Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

לפני 26 דקות, יבגניפ כתב:

אפשר גם להרחיק בדוגמאות היסטוריות. אני מרחם על היפנים שמחקו להם 2 ערים עם פצצות אטום ועוד אחת סתם בפצצות רגילות. מזל שהאמריקאים בחרו גם לרחם על קיוטו ולא מחקו גם אותה

אם לא פצצות אטום, המלחמה הייתה נגררת לעוד לא יודע כמה זמן וסיכוי טוב שהייתה עולה בהרבה יותר הרס והרוגים משני הצדדים.

אה, וסיכוי טוב שגם סובייטים היו נכנסים לתמונה והיינו רואים היום שתי גירסאות של יפן - קומוניסטית וקפיטליסטית, כמו עם גרמניה, קוריאה וסין.

מזל שהקיסר הירוהיטו קיבל שכל וחתם על הסכם כניעה.

לפני 47 דקות, yd b-4 כתב:

אני בטוח שאתה יודע שהאזרחים החבבים האלו העלו את שלטון החמאס בעצמם. והוא עדיין זוכה שם לתמיכה גדולה מאוד. למה אני אמור לרחם על אזרח שבחר בהנהגה שגורמת לי  ולו למות? 

בחרו כי 

א) החיים שלהם בזבל, אבל באמת בזבל. כן, גם (אבל ממש לא רק) לישראל יש יד בזה.

ב) באים חמאס/פת"ח, נותנים להם תשובות קלות ומצביעים על אשמים. קח את זה ותכפיל בעשרות שנים של שטיפת מוח מצד אותם אש"ף/פת"ח/חמאס ובזמן האחרון גם דאע"ש.

אז במקרה כזה גם אתה תצביע לזה שמתיימר להלחם בכובש אכזר שאשם בזה שאין לך מספיק כסף להאכיל את המשפחה שלך.

כן, גם אם זה עולה לך ברמת חופש. כי אתה יודע, פירמידת מאסלו. כי אם אין לך אוכל ובטחון, אתה לא תחשוב על הגשמה עצמית

image.thumb.png.b6b705ff31e023d3c34f7e9e882ecb02.png

https://he.wikipedia.org/wiki/תאוריית_הצרכים

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60.6 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4915

• SlowRide

4788

• פינדר

3816

• m3x7r3m3

2926

לפני 20 דקות, vadim6385 כתב:

אם לא פצצות אטום, המלחמה הייתה נגררת לעוד לא יודע כמה זמן וסיכוי טוב שהייתה עולה בהרבה יותר הרס והרוגים משני הצדדים.

אה, וסיכוי טוב שגם סובייטים היו נכנסים לתמונה והיינו רואים היום שתי גירסאות של יפן - קומוניסטית וקפיטליסטית, כמו עם גרמניה, קוריאה וסין.

מזל שהקיסר הירוהיטו קיבל שכל וחתם על הסכם כניעה.

אין שום ״אם״ בעולם שמצדיק שימוש בפצצות אטום על 2 ערים ומחיקה מוחלטת שלהן. פשוט אין.

וגם בלי פצצות אטום, לשריפה מוחלטת של טוקיו בהפצצות רגילות אין הצדקה. בדיוק כמו שאין הצדקה להפצצות הגרמניות על לונדון.

לא הכל מותר במלחמה. או לפחות לא אמור להיות. וזה לא נגזר אם מי שעושה משהו בצד של הטובים או הרעים. 

• רעיון גרוע 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, פינדר כתב:

חחחח

אחרי שעשרות תגובות פה מזבלים את המוח על ״החמאס תוקף אזרחים״...

בפרל הארבור, היפנים תקפו בסיס צבאי וחיילים.

בנגאסאקי והירושימה הרגו אזרחים, זקנים, נשים וילדים.

מדינה מול מדינה שונה בצורה מהותית ממדינה מול ארגון טרור.

