Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאזדה 6 2008 (דור 2) - חיישן דלת פתוחה

electric
שימו לב! השרשור הזה בן 1355 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הי

הרכב כמו בכותרת,

הסימפטומים הם:

1. לעיתים האזעקה מצפצפת ללא סיבה בגלל טריגר דלת (אני יודע שזה טריגר פתיחת דלת לפי מספר הצפצופים בעת נטרול האזעקה)

2. בזמן האחרון תאורת הסלון נדלקת לשנייה ונכבית (כאילו מישהו פתח דלת) תוך כדי נסיעה.

השאלות:

1. איזה חלק מכיל את החיישן? (ולמה לעזאזל החליפו את המנגון הפשוט והטוב של הלחצן הישן :-()

2. איך ניתן לדעת באיזו מן הדלתות נמצא החלק הבעייתי? ההיגיון הסטטיסטי מרמז על דלת נהג.

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצאתי בפורום בחו"ל תיאור מדויק של אותה תקלה שיש לי כולל מק"ט והסבר להחלפת החלק.

http://forum.mazda6club.com/electrical/254724-alarm-going-off-sporadically-itself-3.html

נשארת השאלה: איך יודעים באיזו מן הדלתות החלק הבעייתי?

מה שמתואר בפורום בחו"ל זה שהתקלה נרשמה במחשב הרכב תחת

FFD (freeze frame data) stored in the VSM (vehicle security module)

יש למישהו מושג אם זה נכון גם לרכבים מהארץ? אני מניח שהאזעקה של קוברה היא התקנה מקומית..

תודה לעוזרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הבעיה השנייה , גם לנו יש במשפחה את אותו הרכב , לאחרונה גם אצלנו התאורה של הסלון מתחילה להידלק בעיקר בעלייה על באמפרים או כבישים משובשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי תודה

אין בעיה ראשונה ושניה זה הכל אותה בעיה, מנוע נעילה שמכיל בתוכו חיישן שמתחיל לזייף.

אני מניח שגם האזעקה ברכב שלכם, בהנחה שהצופר בה עדיין מתפקד, נכנסת לפעולה סתם כך משום מקום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנתיים מאוחר יותר...
הי תודה

אין בעיה ראשונה ושניה זה הכל אותה בעיה, מנוע נעילה שמכיל בתוכו חיישן שמתחיל לזייף.

אני מניח שגם האזעקה ברכב שלכם, בהנחה שהצופר בה עדיין מתפקד, נכנסת לפעולה סתם כך משום מקום.

מתנצל על ההקפצה אבל איך ניגמר?

אותה בעיה בדיוק עם מזדה 3 דור 2

האזעקה צופרת כל כמה שעות למשך 2-3 מחזורים וחוזר חלילה

החיוי מהאזעקה הוא על פתיחת דלת (לא ברור איזו אבל כנירא דלת הנהג)

משהו יודע איך והאם אפשר להחליף רק את המיקרו שוויצ במנגנון או שצריך להחליף את כל המנגנון?

ועוד יותר יעזור אם למשהו יש סרטוט של חוטי החשמל בדלת ומוכן לשתף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משהו יודע איך והאם אפשר להחליף רק את המיקרו שוויצ במנגנון או שצריך להחליף את כל המנגנון?

ממליץ לנתק/לקצוץ את הסירנה.

בלי קשר לזה שמלפני חודשיים זה כבר לא חוקי להיות עם סירנה ברכב רגיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא מעשי כי האזעקה נימצת בכספת עד כמה שאני זוכר ובכל מיקרה זה לא יפתור את הבעיה כי עם המיקוסוויצ ימשיך לזיף ויתקע על פתוח לא תהיה לי אפשרות לנעול את הרכב כלל (נעילה מרכזית)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי 3 ספיריט דור שני.

אצלי הסירנה הייתה ליד הפנס הקדמי (צד נהג).

