Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אז בכמה הנטו שלכם הולך לרדת עם עליית מס הכנסה והמע"מ?

vxlan
שימו לב! השרשור הזה בן 4005 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כותב המאמר הוא אידיוט מתלהם.

אין לי מושג מיהו אבל יש שם כמה אי דיוקים רציניים.

זה מזכיר לי את האנשים שמאמינים בתיאוריות קונספירציה ומגלים דפוסים מוזרים שלא קיימים בשום מקום ואין להם קשר למציאות.

שים לב שאפילו בטוקבקים אנשים מסבירים לו שהניתוח המתמטי הזה לא נכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 279
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

פרנקוס בוא נתערב לפני כל הפורום, רק על הכבוד לא יותר מזה

שאם תגיב לו בבלוג הוא יוציא ממך ליצן ולא בגלל שהוא מבין יותר ממך , אלא בגלל שאתה לא תדע אפילו מה לשאול אותו בגלל שהנתונים נכונים (ותתחיל להצתדק פה עכשיו בפורום עם תירוצים מהתחת למה מה שכתבת מלכתחילה לגביו זה פרה קדושה).

אין פה שום תיאוריות קונספרציה, הוא לקח את הנתונים מתוך אותו דוח שמפורסם לכלל הציבור.

לגבי הטוקבקים, הוא הסביר לכל בן אדם ששאל בצורה מנומקת, זה שאתה לא מבין את התשובות זה משהו אחר.

(שוב כל אי דיוק שהצלחת למצוא שם, תכתוב בטוקבק ונראה מי טועה. מצידי כך פה כשופט את הכלכלן הכי מנוסה בCARSFORUM לאמת מי צודק ומי לא)

SEAT LEON TSI 1.2 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מתערב על כלום ולא מאמין בכבוד.

הוא כותב בצורה שמזכירה את המטורפים של הקונספירציות.

כמו שאמרתי, אני לא מכיר אותו ואני לא יודע מי הוא.

אם אתה תופס אותו כמישהו עם האמת האבסולוטית, בעיה שלך.

זה פשוט נשמע כאילו שהוא איזה מנהיג שאי אפשר לערער על מה שהוא אומר.

לא אמרתי שכל מה שהוא אומר לא נכון אבל יש כמה עניינים שלא מסתדרים מבחינה מתמטית.

הוא אומר שהתקציב בעצם מתנפח למרות שעושים קיצוץ, למרות שבעצם רואים מספרית שהוא מקוצץ.

גם פחות רלוונטי התקציב עצמו, אלא היחס שבין התקציב לגירעון והצורה שבה התקציב (בלי קשר לגודל שלו) מתחלק.

יכול להיות תקציב באותו גודל, שבעצם מחולק בצורה יעילה יותר ומופנה לסקטורים יותר יצרניים או שנותנים שירותים שמטיבים עם כולם.

זה אומר שכמות הכספים שחוזרת למדינה מכל מני פעילויות משתנה.

אין לו יותר מדי התייחסות לזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קדימה גיבור, תכתוב את פניני החוכמה בבלוג לא כאן. ניתן לשופטים להגיד מי טועה, אתה או הקונספירטור.

רואים שלא הבנת גם מה הוא כותב.

הוא מראה לך במספרים (מתוך חוק ההסדרים ועל סמך נתוני החשב הכלכלי של 2012) שהוא רק מתנפח, והקיצוץ הוא רק על חלק מהסעיפים בסך 8.6 מיליארד. החלק של הקיצוץ (30 מיליארד) זה מה שפורסם בתקשורת ולא ברור היכן ההפרשים :) אולי אתה יודע כי אף אחד חוץ מהאוצר לא יודע....

מתוך המאמר

הקיצוץ הצנוע—8.6 מיליארד שקל בשנתיים הקרובות, במקום קיצוץ מבני של 30 מיליארד שקל—מעלה שאלה פשוטה: איפה הכסף? השאלה מתחדדת כאשר למדים כי תקציבי שנת 2013 ו-2014, במקובץ, מצטברים להרחבה בהיקף של 51.6 מיליארד שקל בתקציב בהשוואה לשנת 2012.

