Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יעוץ לגבי המשך קריירה

davemustaine87
שימו לב! השרשור הזה בן 2253 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בן כמה אתה? 22? 61? זה רלוונטי.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• שנה מאוחר יותר...

אז עברו להם שנתיים.

מה קרה מאותו זמן? עזבתי את העבודה.

במהלך הזמן הזה חיפשתי עבודה בערך 8 חודשים. שלחתי בערך 150 קורות חיים. זומנתי לסיבובת ה-10 ראיונות עבודה. חלק מהמשרות דחו אותי, חלק אני דחיתי.

עכשיו אני בתחום השיווק. מרוויח אותו דבר כמו מקודם, עשוה עבודה ללא שום מחשבה כמו מקודם ועדיין מרגיש שאני עושה עבודה שלא דורשת שום כישורים , שרק בגלל עודף היצא לוקחים בוגרי תואר ראשון אליה.

מחפש כרגע עוד עבוודה אחרת, אבל כול העבודות שאני רואה בגדול זה אותה גברת בשינוי הדרת. ודי נמאס לי.

מה אפשר לעשות בעניין? האם נגזר עליי לעבוד בעבודות בינוניות לא שום אפיק ,קידום ועניין ,רק בגלל שלא למדתי הנדסה/לא מתחבר לתחום התוכנה.

אני באמת לא יודע כבר מה לעשות.

האם למישהו יש עיצה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ייתכן ונגזר עליך לעבוד בעבודות בינוניות ללא שום אפיק, קידום ועניין. אני לא אומר את זה בגלל שאני חרא של בן אדם או בגלל שאני חושב שאני יותר טוב ממך. ממש לא. אני פשוט לא מאמין בקשקושי ניו אייג' בסגנון "דבר אינו עומד בפני הרצון" או "השמיים הם הגבול". המון אנשים חיים בזבל ותקועים במשרות dead end.

כולם רוצים לעבוד בעבודה מעניינת עם אופק קידום במשכורת גבוהה. במה אתה יותר טוב מהשאר? אם השיקול העיקרי שלך זה כסף תבדוק איזה ידע וניסיון אתה צריך לצבור בתחומך בשביל לעלות לשלב הבא. במידה והשכר הממוצע בתחום שלך יחסית נמוך ואתה די ממוצע בתחום אז אולי באמת יש מקום להסבה מקצועית לתחום בו העובד הממוצע מרוויח יותר, אבל פשוט זה לא יהיה.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת אין לי משהו חכם לכתוב או לייעץ אבל עם אופק כזה של עליה בשכר והעדר הנאה מהעבודה בהחלט היו גורמים לי להיות במזג ירוד.

לא יודע מה הסטטוס האישי שלך (נשוי, ילדים, הורים עשירים וכו') אבל בהחלט הייתי מחפש עבודה עם אופק שכר גבוה יותר והנאה ממה שאתה עושה במינימום אם לא נהנים מהעבודה לפחות להנות מהאנשים שסובבים אותך בעבודה.

Sent from my PRO 6 using Tapatalk

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ייתכן ונגזר עליך לעבוד בעבודות בינוניות ללא שום אפיק, קידום ועניין. אני לא אומר את זה בגלל שאני חרא של בן אדם או בגלל שאני חושב שאני יותר טוב ממך. ממש לא. אני פשוט לא מאמין בקשקושי ניו אייג' בסגנון "דבר אינו עומד בפני הרצון" או "השמיים הם הגבול". המון אנשים חיים בזבל ותקועים במשרות dead end.

כולם רוצים לעבוד בעבודה מעניינת עם אופק קידום במשכורת גבוהה. במה אתה יותר טוב מהשאר? אם השיקול העיקרי שלך זה כסף תבדוק איזה ידע וניסיון אתה צריך לצבור בתחומך בשביל לעלות לשלב הבא. במידה והשכר הממוצע בתחום שלך יחסית נמוך ואתה די ממוצע בתחום אז אולי באמת יש מקום להסבה מקצועית לתחום בו העובד הממוצע מרוויח יותר, אבל פשוט זה לא יהיה.