יש שרוול פלסטיק שמחובר אליה ומכיל בתוכו 2 חוטים, אחד פיקוד ואחד מתח (אם אני לא טועה),

תקצוץ אותם בזהירות, ותעטוף עם איזורלירבנד (Electric Tape).

תחפש באחד מהפוסטים שפתחתי, שמתי תמונה שלה.

או שתלך למורשה. הם מנתקים בחינם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כמה ימים פורסם פה עוד שרשור בנושא.

אצלי האזעקה עדיין מצפצפת מדי פעם.אני יודע בוודאות שדלת הנוסע שליד הנהג מזייפת (ואולי גם דלתות נוספות)אבל לא החלפתי את המנעול עדיין, לא מוצא לזה זמן.

תתחיל מלהבין האם האזעקה מופעלת בשל זיהוי דלת פתוחה או בשל זיהוי פתיחת מכסה מנוע (על ידי ספירת הבהובים בנורית האדומה של האזעקה, חפש את השרשור שנפתח לפני כמה ימים הבחור העלה שם הוראות ) .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה אנשים

אני יחפס שוב את הצופר של האזעקה לא ראיתי אותו שם וזה לא שלא חיפסתי

אצלי זה דגם הקונפורט עם אזעקת קוברה ושלט בצורת ביצע 2 כפתורים

הקודנית מראה שזה אכן מאחד הדלתות לפי מספר ההבהובים לאחר שהאזעקה צפרה ולאחרונה קרה לפחות פעמים שבזמן נסיעה המחשב דרך הראה דלת נהג פתוחה לכמה שניות אז מנחש שזה משם

חשבתי שגם ככה לא כל כך קריטי החישן של הדלת נהג אז פשוט לנתק אותו או לקצר לסגור אבל אני לא בטוח שאצליח לזהות את החוטים שלו בכל בבלגן שבדלת

בכל מיקרה מחר אני במורשה (הריקול של מנגנות כיסה הנהג) אני יברר שם אם אפשר לבטל את הסירנה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם תבטל את הסירנה המהבהבים עדיין יהבהבו בעת אזעקה ותופעת הדלת פתוחה ואור בסלון באמצע נסיעה ימשכו.

אתה פותר רק את ההפרעה לשכנים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב הייתי היום במורשה

אז קודם כל לא שמעו שם על ניתוק סירנות לא בחינם ולא בכלל והם גם לא מתעסקים עם אזעקות ואמרו לפנות לקוברה!

לגבי החוק, ממיזכר שהם קיבלו מהיבואן אז אין איסור שתהיה אזעקה ברכב משנתון ישן לפני תחילת החוק,

זה עובר טסט והכול תקין אבל כמובן אם האזעקה תציק לשכנים ויערבו משטרה זה יחשב כמיתרד רעש וילווה בקנס

לגבי החיישן עצמו, לטענת המוסך אין אפשרות לנתק את החיישן בדלת בלי לפגום בפעולת המחשב וצריך להחליף בדלת איזה רכיב שהוא קרא לו "מוח" שהחיישן הוא חלק ממנו כניראה

בינתיים החלטתי לנתק את הסירנה בעצמי ולקוות שהבעייה עם החיישן לא תחמיר

מצאתי את הסרנה דחוסה בתוך הכנף בצד הנהג כמו ש Legend תיאר (אין מצב שהיתי מוצא אותה אחרת)

ניתקתי חוט אחד ובודדתי, אחרי כמה וכמה בדיקות ניראה שהכול עובד תקין

והכי יפה, ופה באמת צריך להודות למוסך סרוסי באשקלון ובמיוחד לאחד המנהלים שם בשם אביחי,

שכשיצא לראות את האוטו שלי ולהבין מה אני רוצה מהחיישן שם לב שהפנסים שלי קצת דהוים (טוב הרכב בן 8 שנים) ופשוט החליף לי אותם בחינם :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנתיים מאוחר יותר...
בתאריך 31.10.2017 בשעה 14:30, בלנו סטיישן כתב:

אותה בעיה לא מצליח לגלות איזה דלת בעייתית 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1355 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...