מתוך פניני פרנקוס

הוא אומר שהתקציב בעצם מתנפח למרות שעושים קיצוץ, למרות שבעצם רואים מספרית שהוא מקוצץ.

גם פחות רלוונטי התקציב עצמו, אלא היחס שבין התקציב לגירעון והצורה שבה התקציב (בלי קשר לגודל שלו) מתחלק.

יכול להיות תקציב באותו גודל, שבעצם מחולק בצורה יעילה יותר ומופנה לסקטורים יותר יצרניים או שנותנים שירותים שמטיבים עם כולם.

זה אומר שכמות הכספים שחוזרת למדינה מכל מני פעילויות משתנה.

אין לו יותר מדי התייחסות לזה.

*בקשר לחירטוט שכתבת על היחס בין התקציב לגרעון וההפניה של הכסף ל"סקטורים יצרניים" - נשמח לשמוע מאיפה המצאת זה/על מה זה מבוסס המשפט.

בקיצור פרנקוס לפני שאתה מכפיש בפעם הבאה, לפחות תחשוב פעמיים אם יש לך מושג על מה אתה מדבר

SEAT LEON TSI 1.2 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הפייסבוק של רינו צרור, היום בבוקר יאיר לפיד הודה באופן מפורש שידע לפני הבחירות על מצבה הכלכלי של ישראל.

כלומר הבן אדם שיקר (כפי שטענתי כבר מס' רב של פעמים), כשהבטיח לא לפגוע במעמד הביניים במיסוי ושזה הקו האדום שלום.

ממציא הפוליטיקה החדשה לישראל יכל היה להופיע בפני הבוחרים שלו ולהסביר שגילה שטעה ושיהיה חייב להעלות מיסים, אם יבחר לכנסת. הוא בחר בדרך הישנה והטובה של הקודמים לו - להסתיר את האמת עד הרגע האחרון האפשרי, כדי לוודא שלא יאבד קולות.

הוא פעל וממשיך לפעול כמו copycat של ביבי, רק עם יותר מודעות לפייסבוק. לא יודע מה עוד צריך שיקרה כדי שאנשים יבינו שאין ולא יהיה כאן שינוי. זה לא עניין של הזמן שעבר מבחירות, והמגבלות של לפיד (גם עליהן, כאמור שיקר, הרי הבטיח מהפכה עם 21 חכים).

הקישור שיוסי וMilanista מתווכחים עליו מוכיח באופן די מפורש שאין באמת שום שקיפות בתקציב. האזרח הפשוט עדיין לא מבין לאן הולך הכסף, וגם לא יכול להבין. אני גם לא יודע מה הרקע של כותב הבלוג בדיוק, אבל ראיתי שיש לו טור קבוע כלשהו באתר של מעריב.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יבגניפ שוב הנתונים על סך התקציב מפורסמים באתר משרד האוצר. העניין שלא כולם יודעים לקרוא אותם.

והנתון שנעלם מעיני העיתונים בארץ, הרחבה של 20 מיליארד בתקציב לעומת 2012 . איפה הקיצוץ גוטה איפה???

והוא גם מסביר בפוסט האחרון

הקיצוץ אינו טריק חשבונאי ולדאבוני עלי לבשר לך שאין כל קשר בין האמצעים (הכנסות ממסים) או גודל האוכלוסיה.

משך שנים חתרו באוצר לכך שקצב העליה של התקציב יהיה בערך 1.7 אחוז לשנה (בצירוף אינפלציה), ושיעור זה היה דומה לשיעור הגידול באוכלוסיה. כל עוד שמרו על הכלל, ניתן היה לצפות לצמצום קטן מדי שנה בתקציב ביחס לאוכלוסיה.

בשנת 2010 יזם שטייניץ שינוי של מגבלת גידול זו לטובת מה שמכונה "הכלל הפיסקאלי החדש." הכלל הפיסקאלי החדש גורס כי הגידול בהוצאה צריך להיות היחס בין יחס חוב/תוצר הבינוני הרצוי (60 אחוז), יחס החוב בפועל (כיום, 74 אחוז) במכפלת הגידול בתוצר בעשר השנים האחרונות (בערך 3.8 אחוז לשנה)

הערך החשוב כאן הוא יחס חוב/תוצר הרצוי, שנקבע בכוונה בגובה רם, כדי לאפשר גידול שנתי ריאלי בתקציב של כ-3 אחוז לשנה, בלי קשר לגידול בתקבולי המסים בפועל או למספר האזרחים משלמי המסים.

