Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

PayPal ועמלות המרה (עוד שרשור התבכיינות)

NINJMNKY
שימו לב! השרשור הזה בן 2268 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בוקר טוב אליהווווו

אח, הצרכנים, הצרכנים, איזה עם. עם קשה עורף.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 135
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

שאלו אותי איפה הכפתור המטופש, אז עשיתי אילוסטרציות :

attachment.php?attachmentid=344031&stc=1&d=1372361420

attachment.php?attachmentid=344033&stc=1&d=1372361420

attachment.php?attachmentid=344032&stc=1&d=1372361420

X.png

V.png

change.png

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון, פייפאל לוקחת משהו כמו 13 אגורות על כל דולר. לאחר מכן, חברת כרטיסי האשראי ויזה לדוגמה גובה 2.5 אחוזים עמלת המרה. מעולם לא חוייבתי בעמלת המרה כאשר שילמתי בשקלים לבית עסק בארץ. לדוגמה ישנה חברת פיצה מסויימת שמקבלת תשלומים בעזרת פייפאל. מעולם לא חוייבתי מעבר לסכום שבו קניתי.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון, פייפאל לוקחת משהו כמו 13 אגורות על כל דולר. לאחר מכן, חברת כרטיסי האשראי ויזה לדוגמה גובה 2.5 אחוזים עמלת המרה. מעולם לא חוייבתי בעמלת המרה כאשר שילמתי בשקלים לבית עסק בארץ. לדוגמה ישנה חברת פיצה מסויימת שמקבלת תשלומים בעזרת פייפאל. מעולם לא חוייבתי מעבר לסכום שבו קניתי.

אני לא חושב שמחייבים עמלת המרה פעמיים.

אם אתה ממיר לש״ח דרך פייפאל אתה משלם רק להם את העמלה.

אם תבחר לשלם לפייפאל ללא המרה, כלומר במטבע זר כמו דולר, תחוייב בעמלת המרה רק מצד חברת

כרטיס האשראי שלך.

לגבי רכישות בארץ במטבע ש״ח אין סיבה שתשלם עמלה מכיוון שאין כל המרה. העסק משלם לפייפאל

עמלת סליקה באותה צורה כמו שהוא משלם לכאל עבור שירותי סליקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמריקן אקספרס זהב - חצי אחוז עמלת המרה.

מאז הוא הכרטיס דולרים הדיפולטיבי שלי בפייפאל.

לגבי ההמרה שלהם - עד ללפני שנה היחס היה לא רע. עכשיו הוא מזעזע.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העמלה במאסטרכרט (ולא רק) זהב גם היא 0.5%.

היתרון בכרטיסים ה"יוקרתיים", למי שזה חשוב, הוא חיוב בתאריך החיוב החודשי הרגיל, לא חיוב מיידי או שבועי כמו בכרטיסים ה"פושטיים".

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העמלה במאסטרכרט (ולא רק) זהב גם היא 0.5%.

היתרון בכרטיסים ה"יוקרתיים", למי שזה חשוב, הוא חיוב בתאריך החיוב החודשי הרגיל, לא חיוב מיידי או שבועי כמו בכרטיסים ה"פושטיים".

זה נחשב גרוע.

בכרטיסים נורמאלים זה בין שותף פלוס 30 לפלוס 60

ואני זוכר שהעמלה בגודל קורפורייט מאסטרכרד גרוע יותר אבל אני אבדוק.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורפורייט מיועד לסוג אחר של לקוחות - כאלה שמקבלים החזר הוצאות לפי קבלות, כך שחשבונם יחויב רק לאחר קבלת הכסף מהמעסיק.

אישית אני לא מוטרד מתאריכי החיובכיון שכבר מספר שנים לא סבלתי מאוברדראפט (אבל זה יכול להשתנות). מכל מקום - אין משמעת לדחיה כרונית של חיובים שכם בסופו של דבר הם מצטברים חודש לחודשו. בדיוק כמו חוסר ההגיון הוחלט של קניה בסופרמרקט בתשלומים.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואלה, החלטתי לנסות את העניין.

הזמנתי מספר חלקי חילוף לאופנוע שלי בשבוע שעבר בסכום של 75 דולר מאנגליה.

פייפל אמרו שהחיוב דרכם יהיה 282 ש"ח.

החלטתי לסמן את הרובריקה שבה חברת כרטיס האשראי תעשה את ההמרה מבלי שאדע כמה למעשה אשלם.

אתמול הגיע החיוב לבנק - 274 ש"ח + 2 ש"ח עמלת המרה = 276 ש"ח.

כלומר, חסכון של 6 שקלים חדשים.

מכיוון שאני מרבה להזמין מחו"ל, זו דרך מצויינת לחסוך כמה עשרות שקלים בקניות דרך האינטרנט.

עריכה:

לאחר שיחה טלפונית עם חברת כרטיס האשראי שלי (לאומי קארד), התברר כי שער ההמרה היום מדולרים הוא 3.65 ולזה יש להוסיף עמלה של 0.75%.

על פי אתר פייפל, השער שהם גובים הוא 3.75 לכל דולר ומכאן ההבדל בין שתי אפשרויות התשלום.

יש לציין כי לפי פייפל שער החליפין שלהם כולל עמלת המרה של 2.5% מהשער חליפין הסיטונאי שבו פייפל רוכשת מט"ח והעמלה נשמרת ע"י פייפל. מכאן שזהו המקום בו פייפל עושה רווח על הצרכן בנוסף לעמלות שהיא גובה מהמוכרים.

יש לציין כי במידה ומדובר במטבע שאינו דולרים (ליש"ט, אירו וכו') עמלת ההמרה דרך כרטיס האשראי היא 2% (משתנה מכרטיס לכרטיס) ולכן יש להשתדל שהקניה תהיה בדולרים ולא במטבע זר אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנתיים מאוחר יותר...

ובניגוד למה שנכתב קודם, כיום עמלת ההמרה זהה לכל המטבעות (לפחות במאסטרכרט, שבו אני משתמש).

שמתי לב שבפייפאל' עד לפני מספר שבועות' שיטת ההמרה האחרונה בה השתמשת הפכה לברירת מחדל, ואני הקפדתי על תשלום במטבע של הסוחר (כך שההמרה נעשתה על ידי חברת האשראי הישראלית). לאחרונה ברירת המחדל הפכה להמרה על ידי פייפאל ואני צריך לשנות בכל רכישה מחדש. היו ערניים!

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...