Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אז בכמה הנטו שלכם הולך לרדת עם עליית מס הכנסה והמע"מ?

vxlan
שימו לב! השרשור הזה בן 4005 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ברמה העקרונית גם לביבי יש כוונות טובות, וגם לשלי ולציפי לבני.

שלי, שאני לא מחובביה (בלשון המעטה), הוכיחה שהיא שונה מהשניים האחרים. הם פוליטיקאים מקצועיים, שהפוליטיקה היא הקריירה שלהם, ושקודם כל ולפני הכל יידאגו להיות בכנסת, לאחר מכן בתפקיד שר/ה, ולאחר מכן לדרך.

אצל שלי (ולפיד ובנט), זה לא כך.

הם שליחי ציבור שלא תלויים בכנסת לפרנוסה.

זה הבדל מהותי.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 279
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תראה, מיסים ניתן להעלות אבל לא כל מס שהועלה יביא גם להגדלת הגביה.

אפשר להעלות את מס הכנסה וההכנסה של הנישום תפחת רק בשוליים כי הוא ימשיך ללכת לעבוד, יהיו גם כאלה שיחליטו שלא שווה להם יותר לעשות ש"נ כי הנטו מכל שעה נוספת לא מצדיק מבחינתם את המאמץ - אבל בגדול הגביה תעלה.

מאידך, אפשר להגדיל את המס על כלי רכב ולנקנק את העשירים ואז מה? הרי כאן מדובר במס על הוצאה שהיא שבשליטתו המלאה של הקונה.

אז או שיגיע הרגע שבו ה"עשיר" לא יהיה מוכן לתוספת המס וימנע מהחלפת הרכב (הפסד לאוצר), או שייבאו כלי רכב ערומים מאבזור וההתקנה תעשה בארץ או שימצאו קומבינה אחרת כלשהי.

גם אגרת רישוי שנתית קבוצה 7 היא מס על כלי רכב יקרים למרות שהם מעמיסים על התשתיות בדיוק כמו היונדאי של השכן.

אז כן, עוד 10 א' ש"ח לא ישנו מאומה בחשבון הבנק, אבל המוכנות להוציא את הסכום הנוסף איננה קיימת ולכן האוצר לא יקבל ממני מאומה במקום 150-200 א' ש"ח מיסים שהיו יכולים להגבות.

אם נדמה לך שאני בעמדת מיעוט בעניין הזה כדאי שתחשוב שוב, כי אלה שיכולים לרכוש מכוניות כאלה עדיין יודעים חשבון (שאלמלא כן לא היו מגיעים למצבם הכלכלי) ולא מעט מהם פשוט יוותרו על ההחלפה.

לגבי עובדי הרשויות, כשהכבישים יחסמו והארץ תרעד מהפגנות אז כולם יבינו שקיצוץ מס' הרשויות הוא מהלך נדרש, אבל הוא צריך להעשות בעדינות, בהסכמה ולאורך זמן כי תפסת מרובה - לא תפסת!

ידידי היקר,

רכב בסכומים כאםה זה דבר שמקבלים עם הלב ולא עם הראש. אם היו מקבלים אותה עם הראש היו קונים פיק טו או לכל היותר משפחתומטית.

יכול להיות שתגיד "קיבינימאט, לא מוכן לשלם עוד 10,000 שקל ואני הולך על רכב יותר צנוע ב 170,000 ולא ב 250,000". אתה אולי גם תקנה במחיר כזה אבל אתה עדיין רוצה להתפנק (ומגיע לך. בשביל מה אתה עובד כמו חמור אם לא בשביל להנות מפירות עמלך?) אז אתה תחליף אותו לעיתים יותר קרובות גם כדי להתפנק וגם כי הסכום שתצטרך להוסיף יהיה יותר קטן. בשורה התחתונה המדינה תגבה את שלה.

בוא נלך עוד צעד קדימה ולא תחליף בכלל את הרכב. את אותם רבע מליון שקל לא תשים מתחת לבלטה שהרי כבר הסכמנו שמי שהגיע לסכומים פנויים כלה יודע לעשות חשבון אז אתה תניע איתם ת המשק ותשלם מס רווחי הון.