SEAT LEON TSI 1.2 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתוך פניני פרנקוס

*בקשר לחירטוט שכתבת על היחס בין התקציב לגרעון וההפניה של הכסף ל"סקטורים יצרניים" - נשמח לשמוע מאיפה המצאת זה/על מה זה מבוסס המשפט.

בקיצור פרנקוס לפני שאתה מכפיש בפעם הבאה, לפחות תחשוב פעמיים אם יש לך מושג על מה אתה מדבר

לא הסברת למה אני טועה.

מאיפה הבאתי את זה?

הבאתי את זה מהבנה של כלכלה ואיך פועלות מערכות בתוך המדינה.

אתה לא מנהל דיון כמו בן אדם. אתה סתם תוקף ולא מביא תגובה אמיתית ומושכלת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במילים הכי פשוטות שאפשר, אודה אם תראה לנו נתונים כיצד האוצר מנתב את תקציב 2013/14 בצורה יעילה לסקטורים יצרניים (מי אלה הסקטורים), ולא בסיסמאות. אתה יכול להיעזר בחוק ההסדרים

יחס תקציב גרעון , אין לי מושג מה זה ובקשר למה כתבת את זה , אם זו הדרך שלך להסביר מדוע האוצר מציג את ההרחבה כקיצוץ אז שוב, עם ישראל ממתין לאמת. איפה הכסף?

תבין, לאוצר יש אינטרס להסתיר מידע.

זו גם הסיבה שלוקח שנתיים ללמ"ס לפרסם מידע על נתוני השכר במשק.

משתמשים בבורות הציבור וגם מסבכים את הנתונים כדי שאדם פשוט לא יבין.

שמעת פעם על מישהו מנערי האוצר ששילם בדרך כולשהיא או הודה מתישהו בטעות? האם היתה ועדת חקירה כלפי האוצר? האם יש עונש על חריגה בגרעון? מה ההשלכות כשאין פיקוח ממשי על הנושא הזה והיכן עובר הגבול?

SEAT LEON TSI 1.2 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו כנראה לא מדברים באותה שפה.

אני לא אומר שלא מסתירים דברים.

אני לא אומר שאין אינטרסים מוזרים שם בפנים.

כל מה שאני אומר זה שלא אהבתי את הצורה שבה כתבו את ה"מאמר" ההוא כי זה נשמע כמו המטורפים שאוהבים תיאוריות קונספירציה.

היה חסר שם בסיס עובדתי לכל מני דברים.

אז כן, יש שם אינטרסים ובמידה מסוימת מסתירים דברים אבל הבניה של התקציב החדש היא משהו ריאלי וכיום יש שר שנכנס בעובי הקורה בשביל לסדר כל מני עיוותים שעד היום לא הייתה להם התייחסות, בין אם בגלל מי שהרכיב את הממשלה ואם בגלל שלשרי האוצר שהיו פשוט לא היה אכפת או שהם היו בעצמם מושחתים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה יותר קל אבל להאמין לשקרים של האוצר, ולא להתייחס אליהם כאנשי מכירות. זה גם הגיוני שהם סילפו את המסקנות, ולדעתי לפיד מודע לזה פשוט אתה לא יכול לבוא לציבור ולהגיד, ''חברים, למרות הגרעון יש לנו הסכמים קודמים ואנחנו לא נפטר אנשים, נרחיב את התקציב עוד יותר בזכות המיסים כדי לעזור למשק''

תסכים איתי שהרבה יותר קל למכור עיתונים כשאומרים ''יש קיצוץ בתקציב ואנחנו מהדקים חגורה''.

הבחור אולי הגזים בנימה שלו, אבל הנתונים אמיתיים שנלקחו מהחומר שפורסם לציבור.

וביננו אין פה טעם לעלות קונספירציות כי גם ככה לא הרבה אנשים בממשלה יכולים לתת את הדעת המקצועית כיצד לנהל את הכספים.

היחידים שמעבירים ביקורת זה התקשורת והעם שגם הם לא תמיד תופסים את האמת.

