחה (ארוכת טווח) שהיא פשוט לא האויב שלהן.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

,,,,המערב הגיע לאיזון מסוים, אבל לא בזכות איזה משהו מוסרי מדהים שיש שם ואין אצל המוסלמים. ,,,,,

ההבדל הגדול נמצא במה שאנחנו מזדהים איתו. אתה ואני ורובינו מזדהים יותר עם אירופה וארה"ב ומרגישים קרובים אליהם יותר. אבל לפשוט את אלו מול אלו במונחים של טוב ורע, זה לא באמת עובד. לפחות לדעתי.

איך וממה הייתה נוצרת מציאות אחרת?

האמונה בזו שהארץ הזו היא רק לנו, זו אבן יסוד אולי החשובה ביותר במיינסטרים הציוני.

אני לא יודע אם וממה יבוא הפתרון לסכסוך.

אני בטוח שאנשים שחושבים שדת ומוצא יהודי הופכים אדם לטוב יותר מאחרים,

הם חלק מהבעיה ולא מהם יבוא הפתרון.

יבגני ו חן, אני מכיר את המייל / מאמר הנ"ל לפני כ 10 שנים..-

מאת: סבסטיאן וילאר רודריגז

(המאמר נכתב לפני כ 10 שנים - וכנראה עדיין אקטואלי , בברצלונה .. )

הלכתי ברחוב בברצלונה.. ולפתע גיליתי אמת מחרידה: אירופה מתה באושוויץ.

הרגנו ששה מליון יהודים והחלפנו אותם בעשרים מליון מוסלמים.

באושוויץ שרפנו תרבות, מחשבה, יצירתיות וכשרון. הרסנו את העם הנבחר, באמת נבחר,

כי הם הולידו אנשים גדולים ונפלאים אשר שינו את העולם.

תרומתם של אנשים אלה מורגשת בכל תחומי החיים:

מדע, אמנות, מסחר בינלאומי, ומעל לכל - מצפונו של העולם.

אל האנשים ששרפנו. תחת העמדת פנים של סובלנות ומכיוון שרצינו להוכיח לעצמנו שנרפאנו ממחלת הגזענות,

פתחנו שערינו לעשרים מליון מוסלמים, אשר הביאו עלינו טיפשות ובורות, קיצוניות דתית ואי-סובלנות,

פשע ועוני הנובעים מאי-רצון לעבוד ולקיים את משפחותיהם בכבוד.

הם הפכו את הערים הספרדיות היפהפיות שלנו לעולם שלישי, טובעות בזוהמה ופשע.

הם מסתגרים בדירות שקיבלו בחינם מהממשלה ובהן הם מתכננים את הרצח וההרס של מארחיהם התמימים. ...

נכתב לפני יותר מ 10 שנים, ההיסטוריה לא משקרת,:wink:פשוט אתם שוכחים מהר.

נ.ב - זו לא דעתי.. וכאשר אתם מנסים להרגיע אותנו - המציאות וההיסטוריה מכות בנו בפנים.

אני נגד קיצונים מכל הצדדים, אבל גם בעד הכרה במציאות.

כאן כותב על-כך בן דרור ימיני

מלכודת אנטישמית ליהודים - Nrg

7 באוק׳ 2005 - בשעה שישראלים ויהודים מהשמאל הרדיקלי משתפים פעולה עם האיסלאם הרדיקלי והאנטישמי (בתירוץ המפוקפק שהם "רק" אנטי-ציונים ולא אנטישמים), יהודים אחרים ...

אייל.

עריכה אחרונה על ידי ליין מן

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול אתה בסדר, רק שוכח להזכיר כי עם הזמן אנשים יותר מפחדים .. והופכים להיות יותר קיצוניים.

הם מפחדים בצדק, כי המציאות מכה בהם.

האסלם ושלוחותיו לא הגיעו עדיין לבשלות כי יש מקום גם לאחרים.

ולכן, גם הצד השני מתחפר בעמדותיו, מחשש כי ויתור יגרום לנזק יותר גדול.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוך הבא לעולם מדיניות החוץ! שמחים שהגעת. בוא תיכנס, יש כיבוד.

ככה מערכות יחסים בין מדינות מתנהלות. זה שהן נולדו מן החשבון המדיני הקר, לא הופך אותן לפחות טובות.

אם אתה חושב שלמדינות אירופה יש חשבון דמים יותר קטן זו עם זו משיש לישראל עם מי משכנותיה - אתה מה-זה טועה. אבל בריתות שנולדות מכורח השעה, הרבה פעמים הופכות לקבועות.

ההתייחסות הזו, גם לשכנות הטובות ביותר שלנו (וגם ירדן וגם מצרים הן שכנות טובות) כאל יריב ״רדום״ היא אבן הנגף של שיתוף הפעולה בינינו, ולמרבה המזל אף אחד שעוסק ביחסים הללו לא שועה לה.

אפילו תוכניות ההגנה של רוב מדינות ערב הסוניות לא מביאות את ישראל בחשבון, מתוך הנחה (ארוכת טווח) שהיא פשוט לא האויב שלהן.

