Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

אם אני זוכר נכון (יבגני תקן אותי אם אני טועה) בתור הזהב של יהדות ספרד אף אחד לא קיבל קיצבאות מיוחדות על לימודי תורה או תרומה כולשהי להתפתחות הדת, וזה לא מנע מהיהודים ההדוקים ללמוד ולהצליח לגדל דור של אנשים שרחובות של חצי מדינה קרויים על שמם היום.

אז אף פעם לא הבנתי את הקטע הזה שלא יוצאים לעבוד ומקבלים על זה כסף.

אגב החרדים לא אשמים בזה שהם אל עובדים זאת המדינה שלא מעודדת אותם מספיק, ואני לא רואה איך הממשלה הבאה תשנה משהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.4 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4624

• SlowRide

4439

• פינדר

3496

• m3x7r3m3

2926

יש את מי שמתלונן :_D

ויש את מי שלוקח צעד אופרטיבי D-:

עריכה אחרונה על ידי oryo

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה שאלות על ההגרלה:

- האם זוכה יכול לקבל יותר משיחה אחת?

- איזה אלגו' מבצע ההגרלה? באיזו שפה/seed אתה הולך להשתמש?

לעניות דעתי צעד אופרטיבי לדוגמא יכול להיות התפקדות למפלגת השלטון ולנסות לשנות את השיטה מבפנים בפריימריז הבאים.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא ענה לי; מה שס, סמוטריץ, בנט, בן גביר, גפני, דרעי, מה הם תרמו למדינה? מה הם עושים כדי שלא נהפוך למדינת עולם שלישי ללא כלכלה מתפקדת? מה הם מציעים בפן הבטחוני חוץ משילוב של ייאוש אל מול אמונה בנשיח? מה?

כלום. בדיוק כמו מקביליהם בעזה או איראן. וזה לא מקרי שגם בעולם הגדול, פרוגרס ועליה ברמת החיים מעולם לא באו מהדת. גם בציונות - סוד גדול - הדת הצטרפה באיחור, ונציגיה הניציים מנסים להשלים פערים עכשיו.

הם לא עשו כלום **מבחינתך** כי הם לא מקדמים את מה ש*אתה* מאמין בו, וזה לב העניין שעליו דיברתי. מבחינתכם מה שלא מתאים לאמונות שלכם פשוט לא שווה התייחסות, ולכן אתם לא מסוגלים להבין איך הבבונים המטומטמים האלה מצביעים לימין כל הזמן.

ולא יודע על איזה פערים אתה מדבר, אבל תנועת המזרחי, הרב קלישר, הרב אלקלעי, ועוד כן היו חלק מהציונות, ואגב ביהדות ספרד מעולם לא היה סימן שאלה בנוגע לעלייה לא"י, זו הייתה דילמה של החרדים האשכנזים בלבד...אז נכון שלאט לאט החברה החרדית משתנה בהקשר הזה, אבל זה זרם מסויים ביהדות, הוא לא היחיד ולא על פיו יישק דבר, אבל הוא כן חלק מהעם הזה והמדינה הזו.

אנחנו מפסידים כי אתם זה הרוב. הניסיון שלך להסיק מזה מחפש למצוא סיבתיות מקורלציה. ואתה מדבר על רציונל? אצל מי?! אצל מי שלא מבין שחמישה ילדים עם הורים לא עובדים זה doesnt scale? ממתי דת ומניעים דתיים הם רציונליים? אצל מי?

כן כן, 44 מנדטים של גוש הימין שהם בכלל לא חרדים הם עם 5 ילדים ומצביעים ממניעים דתיים, והם כמובן לא רציונליים בכלל (כי אתם מופת של רציונליות).

אתה ממשיך להוכיח בדיוק את מה שאני טוען ואתה אפילו לא שם לב.

כל ההודעה הארוכה הזו ואין פירוט של רציונליזציה מאחורי ההצבעה והדברים החיוביים שהיא מביאה. :?

כי זה לא הדיון כרגע מבחינתי. אין בכלל בסיס להקשבה מהצד השני, ועל זה אני מנסה להצביע.

מי זה "אתם" לדעתך? מדוע בראייתך ניתן להכליל את הצד השני תחת אותה כותרת?

