Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שערוריית מחירי הצימרים בישראל - כתבה מגלובס

Shmelov
שימו לב! השרשור הזה בן 3422 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יצא לי לבקר כמה פעמים בצימרים, אך מראש חיפשתי צימרים במחיר לא יקר.

אפילו הלכתי כמה פעמים לאותו מתחם צימרים שבהם נשארתי עם טעם של עוד.

באותו המתחם הציעו לי כשהייתי חייל סופ"ש שלם ב800(3 לילות!), וגם לאחר תום השירות המחיר לא היה בשמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 53
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

חודש שלם בברלין לבדי עלה לי פחות מ12 אש״ח כולל טיסות כולל ארוחות בחוץ פעמיים ביום כולל קניות בסופר וקורס באלף שקל.

טיסה לברצלונה 8 ימים כולל מלון מרכזי, טיסות ומשחק של בארסה בליגה ספרדית עלו לנו 12 אלף (או טיפה פחות) ל3 אנשים!! לא זוג, 3 אנשים.

כנ״ל ברלין 8 ימים כולל טיסה ומלון 4 כוכבים (שמרגיש כמובן כמו עשר כוכבים בהשוואה למלונות הישראלים) ל3 אנשים גם בפחות מהמחיר שציינת.

אני לא רוצה להשמע גס אבל הפעם היחידה שהייתי מגיע למלון באילת זה כדי להשתין להם על דלת הכניסה.

אני מבין שבארץ יש חזירות אבל בחיאת, יש גבול לכל דבר.

עריכה: ועוד לא הזכרתי את אמסטרדם... שם היה זול במיוחד.

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מדבר על האמצע של ההתפלגות, לא מנסה להכליל ולכן לא השתמשתי במילה "כל".

מדובר גם על השכרה לתיירות, לא למגורים.

אשמח לדעת אם יש בידיך נתונים לגבי מצב הצימר אחרי שאנשים עזבו כתלות במחיר ששילמו ללילה?

או שאם נמשיך בקו שהגצת והבדלת בין השכבות ה"חלשות" לכאלה שיכולים להרשות לעצמם. אז אפשר גם לנתח את האופציה שמבדילה בין זוג שהזמין צימר ב800 ש"ח ללילה ושילם בתשלום אחד לבין זוג ששילם ב4-5 תשלומים עבור אותו הצימר.

כמובן שאין בידיינו את הנתונים הנדרשים כדי לקבוע התפלגות מסויימת. זה בנוגע לתיירות.

גם בנוגע למגורי קבע (הדוגמא שאתה הבאת) התפיסה לדעתי לא נכונה. הרי אנשים שאין להם את האמצעים לשלם שכירות גבוהה (אם זה עקב קושי כלכלי או כי הם מעדיפים להשקיע את המשאבים הכלכליים שלהם במשהו אחר) סביר להניח שיעדיפו לשמור על מקום מגורים זול ולא למצוא את עצמם עוברים דירה כל שנה כי בעלי הבתים לא מעוניינים להשאיר את הנכס שלהם בידייהם.

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו תראה דוגמא נגדית, אני והבן זוג שוכרים דירה בת 3 חדרים במחיר נמוך ביחס לאיזור (כבר שנה שלישית בדירה), בביניין שלי יש דירה שסגרו לה את הסלון לחדר שינה נוסף והיא מושכרת לשלושה שותפים (שכמובן מתחלפים מידי שנה) ב1500 ש"ח לחודש יותר (אחרי שיפוץ קל).

איזו נכס לדעתך מקבל יחס טוב יותר?

ההגיון של יחסי שוכרים/משכירים בארץ מרתק אותי. בדירתי האחרונה למשל בעלי הבית ביקשו סכום צנוע למדי עבור יחידת דיור שהייתה ברמה הרבה יותר גבוהה מכל ההיצע המקביל באזור, אבל מאידך התעקשו על ערבות בנקאית בגובה שלושה חודשי שכירות. לטענתם זו הייתה כל הוכחת הרצינות שהם היו צריכים, ומרגע שהסכמתי להתחייב מולם בצורה כזאת לא היה שום צורך לדרוש ממני כסף מיותר מדי חודש. גישה בריאה מאד לדעתי, וכזו שמשיגה דיירים טובים לתקופה ארוכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגישה שלי קצת שונה,

לדעתי באישית 500 שקל לחודש פחות או יותר זה לא מה שיסנן את ה״חרא אנשים״, יש אנשים שזה לא יעזור כלום ובאופי שלהם יש חוסר אכפתיות לרכושם של אחרים ומבחינת אם הם משלמים עבור השכרה של דירה זכותם לעשות בה ככל העולה ברוחם.

