Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

לפני 8 דקות, פינדר כתב:

אני לא מבית דתי (אני יודע שלא התייחסת אלי), ואשמח להבהרה ממישהו דתי.

לפי מה שידוע לי, יש איסור הלכתי חמור, על עליה להר הבית. אז מאיפה צצה פתאום ה"גמישות" הזו שמתירה לעלות להר הבית?

ולפי איזה קריטריונים, זה יהדות להשתחוות ככה?

image.thumb.png.26ee288a96640c4c313f1fa56d6b5dc9.png

יש מקומות שמותר. 

האיסור הוא בגלל ספק איפה עובר הגבול וגם בגלל שמפחדים מאיסור כרת ( אפשר להירגע, זה דיני שמיים 😄) שאם יתירו אז אנשים יחרגו 

וזה מה שנקרא השתחוויה, מה שבתפילה זה כריעה. בראש השנה בתפילה אצל האשכנזים יש קטע שהחזן משתחווה ככה (לא זוכר מתי בדיוק, בצבא ראיתי את זה). 

גם אני יודע שהקראים משתחווים ככה.

לפני 2 דקות, יבגניפ כתב:

לכן כשסמוטריץ׳ אומר שהוא רוצה מדינת הלכה אני לא יודע לקרוא כשאני קורא את זה, ואילו אתה מומחה לתרבות האסלאם כי אתה עוקב אחרי קידר. הבנתי.

לא נכון. האשמה שלך על סמוטריץ היא שהוא יהפוך את מדינת ישראל למדינת הלכה למרות שהוא אמר בפירוש שזה אידיאל בשבילו אבל הוא לא יהפוך אותה לכזאת אם רוב העם לא ירצה (דהיינו 61 מנדטים לפחות- משהו כמו 5-6 מיליון אנשים במדינת ישראל)

זה לא פעם ראשונה שאתה עושה דבר כזה ומכניס תארים שלא עיטרתי בהם את עצמי. אני שומע וקורא מה עבאס אומר+ שומע גם את קידר (שהוא בהחלט בר סמכא ומכיר את העולם הערבי) ואז מסיק את המסקנות שלי. אם יש לך פרשנות אחרת אתה יכול לתת אותה..

לפני 15 דקות, יבגניפ כתב:

זה מכלול של אדם שהיה שותף למה שהוגדר עי המדינה כארגון טרור

בהחלט התייחסתי לזה

לפני 16 דקות, יבגניפ כתב:

היא עשתה בדיוק מה שאתם אוהבים.

מי אמר לך שזה מה שאנחנו אוהבים?

אולי זה הדבר שבדיוק מספרים לך בתקשורת. אתה נכנס לחרדות ונערה בת 14 שרוצה אקשן מתלהבת מזה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.4 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4624

• SlowRide

4439

• פינדר

3496

• m3x7r3m3

2926

• חברי המעגל הראשון
לפני 32 דקות, עדי-אל כתב:

האשמה שלך על סמוטריץ היא שהוא יהפוך את מדינת ישראל למדינת הלכה למרות שהוא אמר בפירוש שזה אידיאל בשבילו אבל הוא לא יהפוך אותה לכזאת אם רוב העם לא ירצה

הדיבור היה על אידאלים, לא מה אפשר באמת.

גם עבאס אמר שמדינת ישראל זו מדינה יהודית וככה היא תישאר. זה בטח לא האידאל שלו.

• רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, עדי-אל כתב:

לא נכון. האשמה שלך על סמוטריץ היא שהוא יהפוך את מדינת ישראל למדינת הלכה למרות שהוא אמר בפירוש שזה אידיאל בשבילו אבל הוא לא יהפוך אותה לכזאת אם רוב העם לא ירצה (דהיינו 61 מנדטים לפחות- משהו כמו 5-6 מיליון אנשים במדינת ישראל)

כן כי פשוט אמרתי שזה יקרה מחר. אתה צודק, סליחה. אין כאן קונטקסט נרחב יותר של דיון, כרגיל, על לגיטמציה של קיצוניים כמו סמוטריץ׳ אצל ציבור קיצוני פחת, מתוך אמונה נאיבית שסמוטריץ׳ ובן גביר ילבשו מדי קומנדו וינצחו את הערבים אחת ולתמיד. אין עניין של דמוגרפיה. אין כלום. אני חושב שמחר תהייה כאן מדינת הלכה. ולא יודע לקרוא.