לגבי הרשויות, עם כל הכבוד להסכמות, לפעמים אין ברירה ויוצאים למלחמה כואבת לכל הצדדים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלי, שאני לא מחובביה (בלשון המעטה), הוכיחה שהיא שונה מהשניים האחרים. הם פוליטיקאים מקצועיים, שהפוליטיקה היא הקריירה שלהם, ושקודם כל ולפני הכל יידאגו להיות בכנסת, לאחר מכן בתפקיד שר/ה, ולאחר מכן לדרך.

אצל שלי (ולפיד ובנט), זה לא כך.

הם שליחי ציבור שלא תלויים בכנסת לפרנוסה.

זה הבדל מהותי.

זה לא מדוייק. הם לא תלויים כלכלית אבל צמאי כוח ומעמד שלא שונה מזה. בגלל זה שלי לא הסכימה להיות מספר שתיים של ף אחד ולפיד קבע תקנון שאפילו להחליף את סדאם היה יותר קל.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידידי היקר,

רכב בסכומים כאםה זה דבר שמקבלים עם הלב ולא עם הראש. אם היו מקבלים אותה עם הראש היו קונים פיק טו או לכל היותר משפחתומטית.

יכול להיות שתגיד "קיבינימאט, לא מוכן לשלם עוד 10,000 שקל ואני הולך על רכב יותר צנוע ב 170,000 ולא ב 250,000". אתה אולי גם תקנה במחיר כזה אבל אתה עדיין רוצה להתפנק (ומגיע לך. בשביל מה אתה עובד כמו חמור אם לא בשביל להנות מפירות עמלך?)

אתה צודק, רכישת רכב כזה באה ממניעים אמוציונלים, העניין הוא שגם הרגע שבו אתה מרגיש שהמדינה הגזימה לגמרי עם המיסים המוטלים על הרכב הוא רגע אמוציונלי.

העגלה שלי יכולה להמשיך לשרת אותי עד שהשפיות תחזור לענף הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

milanista, לגבי יכולתו של יאיר לסחוף אנשים - זה נושא שאני לא רוצה להכנס אליו בכלל. לדעתי יש כאן משהו מאוד כואב ורע בנו כחברה, אבל זה הולך רחוק מדי. בוא נסכם שאנחנו נדע טוב יותר בעוד זמן מה.

falou - שוב, לא היו לי ציפיות מלפיד. בוא נגיד שנושא ההתנחלויות זה משהו שהיה ברור לי שלא יעלה בכלל, לאור החברות החדשה שלו עם בנט (כמובן שגם בניגוד מוחלט למה שלפיד אמר לפני הבחירות, אבל ניחא). אני יכול לספר שהיום כבר שמעתי גם אנשים בעבודה, שלפני 4 חודשים שכנעו אותי בלהט למה לפיד זה הדבר הכי טוב שקרה כאן אי פעם בערך, מקללים את הרגע בו הצביעו לו. זה לא עניין של סבלנות. אתה (וגם לפיד) לא תצליח לשכנע אנשים, שבן אדם שעלה לשלטון בזכות ההבטחה להתנהל אחרת, היה צריך להתנהל עם התקציב כמו שהתנהל ולא משנה מה הסיבה. אם נעביר לרגע הקבלה קצת גסה, הניגוד בין ה"אידיאולוגיה" לבין המצב בפועל הוא כ"כ גס, שזה שקול בערך לזה שזהבה גלאון מחר תקרא לטרנפסר של ערבים ישראלים מעל בימת הכנסת.

אני לא בטוח בזה שלפיד בא ממקום כזה טהור כמו שאתה מתאר. בינתיים הוא התפרסם בחסימה של שואלי שאלות בפייסבוק. המפלגה שלו היא מפלגה של איש אחד. הוא מקושר היטב (יחד עם חכים אחרים שלו) לטייקונים ועשירים מקומיים. יכול להיות שיש לו כוונות טובות ויכולות שהוא פשוט מבצע את מה שמבקשים ממנו חבריו לפורום ייצוב הממשל בישראל - לי אין דרך לדעת.

אם הייתי מעדיף את ש"ס? יאיר לפיד הוא סיקטוריאלי בדיוק כמוהם. מה ההבדל? שאתה אולי שייך לסקטור שהוא כביכול מתיימר לדאוג לו?

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא כן מאמין שהוא עושה דברים ממקום טהור.