מנגד יש אנשים שבאופי שלהם אכפתיים לרכוש של אחרים ואלה כנראה ישמרו על רכושו של בעל הדירה ללא תלות בעלות השכירות החודשית.

בקיצור, המתורבתים כנראה ימשיכו להיות כאלה בכל מקרה והבבונים ימשיכו בדרכם גם הם.

אישתי ואנוכי שוקלים זמן מה רכישת דירה קטנה להשקעה כאשר מבחינתנו הקו המנחה בקביעת שכר הדירה דווקא שונה- מבחינתנו אם משכירים דירות דומות באיזור נניח ב-3000 שקלים, אנחנו נבקש 2500 שקלים.

בסיס הרעיון פשוט- ככל שהמחיר שנציע לשוק יהיה אטרקטיבי יותר כך ההתעניינות תיהיה גדולה יותר= אנחנו יכולים לראיין ולסנן את מי שלא נראה לנו עד שנמצא מישהו שכן נראה לנו.

אז אפסיד 500 שקלים בחודש, 6000 שקל בשנה שאפסיד כנראה יהיו שווים את השקט הנפשי שבידיעה שיש לנו דיירים נעימים שלא מנסים לחרב לנו את הנכס, שלא לדבר על כך שדייר רע יכול להותיר נזק גדול בהרבה מ-6000 שקלים.

עריכה אחרונה על ידי edan82

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי יש ידידה שיש להוריה 2 צימרים שכל אחד ממנו הינו בקתת עץ מאוד מרווחת עם 2 חדרי שינה, שירותים ואמבטיה+ עליית גג\גלריה שמתפקדת כחדר שינה נוסף+ מטבח וסלון מרווחים+ מרפסת עם נוף מטריף וג׳קוזי מפנק.

בזמנו כשהם בנו את הצימר לפני כ-10 שנים עלה להקים אותו 40k שקלים, כלומר סיפור של פחות מחצי שנה (בהגזמה פראית) לכסות עלויות הקמה וכניסה ליופי של רווח.

.

אני אשמח מאוד לדעת איך בהשקעה של 40K בונים את כל מה שאמרת.

הייתי בונה לעצמי אחלה צימר וגר בו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו תראה דוגמא נגדית, אני והבן זוג שוכרים דירה בת 3 חדרים במחיר נמוך ביחס לאיזור (כבר שנה שלישית בדירה), בביניין שלי יש דירה שסגרו לה את הסלון לחדר שינה נוסף והיא מושכרת לשלושה שותפים (שכמובן מתחלפים מידי שנה) ב1500 ש"ח לחודש יותר (אחרי שיפוץ קל).

איזו נכס לדעתך מקבל יחס טוב יותר?

לא כל מי שמחפש מחיר צנוע הוא בעייתי, בדיוק כמו שאתה לא יכול להגיד שכל מי שמשלם יותר יהיה דייר טוב יותר (בין אם בצימר או בדירה)

ספציפית את וחבר שלך, אנשים מאוד יוצאי דופן ביחס לאוכלוסיה הממוצעת בארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגישה שלי קצת שונה,

לדעתי באישית 500 שקל לחודש פחות או יותר זה לא מה שיסנן את ה״חרא אנשים״, יש אנשים שזה לא יעזור כלום ובאופי שלהם יש חוסר אכפתיות לרכושם של אחרים ומבחינת אם הם משלמים עבור השכרה של דירה זכותם לעשות בה ככל העולה ברוחם.

מנגד יש אנשים שבאופי שלהם אכפתיים לרכוש של אחרים ואלה כנראה ישמרו על רכושו של בעל הדירה ללא תלות בעלות השכירות החודשית.

בקיצור, המתורבתים כנראה ימשיכו להיות כאלה בכל מקרה והבבונים ימשיכו בדרכם גם הם.

אישתי ואנוכי שוקלים זמן מה רכישת דירה קטנה להשקעה כאשר מבחינתנו הקו המנחה בקביעת שכר הדירה דווקא שונה- מבחינתנו אם משכירים דירות דומות באיזור נניח ב-3000 שקלים, אנחנו נבקש 2500 שקלים.

בסיס הרעיון פשוט- ככל שהמחיר שנציע לשוק יהיה אטרקטיבי יותר כך ההתעניינות תיהיה גדולה יותר= אנחנו יכולים לראיין ולסנן את מי שלא נראה לנו עד שנמצא מישהו שכן נראה לנו.