לפני 34 דקות, עדי-אל כתב:

זה לא פעם ראשונה שאתה עושה דבר כזה ומכניס תארים שלא עיטרתי בהם את עצמי. אני שומע וקורא מה עבאס אומר+ שומע גם את קידר (שהוא בהחלט בר סמכא ומכיר את העולם הערבי) ואז מסיק את המסקנות שלי. אם יש לך פרשנות אחרת אתה יכול לתת אותה..

התבכיין האדם שסיפר לי שאני לא יודע לקרוא כי הוא לא אוהב את המסקנות שלי. 

אני גם קרוא את סמוטריץ׳ ואחרים שהם סמכות בשבילי בעולם היהודי ומגיע למסקנו שאני מגיע אליהן.

פשוט אצלך זה לגיטימי, כי זה אתה. ואצלי זה לא.

לפני 37 דקות, עדי-אל כתב:

מי אמר לך שזה מה שאנחנו אוהבים?

ללעוס את זה שוב?

יש לך בן אדם שהיה שותף למה שהוגדר כארגון טרור גזעני, והתלהב מזה שהוא יכול להגיע לראש ממשלה. מי שמצביע לו או תומך בו יודע את זה. זה גם לא שהוא רץ במסגרת מפלגה יותר מפויסת. לא. והדבר היחידי שמניע אנשים להצביע לו זה שהוא נתפס כמישהו שילמד את הערבים לקח. אז מה בדיוק אתם לא אוהבים? שתפסו את הילדה בת ה-14 וצריך להכחיש עכשיו?

היו שלמים עם האידיאולוגיה שלכם. לפחות זה.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 26.5.2022 בשעה 16:25, SlowRide כתב:

בכל העולם נרדפו יהודים ויש אנטישמיות. זה אומר שהיהודים צריכים להקים מושבה במאדים, בכל מקום על הפלנטה הזו הם בסכנת חיים.

רק אם אתה נותן לרודפים לקבוע לך.

אז כן בסופו של דבר תצטרך להקים מושבה במאדים, אולי שם אילון מאסק ירדוף אותך.

לא יודע איך אפשר להראות לך כמה מגוחכת צורת המחשבה הגלותית הזו שבגללה אתה מייחס חשיבות לשאלה הדבילית שהתחילה את הדיון הזה. זה מסוג השאלות שדנים בהן כשמעבירים ג'וינט ומחכים שתגיע הפיצה, כמו מה היית מעדיף להיות, סוס או צלחת של יס?

לא יודע איך אפשר להראות לך כמה מגוחכת צורת המחשבה הגלותית הזו שבגללה אתה לא חושב שבלי שלטון איסלאמי במדינת ישראל יהודים עוברים את זה.

מילא שאתה לא יודע מה קרה בהיסטוריה הקרובה של העם והארץ שלך, אבל כאילו היית ביקום מקביל לפני שנה...

אתה מתנסח כאילו אתה חי בצל הסכנה, מתחמק מאיומים ונמלט מרוצחים על בסיס יומי. הקיום שלך על כרעי תרנגולת, בכל רגע כל הטוב הזה יכול להעלם ותתחיל להיות פה הפיכה איסלמית שתכלא אותנו במחנות ריכוז בהם נעמוד בתור להיזרק חיים לטאבון ואנחנו כמובן נלך כמו צאן לטבח / נעשה קולות של שטיח כי זה מה שעשינו ב39.

אתה לא חי בצל הסכנה?! לפני פחות מ-3 חודשים מחבלים לא הסתובבו עם M16 ברחובות בני ברק במרחק של פחות מ-10 ק"מ ממך ורצחו אנשים? או בתל אביב?

אני חי בצל הסכנה, ואתה פשוט מנותק מהמציאות 😂 אתה בטח גם לא יודע כמה פיגועים היו בחודשים האחרונים וכמה נהרגו.

ברור שבמדינה דמוקרטית עם רוב יהודי, הסיכוי שיקום שלטון איסלמי יותר קטן מהסיכוי שתבין כמה הגלותיות הזו, שמובילה לתמיכה באנשים קיצוניים שמסוכנים לך, ולא לערבי שאתה פוחד ממנו, מגוחכת.

אממה, לא צריך שלטון איסלאמי בשביל שירצחו ויעשו פרעות ופוגרומים ביהודים, אז לפי קל וחומר תחשוב מה יקרה עם שלטון איסלאמי.

עריכה, נדמה לי שמצאתי את הכתבה שראיתי על היחס בין הרוגים מתנחלים לכלל האוכליוסיה אבל הקישור כבר לא עובד משום מה.