כמו שהליכוד (של היום) הוא לא באמת ימין (בטח לא לפי הפעולות שלו), איך אפשר להגיד שכחול-לבן היא שמאל? גם העבודה של היום היא לא שמאל של ממש.

אתה לא צריך לשכנע אותי שהליכוד הוא לא מספיק מפלגת ימין, אבל כחול לבן שמורכבת מאשכנזי לפיד שלח גרמן וכו' ואלה הכוחות המניעים שלה, אלו שכשהיו נושאים על הפרק שהם לא רל"ב ההתייחסות שלהם הייתה וול לא ימין, אז הם לא ימין. זה שמשמאלם יש את את מרצ והעבודה, לא הופך אותם לפחות שמאל, גם אם כמה עלי תאנה כדוגמת הנדל והאוזר.

ההישג הכי גדול של הליכוד בעיניי הוא היכולת לתייג כל דבר שאיננו ביבי כשמאל. ועוד לפני כן, להפוך את שמאל למילה שלילית, כגנאי.

זו לא מילת גנאי זה ציון עובדה. אנחנו פשוט זוכרים מה קורה מבחינה בטחונית (ולא רק) כשהשמאל עולה לשלטון, ולכן עדיין יש לנו טראומה מהמחשבה הזו.

להגיד שחוקים כמו חיסכון לכל ילד, טיפולי שיניים חינם לילדים וגני ילדים חינם מגיל 3, נועדו לנייד כספים מהכיס שלי, לכיס של הבוחרים הדתיים, זו אנטישמיות?

רק בודק.

לא. לומר הדתיים שותים את כל הכסף שלכם, ולכן אין כסף ל____ (חיילים/זקנים/נכים/ וואטאבר השלם את החסר), זה אנטישמי בעיני (מה עוד שדעתי על ה"מתנות" חינם הללו די ידועה אני חושב).

בוודאי.

ביקורת על המגזר החרדי = אנטישמיות

ביקורת על נתניהו = שמאל

נו ותראה מה זה, ביקורת על השמאל זה ישר שנאה-ו"זה כל מה שיש לכם להציע".

זה פשוט נפלא איך אתם לא רואים את הדבשת של עצמכם איך אתם עושים בול את אותו הדבר.

יש את מי שמתלונן :_D

ויש את מי שלוקח צעד אופרטיבי D-:

ואז אתה שואל את עצמך, אם מוכנים לגור בארץ רק בתנאי שהדברים מסתדרים בדיוק כמו שאתם רוצים מבחינה פוליטית,

לגיטימי לגמרי, אבל איך בדיוק זה מסתדר עם ערכים ציוניים זה אני לא מבין...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה שאלות על ההגרלה:

לעניות דעתי צעד אופרטיבי לדוגמא יכול להיות התפקדות למפלגת השלטון ולנסות לשנות את השיטה מבפנים בפריימריז הבאים.

שיחת רילוקיישין אתה יכול לקבל ממני גם בלי הגרלה. בעצם, כשאני חושב על זה, אני הולך לכתוב פוסט מאוד ארוך בו אני מכסה סוגיות מס ישראליות ואמריקאיות למעוניינים לבצע רילוקיישין.

אם אני לא יכול לעוף מכאן לפחות אוכל לעזור לאחרים לעשות את זה.

בנוגע לצעד אופרטיבי התפקדות זו אחת השיטות אם לא השיטה הטובה ביותר להשפיע על המערכת מבפנים.

נו ותראה מה זה, ביקורת על השמאל זה ישר שנאה-ו"זה כל מה שיש לכם להציע".

זה פשוט נפלא איך אתם לא רואים את הדבשת של עצמכם איך אתם עושים בול את אותו הדבר.

אתה חושב שאני "שמאל" כי הצבעתי כחול-לבן? ממש לא.

הצבעתי כחול לבן כי פולחן אישיות והגועל נפש שהתפתח סביב נתניהו בשילוב העדר הזה שסוגד לו וילך אחריו לא משנה כמה נתניהו ומשפחתו יחרבנו עליהם ולא משנה מה יחשפו עליהם כי כל חשיפה תמיד תהיה "קונספירציה של שמאלנים להוריד את נתניהו מהשלטון" זה פשוט too much בשבילי.

