Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה בבחירת מקצוע לעתיד - QA?

Fixesss
שימו לב! השרשור הזה בן 3002 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עוד משהו תמוה בעיני, איך זה שבנאדם עם ממוצע 80 בטכניון לא מוצא עבודה ( וכנראה הוא ממש לא היחיד) ויחד עם זאת מתראיינים כל יום מגייסים מהיי טק וטוענים שחסר מהנדסים?? אז או שבאמת יש חוסר והוא קטן יותר ממה שהם אומרים או שהם רוצים שכולם יסיימו תואר מהנדס עם ממוצע 90 ומעלה.

אני אענה לך מה שעיני הסיבה לנ״ל.

זה שמשהו ישב וסיים תואר - זה טוב כי אני יודע בסיס כלשהו שאפשר לפתח ממנו משהו - אבל זה לא אומר שהוא בא ללמוד , אלא שהוא בא ללימודים.

ככל שהמקצוע הזה הופך ליותר פופולארי והאמהות היהודיות שולחות את הילדים לאוניברסיטה ללמוד מחשבים ״כי יש שם כסף״ וכי ציון - הוא המדד האחרון בסולם החשיבויות (שלי) - אז אתה נתקל באנשים שסיימו תואר, חלקם בציונים גבוהים , חלקם במקומות נחשבים - ואין עם מה לעבוד.

כן - סיימו תואר , אבל לא אין עם מה לעבוד. וכשזה הולך והופך לאפילו יותר בעייתי כי ״הם סיימו בטכניון אז מגיע להם משכורת גבוהה״ על סמך כלום - אז נוצר מצב כזה.

בבוגרי קורסים בלבד המצב הרבה הרבה הרבה יותר רע. כזה בלי ניסיון סופר רלוונטי במקום שאני יודע שרציני או ישירות על מוצרים שאני יודע שרלוונטים למה שאני עושה - אפילו בצחוק לא הייתי מזמן.

בשורה התחתונה כל אחד מחפש את השטיקים שעושים את המועמד לקרוב יותר לעצמו או למה שסופרסטאר צריך להיות בעיניו (על פי ניסיון קודם מחברים).

בהעדר כל פריט אחר - הציון גם שם.

(אצלי אגב בזמן שהייתי חלק מגיוסים בישראל זה אנשים שהיו חלק מעשייה מעניינת בתחום , התעסקו בדברים מגיל צעיר, עבדו ולמדו , יש להם דברים שאפשר לראות שמרשימים. אחרי זה - יוצאי יחידות טכנולוגיות במקצועות טכנולוגים. מזלטוב שיש המון מתרגמים ב8200 שאוהבים לציין 8200 אבל לא שהם קראו עיתונים בערבית כל השירות :). אחרי זה תואר במקום טוב ובסוף ציון)

וקשה , קשה מאוד למצא אנשים טובים - בתחומים פופולארים כי קשה לברור אותם מהכמות העצומה , ובתחומים איזוטרים כי יש מעטים טובים.

ליביו

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כתבתי לבחור הנחמד שבקומה שמעלי, שהמדד לקבלה לעבודה לדעתי הוא שירות צבאי ולא ציונים.

לא המלצתי על ג'ון ברייס ולא המלצתי על שום כיוון ללימודים.

אכן, לא התכוונתי אליך כמי שהמליץ על ג׳ון ברייס וכו.

נראה לי שפותח השרשור קיבל מספיק מידע ורק נותר לאחל לו בהצלחה.

אני מצטרף להמלצה לקחת זמן, לנקות קצת את הראש, לחדש מצברים ואז להתחיל להתעסק במה למה וכמה.

SAY MY NAME | www.alonadler.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לe-a: מתנצל על הקנטרנות אבל חזרת פעמיים על טעות בעת שציטטת אותי, הבחור סיים עם ממוצע נמוך מ80 מאונ' ת"א ולא מהטכניון, וזה מה שרשמתי.

הוא לא מוצא משרה בפיתוח, כן מצא משרות פחות "נחשבות", זה לגבי התהייה לגבי שוק העבודה, גם את זה רשמתי.

ודבר אחרון, אכן יש מחסור במהנדסים - מהנדסים "חזקים". זה פועל יוצא של דברים שנרשמו כאן על ידי אנשים אחרים, על חבר'ה שהולכים ללימודים בשביל התעודה והרמה בהתאם. במקצועות ההנדסה במקומות רציניים שקידה וחרישה נטו לא תיצור ממוצע גבוה בממוצע - בגדול, וזו קב' קטנה מדי כך שזה לא בהכרח מדגם מייצג, מבין המכרים שלי יש יחס די הפוך בין קריעת תחת באקדמיה לבין ממוצע סופי.

אצלנו בחברה, ובחברות אחרות מאותה שכבה, משלמים אלפי שקלים עבור קליטת מהנדס למי שקישר אותו לחברה. זה ה"ואקום" עליו מדובר, וזה מאוד מבלבל כי מי שלא מכיר את הפרטים חושב שיש מחסור במהנדסים ולכן כל שצריך זו תעודה כלשהי ו*פוף* העתיד מובטח במשרה עם שכר נוח יחסית למשק, כאשר זה בכלל לא המצב בפועל..

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדויק למדי.

אין מחסור בבוגרי תואר ראשון מאוניברסיטאות או מכללות.

ובטח שאין מחסור בבוגרי קורסים.

והרבה מתוכם לא מחפשים עבודה הרבה זמן / נפלטים ממקומות עבודה תוך כמה שנים.

יש מחסור במפתחים טובים - שזה שילוב של לימודים (עצמיים, צבא ביחידות מסוימות או אוניברסיטה) ושל Passion שמוביל לעשייה.

מחסור רציני - ובחלק מהתחומים ממש בעייתי לגיוסים.

זה לא שפותחים משרה ואין מועמדים - פותחים משרה והמועמדים לא טובים.

עכשיו - חברה תלך ותגדל משהו כזה אם יש לו פוטנציאל (שלרוב כאמור מוכח באהבה למקצוע ועשייה עצמית - גם אם קטנה) - אבל בלי אלו - זה הימור מוחלט.

צריך להבין שגיוס לחברה הוא תהליך יקר (גם כלכלית וגם מבחינת המשאבים - גם אם משהו בא ועובד בחינם - עדיין צריך לחנוך אותו כמה חודשים עד שהוא מפסיק להאט את שאר החברה כשאין ניסיון או שהניסיון מועט).

שורה תחתונה - אם אתה הולך למקצועות האלו כי אתה מת עליהם ומתעסק בזה בזמנך הפנוי ולומד את התחום - 24/7 - מעולה.

אם אתה הולך כי יש כסף (אבל כישרון או אהבה אין) - סיכוי גדול שלא יגמר טוב.

אלו מקצועות שבינוניות ומטה היא תכונה בעייתית כשמוצרים נולדים מצוותים יחסית קטנים שצריכים לזוז מהר.

ליביו

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...