1.JPG

אולי תפסו אותם על נתונים מפוברקים...

בכל מקרה כתבה שירדה - אתה מבין שאין שום טעם בכלל לנסות להתעמת איתה.

בתאריך 26.5.2022 בשעה 16:51, יבגניפ כתב:

נא, זה לא מעניין אותי להתווכח מי מנצח במכות פיל או לוויתן. 

ברור שפיל

ב-1929 אנשים אכלו את הילדים שלהם באוקראינה ורוסיה כדי לא למות מרעב, וזה לא כל כך עזר, ואתה יכול למצוא עדויות דומות למה שאתה מתאר ממלחמת האזרחים בספרד כמה שנים אחרי, ובטח עוד מקומות בעולם. אז?

ההבדל הוא שהערבים אומרים בצורה מפורשת שאם תהיה להם הזדמנות הם יחזרו בחדווה על 1929 בחברון, רק בסקאלה גדולה יותר.

שנה שעברה קיבלנו הוכחה שהם גם עומדים מאחורי דבריהם.

מה אתה לומד מזה?

נא, נשארנו עם טעוני איש קש כי הויכוח הוא בערך ככה:

אנשים שהם שמאלה ממך: בן גביר קיצוני ומזיק

אתה: אבל רעמ יותר גרועים מבן גביר

אנשים: מה?! מה זה קשור?! אנחנו לא מצביעים רעמ. יש עוד מלא מפלגות

אתה: לא! אתם בעד פוגרומים ביהודים. רעמ זה יותר גרוע! אונס ופוגרומים!

לא, אנשים שהם שמאלה ממני: צריך להעיף את בן גביר מהכנסת.

אני: רע"מ יותר גרועים מבן גביר, וכל המשותפת גרועה מרע"מ, אחרי שתעיפו את כל אלה נדבר על בן גביר

אנשים שהם שמאלה ממני: אבל בן גביר... צריך את רע"מ בקואליציה, וצריך את הקולות של המשותפת, ובכלל בן גביר הוא הסכנה.

אני: עובדות.

אנשים שהם שמאלה ממני: אבל בן גביר...

ועל זה נאמר "שברת שיא בדמגוגיה".

כל כך התמכרת לויכוח התאורטי על פיל מול לוותין שכבר הספקת לשכוח שאתה חי את האופוזיציה הבינארית הזו - לא האחרים. ועכשיו אתה גם כאילו משדרג אותה. אם לא בן גביר אז בטוח יהיה רעמ בסוף ותהייה כאן מדינת הלכה מוסלמית.

על זה נאמר גם "בולשיט".

או בקיצור אין לך מה לענות לעניין.

עובדתית רע"מ בקואליציה, לפיד מדבר על להכניס את המשותפת לקואליציה.

ואת הפרעות של שנה שעברה הם עשו בלי להיות בקואליציה. אז קל וחומר וכו'.

תיאורטי, ספר את זה לכל ההרוגים והפצועים של שומר החומות, אולי גם הם נהרגו בתיאוריה...

בתאריך 26.5.2022 בשעה 17:28, פינדר כתב:

אתה יודע שיש היום מדינות הלכה מוסלמיות?

יש, אתה רוצה לחיות בהן? אתה מסוגל לחיות בהן? לפי החשיבות של משכב זכר אצלך אני לא ממליץ.

אתה יודע שגם היום יש קהילה יהודית באירן? שיש אנשים שהם לא מוסלמים בסעודיה? יש נוצרים בשטחי הרשות?

יש, פגשת מישהו מהם אי פעם? יש לך מושג באיזה חרדות קיומיות הם כולם חיים?

אני הכרתי בחור שעלה עם המשפחה מאיראן רק בתחילת שנות ה-2000, הכרתי נוצרים שחיים ברשות.

אין לך מושג איזה חרדות קיומיות הם חיים ביום-יום שלהם.

המדינה היחידה שמתאימה לתיאורי האימה שלך היא החליפות של דאע"ש. אה בעצם זו לא מדינה וכל המדינות האיסלמיות התנגדו לה.

אתה באמת רוצה שנבדוק מה העונש על משכב זכר בסעודיה (יענו מדינה ערבית מתקדמת)? או על גניבה?

עונשים על עבירות פליליות בסעודיה כוללים עריפת ראשים, סקילה, קטיעת איברים ומלקות.

חלק מהעונשים הללו ניתנים למשל על עזיבת האיסלאם (מה שאנחנו קוראים לו חילוני) או נאיפה, בנוסף לעיסוק בכישוף (מעניין איך הם מוכיחים את זה).