אז אפסיד 500 שקלים בחודש, 6000 שקל בשנה שאפסיד כנראה יהיו שווים את השקט הנפשי שבידיעה שיש לנו דיירים נעימים שלא מנסים לחרב לנו את הנכס, שלא לדבר על כך שדייר רע יכול להותיר נזק גדול בהרבה מ-6000 שקלים.

זאת מחשבה נכונה של בעל דירה חכם, מצב כזה מביא לwin win משני הצדדים.

ספציפית את וחבר שלך, אנשים מאוד יוצאי דופן ביחס לאוכלוסיה הממוצעת בארץ.

תודה על המחמאה, אבל אני ממש לא חושבת שאנחנו יוצאי דופן. פשוט יש סבירות גבוהה יותר שזוג ישאר בדירה ליותר שנים וישמור עליה מאשר שותפים שמתחלפים מידי שנה.

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוכר טוב הוא נכס לבעל הבית

שוכר גרוע הוא נאחס לבעל הבית

החוכמה איך לזהות ביניהם

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אשמח מאוד לדעת איך בהשקעה של 40K בונים את כל מה שאמרת.

הייתי בונה לעצמי אחלה צימר וגר בו.

משעשע אבל הצימר המדובר גם נבנה במקור כדי לאכלס את החיה הגדול של הידידה.

אין לי מושג לגבי מה ואיך, כיוון שלא היה לי תכנון לבנות צימר הסתפקתי בשאלה שסיקרנה אותי וזה עלות ההקמה.

יכול להיות שבעלות המדוברת בלתי אפשרי לבנות היום צימר, אולי אפילו לפני 10 שנים זו היתה עלות גבולית, אין לי מושג.

בכל אופן, הצימר עצמו היה נעים מאוד לשהייה, בנוי כולו עץ (מה שבוודאי מוזיל עלויות הקמה שכן למיטב הבנתי מדובר במעין ״קיט״).

אם ממש מסקרן אותך סע למושב כחל, חפש את הבחורה עם הציצים הכי גדולים ביישוב ומסור לה ד״ש ממני.

8)

ישה,

מחזק את דברייך ומוסיף- שוכר טוב הוא נכס לבעל הדירה בדיוק שבעל דירה טוב הוא נכס לשוכר.

אני מתגורר בשכירות מאז שעברתי לפה (קצת מעל 8 שנים), החלפתי במהלך התקופה 3 דירות\בעלי דירות, במהלך החיפושים למציאת דירה חדשה לא פעם מצאתי דירות שמאוד אהבתי והתאימו מכל הבחינות (מיקום,אבזור,תקציב וכו׳) ונפסלו ברגע שהבנתי שבעל הנכס מסוג הטיפוסים שעשויים לעשות לנו חיים קשים.

יש לנו לא מעט חברים שהתפשרו על בעל הנכס שהיה נראה להם בעייתי אבל לקחו את הדירה כי אהבו אותה, חלקם אכלו מרורים מבעל הדירה החל מעיכוב בתיקון לקויים בדירה, איסור תלייה על קירות שבאחד המקרים גרם לכך שבעל הדירה סירב להחזיר תשלום חודשיים פקדון עקב זה שהדיירים תלו תמונות.

את המקדמה החברים קיבלו חזרה לאחר מאבק מתיש עם בעל הדירה שבסופו סוכם שהם יסתמו את כל החורים ויצבעו את כל הבית (עלה לא מעט כסף).

חשוב שתהייה כימיה טובה בין בעל הדירה לשוכרים.

עריכה אחרונה על ידי edan82

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא תמיד נובע מחזירות אלא מכורח המציאות. זה הכל.

זה מאוד בעייתי מה שאתה אומר,הם לא צריכים לעבוד ככה.

תיקח לדוגמה את ההורים שלי.

מחזיקים עסק תיירותי,בחורף מן הסתם יש הרבה פחות עבודה ובמקום קבוצה של נניח 40-50 איש לסיור בירושלים מוציאים רק 20-6 איש.

משכורת למדריכה נשארת זהה,תשלום לחברת האוטובוסים פוחת בגלל גודל הרכב אבל לא בצורה מאוד משמעותית ועדיין ההורים שלי גובים במשך 365 ימים את אותו המחיר לאדם ליום סיור.

עוד דוגמה,גם כן מהעסק שלנו.

בבעלותנו רק רכב אחד של 8 נוסעים ונהג,שאר הרכבים שאנחנו משתמשים בהם שייכים לשתי חברות אוטובוסים מהצפון.

