Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

PayPal ועמלות המרה (עוד שרשור התבכיינות)

NINJMNKY
שימו לב! השרשור הזה בן 2269 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לך נתונים? אשמח לשמוע

אעדכן מהבית אבל אני זוכר שהם ממירים לפי 4.1 שקל לדולר

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 135
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

עונה לעצמי: אחרי הרבה חיפושים, מצאתי דרך.

בחשבון הפייפאל, בהגדרות החשבון, תחת

manage funding source

תראו את כרטיס(י) האשראי שלכם. ושם מתחבא תפריט ה conversion options בו תוכלו לבחור לשלם במטבע המקורי של המוכר, ללא המרה של פייפאל.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמאזון גונבים? אני משלם באירו (או דולר, או ליש"ט, בהתאם לאתר) וחברת האשראי ממירה לפי יחס קבוע מהשער היציג.

ולזכות אמאזון - היום קיבלתי שוב זיכוי מס שלא נגבה בסכ כ-12.5 אירו.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמאזון גונבים? אני משלם באירו (או דולר, או ליש"ט, בהתאם לאתר) וחברת האשראי ממירה לפי יחס קבוע מהשער היציג.

ולזכות אמאזון - היום קיבלתי שוב זיכוי מס שלא נגבה בסכ כ-12.5 אירו.

כי כמו בפייפל, אתה בחרת את האופציה לשלם לפי השער של המוכר. יש כאלה שלא מכירים כמו שלא הכירו שזה קיים בפייפל אני רק מזכיר שזה קיים גם באמאזון, רק שהשער המרה שלהם גרוע אף מפייפל.

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא לפתוח חשבון דולרי בחשבון העו"ש וכל כמה שבועות לקנות סכום מסויים של דולרים בשער ידוע מראש?

ככה תחסכו לעצמכם עמלות המרה בכל קניה באינטרנט (למעט הקניה עצמה בבנק) וגם תדעו בדיוק כמה אתם מבזבזים

הדולר לא ישתנה בצורה דרסטית במהלך השבועות האלה ובשביל קניות קטנות של עד אלף דולר, אף אחד לא ימות משינוי של כמה עשיריות בשער הדולר.

מוכר סטים קומפוננט ומגברים ברמה גבוהה לרכב!

טוויטרים HYBRID AUDIO L1 PRO + L1V2

מידריינג Hybrid Audio L4

מגברים לרכב - TRU TECHNOLOGY S44 - \ TRU TECHNOLOGY S45

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ענין של הימור. שינוי של 1-2% בשער הדולר אינו שינוי גדול, בודאי על פני מספר שבועות או חודשים, ויכול להיות לרעתך או לטובתך.

הוצאה של 1000 דולר מחשבון הבנק יכולה לעלות לחלק מהאנשים ברבית על האורדראפט, שתהיה גדולה מהחסכון הפוטנציאלי בעמלות.

,

ודבר אחרון - מה אם אתה קונה בכמה מטבעות? בחודשיים האחרונים קניתי בדולרים, אבל גם באירו ובליש"ט, ומשום מה לא מעט סינים מוכרים בדולר אוסטרלי. אזה מה, אני אחזיק חשבונות ב-3-4 מטבעות ואשלם עמלות לקיומם?

בקו התחתון, מי שלא רוכש בסכומים גדולים יפסיד כמה פרוטות על עמלות, אבל יסוך לעצמו לא מעט התעסקות.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

sperial - אתה צודק לגמרי, אין פה מצב של WIN WIN לא משנה איך אפשר יהיה לקמבן את זה

רק מצב של YOU WIN SOME, YOU LOSE SOME

אבל לפחות על הדולרים בוא לא נפסיד :) הסיכוי שתשלם בדולר גבוה על הסיכוי שתשלם בשער אחר

מה גם - ההימור הוא לא על שינוי בשער של 1-2% אלא על כמות הקניות שאתה עושה מול עמלת ההמהרה היחידה מול הבנק.

נניח אתה קונה דולר בסכום של 2000 דולר ומשאיר בחשבון - נגבתה ממך עמלה של כ-20 דולר על ההמרה+קניה בשער של [לשם העיגול] 4 שקל שזה 8000 שקל פחות ה20 דולר

ואם אתה עושה מעל 10 קניות שונות בחודש ללא חשבון מט"ח בבנק? בכמה יסתכמו העמלות המרה בסופו של דבר? ובאיזה שערים?