ע"פ ההודעה האחרונה שלי אולי משתמע ש-"עוד לא קרעת זוג נעליים וכבר רוצה להיות מנכ"ל". אז זה ממש לא.

אפילו גם משכורת פחות חשובה לי.

חשוב לי אתגר מקצועי ולימוד בעבודה. לא עבודה שאני אמצה 90 אחוז מהידע הרלוונטי ב-3-4 חודשים. ולא כי אני גאון, אלא כי פשוט זה העבודות שאני עובד בהם.

האם זה יותר מדי לבקש? אולי, לא יודע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוך הבא למועדון. אתה חושב שאני לא רוצה עבודה מאתגרת שכל הזמן לומדים משהו חדש? רוב האנשים רוצים משהו שיש בהיצע מוגבל ביותר. הטובים ביותר ו/או מקושרים לעיתים מוצאים. השאר מתפשרים, לומדים לחיות עם מה שיש ומוצאים סיפוק בחיים בדברים אחרים כגון משפחה, תחביבים, טיולים ועוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי קרה שהמון זמן חיפשתי, ואז קרה משהו ונחתו עליי המון הצעות, שבעקבותן עברתי ארבע מקומות עבודה בשנת 2015, ואז נחתתי בעבודה הנוכחית שלי, שהיא בגדול סבבה.

אין לי מה לייעץ חוץ מלהמליץ לך להמשיך לחפש.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ע"פ ההודעה האחרונה שלי אולי משתמע ש-"עוד לא קרעת זוג נעליים וכבר רוצה להיות מנכ"ל". אז זה ממש לא.

אפילו גם משכורת פחות חשובה לי.

חשוב לי אתגר מקצועי ולימוד בעבודה. לא עבודה שאני אמצה 90 אחוז מהידע הרלוונטי ב-3-4 חודשים. ולא כי אני גאון, אלא כי פשוט זה העבודות שאני עובד בהם.

האם זה יותר מדי לבקש? אולי, לא יודע.

תבדוק איזה ידע וניסיון אתה צריך לצבור בשביל לקפוץ לשלב הבא בתחומך כדי שגם תרוויח יותר וגם תעשה תפקיד יותר מעניין. במידה וכמעט כל התפקידים במקצוע שלך הם אותה גברת בשינוי אדרת תשקול הסבה מקצועית או תלמד לחיות עם זה.

כאשר אני אומר הסבה מקצועית אני לא אומר תזרוק את כל הידע שלך לפח ותתחיל מאפס. אני אומר תיקח את הידע שלך לתחום בו הניסיון שלך רלוונטי נניח ל-70% מהעבודה ואת ה-30% הנותרים תוכל להשלים בפרק זמן יחסית קצר. קשה מאוד לעשות הסבה מקצועית מ-0 בגיל שלנו. דרך אגב עוד קשקוש ניו אייג' שגיל 30 זה ה-20 החדש. זה לא. 20 זה 20 ו-30 זה 30 ואין מה לעשות בגיל 30 אין לנו את הפריווילגיות של בני 20.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תסתכל סביבך, על אנשים שאתה מכיר.

יש מישהו שעובד במשהו שנראה לך מעניין, בעבודה שהיית רוצה לעבוד בה, וחי ברמת חיים גבוהה?

אם כן, שאל את עצמך האם יש לך את הכישורים לעבור לתחום הזה ומה אתה צריך לעשות כדי להגיע לעבודה כזו.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם העבודות שנראות הכי מעניינות מבחוץ יכולות להיות שוחקות מבפנים.

מעטות העבודות שיש בהן באמת כל הזמן עניין וחידושים.

לדעתי העניין של סיפוק מעבודה קשור יותר לאדם עצמו ופחות לעבודה שהוא עושה.