בכנות? מרגיש עייף ונואש. כל היום לא עבדתי פשוט לא היה לי מצב רוח.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיני כחולבן היא מפלגת שמאל, אבל זה לא הנקודה.

הנקודה היא איך מבחינתך פעם אחת ביקורת היא "שנאה" כשהיא מצד אחד, ומצד שני היא פשוט ביקורת-צודקת ולגיטימית.

זה דאבל סטנדרט זה כל העניין, אבל לא מצפה שתסכים איתי מאותן סיבות שפירטתי כבר לעייפה (אם כי אולי אטעה).

(ולגבי מצברוח, בלי לזרות מלח על הפצעים אבל אצלי הוא נע היום במנעד שבין התגובה של וואלוורדה אחרי השוויון במסטאיה, לבין התגובה של קאסמירו אחרי שעלו ל-1:0 בקלאסיקו, אז סליחה שאני לא אמפטי בקטע הזה :) )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי זה לא הדיון כרגע מבחינתי. אין בכלל בסיס להקשבה מהצד השני, ועל זה אני מנסה להצביע.

אני מוכן להקשיב, מבחינתי גם בהודעה פרטית, באמת מעניין אותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

[1]אתה לא צריך לשכנע אותי שהליכוד הוא לא מספיק מפלגת ימין, אבל כחול לבן שמורכבת מאשכנזי לפיד שלח גרמן וכו' ואלה הכוחות המניעים שלה, אלו שכשהיו נושאים על הפרק שהם לא רל"ב ההתייחסות שלהם הייתה וול לא ימין, אז הם לא ימין. זה שמשמאלם יש את את מרצ והעבודה, לא הופך אותם לפחות שמאל, גם אם כמה עלי תאנה כדוגמת הנדל והאוזר.

[2]זו לא מילת גנאי זה ציון עובדה. אנחנו פשוט זוכרים מה קורה מבחינה בטחונית (ולא רק) כשהשמאל עולה לשלטון, ולכן עדיין יש לנו טראומה מהמחשבה הזו.

[1]לא אמרתי שהם "לא מספיק מפלגת ימין" כי זה מעיד שהם סוג של ימין. להבנתי הם לא ימין (ביטחוני) כלל. ואולי מתי מעט ימין כלכלי (איכשהו).

כחול-לבן הם לא פחות ימין כלכלי מהליכוד. ובכל הקשור לביטחון? הם מיקס לא ברור (קצת-הרבה כמו הליכוד).

מה שניסיתי לומר שההכללה לא באמת תופסת. וזה שיש את שלח וגרמן לא הופך מפלגה של 3X מנדטים לשמאל. גם הביטוי "כוחות מניעים" לא באמת תופס כי יש עוד הרבה חברים בסיעה, יש מצע וכו'.

[2]זו לא מילת גנאי אם מנתקים את הקונטקסט ובאופן שבה מבטאים ומתייחסים למילה. גם ביבי, בינינו הוא לא איש ימין (רק אל תספר את זה בריש גלי). פשוט התיוג, הקליט, שכל מה שהוא לא ביבי, הוא שמאלני הוא מבריק. למשל, שליברמן הוא שמאל. זו הרי בדיחה, ואחת שקצת מצחיקה.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם לא עשו כלום **מבחינתך** כי הם לא מקדמים את מה ש*אתה* מאמין בו, וזה לב העניין שעליו דיברתי.

בן אדם אתה כבר שני עמודים לא מצליח להסביר לי מה התרומה הפוזטיבית של הציונות הדתית או החרדלים לעולם.

לא מצליח.

מספר לי פעם אחר פעם שאני לא מבין, שאני player hater. בוא ספר.

הבן של ביבי מספר לנו שבזכות אבא שלו אני מתכנת ולא עובד בפרדס.

לציונות הדתית והחרדלים אין אפילו את הפריוולגיה לשקר הזה.

מילא זה - אתה מפספס את הטענה שלי. אני לא אומר שההנהגה שלכם פסיבית. אני אומר שבמונחים אובייקטיבים, עד כמה שכאלו קיימים, היא מייצרת רק נזק לעולם.