טוב, אולי גם הטאליבן לא ממש נחמדים..

בערך כמו שגולדה אמרה על הפנתרים השחורים 🤣

ההיכרות שלך עם האיסלם היא שטחית וילדותית.

ולא. אני לא מעוניין לחיות באף מדינה מוסלמית. גם אם לא ישחטו אותי.

الله يساعدني, הלכנו רחוק, אם הצלחת לגרום לי לסנגר על מדינות מוסלמיות...

ההיכרות שלי עם האיסלאם שטחית וילדותית? אתה מכיר איסלאם מספרי לימוד, המשפחה שלי חיה את האיסלאם כשלטון.

את הדברים שאתה חושב שלא קורים, הם ראו בעיניים.

ובוודאי שאתה מסנגר על מדינות מוסלמיות, הרי תפיסת העולם שלך לא רחוקה מלהביא לנו את המשותפת לקואליציה ולשלטון.

רוה"מ החליפי מהצד שלך אומר שזה עדיף על בן גביר.

אז הנה, שמנו את הדברים שלו למבחן, אתה חושב בדיוק כמו לפיד.

נזכיר שגם הארץ ב-1932 אמר ש"היטלר עושה רושם טוב".

אם אתה גם תצליח בסוף להשליט עלינו את האיסלאמיסטיים, אז בדיעבד תחשוב איך בעבר חשבת שהמשותפת עדיפה על בן גביר?

בתאריך 26.5.2022 בשעה 17:48, David32 כתב:

תיכף נשמע על פורומים איסלמיסטיים.

קוראים לזה מרוקו, עיראק, לוב, תוניס, מצרים, סוריה, לבנון, תימן, איראן, אפגניסטן וכו', בכולן היו קהילות יהודיות, מכולן היום כמעט ולא נשאר מי שיספר לך על הפורומים האיסלאמיסטיים שהיו שם. תנסה לברר, עדיף ממישהו שחי את זה על בשרו.

בתאריך 26.5.2022 בשעה 18:05, יבגניפ כתב:

ועל העדר הבנה של מנטליות מוסלמית וערבית

כי אתם מבינים מנטליות מוסלמית וערבית? קדחת.

אתם רואים ערבי שמכין לכם חומוס או מחליף לכם ברקסים.

בתאריך 27.5.2022 בשעה 21:47, יבגניפ כתב:

ליאור, אני מקווה שראית ואהבת את התחקיר ב"עובדה" עם רוני חן, או איך שלא קראו לה, על חיה עם נוער הגבהות והקשר שלה עם איתמר.

יש במה להתגאות, אה?

אם הכל נכון - שיחקרו ויאשימו אותו.

אה רגע, זה קרה לפני 14 שנה, יש התיישנות, ואי אפשר אפילו לחקור, כמה נוח...

נשארנו עם He said, She said קלאסי.

אה, רגע, יש מישהו אחר שטוען שדווקא בעבר היא בעצמה אמרה שמבקשים ממנה סיפורים על בן גביר, גם שקריים, הוא גם טוען שחלק מהשיחות הללו מוקלטות.

יכול להיות שבסוף זה יסתיים כמו סיפור האונס באיה נאפה.

אגב מסתבר שבמשפט של ביבי חלק מהעניין זה איזה תנועת יד שביבי עשה ופילבר היה צריך לפענח, אז אולי גם את בן גביר יעמידו לדין על תנועת יד שרוני חן הייתה צריכה לפענח...

בתאריך 27.5.2022 בשעה 22:56, teyal כתב:

תאכלס, כל פעם שאני מגיע לתגובה של M3 אני מודה
למי שהמציא את הגלגלת של העכבר. מקרה קלאסי של "כל המוסיף גורע"
אי אפשר להבין שום טיעון, עמוס ומעייף.

אני לא יורד חלק בגרון, כשקוראים מה שאני כותב צריך להפעיל את המוח, צריך לחשוב הרבה, ולפעמים לקרוא מה שכתבתי 5 פעמים כדי לרדת לעומק הדברים.

ברוב הדברים אתה יכול לחסוך לעצמך את החשיבה וללכת לשורה התחתונה. ואם אתה רוצה שורה תחתונה של משהו - תשאל, בשמחה אעשה לך קיצור דרך.

לפני שעתיים, יבגניפ כתב:

כן, ברור. אנשים שמעניינת אותם האמת בטח פונים לאיתמר ושואלים אותו אם התחקיר מבוסס או לא. הוא אומר להם שלא וזו האמת.