לפני 27 דקות, יבגניפ כתב:

אז למה כתבת שהיה מפריע לך אם היו מעמידים ילדים ערבים בשורה ויורים בהם או משהו כזה? הרי גם פה הסיפור שלך זה ש״הם התחילו״.

לא הפילו פצצות אטום בשביל הכיף ובשביל לראות ילדים מתים.

מלחמות העולם זה אירועים נוראיים, זה קל לשפוט ב-2022 כשיושבים על אספרסו.

לפני 2 דקות, יבגניפ כתב:

לא הכל מותר במלחמה. או לפחות לא אמור להיות. וזה לא נגזר אם מי שעושה משהו בצד של הטובים או הרעים. 

גם זה לא הומני להוביל יהודים למשרפות.
רוצה לרחם על ברלין?

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, יבגניפ כתב:

אין שום ״אם״ בעולם שמצדיק שימוש בפצצות אטום על 2 ערים ומחיקה מוחלטת שלהן. פשוט אין.

וגם בלי פצצות אטום, לשריפה מוחלטת של טוקיו בהפצצות רגילות אין הצדקה. בדיוק כמו שאין הצדקה להפצצות הגרמניות על לונדון.

אתה שופט מלחמות עבר על פי סטנדרטים של המאה ה-21, אין בזה שום הגיון. דברים השתנו ב-80 השנים האחרונות, האו"ם הוקם (עד כמה שהארגון הזה אינו אפקטיבי ולפעמים יוצר יותר בעיות ממה שהוא פותר)\ אמנת ז'נבה נחתמה, התגבשו חוק בינלאומי וסטנדרטים של לחימה.

עם כל זאת, מבטיח לך שאם העולם ייכנס למצב של לחימה טוטאלית (למשל ברמה של המלחמה באוקראינה, אבל בכל אירופה) מדינות יתחילו לזרוק את החוק הבינלאומי לכל הרוחות, כי השרדותך קודמת לכל, בטח ובטח של"חוק" ללא כל תוקף (כי אין ריבון עולמי שיכול לאכוף אותו, החוק הבינלאומי הוא לא חוק במובן האמיתי של המילה, הוא מוסכמה, ומוסכמות אפשר להפר).

אז סלח לי, אבל להגיד שארה"ב טעתה כשהשתמשה בנשק גרעיני, בלי להסתכל על הקונטקסט של מלחמה טוטלית ונורמות תרבותיות של אותה תקופה, זו שטות מהמעלה הראשונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, MostlyWicked כתב:

אתה שופט מלחמות עבר על פי סטנדרטים של המאה ה-21, אין בזה שום הגיון. דברים השתנו ב-80 השנים האחרונות, האו"ם הוקם (עד כמה שהארגון הזה אינו אפקטיבי ולפעמים יוצר יותר בעיות ממה שהוא פותר)\ אמנת ז'נבה נחתמה, התגבשו חוק בינלאומי וסטנדרטים של לחימה

כן, אבל זה לא מעניין אותך ואת יובל ודומיכם. זו הפואנטה שלי. לא מה הייתי עושה בעולם היפותטי בו אני מנהיג את ארה״ב במלחמה מול יפן.

לפני 12 דקות, יובל .מ. כתב:

לא הפילו פצצות אטום בשביל הכיף ובשביל לראות ילדים מתים.

מלחמות העולם זה אירועים נוראיים, זה קל לשפוט ב-2022 כשיושבים על אספרסו.

אתה חייב לעשות משהו עם רגשי הנחיתות שלך מול האסרפסו שאני שותה. באמת. אתה רוצה שנריץ גיוס המונים לקנות לך מכונת קפה? 

..

לנושא עצמו, תפיסת העולם שלך לא קוהרנטית, שזה די מה שרציתי להראות. למרות שתכלס זה בזבוז זמן כי אתה לא מבין את זה גם ככה.

כמו לרבים וטובים גבולות ה״מותר - אסור״ שלך נקבעים על ידי משהו שמישהו אמר לך בטירונות או בתיכון ואני מניח שאף פעם לא עצרת לחשוב על זה מעבר. וכשמנסים לחבר את זה - זה נתקע.