רוצה דוגמא? שמעת שבאופן סופר מפתיע מרפי קפץ לארץ וגילה גז בקידוח 'כריש'? סילבן שלום בירך על כך אתמול.

אממה? בשבועות הקרובים אמורים להחליט על ייצוא הגז ממאגר תמר, ששם כן נמצא גז. הממשלה צריכה להחליט כמה גז מייצאים וכמה משאירים בארץ.

על הטייקונים מופעל לחץ מאנשי עסקים רוסים ואמריקאים להגיע להחלטה.

במידה ותתקבל החלטה שגויה המדינה עלולה להפסיד כ600 מיליארד שח, לשנים הבאות.

אז סילבן שלום מנסה להראות שלפתע גילינו עוד גז, אנחנו מעצמה ויש לנו מספיק גם לייצא וגם להשאיר בארץ.

מריצים פה ספין כדי לא לעורר סערה ציבורית ולקבל החלטה תחת לחץ,לפני שמספיקים לחוקק כאן חוק מסודר בנושא. כי הרי זו הפעם הראשונה שאנחנו מגלים כאן משאב טבע כזה משמעותי ולמדינה אין חוק בעניין.

הציבור עסוק בבעיות היום יום ,ומישהו שכן אחראי,כמו שר האנרגיה יכול לעשות טעות ולהחליט לייצא יותר ממה שצריך ונשאר עם הז*ן ביד.

SEAT LEON TSI 1.2 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכמה מהכסף שלך סיכנת בחיפוש גז, שאתה מתיימר לומר למישהו מה כמה ולמה לייצא? הם קנו זכיון מהמדינה. הם השקיעו מכספם בחיפוש גז, ומצאו. זכותם למכור אותו. אפשר לדון בעניין התמלוגים למדינה, אבל כל עוד אנשים לא סיכנו את כספם בחיפושים (שלעיתים כושלים), ראוי שישמרו את דעתם לעצמם.

רגל וחצי, 4 כ"ס.

מדוע לא כדאי לקנות פרארי:

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הפייסבוק של רינו צרור, היום בבוקר יאיר לפיד הודה באופן מפורש שידע לפני הבחירות על מצבה הכלכלי של ישראל.

כלומר הבן אדם שיקר (כפי שטענתי כבר מס' רב של פעמים), כשהבטיח לא לפגוע במעמד הביניים במיסוי ושזה הקו האדום שלום.

ממציא הפוליטיקה החדשה לישראל יכל היה להופיע בפני הבוחרים שלו ולהסביר שגילה שטעה ושיהיה חייב להעלות מיסים, אם יבחר לכנסת. הוא בחר בדרך הישנה והטובה של הקודמים לו - להסתיר את האמת עד הרגע האחרון האפשרי, כדי לוודא שלא יאבד קולות.

הוא פעל וממשיך לפעול כמו copycat של ביבי, רק עם יותר מודעות לפייסבוק. לא יודע מה עוד צריך שיקרה כדי שאנשים יבינו שאין ולא יהיה כאן שינוי. זה לא עניין של הזמן שעבר מבחירות, והמגבלות של לפיד (גם עליהן, כאמור שיקר, הרי הבטיח מהפכה עם 21 חכים).

הקישור שיוסי וMilanista מתווכחים עליו מוכיח באופן די מפורש שאין באמת שום שקיפות בתקציב. האזרח הפשוט עדיין לא מבין לאן הולך הכסף, וגם לא יכול להבין. אני גם לא יודע מה הרקע של כותב הבלוג בדיוק, אבל ראיתי שיש לו טור קבוע כלשהו באתר של מעריב.

אפשר להגיד על יאיר לפיד דברים רבים, אבל טיפש הוא לא.

מי שציפה לשינוי בין לילה, או שציפה שלפיד יהיה רובין הוד מהדורת 2013, כלומר יקח מהעשירים ויתן לעניים, לא יודע היכן הוא חי.

הממשלה הקודמת חילקה העלאות שכר לכל סקטור שרק צייץ, ובכל זאת באו אליה בטענות.

במו ידיה, יחד עם המשבר הכלכלי באירופה, יצרו את הבור בתקציב.