הנה כמה עובדות: הגיבור שלכם לא שירת בצבא, איים על ראש ממשלה (ההוא שהגיעו אליו בסוף, זוכר?), לקח חלק בפעילות של תנועה גזענית שהוצאה מהחוק והגודרה כארגון טרור והמשיך לקחת בה חלק גם אחרי שזה קרה, ״זכה״, על פי התחקיר, גם ליחס מיוחד מהשבכ שאנשיו לא רצו, משום מה, שבן גביר יהיה עורך דין בישראל. 

כמובן לא הגיוני ולא סביר בעליל שאדם כזה ש״אימץ״ ילדה בת 14, שבסך הכל הלכה בכיוון דומה אליו, ידע מה היא עושה בלילות, ויותר הגיוני להאמין לו ולא לה במקרה הזה. הוא דובון איכפת לי חמוד. 

חוץ מעניין הבקבוק שהיא טוענת (שזה שיבוש ראיות), לא ראיתי משהו נוסף מעניין.

אפילו לדבריה עצמה, הוא לא היה מעורב אפילו בפריצה לחטמ"ר בנימין, ואפילו לא ידע על זה.

ואפילו לדבריה עצמה, התמיכה שלו במעשיה (בדיעבד) נתונה לפרשנות שלה (תנועת יד, קודים וכו').

אז אפילו אין שם הסתה לאלימות, או הדחה לדבר עבירה. שני הדברים שאתם כל הזמן טוענים שבן גביר עושה.

אפילו לפי התחקיר הזה, אין אותם...

לפני כשעה, עדי-אל כתב:

אתה יכול לשמוע ולקרוא מזרחנים כמו קידר ולעשות את הדוקטורט שלך על עולם האיסלם אם אתה חושב אחרת

אם ישמע את קידר זה ישבור לו כמה קונספציות.

אם יכתוב דוקטורט על האיסלאם יצטרך להביא הוכחות, והוכחות לתפיסה שלו אין באיסלאם.

לפני כשעה, פינדר כתב:

לפי מה שידוע לי, יש איסור הלכתי חמור, על עליה להר הבית. אז מאיפה צצה פתאום ה"גמישות" הזו שמתירה לעלות להר הבית?

רק לפי חלק מהדעות, והגמישות שאוסרת עלייה להר הבית כולו - היא דווקא ה"חידוש".

הרמב"ם הקדים בכמה מאות שנים את כל האוסרים, ודווקא עלה, הרב גורן שהגיע בסוף להיות הרב הראשי לישראל, עלה גם הוא עם שופר.

אפשר לנהל דיון הלכתי בנושא, אבל זה צריך לבוא ממקום של עובדות, ולא של תפיסות מנותקות מהמציאות.

לפני כשעה, פינדר כתב:

ולפי איזה קריטריונים, זה יהדות להשתחוות ככה?

image.thumb.png.26ee288a96640c4c313f1fa56d6b5dc9.png

לפי אותם קריטריונים שזה יהודי לעשות ככה:

הסנונית הראשונה מצפון אמריקה: 218 עולים חדשים נחתו בנתב"ג | ישראל היום

מבצע העלייה מאתיופיה הגיע לסיומו | ערוץ 7

יזכו לחבק את משפחותיהם": 219 עולים מאתיופיה נחתו בנתב"ג | אתר החדשות דבר

אז גם האתיופים לא יהודים?

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

כמובן, לא צריך להיות פרופסור. לכן כשסמוטריץ׳ אומר שהוא רוצה מדינת הלכה אני לא יודע לקרוא כשאני קורא את זה, ואילו אתה מומחה לתרבות האסלאם כי אתה עוקב אחרי קידר. הבנתי.

אז כדי להבין את הפשטא של סמוטריץ' לא צריך להיות פרופסור, אבל להבין את הפשטא של נבחרי הציבור הערביים והפלשתיניים כן צריך... Smort.

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

מה כל כך מפתיע ולא הגיוני בתאור שלה? גם... מה בזה בדיוק מפריע לך או למישהו אחר מהעדר שלו? היא עשתה בדיוק מה שאתם אוהבים.

האמת? לא הרבה בטענות הפתיע אותי, אבל זה עדיין מצריך הוכחות.

כמו שלא יפתיע אותי אם גנב הרכב שגנב אתמול רכב עם תינוק בפנים עשה את זה כמעשה חטיפה לאומני, אבל זה עדיין מצריך הוכחות.