בוא, עשה עם עצמך מבחן מאוד פשוט: דנמרק, או איראן: איפה אתה מעדיף לחיות?

עכשיו, אנא, הסבר לי, בבקשה, מה ההבדל הגדול בין הרבנים החביבים עליך לבין האייתולות מאיראן?

אני אנסה לפשט עוד יותר:

אתה אוהב את החיים שלך?

אתה רוצה לחיות ברמת חיים סבירה?

אתה רוצה שילדים שלך יהיו הזדמנויות סבירות להצליח? ללמוד מקצוע שהם טובים בו? לטוס לחול? לקבל מענה רפואי כשיהיו חולים?

לדת יש 0 מוחלט של תרומה לזה. כל מה שכל המפלגות הדתיות עושות זו משיכה של כולנו אחורה.

ומה שהכי עצוב בך, בדומיך, אנשים חכמים וטובים, אני בטוח, ביום יום, זה שאין לכם את האומץ ללכת את האקסטרה מייל האינטלקטואלי הנוסף ולהבין שהחושך שההנהגה שלכם מייצרת ומפמפמת לכם מday one לא שונה מחושך שמייצרת ומפמפת הנהגה בכל מדינה מחורבנת שאתה מזעדזע רק מההשאווה אליה. וההבדל היחיד, היחיד, הוא רק בכינוי שלכם ושלהם לאל. ובמקום זה חלקכם ממציאים לעצמכם עכשיו אג׳נדה כאילו ליברלית, כאילו אסור שהמדינה תתערב בשום דבר ואז יהיה בסדר.

כן כן, 44 מנדטים של גוש הימין שהם בכלל לא חרדים הם עם 5 ילדים ומצביעים ממניעים דתיים, והם כמובן לא רציונליים בכלל (כי אתם מופת של רציונליות).

אתה ממשיך להוכיח בדיוק את מה שאני טוען ואתה אפילו לא שם לב.

הבחירות של רוב בני האדם הן כנראה לא רציונאליות.

רציונאלית אני ושאר עובדי ההייטק בארץ צריכים להקים מפלגה שתבטל את המיסים שאנחנו משלמים ותבקש להקים בתל אביב מדינה נפרדת.

כל ויכוחי ה״אתם לא מבינים אותנו״ לא מובילים לשום מקום.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואז אתה שואל את עצמך, אם מוכנים לגור בארץ רק בתנאי שהדברים מסתדרים בדיוק כמו שאתם רוצים מבחינה פוליטית,

לגיטימי לגמרי, אבל איך בדיוק זה מסתדר עם ערכים ציוניים זה אני לא מבין...

זה מה שאתה לא מבין.

אני עדיין פה, אבל מה שמעורר אצלי רצון להגר, זה לא זה שהדברים לא מסתדרים לי מבחינה פוליטית, אלא זה שאני מרגיש שהמדינה הולכת לכיוון שלא יאפשר לי ולילדים שלי לחיות כרצוננו.

חתונה אזרחית, זה לא פוליטי. זה אישי. אבל כשאני מעלה את זה בדיונים בפורומים או מול חברים לעבודה, אני מקבל תשובות בסגנון "מדינה יהודית. לא טוב לך? לך לברלין\עזה וכו'".

תחבורה ציבורית בשבת זה לא פוליטי בעיני. זה איכות חיים.

חדירה של תכנים דתיים למע' החינוך הממלכתי, זה אישי. הילדים שלי מקבלים תכנים דתיים, שלא דומים למה שהיה כשאני למדתי.

בשכונה שלי, בעלת רוב חילוני מובהק, מקימים בתי כנסת ומקווה, במקום מבני ציבור שמתאימים לי ולילדים שלי. בקב' הפייסבוק השכונתית, אנשים העלו את זה וקיבלו תשובות של "מדינה יהודית, לכו...".

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רציונאלית אני ושאר עובדי ההייטק בארץ צריכים להקים מפלגה שתבטל את המיסים שאנחנו משלמים ותבקש להקים בתל אביב מדינה נפרדת.