ברוך הבא? יש מצב שהייתי שם קצת לפניך, אבל תודה על הכיבוד. מערכות יחסים בין מדינות מתנהלות על פי גישות רבות ולא במתכונת אחת, אבל המציאות לעיתים רבות יותר חזקה מכל מחשבה נחרצת ותיאוריה על איך מדינות מנהלות את קשריהן.

בכל מקרה, תוכניות ההגנה של רוב מדינות ערב הסוניות לא מביאות בחשבון את ישראל כי ישראל מעולם לא הייתה איום קיומי עליהן (להזכירך, אנחנו הותקפנו). המנהיגים הערבים יודעים זאת טוב מאוד. מה שכן, אני מציע לך קצת פחות להתלהב מהמדינות הסוניות המתונות שנשמע שאתה ממהר לשם מבטחך בהן. אומנם סעודיה יותר חוששת מאיראן ואזור המפרץ בואכה תימן (משם נורים עליה רקטות כרגע), אבל מצרים לא מתחמשת בצבא מתקדם בעלות של מיליארדים רק בגלל לוב וסודאן, וגם היא הייתה במשבר מסוכן עבורנו עם האחים המוסלמים. אפילו תורכיה בעשרים שנים האחרונות היא סיפור אחר עבורנו. לא לעולם חוסן במזרח התיכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, שכחנו להתייחס לזה שבנון עזב או הועזב.

או, סוף סוף חוזרים לשרשור.

האמת, קשה לי להחליט מה זה אומר. אני דווקא לא חושב שזה סימן טוב במיוחד, כי הנשיאות כל כך בבלגן שגם אם הסמן הימני שלה עוזב, לא נראה שיש דרך שבו היא מנווטת למקום טוב יותר.

מעבר לפיטורין של באנון עצמו, העובדה שכל כך הרבה אנשים עזבו או הועזבו אומרת משהו בעייתי מאוד - קומי, פול מנפורט, שון ספייסר, סקרמוצ'י, פריבוס. לפניהם מייקל פלין, סאלי ייטס.

ומה לגבי המנהלים שהתפטרו מהוועדות הכלכליות של טראמפ במחאה על הדברים שהוא אמר על שארלוטסוויל, ואז הוא כתב בטוויטר שהם יוחלפו בקלות באחרים, רק בשביל לכתוב קצת אחרי זה (כנראה כשהוא גילה שלא כ"כ קל להחליף אותם) שהוא מבטל את הוועדות לחלוטין?

וכמובן - מה לגבי ג'ף סשנס? נדע כנראה בקרוב...

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול אתה בסדר, רק שוכח להזכיר כי עם הזמן אנשים יותר מפחדים .. והופכים להיות יותר קיצוניים.

הם מפחדים בצדק, כי המציאות מכה בהם.

בחייאת, כמה אנשים ראו אירוע טרור במציאות?

https://en.wikipedia.org/wiki/Mean_world_syndrome

וגם

https://en.wikipedia.org/wiki/Summer_of_the_Shark

אנשים חוששים - כן.

בצדק?!

לא בהכרח...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגורם לכל מלחמות ישראל הגדולות לא היה האסלאם. הוא היה הלאומיות הערבית. מאז - הזהות הלאומית הערבית נחלשה. והאסלאם התחזק. ועם מה נשארנו? עם חזבאללה וחמאס, ועם שניהם לא נלחמנו כבר הרבה זמן.

עם שניהם לא נלחמנו הרבה זמן? כמה שנים עברו מאז העימות האחרון עם חמאס? 3 שנים, שבמהלכן הוא ממשיך להתעצם ולהפנות משאבים למלחמה ב"יאהוד"? כנ"ל לגבי חיזבאללה.

ומה עם הרעיון המהפכני שאולי לא נלחמנו איתם "הרבה זמן" גם (או אולי בעיקר) כי הם שקועים עד מעל לראש בסכסוכים בינם לבין עצמם, או למשל כי לחלק המדינות איתן אנחנו "מסתדרים" יש אינטרס להסתדר איתנו?

ואתה מציג את עיראק, לוב, תימן וכדומה כאיזו תמיכה לדבריך, כאילו שהיחס שלהן כלפינו השתנה לחיוב פתאום, וזה לא ש(גם) שם שקועים בסכסוכים ומלחמות "פנימיות".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שהיחסים שלנו עם מדינות ערב מושתתים על אינטרסים משותפים (כמו...אה, בוא נראה...כל מערכת יחסים בין מדינות) לא אומר שהם לא יחסים טובים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד מעט תגיד שיש לנו יחסים טובים עם טורקיה, כי הם מבוססים על אינטרסים. כנראה אנטרסים כל כך חשובים שהיה שווה למכור את הכבוד הלאומי ולשלם למחבלים שלהם פיצויים כדי לספק את ייצריו של ארדואן. מן הסתם זה לא עזר והוא מדבר בטון חריף ביותר כלפי ישראל מפעם לפעם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תורכיה היא באמת יוצאת דופן. היא גם לאו דווקא מסתדרת עם המדינות האחרות פה בסביבה, לא רק עם ישראל.

זו מדינה שישראל יודעת להסתדר איתה ומעולם לא היה לנו עימות של ממש עימה, אבל כן, זו לא מדינה ידידותית במיוחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...