לפני 18 דקות, SlowRide כתב:

גם עבאס אמר שמדינת ישראל זו מדינה יהודית וככה היא תישאר. זה בטח לא האידאל שלו.

כאמור בדעה הזו הוא במיעוט אפילו ברע"מ.

דעה מרעננת למדי, שהיא הסיבה שלדעתי היה אפשר להכניס אותו גם לקואליציה ימנית.

אבל אז נשארים באותה בעיה - הוא נכנס, אבל מה עם טאהא? ואלחרומי ש"נפל בקרב" וכו'?

לפני 19 דקות, יבגניפ כתב:

כן כי פשוט אמרתי שזה יקרה מחר. אתה צודק, סליחה. אין כאן קונטקסט נרחב יותר של דיון, כרגיל, על לגיטמציה של קיצוניים כמו סמוטריץ׳ אצל ציבור קיצוני פחת, מתוך אמונה נאיבית שסמוטריץ׳ ובן גביר ילבשו מדי קומנדו וינצחו את הערבים אחת ולתמיד. אין עניין של דמוגרפיה. אין כלום. אני חושב שמחר תהייה כאן מדינת הלכה. ולא יודע לקרוא.

היי, בל"ד ותע"ל קיבלו לגיטימציה שבוע שעבר מראש הממשלה החליפי שבא מהצד הפוליטי שלך.

בניגוד לסמוטריץ', הם לא צריכים מדינת הלכה כדי להרוג יהודים במצוות האיסלאם (מה שבמדינת הלכה דורש לפחות סנהדרין).

ועוד לא נכנסנו לשאלה האם היהודי שהורגים עשה משהו, כי אצל בל"ד זה מספיק שהוא יהודי וחי, במדינת ההלכה התיאורטית זה לפחות מבוסס על מעשה כלשהו של אותו יהודי.

לפני 22 דקות, יבגניפ כתב:

זה גם לא שהוא רץ במסגרת מפלגה יותר מפויסת. לא.

בטח שכן, גם לדברי בן גביר עצמו, ואפילו לפי בג"צ!

לפני 23 דקות, יבגניפ כתב:

אז מה בדיוק אתם לא אוהבים? שתפסו את הילדה בת ה-14 וצריך להכחיש עכשיו?

לא צריך להכחיש, מי שטוען צריך להוכיח.

בינתיים יש טענות נגד בן גביר, שעולות לכדי: שיבוש ראיות, תמיכה לאחר מעשה במעשה טרור (רק אם יצליחו להגדיר את המעשים שלה כטרור, אותו סעיף שהרבה פעמים משמש נגד משפחה של מחבלים). וכל זה לגבי מעשים שחלה עליהם התיישנות, ולכן כנראה אף אחד לא יחקור כדי להוכיח לכאן או לכאן.

מהצד השני יש לנו את אילנה דיין, שברקורד שלה יש הצלחות, אבל גם לפחות שני כישלונות מפוארים - התיק נגד סרן ר' שהמציא לנו את הביטוי "אמת לשעתה", והחלק השני של התחקיר נגד עזרא נאווי ושותפיו לתעאיוש שנגנז.

מהצד השלישי כל השותפים שלה למעשים טוענים שהיא משקרת, מהצד הרביעי יש מי שטוען שבעבר ניסו לגרום לה להמציא עבירות נגד בן גביר, והוא גם טוען שבידיו מידע אובייקטיבי שמוכיח זאת, לכל הפחות יש לנו כבר צילומי צ'אט של וואצאפ שתומכים בטענתו.

בשפה המשפטית, נכון לעכשיו, במאזן הדברים, המצב לטובת בן גביר.

וזה לא שקשה לי להאמין שהדברים יכולים להיות נכונים, מה שאומר שמבחינה עובדתית, הקייס יותר דל מיוגורט 0% שומן.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 57 דקות, יבגניפ כתב:

התבכיין האדם שסיפר לי שאני לא יודע לקרוא כי הוא לא אוהב את המסקנות שלי. 

אני גם קרוא את סמוטריץ׳ ואחרים שהם סמכות בשבילי בעולם היהודי ומגיע למסקנו שאני מגיע אליהן.

פשוט אצלך זה לגיטימי, כי זה אתה. ואצלי זה לא.

על השאר ליאור פחות או יותר ענה לך בצורה טובה לטעמי. 