בקלפי משלשלים

rm -rf /

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בדיוק. הוא יותר התכוון לmkdir /TLV-State.

מי שאומר שכחול לבן הם שמאל והליכוד ימין הוא קשקשן בגרוש במקרה הטוב.

ה"ימין" 10 שנים בשלטון.

הוא לא סיפח. הוא לא כבש/הכריע את עזה. הוא לא עשה טרנספר. והוא בטח לא תקף באיראן (או שזה גנץ שאין לו אומץ? מבלבל...). מה עשה ה"ימין"? הוא רק קישקש.

ראש ממשלה "שמאלני" מזמן היה מחסל את חמאס.

ראשי ממשלה אחרונים שהיו פה עם ביצים? שרון שיצא לחומת מגן למרות שאמרו לו שיהיו מאות הרוגים. שרון הוא "ימני"? אבל שרון ביצע את ההתנתקות, אז אולי הוא "שמאלני"?

אולמרט שיצא למלחמה בלבנון, אומנם הביצוע היה כושל, אבל היה לו אומץ ועקרונות. הוא גם היה מושחת. אבל אולמרט הוא "שמאלני" הוא רצה לעשות הסכם שלום והיה יד ימינו של שרון, או שהוא "ימני"? הוא הרי הגיע מהליכוד.

בקיצור "שמאל" "ימין" הכל חארטה.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בן אדם אתה כבר שני עמודים לא מצליח להסביר לי מה התרומה הפוזטיבית של הציונות הדתית או החרדלים לעולם.

לא מצליח.

בוא, לא ניסיתי כי זה בכלל לא הדיון מבחינתי, וכי ככל הנראה אין בינינו בכלל הסכמה על מונחים בסיסיים שיאפשרו מדידה תיאורטית כזו של תרומה לעולם.

מה עוד שכאמור השאלה האם הדת תרמה לעולם כן או לא, היא אחלה נושא לשרשור (למרות שנראה לי היו כבר מליון כאלו), אבל כאמור לא לב העניין פה.

רק שנעמיד דברים על דיוקם, הציונות הדתית+החרדים זה קצת פחות מ40% מכל "גוש הימין" (בהערכה גסה), ואני בכלל יצאתי כנגד ההכללה כלפי כל הימין שהם מצביעים לא רציונלית, ועד שטוף שנאה וכו' וכו'. המשנה הדתית זה בכלל לא הסיפור פה.

מספר לי פעם אחר פעם שאני לא מבין, שאני player hater. בוא ספר.

הבן של ביבי מספר לנו שבזכות אבא שלו אני מתכנת ולא עובד בפרדס.

לציונות הדתית והחרדלים אין אפילו את הפריוולגיה לשקר הזה.

ומה שהכי עצוב בך, בדומיך, אנשים חכמים וטובים, אני בטוח, ביום יום, זה שאין לכם את האומץ ללכת את האקסטרה מייל האינטלקטואלי הנוסף ולהבין שהחושך שההנהגה שלכם מייצרת ומפמפמת לכם מday one לא שונה מחושך שמייצרת ומפמפת הנהגה בכל מדינה מחורבנת שאתה מזעדזע רק מההשאווה אליה. וההבדל היחיד, היחיד, הוא רק בכינוי שלכם ושלהם לאל. ובמקום זה חלקכם ממציאים לעצמכם עכשיו אג׳נדה כאילו ליברלית, כאילו אסור שהמדינה תתערב בשום דבר ואז יהיה בסדר.

א. אנחנו לא ממציאים לנו אג'נדה, אנחנו פשוט מאמינים כבר באלוקים אחד, אנחנו לא צריכים את המדינה שתמלא לנו את החסר בתחום הזה בניגוד אליכם כנראה (שמשוכנעים שהמדינה צריכה לדאוג להכל)

ב. מה שעצוב בך, זה שאתה כל כך שקוע באידיאולוגיה החילונית פרוגרסיבית, שאתה באמת ובתמים משוכנע שכולנו שקועים בחושך שההנהגה מפמפמת לנו ונעדרי בחירה חופשית.