• רעיון גרוע 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, יבגניפ כתב:

כן, אבל זה לא מעניין אותך ואת יובל ודומיכם. זו הפואנטה שלי. לא מה הייתי עושה בעולם היפותטי בו אני מנהיג את ארה״ב במלחמה מול יפן.

אמרתי שצריך להשתמש בנשק כימי או אטומי או לא יודע מה נגד עזה? יובל אמר את זה? לא, נכון? אז מה השטות הזאת שכתבת רלוונטית לדיון?

לא נראה שאתה מבין כל כך את אמנת ז'נבה ואת החוק הבינלאומי. הוא לא אוסר הרג של אזרחים (אין מלחמה אחת בכל ההיסטוריה האנושית בה נהרגו אך ורק חיילים ו-0 אזרחים), אלא אוסר הרג בלתי-מעורבים ביודעין וללא תועלת צבאית ברורה. אסור לירות על אמבולנס, אבל ברגע שיורים עליך מתוך אמבולנס? מטרה לגיטימית לחלוטין. אסור לירות אש חיה על מפגינים (לא מדבר על כדורי גומי), אבל ברגע שנזרק בקבוק תבערה? המפגין מטרה צבאית לגיטימית. קבוצות טרור שנלחמות ללא מדים, אגב, לא זכאיות לזכויות בסיסיות של אסירי מלחמה למשל.

הרושם שלי הוא שאתה חושב שאסור לפגוע בבלתי מעורבים לא משנה מה, בשום מקרה ובשום מחיר. אם זה באמת מה שאתה חושב אז אין לך מושג בנושא.

אגב, נחמד שאתה מתעלם מהטענה שלי שהחוק הבינלאומי ואפילו המוסר משניים לצורך בהשרדות. זה כמעט כאילו אין לך מה לענות על זה.

עריכה אחרונה על ידי MostlyWicked
  • אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, פינדר כתב:

חחחח

אחרי שעשרות תגובות פה מזבלים את המוח על ״החמאס תוקף אזרחים״...

בפרל הארבור, היפנים תקפו בסיס צבאי וחיילים.

בנגאסאקי והירושימה הרגו אזרחים, זקנים, נשים וילדים.

רק בטבח ננקינג יפנים רצחו קרוב ל300000 אזרחים ושבועיים. בטבח מנילה נהרגו מעל 100 אלף אזרחים. סה"כ לפי מקורות שונים יפנים חיסלו בין 3 ל-14 מיליון אזרחים באסיה. חוץ מזה לפי חישובי מטכ"ל אמריקאי לוחמה קרקעית הייתה יכולה לעלות להם עד 2 מיליון חיילים. בטוח שליפנים זה היה עולה הרבה יותר (חיילים ואזרחים). הפצצת נגסאקי והירושימה שמה קץ למלחמה. לצורך השוואה רק בקרב על ברלין נהרגו 300000 איש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, יבגניפ כתב:

אתה חייב לעשות משהו עם רגשי הנחיתות שלך מול האסרפסו שאני שותה. באמת. אתה רוצה שנריץ גיוס המונים לקנות לך מכונת קפה? 

יש לי גם בעבודה גם בבית, תודה. 
למען האמת חשבתי על עצמי כי בזמן שכתבתי את התגובה שתיתי, אבל אם אתה רוצה בכל זאת לקנות לי עוד אחת בכיף.

לפני 8 דקות, יבגניפ כתב:

שקר.

לפני 8 דקות, יבגניפ כתב:

לנושא עצמו, תפיסת העולם שלך לא קוהרנטית, שזה די מה שרציתי להראות. למרות שתכלס זה בזבוז זמן כי אתה לא מבין את זה גם ככה.