כן, אולי לך יש את הציניות הזאת שיש להמון ישראלים כיום, שלא מאפשרת לראות כשמישהו באמת מגיע עם כוונות טובות.

לרוב כשזה קורה, דורכים על אותו בן אדם כי כל הזמן מפקפקים בו.

בשביל לא להבין את המשמעות של הצעדים שלו, צריך ממש הבנה אפסית בכלכלה, או פשוט להיות מתלהם אוטומטי, כמו אחרון הטקבקיסטים בYNET.

הוא חסם אנשים כי הוא כבר ענה מליון פעם על אותן שטויות בצורה ברורה לחלוטין, אבל אידיוטים שלא רוצים לקרוא עדיין המשיכו להטיח בו את אותן שאלות (אני קראתי כמעט את כל מה שהיה בפייסבוק שלו).

על בסיס מה אתה אומר שהוא סקטוריאלי?

הוא לא דואג כרגע לכולם?

הוא הדיר מישהו ספציפי כי הוא לא רואה את הדברים כמוהו?

תגיד לי בבקשה:

למי כן היית מצביע כיום?

מי כן היה משפר את המצב, ואיך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי החסימות - אני לא חושב שהוא חייב לענות, אבל גם לא חייב לחסום (לא שגם אני חושב שהוא אישית עושה את זה). יש עדויות של אנשים שפנו אליו בצורה מנומסת ונחסמו, כי לא התאים למי שמנהל את הדף שלו שיראו שאלות קשות. בגלל זה, אגב, הוא רוצה לנאום מחוץ מלכנסת - מניעת ביקורת.

סקטוריאליות - אני אומר שהוא סקטוריאלי על בסיס מה שהוא עצמו הציג. הוא בנה מפלגה שמייצגת את מעמד הביניים. זה סקטור, בדיוק כמו שהחרדים הם סקטור (אפילו יותר מאחד - הרי הם מתפלגים לאשכנזים ומזרחים) והמתנחלים והרוסים ועוד הרבה קבוצות אחרות. עוד לפני שבנה את המפלגה, אגב, נאם בפני חבר'ה חרדים וסיפר להם שלכל סקטור יש מפלגה מייצגת ורק למעמד הביניים אין. וזה מה שהוא עשה כביכול - דאג שתהייה כזו.

מבחינת ההצבעה הייתי מצביע שוב למרץ. אם הם היו משפרים את המצב? לא יודע, כבר כתבתי שאני בהחלט יכול להסכים עם זה שאי אפשר להתנהל אחרת (למרות שפגישה הזו עם עייני קוממה אותי והתמיכה בועדים זו גם סיבה שבגללה לא הייתי מצביע לעבודה). יש הרבה דברים שהם מעגליים בחיים שלנו. למשל תקציב הבטחון הסופר מנופח נובע, בין היתר, מזה שאנחנו חיים במצב של מלחמה ותחושת חרום מתמדת ומזה שהרבה מהאנשים שמנהלים את המדינה ואת המשק הם גנרלים לשעבר. אז בכל פעם גם כשיש ניסיון לקצץ בתקציב הבטחון, הוא נחסם או כמעט נחסם. חוץ מזה, המון כסף הולך על מפעל ההתנחלויות שאני לא מאמין בו, ולצערי אני מייצג את המיעוט בישראל בהקשר זה. לא בטוח גם שיו צריכים להעלות את המע"ם, כי מי שסופג את זה זה דווקא האנשים הפשוטים ולא איזה יצחק תשובה.

שמע, כמעט כל נקודה שתגע בה בתקציב - תגלה שהיא קשורה למשהו אחר ולכן מאוד קשה לשנות אותה. באופן טבעי, להעלות את המע"ם, לדוגמא, זה יותר קל מהרבה דברים אחרים. אבל הרי זו בדיוק הבעיה שלפיד בא להלחם נגדה כביכול - הקלות של הפתרונות הקיימים, והאמונה בזה שדברים אחרים הם קשים מדי. זה גם בדיוק מה שהוא אומר לי ולך בהסבר שלו על המפגש עם עייני - הוא לא רוצה להלחם, אלא לדבר. אין לי בעיה עם הדברות, אבל עם גופים ככ מיליטנטים כמו ההסדתרות אני לא יודע כמה זה יעבוד בכלל גם עוד שנתיים, בדיוק כמ ושזה לא עובד היום. ומה ישתנה? זה לא שללפיד יהיו יותר חברי כנסת אז, ולהזכירך הוא ביקש 21 מהם כדי לעשות מהפכה וקיבל מס' די קרוב לזה.