בפירוש אתה לקחת את דברי סמוטריץ ודי סידרת אותם כדי להתאים אותם למפלצת 

אז סמוטריץ הוא רחוק מלהיות בר סמכא בעולם היהודי. אבל מי הם האחרים האלו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, m3x7r3m3 כתב:

כשקוראים מה שאני כותב צריך להפעיל את המוח, צריך לחשוב הרבה, ולפעמים לקרוא מה שכתבתי 5 פעמים כדי לרדת לעומק הדברים.

טוב אחי

לפני 32 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אתה מכיר איסלאם מספרי לימוד, המשפחה שלי חיה את האיסלאם כשלטון.

סבתא שלי שתחיה הגיעה ממצרים.

חמותי גדלה והתחנכה באירן.

לפני 34 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אתה באמת רוצה שנבדוק מה העונש על משכב זכר בסעודיה (יענו מדינה ערבית מתקדמת)? או על גניבה?

ומה העונש במדינת הלכה? זה הדיון המקורי להזכירך.

”וְאִישׁ אֲשֶׁר יִשְׁכַּב אֶת זָכָר מִשְׁכְּבֵי אִשָּׁה תּוֹעֵבָה עָשׂוּ שְׁנֵיהֶם מוֹת יוּמָתוּ דְּמֵיהֶם בָּם“ (ויקרא, כ', י"ג).

• רעיון טוב! 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, פינדר כתב:

סבתא שלי שתחיה הגיעה ממצרים.

חמותי גדלה והתחנכה באירן.

אתה פשוט לא הבנת. תפעיל את המוח. תחשוב. תקרא עוד כמה פעמים כדי לרדת לעומק הדברים.

בחיי ליאור, פחות קוק ולהפסיק לחפור את הבור שאתה חופר לעצמך.

• מצחיק 4
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, David32 כתב:

אתה פשוט לא הבנת. תפעיל את המוח. תחשוב. תקרא עוד כמה פעמים כדי לרדת לעומק הדברים.

כן. זה כותב לי בן אדם שלא מצליח לעקוב אחרי ההודעות הקצרצרות שלי.

כתבתי במפורש:  

ולא. אני לא מעוניין לחיות באף מדינה מוסלמית. גם אם לא ישחטו אותי.

אז הוא כותב לי:

לפני 52 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אתה רוצה לחיות בהן? אתה מסוגל לחיות בהן? לפי החשיבות של משכב זכר אצלך אני לא ממליץ.

העיקר להכניס לי על "משכב זכר" כאילו שזה אמור להעליב אותי או משהו...

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, פינדר כתב:

ומה העונש במדינת הלכה? זה הדיון המקורי להזכירך.

”וְאִישׁ אֲשֶׁר יִשְׁכַּב אֶת זָכָר מִשְׁכְּבֵי אִשָּׁה תּוֹעֵבָה עָשׂוּ שְׁנֵיהֶם מוֹת יוּמָתוּ דְּמֵיהֶם בָּם“ (ויקרא, כ', י"ג).

בקצרה- אני לא יודע. אני משער שזה תלוי באיזה ספקטרום (או זה לא בינארי כמו שאנשי ההיטק כאן אוהבים להגיד) של ההלכה תהיה המדינה

בקצת אריכות-  כל מה שנקרא דיני נפשות זה בידי הסנהדרין (71 דיינים). בזמן בית המקדש הם היו יושבים בירושלים. כדי לגזור גזר דין מוות היה צורך בעדים כשרים והתראה, היה צריך רוב אבל לא את כולם. כל זה מתוך חשיבות לחיי אדם (מה שכן היו עונשים אחרים כמו מאסר לבנאדם שרצח לדוגמא אבל העדויות לא מספיק חזקות)

זה ממש לא כמו שנחשפנו מדעאש שימי שישי זה היה היום שבו גוזרים דין מוות או אבא שקובר את הבת שלו בחיים עם מחבלי דעאש מסביבו

עריכה אחרונה על ידי עדי-אל
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

אתה לא חי בצל הסכנה?! לפני פחות מ-3 חודשים מחבלים לא הסתובבו עם M16 ברחובות בני ברק במרחק של פחות מ-10 ק"מ ממך ורצחו אנשים? או בתל אביב?

אני חי בצל הסכנה, ואתה פשוט מנותק מהמציאות 😂 אתה בטח גם לא יודע כמה פיגועים היו בחודשים האחרונים וכמה נהרגו

יש לך סיכוי גדול יותר לההרג בתאונת דרכים מאשר בפיגוע או אפילו במלחמה. אז לפי ההיגיון הזה אתה חי בצל הסכנה גם בלי הערבים המפחידים, רק סכנה אחרת.

