Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ריכוז סרטוני מצלמות רכב של דבילים

יוסי פרנקוס

פוסטים מומלצים

אז היום כמעט דרסתי סבאלה, ועניין אותי לדעת מה הדין במקרה והייתה מתרחשת תאונה? העובדות הן כאלו:

*נסעתי במהירות לא סבירה לתנאי הדרך

*הוא הגיע בנסיעה על הכביש מהרחוב שבצד ימין של הצומת

*הגלגלים שלו פנו לכיוון הנסיעה של הכביש

*כשהתקרבתי כבר לעקוף אותו, כמובן תוך כדי שאני משקיע תשומת לב גם במראת הצד, הוא מחליט לשבור לכיוון המעבר חציה וחוצה אותו בלי להסתכל, אני משוכנע שהוא לא שם לב אפילו שבלמתי כדי לא לפגוע בו.

* הספקתי לבלום כמה שאפשר ולסטות הצידה.

*זיהיתי את הרכב כאופניים\רכב ממונע, שמקומו מבחינתי בכביש, אני לא בקיא אם זה קלנועית ויש עליה לנסוע במדרכה או בכביש. אשמח להסבר ופירוט בדבר זה.

והרי הסרטון

ותמונה שממחישה את כיוון הנסיעה שלו כשתכננתי לעקוף אותו

kolnoit.png

עריכה אחרונה על ידי EliC25
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בתקנות התעבורה פרק שלם שמוקדש לקלנועיות.

הבעיה היא שמרבית המשתמשים:

1. כבר עברו את שיאם מבחינה קוגנטיבית.

2. מעולם לא הכירו את תקנות התעבורה.

3. סובלים מליקויים בתחושה ובמוטוריקה.

לא פעם ולא פעמיים פגשתי את העגלות האלה על הכביש, נוסעים בצעצוע שמתאים למגרשי האימונים שהיו פעם, וחושבים שהם נהגים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע אלי, עצה חברית, תתחיל להוריד את הרגל מהגז.

הדין הוא שהיו מ**נים לך את הצורה, וגם אם היית יוצא מזה איכשהו בגובה נמוך, קרוב לוודאי שהיו לכך השלכות כבדות להמשך חייך.

המצלמה שלך קלטה את הקלנועית ממאה מטר - אין לך שום תירוץ. עניין הסנאפשוט שהבאת לא מעלה ולא מוריד - גם אם הוא היה ממשיך ישר בכיוון הנתיב ולא שובר, עדיין הוא בנתיב שלך ועלייך להוריד מהירות כדי שלא תרמוס אותו.

בכל מקרה, כשאתה רואה אחד כזה, תפחית מהירות, גם אם נדמה לך שאתה יודע מה הוא מתכוון לעשות.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע חבר - כבר התגוננת עם המהירות בהתאם לתנאי הדרך.

להגיד לך שההולך רגל על הקלנועית היה בסדר? לא - מצד שני זה הקטע עם הולכי רגל, הם לא צפויים ובדרך כלל הם לא בסדר.

לכן נהוג לפני מעברי חציה בעיקר באיזורים כאלה גם אם ריקים להאט, אפילו אם לא עברת את המהירות המותרת וגם אם ראית אותו צריך להאט עד שעוברים את הסכנה - כי, לך תדע מי יקפוץ לך שמה - היום זה זקן על קלנועית מחר זה ילד עם כדור.

אותי מעניין אם המובלאיי זיהה אותו או לא ואם כן כמה צפצף הצעצוע.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלי הודה שמהירותו לא היתה ביחס לנסיבות ושבמידה והיתה מתרחשת התנגשות, זה לא מיטיב איתו, וביקש משוב. מודה ועוזב ינוחם.

אני חושב שהצעד העיקרי למניעה (והנקודה העיקרית סביבה היה נסוב הדיון המשפטי, אילו התרחשה כאן התנגשות) היה הורדת מהירות לטובת התאמה לנסיבות, והורדה נוספת - כמו גם עליה בעירנות וסריקה חזותית - בהתקרבות לצומת.

צומת הוא המקום המסוכן ביותר שאנו עוברים בו בנסיעה, ובהתקרבות לכל אחד ואחד ראוי להגביר עירנות, להוריד מהירות ולבדוק את עבריו השונים של הצומת.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואה וואה מה נסגר איתך בן אדם? לאן אתה ממהר? אתה לא רואה שיש לך בהמשך מעבר חציה?

היית כמעט בנגיעה עם הקלנועית שהייתה משנה לך את החיים.

במקום הקלנועית היה יכול באותה מידה להיות ילד, עגלת תינוק.

סע בזהירות ותוריד את הרגל מהגז כשאתה מגיע לרחובות שהראות מוגבלת, אין שדה ראיה, מעברי חציה, בית ספר וכו'.