ושוב, אתם לא צריכים לבוא בטענות אלי או למי שחושב כמוני. תשאלו את רות קלדרון למה היא פרסמה סטטוס בפייסבוק, בו היא קוראת לאנשים להציע פתרונות אחרים למצב.

אני מאמין בכוונות טובות של חלק מהאנשים. אני קורא את מה שאתה כותב בפורום ואני מאמין בכוונות הטובות שלך, למשל. במקרה הספציפי של לפיד, אני לא מאמין לכלום. שוב, מן הסתם אני מאוד אשמח לראות שטעיתי ושהוא הולך להיות מנהיג מדהים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא מדוייק. הם לא תלויים כלכלית אבל צמאי כוח ומעמד שלא שונה מזה.

זה אמירה לא מבוססת, בלשון המעטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא תצליח לשכנע אנשים, שבן אדם שעלה לשלטון בזכות ההבטחה להתנהל אחרת, היה צריך להתנהל עם התקציב כמו שהתנהל ולא משנה מה הסיבה.

מי שלא רוצה לעובדות לבלבל אותו, לא מעוניין לחשוב באופן רציונאלי, ורק עסוק במה קורה לו כרגע, באמת אין מה לשכנע אותו בשום דבר.

מי שלא רוצה לחשוב, אי אפשר להכריח אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוסים הם לא סקטור וגם מתנחלים הם לא סקטור.

לא זכור לי שום חוק שמבצע העדפה מתקנת/אפליה לטובת עולים מרוסיה.

מתנחלים כוללים בתוכם גם רוסים,תימנים,מרוקאים,חרדים,וכו'-איך אתה בונה קבוצה כזו.

לפיד לוקח אחריות.

זה אמנם עולי לי 1200 שקל בחודש בערך אבל אין בררה.

זה עדיף לי מאשר שהכלכלה פה תתפרק ואני אלך לשבת בבית כי לא תהיה עבודה.

אני מנסה לחשוב על תשובה שלא תוציא אותי גייז, לא תגרום לי לתאר לך את הג'ונסון שלי ולא תזכה אותי בהתראה. אין כזו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב, ואולי אני טועה לגמרי, שאחת הסיבות העיקריות לעליהום על לפיד היא בדיוק הסיבה שהכניסה אותו לכנסת - הקשר הישיר שלו עם הבוחרים. לפני כן הוא היה עיתונאי ומגיש טלוויזיה מפורסם שהיה פעיל מאוד ברשתות החברתיות, וכעת אנשים חושבים שהם יכולים לשטוח בפניו את צרותיהם ולהאשים אותו במצבה של המדינה.

אין לי מושג אם הוא יהיה שר אוצר טוב, אבל את המבחן הזה נצלח כשנסכם את שנתו הראשונה בתפקיד (ולא רק אותה). בינתיים אין שום טעם להתלונן אם אנחנו לא רואים את התמונה כולה (ורובנו המוחלט - לא רואה). בהחלט יכול להיות שהגזירות מחויבות המציאות, ושתוך שנה-שנתיים הכל ישתפר.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שלא רוצה לעובדות לבלבל אותו, לא מעוניין לחשוב באופן רציונאלי, ורק עסוק במה קורה לו כרגע, באמת אין מה לשכנע אותו בשום דבר.

מי שלא רוצה לחשוב, אי אפשר להכריח אותו.

ומי שלא רוצה לקרוא מה שנכתב על גבי שמונה עמודים, אלא רק להשתחצן - גם אותו אי אפשר להכריח לקרוא.

כמה פעמים עוד אני יכול לחזור על זה שהייתי נגד לפיד עוד לפני הבחירות, כי ידעתי שזה מה שיקרה, על זה שזה לא קשור ל"רציונאלי" אלא לזה שאתה לא אמור להבטיח לבוחרים שלך מה שאתה לא מתכוון או לא יכול לקיים וכו' וכו'... לא אני, הרי, זה שדהר לכנסת על גבן של הבטחות שאני לא מסוגל לקיים.