המציאות היא שהמדינה קיימת ומצליחה להגן על האזרחים מרוב האיומים ברמה שמאפשרת שגרת חיים נורמלית. מושלם זה לא, כל פיגוע עם נפגעים זה אסון, אבל רוב הפיגועים המתוכננים מסוכלים בזכות מערכת הביטחון והטאבון היחיד שיהודים עומדים אליו בתור זה במאפיה. אם אתה מרגיש שאתה חי בצל הסכנה ומאחורי כל פינה עלול להסתתר איזה שבאב שרוצה לרצוח אותך, כדאי לפנות עזרה מקצועית. איך אפשר לחיות עם חרדות כאלה? אתה כל כך מבוהל שזה דוחף אותך להצביע לאנשים שרוצים שתהיה פה מדינה דתית. 

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, עדי-אל כתב:

על השאר ליאור פחות או יותר ענה לך בצורה טובה לטעמי. 

בפירוש אתה לקחת את דברי סמוטריץ ודי סידרת אותם כדי להתאים אותם למפלצת 

אז סמוטריץ הוא רחוק מלהיות בר סמכא בעולם היהודי. אבל מי הם האחרים האלו?

לא אמרתי שסמוטריץ הוא לא סמכות. אמרתי שבדיוק כמוך אני קורא כל מיני אנשים ופרשנים ומגיע למסקנות. רק בניגוד אליך אני לא מניח שמי שמולי 'לא יודע לקרוא'.

לגבי מה שליאור כתב - התחלתי לקרוא והלכתי לאיבוד. את הפער בין התחקיר לאהדה שלכם לבן גביר מודה שאני לא מבין. הוא רוצה להרתיע ערבים לא? זה בדיוק מה שחשבה הילדה מהתחקיר שהיא עושה ומתחבר למגוון רעיונות שנכתבו פה על ידי אנשים שונים ומשונים. דרך הביצוע מפריעה לכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 53 דקות, עדי-אל כתב:

זה ממש לא כמו שנחשפנו מדעאש שימי שישי זה היה היום שבו גוזרים דין מוות או אבא שקובר את הבת שלו בחיים עם מחבלי דעאש מסביבו

גם אם זה "רק" עונש מאסר או בסך הכל קנס כספי על זה שהדלקת את הטלויזיה בשבת או שהבת שלך לא היתה מספיק צנועה באוטובוס, זה חרא של חיים שתאמין לי, גם אתה לא תרצה לחיות ככה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל אם גנב ישלם כפול מהגניבה דווקא יכול להיות שזה ירתיע גנבים. 

לפני 43 דקות, יבגניפ כתב:

את הפער בין התחקיר לאהדה שלכם לבן גביר מודה שאני לא מבין

חושבים שזה עיוות וחצאי אמת במטרה לפגוע בבן גביר 

אין אהדה. הוא קול בחברה הישראלית שצריך במינימום להישמע

לפני 39 דקות, יבגניפ כתב:

הוא רוצה להרתיע ערבים לא? זה בדיוק מה שחשבה הילדה מהתחקיר שהיא עושה ומתחבר למגוון רעיונות שנכתבו פה על ידי אנשים שונים ומשונים. דרך הביצוע מפריעה לכם?

באידיאל הדברים צריכים להעשות ע"י הממשלה וכוחות הביטחון, ברגע שזה לא קורה מתחילים הבעיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 52 דקות, עדי-אל כתב:

אין אהדה. הוא קול בחברה הישראלית שצריך במינימום להישמע

ליאור מצביע לו. לא יודע אם זה ״אהדה״. אפשר לקרוא לזה בשם אחר. לא כזה משנה גם. והקול שלו נשמע מעל ומעבר. לדעתי הוא הפך לדמות אהובה על התקשורת, כמו כל מי שפוקד את האולפן של רינה מצליח או אופירה וברקו.

לפני 53 דקות, עדי-אל כתב:

באידיאל הדברים צריכים להעשות ע"י הממשלה וכוחות הביטחון, ברגע שזה לא קורה מתחילים הבעיות.

ועל זה בדיוק אני מדבר. מילא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 47 דקות, עדי-אל כתב:

אבל אם גנב ישלם כפול מהגניבה דווקא יכול להיות שזה ירתיע גנבים. 

יכול להיות, רק שעונש על גניבה זה משהו שמוסכם על כולם. 

לעומת זאת לא כולם רוצים לשמור שבת או להקפיד על כשרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...