לפיד יכול היה לעשות את הדבר הפשוט ביותר, להמשיך להיות טוב ומיטיב, לפזר כספים לכל עבר, ולאחר הקדנציה שלו היינו משלמים על כך בריבית דריבית.

אי אפשר לפתור את כל חוליי המשק ביום אחד, ותפקודו ייבחן עוד שנתיים-שלוש, מינימום.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אי אפשר להגיד עליו שהוא טיפש?

ברצינות, מאיפה כל הקרדיט שאתם נותנים לו? אני פשוט לא מצליח להבין את זה פעם אחר פעם.

אתה מדבר על בן אדם שלא מצליח לכתוב פוסט בפייסבוק או כתבה בעיתון מבלי לטעות. אתה באמת חושב שיש לו את היכולות להתעמק ולהבין תהליכים מורכבים כמו ניהול המשק כאן?

השכלה פורמלית היא לא ההוכחה החד משמעית לאינטלגנציה, ובכל זאת, העדרה מראה על משהו. נכון שיש אנשים בעולם שהם גאונים ויודעים המון ולא סיימו בית ספר, אבל לפיד בכח מנסה לבנות לעצמו תדמית של אחד כזה, ובפועל בכל פעם שאני קורא משהו שהוא כותב, התחושה שלי היא שהוא לא יודע כלום על כלום.

כל המבקרים שלו (כולל אותי :) ) מצביעים כבר כמה שנים על אותם הדברים בדיוק, וזה הולך ומחמיר. החל מהאמנה החברתית שהוא כתב, שהיתה ריקה לחלוטין מתוכן והיתה אמורה להיות סוג של מחווה לז'אן ז'אק רוסו (אחד מאבות הרדיקליזם, אגב) ועד למכתב האחרון שלו, שפרסם בסופש, ובו טעה והטעה לגבי מצב התיירות ביוון. העניין הוא שכל פסיק שהוא מוציא, הוא מורח בכ"כ הרבה סוכר, שאנשים בולעים את זה כאילו זה מעדן. זה לא. כל מה שהוא הוציא עד עכשיו זה שחזורים של שחזורים של דברים שאמרו או עשו אנשים אחרים, והוא גורם להם להראות כמו פרדויה זולה, שעובדת בעיקר על מי שלא מודע לקיומו של המקור.

אנשים כן ציפו ממנו שיהיה רובין הוד, כי זה מה שהוא הבטיח. אתה ואחרים פה טוענים שזה מפגר לצפות למשהו כזה. אני מסכים ובגלל זה לא הצבעתי לו. העניין הוא שגם אם זה מפגר, זה שהוא ניצל את תמימותם או טיפשותם של אחרים כדי להגיע לכנסת, הופך אותו לנוכל נוסף ברשימת הנוכלים שיש כאן. והוא, יותר מכל פוליטיקאי אחר, ניסה לבנות לעצמו תדמית של מישהו שונה ונקי משקרים. הוא לא היה צריך להיות טוב, הוא לא היה צריך לגרום לאנשים להאמין שיהיה מספיק לסלק את ש"ס מהממשלה, כדי שהמצב של כולם ישתפר. הוא הרי ידע שזה לא המצב. אז למה היה צריך לשקר? ושוב, כן, כולם משקרים. אבל אצל אף אחד הדיסוננס בין התדמית המלאכית כמעט, לבין השקרים הוא לא עצום כמו אצל לפיד (וחבריו למפלגה, כמובן).

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חן, מה שאתה אומר זה כמו שתיתן לנהג משאית חדשה ותבחן אותו כמה סחורה המשאית מעבירה והוא יסע בלי לטפל בה. אתה תראה את התוצאה אבל תתעלם מזה שהמנוע מת.

אתה שוכח שיש אנשים שלא יכולים לאכול רק בעוד שנתיים. הם צריכים לאכול היום. לעומת זאת אפשר להסתפק ב 4 מחוזות במשרד החינוך במקום 6 ולהטיל למשל מס נסיעות. מי שיכול לנסוע לחו"ל יוכל לשלם עוד כמה עדרות או מאות שקלים על החופשה כדי שעובדי הייצור אצלך ואצלי שמזיעים ועובדים קשה יוכלו לתת לילד שלהם עוף ביום שישי.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...