כמה פעמים עוד אני יכול לשאול מה בדיוק מייחד את לפיד, או מבדיל אותו מהליכוד, אם הוא עושה את מה שהם תכננו לעשות, אחרי שהבטיח לעשות משהו אחר? אם הרציונאל אומר שהם צודקים - למה שלא יחזור להגיש את חדשות ערוץ 2 בימי שישי? אה סליחה, שכחתי, הוא עדיין מבטיח שעוד שנה יהיה יותר טוב. והרי אמפירית ורציונאלית כבר ראינו שהוא מקיים את מה שמבטיח. יש למה לחכות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רואה את הדיון הארוך הזה וברור לי מיידית מה התשובה:

מי שלא אוהב את לפיד ימשיך לא לאהוב אותו, לא משנה אם הוא יצליח, יכשל, יקצץ או יוריד מיסים.

מי שאוהב את לפיד - יאמין בו ובדרכו.

אני באופן אישי חושב שיש שני צדדים:

מהצד הראשון, לפיד באמת שאל איפה הכסף ונתן לנו להאמין שיש ארגזים של כסף שניתן יהיה להפנות לכיווננו. בסופו של דבר מסתבר שיש מעט מאוד ארגזים מסתובבים...

מהצד השני, לפיד מגלה עד עכשיו מחשבה מצויינת. הכניסה שלו לממשלה יצרה ממשלה ראשונה מזה שנים ללא סחטנים. אלמלא לפיד, כולנו היינו סובלים מקיצוצים הרבה יותר חריפים. הדתיים וקבוצות הלחץ היו מונעים את הקיצוץ לשכבות שלהם וככה מעמד הבניים היו סובלים הרבה יותר.

בפועל, מעמד הבניים ספג את המכה הפחות כואבת בקיצוץ הזה. המעמד הנמוך סובל הרבה יותר בשל העלאת המע"מ ובעיקר - קיצוץ קצבאות הילדים.

המעמד הגבוה פחות סובל אבל משלם הרבה יותר בעליית מס ההכנסה, מס החברות ומיסי יוקרה.

מעמד הבניים משלם אבל פחות ממה שהוא היה משלם בכל הרכב ממשלה אחר...

מקווה שלפיד ימשיך עם האנרגיות האלו קדימה, ושיסייע בבעיות הקשות יותר - פיתרון מחירי הדיור...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעמד הביניים הוא סקטור ?

מעמד הביניים הוא 70 אחוז מהאוכלוסיה אם אני לא טועה. אלה האנשים שקמים בבוקר לעבוד ומשתמשים בכל המשכורת שלהם לצריכה כי המחיר לכל מוצר עלה בהמון אחוזים בשנים האחרונות. סוף סוף קמה ממשלה שלפחות מדברת על הריכוזיות, על ההטבות לסקטורים נבחרים, על המיסים הנמוכים לחברות הגדולות, על הצורך לעזור למי שקם בבוקר להתפרנס (לשים את האדם העובד במרכז). אם זה לא טוב לנו מה כן ? ממשלה עם חרדים/ערבים שרוב הציבור לא רוצה ?- ראה תוצאות הבחירות האחרונות.

נראה לי שיבגניפ כועס על זה שלפיד אישיות כריזמטית וב"פח" שלו נפלו המון אנשים בעוד הגברת יחמוביץ' פחות כריזמטית ולכן קיבלה פחות קולות בבחירות. במקום לכעוס עלינו לך תחליף את מנהיגת המפלגה שלך ושל העבודה (לא שזה יעזור לגוש השמאל).

אי אפשר לעזור לעניים לפני שעוזרים למעמד הביניים כי הוא זה שמשלם את החשבונות במדינה.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמיר, כתבתי בשלוש תגובות שונות שהצבעתי למרץ. כתבתי גם שלא הייתי מצביע לעבודה, ולא רק בגלל שלי אבל גם האישיות שלה והדרך בה היא התנהלה לא תרמה לרצון שלי להצביע להם.

אולי תקרא במקום להניח ולכתוב דברים ש-"נראים" לך, כשהעובדות מוצגות לך שלוש שורות מעל? תוך כדי שאתה קורא, שים לב שההגדרה של מעמד הביינים כסקטור ללא יצוג היתה של יאיר לפיד, לא שלי. הוא זה שהקים מפלגה כדי לייצג אותם כסקטור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...