זה משחקים מעצבנים אבל מי שקונה הרבה חבילות באינטרנט עדיף שיהיה לו חשבון מט"ח לפחות בשער אחד.

מוכר סטים קומפוננט ומגברים ברמה גבוהה לרכב!

טוויטרים HYBRID AUDIO L1 PRO + L1V2

מידריינג Hybrid Audio L4

מגברים לרכב - TRU TECHNOLOGY S44 - \ TRU TECHNOLOGY S45

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא כמה אתה קונה. אם אני בודק מה קניתי בחודשיים האחרונים - מדובר בסדר גודל של 250 דולר, 70 אירו ו-60 ליש"ט. לא רואה סיבה להחזיק בחשבון נפרד 1000 או אפילו 500 דולר, בייחוד כאשר כיום הסיפור של המרה כפולה חוסל והעמלה בכרטיס האשראי קבועה - 2.3%, ולא משנה באיזה מטבע אתה קונה. אז נכון שבקנית מט"ח לחשבון אתה משלם בערך 1% ואולי אפלו פחות, העניין הוא שהחסכון בסדר גודל של 1.5% בעמלה יכול להתקזז עם עמלות החזקת חשבון מט"ח וכמובן שינויי השער, שכאמור, יכולים להיול לטובתך או לרעתך. וכמובן שאם קניית המט"ח גורמת ליתרת חובה בעו"ש הכל נבלע ברבית השקלית.

יתכן מאד שלמי שמבצע רכישות בחו"ל בהיקף גדול וכולן באותו מטבע כדאי לבצע המרה מרוכזת ולחייב את כרטיס האשראי במט"ח, אבל מי שהיקף הקניות שלו אינו גדול, ומתפזר על כמה סוגי מטבעות, לא יחסוך הרבה, אם בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עונה לעצמי: אחרי הרבה חיפושים, מצאתי דרך.

בחשבון הפייפאל, בהגדרות החשבון, תחת

manage funding source

תראו את כרטיס(י) האשראי שלכם. ושם מתחבא תפריט ה conversion options בו תוכלו לבחור לשלם במטבע המקורי של המוכר, ללא המרה של פייפאל.

לא הצלחתי למצא את זה...

תוכל לפרט יותר איך להגיע לאופציה הזאות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה פעמים צריך לכתוב: מי ממיר על ידי אמאזון, איביי, פייפאל או כל חברה זרה אחרת? עמלות ההמרה בישראל הן מהנמוכות בעולם, במיוחד כאשר מדובר במטבעות יותר נפוצים, ובכראטיס האשראי העמלה היא אחוז קבוע מעל השער היציג, ולא משנה באיזה מטבע מדובר. כיום כמעט לא כדאי לקחת מזומן לחו"ל, כיון שההפרש בין עמלות ההמרה למזומן והעמלה בכ"כ זעום, וכאשר אתה משתמש בכ"א מדובר בהוצאה מדוייקת, לא אומדן שבסופו של דבר אתה נתקע עם מט"ח מיותר - מקביל לרכישת כרטיס חניה במדחן לעומת שימוש באיזיפארק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

שימו לב! כנראה פייפאל משנה על דעת עצמה את ברירת המחדל שבחרתם להמרת מטבע. אחרי שבחרתי לשלם במטבע המקורי, והשתמשתי בפייפאל בדרך זו מספר פעמים, הבוקר איביי/פייפאל הציג לי המרת מטבע כברירת מחדל (ושמתי לב שנייה אחרי האישור).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, וזה מאוד מתסכל. כל עסקה צריך לשנות מחדש ולא לפספס.

אני לא מצליח למצוא דרך לקבוע את ברירת המחדל להיות חיוב במטבע המקורי.

מישהו הצליח?

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה יותר מעצבן. שיניתי את ברירת המחדל, ואחרי כמה שבועות זה התחלף חזרה.

דרך מסורבלת אבל לא מצאתי טובה ממנה (למה?):

בחשבון הפייפאל, לוגו של גלגל שיניים (PROFILE) -

תחת PAYMENT SETTINGS

לבחור את PREAPPROVED PAYMENTS

שם לבחור SET AVAILABLE FUNDING SOURCES

שם רואים את כרטיסי האשראי המוגדרים. בלינק CONVERSION OPTIONS

בוחרים אם המרה או לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...