יש אנשי מכירות שקמים כל יום עם רצח בעיניים ורק מחכים לפגוש את הלקוחות (יש לי חבר כזה). מצד שני יש מדענים שעובדים בפיתוח ומחקר ורק מחכים לפנסיה ביאוש.

אתה אומר שאתה לא מתחבר להנדסה/תוכנה. מה לגבי עבודות "שחורות"? נגרות, אינסטלציה, בניין, עבודות שטח? עבודה עם הידיים מדברת אליך? אלו אמנם עבודות קשות פיזית אבל יכולות לתגמל. עניין של סיפוק כבר תלוי בך.

נ.ב

אני עבדתי באותו מקום עבודה שדי שיעמם אותי יותר מ 5 שנים. בערך מהשנה השנייה כבר התחלתי לחפש מקום אחר. אז קח את הזמן בפרופורציה הנכונה.

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה מאוד לעשות הסבה מקצועית מ-0 בגיל שלנו. דרך אגב עוד קשקוש ניו אייג' שגיל 30 זה ה-20 החדש. זה לא. 20 זה 20 ו-30 זה 30 ואין מה לעשות בגיל 30 אין לנו את הפריווילגיות של בני 20.

בגיל 30 זה עוד אפשרי מאוד לעשות ״הסבה מקצועית מ-0״.

בתואר הראשון למד אתי מישהו שהיה בן 36 בתחילת התואר - היום הוא מנהל פרויקטים באינטל.

מכר שלי עשה לא מזמן הסבה להוראה בגיל 42. היום הוא מורה בבי״ס תיכון.

קרוב משפחה שלי התחיל ללמוד משפטים בגיל 30. היום (עשרות שנים אחרי) הוא בעל משרד עו״ד מצליח וכבר קיבל פעמיים הצעה להיות שופט.

מכר שלי מהלימודים החליט אחרי 7-8 שנים בהייטק שהוא בעצם רוצה להיות רופא. היום הוא אורטופד בבי״ח בתל אביב.

״ניו אייג׳״ או לא - בשלב הזה בחיים, הכל עוד פתוח. לא כמו בגיל 20, אבל עדיין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה עושה cherry picking למקרי קיצון. כנראה מדובר באנשים מוכשרים מעל הממוצע עם גב כלכלי רחב ובת זוג שהייתה מוכנה לסבול במשך שנים רק כדי שבן זוגה יגשים את חלומו.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה לצאת חוצץ נגד החלק האחרון של מה שכתבת. אני לא רואה מהלך כזה כאיזו הגשמת חלום איזוטרי שמסתכלים עליו מלמעלה, כאילו היה שטות של ילד אלא התפתחות חיובית של הבן אדם שמשפיעה לטובה על המשפחה כולה בשנים לאחר מכן. השקעה.

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה עושה cherry picking למקרי קיצון. כנראה מדובר באנשים מוכשרים מעל הממוצע עם גב כלכלי רחב ובת זוג שהייתה מוכנה לסבול במשך שנים רק כדי שבן זוגה יגשים את חלומו.

ממש לא צ'רי פיקינג. הבאתי בכוונה כמה דוגמאות כדי להמחיש שלא מדובר במקרי קצה, והאמן לי שאני מכיר עוד לא מעט כאלה.

לגבי מוכשרים מעל הממוצע - אולי. אז מה? לא טענתי שכל אחד יכול. גם לא טענתי שזה קל. אבל לגמרי אפשרי.

אגב, לאחר מחשבה מעמיקה יותר, ומהיכרות עם האנשים המדוברים (ועם עוד לא מעט מקרים כאלה, כאמור), מה שנדרש כאן הוא פחות כישרון מעל הממוצע אלא בעיקר נכונות להשקעה ועבודה קשה, אבל את זה כנראה אפשר לומר באופן כללי על הצלחה בחיים ולא משנה באיזה גיל.

לגבי גב כלכלי ובת זוג שסבלה - ממש לא. אפילו לא אחד מהם.

עריכה אחרונה על ידי malcishua
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...