כמו לרבים וטובים גבולות ה״מותר - אסור״ שלך נקבעים על ידי משהו שמישהו אמר לך בטירונות או בתיכון ואני מניח שאף פעם לא עצרת לחשוב על זה מעבר. וכשמנסים לחבר את זה - זה נתקע.

טוב, פעם הבאה אבקש ממך שתלמד אותי, כי הגבולות שלך הם צדק טהור.

כל מדינות העולם לומדות מיבגני.
מעדיף להראות "בוט" מאשר "פייק" מוסרי כמוך. קבעת לעצמך חוקים לא הגיוניים ונראה לך מוזר שאנשים לא פועלים לפיהם.

כמו שרשם @MostlyWicked, כשמדינות העולם יצטרכו להגן על האזרחים שלהן הן יפילו פצצות אטום על בית יתומים אם יידרשו.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, MostlyWicked כתב:

אגב, נחמד שאתה מתעלם מהטענה שלי שהחוק הבינלאומי ואפילו המוסר משניים לצורך בהשרדות. זה כמעט כאילו אין לך מה לענות על זה.

האמת שעניתי על זה. משם יצאנו. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, mikyl כתב:

רק בטבח ננקינג יפנים רצחו קרוב ל300000 אזרחים

היפנים היו גרועים כמו הנאצים.

זה עדיין לא מצדיק רצח אזרחים.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, יובל .מ. כתב:

למען האמת חשבתי על עצמי כי בזמן שכתבתי את התגובה שתיתי, אבל אם אתה רוצה בכל זאת לקנות לי עוד אחת בכיף.

מעולה. אין על קפה טוב.

לפני 4 דקות, יובל .מ. כתב:

כמו שרשם @MostlyWicked, כשמדינות העולם יצטרכו להגן על האזרחים שלהן הן יפילו פצצות אטום על בית יתומים אם יידרשו.

סביר להניח. זה לא סותר כל כך משהו ממה שאני אומר. מילא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, יבגניפ כתב:

אתה מדבר על מציאות אחרת ותקופה אחרת. אל תשכח שלא הרבה לפני זה מלחמות הסתיימו בהרג הגברים, אונס הנשים ומכירתן יחד עם הילדים לעבדות.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 39 דקות, פינדר כתב:

אוכלוסיית יפן העריצה ותמכה בהירוהיטו כמו שגרמנים תמכו בהיטלר. לכן קיימת אחריות קולקטיבית. ואם חייבים לבחור בין חייהם של 2 מיליון חיילים שלי והשמדת 2 ערים  של אויב אני בוחר באפשרות שניה.

עריכה אחרונה על ידי mikyl
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, פינדר כתב:

הליכה עיוורת אחרי עיקרון המוסר הזה הייתה מובילה לבסוף להרבה יותר אזרחים הרוגים. אבל העיקר שהמצפון של מר פינדר שקט.

עריכה אחרונה על ידי MostlyWicked
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, MostlyWicked כתב:

הליכה עיוורת אחרי עיקרון המוסר הזה הייתה מובילה לבסוף להרבה יותר אזרחים הרוגים. אבל העיקר שהמצפון של מר פינגר שקט.

מצד אחד.

לפני שעה, MostlyWicked כתב:

אתה שופט מלחמות עבר על פי סטנדרטים של המאה ה-21, אין בזה שום הגיון. דברים השתנו ב-80 השנים האחרונות, האו"ם הוקם (עד כמה שהארגון הזה אינו אפקטיבי ולפעמים יוצר יותר בעיות ממה שהוא פותר)\ אמנת ז'נבה נחתמה, התגבשו חוק בינלאומי וסטנדרטים של לחימה

מצד שני.

לפני שעה, MostlyWicked כתב:

מצד שלישי.

...

״דברים השתנו״ ויש ״סטנדרטים של לחימה״ אבל אין לזה סיבה אמיתית כי צריך לעשות מה שצריך לעשות כי ״הישרדות״.

אבל כן, לא הצעתם להפציץ את עזה בנשק כימי (תודה, נורא נחמד מצידכם). 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...