בעצם מבחינתך כל דתי=בבון נעדר יכולת חשיבה וביקורת עצמית, אתה לא מסוגל בכלל להבין שאשכרה אנשים מאמינים ודתיים מבחירה חופשית אמיתית ומתוך מחשבה עמוקה.

בייסיקלי אתה בדיוק כמו החרדים אחד לאחד, רק מהצד השני של הדת הפרוגרסיבית. זה מסביר למה הם מדליקים לך את הפיוז כ"כ אגב (ועד כמה אתה לא באמת ליברל).

הבחירות של רוב בני האדם הן כנראה לא רציונאליות.

כל ויכוחי ה״אתם לא מבינים אותנו״ לא מובילים לשום מקום.

מעניין מה יקרה באמת, יש לי תחושה שיש הרבה יותר ימנים בהייטק ממה שנראה לך (תיבת תהודה, זוכר?), ושתתקעו עם לא מעט אוכלי חינם אחרים במסווה של "תרבות" "מדעי החברה" וכל השיט הזה.

זה מה שאתה לא מבין.

אני עדיין פה, אבל מה שמעורר אצלי רצון להגר, זה לא זה שהדברים לא מסתדרים לי מבחינה פוליטית, אלא זה שאני מרגיש שהמדינה הולכת לכיוון שלא יאפשר לי ולילדים שלי לחיות כרצוננו.

חתונה אזרחית, זה לא פוליטי. זה אישי. אבל כשאני מעלה את זה בדיונים בפורומים או מול חברים לעבודה, אני מקבל תשובות בסגנון "מדינה יהודית. לא טוב לך? לך לברלין\עזה וכו'".

תחבורה ציבורית בשבת זה לא פוליטי בעיני. זה איכות חיים.

חדירה של תכנים דתיים למע' החינוך הממלכתי, זה אישי. הילדים שלי מקבלים תכנים דתיים, שלא דומים למה שהיה כשאני למדתי.

בשכונה שלי, בעלת רוב חילוני מובהק, מקימים בתי כנסת ומקווה, במקום מבני ציבור שמתאימים לי ולילדים שלי. בקב' הפייסבוק השכונתית, אנשים העלו את זה וקיבלו תשובות של "מדינה יהודית, לכו...".

סבבה לגיטימי בעיני, אני רק שאלתי איך זה מסתדר עם ערכים ציוניים, אם בעצם אתה פה רק כי זה מתאים מבחינת איכות חיים, זו בייסיקלי אותה שאלה.

אגב אני די בעד מה שאמרת, זו בדיוק הסיבה למה אני בעד ביזור הכח של ממשלה מרכזית בטח בחברה מורכבת כמו שלנו. אדרבה שתהיה תחב"צ פרטית בשבת בת"א איפה שהתושבים רוצים ומשתמשים, ושלא תהיה בריכוזים דתיים שלא רוצים.

ושיבנו לך את מבני הציבור שאתה רוצה, ושיבנו גם בית כנסת ומקווה כל זמן שזה מגיע לצורך העניין מתקציב הרשות המקומית נגיד שנבחרת בהתאם להעדפות התושבים (סתם רעיון בשליף כדי לצמצם ויכוחים).

כנ"ל לגבי בתי ספר, גם אני לא מעוניין שילדי ילמדו ויחשפו לכל מיני דברים שהם חלק ממערכת החינוך היום (או שבכלל יאלצו להיות חלק מהדבר הבינוני הזה), צמצם את היכולת של הממשל המרכזי להשפיע-ואדרבה.

אבל איכשהו העמדות משמאל (המסורתיות, לא שלך ספציפית) הן תמיד בעד הריכוזיות הזו, אבל כשפתאום הרב פרץ מתמנה לשר חינוך זועקים גוועאלד. וול אי אפשר להחזיק את העוגה משני קצותיה ולצפות שתישאר שלמה, או נראה לי יש איזה ביטוי כזה..

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תסלף.

אף אחד לא אמר גוועאלד כשמינו את הרב פרץ. להפך, אמרו טייס, איש ראוי וערכי.

אמרו גוועלד אחרי שנחשפו לדעותיו על להטבים.

הן דעותיו וזו זכותו, אבל כאשר אתה שר חינוך זה בעייתי לצאת בכאלו הצהרות.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...