הרכב שלנו מן הסתם עובד בצורה מאוד אינטנסיבית אבל יש מקרים שנהג הרכב לא פנוי באותו היום וחוץ ממנו אף אחד לא יכול להסיע את הרכב חוץ מחברה חיצונית. לכן מזמינים את אותו הרכב עם 8 המקומות רק מחברה אחרת,משלמים לחברה כסף על יום עבודה ומן הסתם גם משכורת למדריכה ועדיין גובים את אותו הסכום מהלקוח במשך כל ימות השנה.

ואתה מוזמן לבדוק כמה עולה יום עבודה של טרנספורטר/ג'מפי מחברה חיצונית לעומת שימוש ביונדאי I800 האישי שלנו (דלק,אחזקה,ביטוח). אתה תגלה שאנחנו על סף ההפסד כאשר היונדאי לא בשימוש ורכב אחר עם נהג מחליף אותה.ואנחנו עדיין נגבה את אותו המחיר מהלקוח.

יש להורים שלי מוניטין בקרב הקהילה שהם משרתים אותה והמוניטין שווה יותר מכמה מאות שקלים תוספת לרווח.

סתם נקודה למחשבה לחברים שלך.

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חודש שלם בברלין לבדי עלה לי פחות מ12 אש״ח כולל טיסות כולל ארוחות בחוץ פעמיים ביום כולל קניות בסופר וקורס באלף שקל.

טיסה לברצלונה 8 ימים כולל מלון מרכזי, טיסות ומשחק של בארסה בליגה ספרדית עלו לנו 12 אלף (או טיפה פחות) ל3 אנשים!! לא זוג, 3 אנשים.

כנ״ל ברלין 8 ימים כולל טיסה ומלון 4 כוכבים (שמרגיש כמובן כמו עשר כוכבים בהשוואה למלונות הישראלים) ל3 אנשים גם בפחות מהמחיר שציינת.

אני לא רוצה להשמע גס אבל הפעם היחידה שהייתי מגיע למלון באילת זה כדי להשתין להם על דלת הכניסה.

אני מבין שבארץ יש חזירות אבל בחיאת, יש גבול לכל דבר.

עריכה: ועוד לא הזכרתי את אמסטרדם... שם היה זול במיוחד.

במקרה אחד מחבריי הוא מנהל הזמנות באחת המלונות כאן בצפון.

המחיר בישראל לחדר במלון הוא גבוה וזה נכון. שאלה לי אלייך, האם גם במלון בחו"ל קיימת כזאת רמת אבטחה כמו בישראל? האם גם בחו"ל קיים צוות של X אנשים האחראים לאבטחה? האם קיים משגיח כשרות, רבנות וכיוצא בזה לשלם להם? האם גם בחו"ל הרבנות מחייבת את המלון לקנות אוכל, ירקות ופירות בכשרות מיוחדת שיכולה להכפיל את מחיר הירק פי 5?

בקיצור, עד שלא תיכנס לעומק עסקי המלונאות לעולם לא תדע את העלות הכוללת לפרטי פרטים של כל מלון. תהיה בטוח שמרכיב המחיר (יקר ככל שיהיה) לא מורכב מחזירות בלבד.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אויש, תעשה לי טובה.

בכל מלון יש אבטחה. מי יישמע בארץ יש גדוד של שב"כניקים בכל מלון.

בקשר למחירי הפירות והירקות - כן. מצאת לך את האשם.

תשמע, כל עוד הקהל ממשיך לבחור בצימרים ב-850 ש"ח ללילה או לנסוע לאילת ולשלם יותר מחו"ל - כנראה שזה בסדר.

שאני פותח אתר אינטרנט ויש לי מלון באילת ומלון + טיסה בקפריסין או יוון באותו מחיר או זול יותר, ההחלטה בידיים שלי.

אני אישית לצימרים - לא הולך יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת רמת האבטחה בארץ גבוהה יותר,בכל מלון שהייתי בעולם חוץ מבאוקראינה בכלל לא ראיתי מאבטח.

רק בארץ כל מלון 3-4 קב''טים במשמרת וקבט''ר.

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

~

ומי בדיוק צריך את כל האבטחה הזאת? להזכירכם מדובר בישראל, לא בחוף השנהב.

לגבי שאר הסיבות שפורטו לעיל - מסכים שזו לא חזירות, אבל עדיין לא הבנתי למה כל זה אמור לעניין את הלקוח.

זה כמו שני ילדים שרבים ואז אחד מהם צועק "לא פייר, ההורים שלי גרושים". מה הקשר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...