כביש זה לא משחק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלי, אתה חייב לעבוד על מהירות התגובה שלך ידידי. רואים - יודע מה, עזוב "קלנועית". רואים שיש משהו עומד ולא זז על מעבר חצייה, כבר מרחוק. זה השלב שבו מאיטים. בסרטון לא נראה שהאטת בכלל עד שכמעט עלית עליו. לצורך העניין, זה לא משנה אם זה קלנועית, אופניים חשמליות, ילד, ילדה, חפץ חשוד, אסף חפץ, חיפושיט, ארון הקבורה של הרוזן דראקולה, דילדו עם מנוע עזר, חתול XXXL או אבטיח (לקנה מידה בשביל החתול XXXL). יש משהו על מעבר חצייה? מאיטים. שדה ראייה פתוח, קו ישר, רואים את הבעייה מרחוק.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלי, אתה חייב לעבוד על מהירות התגובה שלך ידידי.

מהסתכלות בסרטון, נראה שזמן התגובה הוא כשניה אחת - סביר לחלוטין.

זמן תגובה של נהגים בפועל - בין 0.6 ל-1.5 שניות. לנהג לא עירני, יכול להגיע גם לשלוש שניות.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מאחוריי רכב בנתיב השמאלי, לכן הסתכלתי במראה שאני נכנס לפניו והוא לא מאיץ עליי במהלך המעבר נתיב, זה מה שגם עיכב את זמן התגובה שלי במעט.

תודה על התגובות :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז היום כמעט דרסתי סבאלה, ועניין אותי לדעת מה הדין במקרה והייתה מתרחשת תאונה? העובדות הן כאלו:

*נסעתי במהירות לא סבירה לתנאי הדרך

*הוא הגיע בנסיעה על הכביש מהרחוב שבצד ימין של הצומת

*הגלגלים שלו פנו לכיוון הנסיעה של הכביש

*כשהתקרבתי כבר לעקוף אותו, כמובן תוך כדי שאני משקיע תשומת לב גם במראת הצד, הוא מחליט לשבור לכיוון המעבר חציה וחוצה אותו בלי להסתכל, אני משוכנע שהוא לא שם לב אפילו שבלמתי כדי לא לפגוע בו.

* הספקתי לבלום כמה שאפשר ולסטות הצידה.

*זיהיתי את הרכב כאופניים\רכב ממונע, שמקומו מבחינתי בכביש, אני לא בקיא אם זה קלנועית ויש עליה לנסוע במדרכה או בכביש. אשמח להסבר ופירוט בדבר זה.

והרי הסרטון

ותמונה שממחישה את כיוון הנסיעה שלו כשתכננתי לעקוף אותו

[ATTACH=CONFIG]511464[/ATTACH]

אלי, יש לי שאלה אלייך שאולי תסביר את מה שקורה.

כשאתה נוהג, כמה רחוק אתה מסתכל?

למה אני שואל את זה? כי בסרטון רואים את הקלנועית כבר מהשנייה הראשונה (0:01), ואפילו בצפיה הראשונה מזהים אותה בבירור מהשנייה השנייה או השלישית. בדיוק ברגע הזה אתה מתחיל להאיץ, מה שאומר שאתה פשוט לא רואה את הסבאל'ה, אחרת לא הייתה מאיץ כי אתה לא מטומטם.

המהירות שלך בתחילת הסרטון דווקא בסדר, קצת מהיר אבל לא משוגע. הדבר החריג שלך הוא תזמון ההאצה - כשאתה קרוב יחסית לקלנועית. מה שאומר, שוב, שאתה כנראה לא פשוט לא רואה אותו (או שאתה מעופף ולא קולט אותו, אבל לא נראה לי).

אם היית רואה אותו ומחליט להאיץ ולעקוף, היית עושה את זה קודם. כנ"ל אם היית מחליט לעצור ולתת לו לעבור. היה לך המון זמן לעשות את זה.

הפתרון לזה הוא פשוט מאוד - תסתכל על נקודת האספלט הכי רחוקה שאתה מסוגל. לצורך ההשוואה, כשאני נוהג, אני מסתכל כל כך רחוק, שבכביש בין עירוני בלילה אני בכלל מסתכל על האיזור אותו הפנסים אפילו לא מאירים. בהתחלה זה מוזר, כי אתה מרגיש שאתה לא רואה מספיק טוב מה שקורה קרוב אליך, אבל המוח מצליח לפענח את זה מצוין. אחרי שמתרגלים, הנהיגה הופכת להרבה יותר חלקה ונעימה ואי אפשר לחזור אחורה.

כדי להדגים לעצמך את היתרונות של השיטה תעשה ניסוי:

שב מול איזה טקסט או תמונה או משהו על קיר שנמצא כמה מטרים ממך.

שים את האצבע שלך מול הפרצוף, במרחק של כמה סנטימטרים ככה שתוכל להתמקד עליה ולראות אותה ברור.

תתמקד על האצבע.

מצליח לקרוא את הטקסט או להבין מה אתה רואה בתמונה?

עכשיו תתמקד על הטקסט ותזיז את האצבע לאט מצד לצד

עכשיו אתה גם מצליח לקרוא את הטקסט וגם לראות מה האצבע שלך עושה.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסתכל, וראיתי אותו.

כמו שציינתי התכוונתי לעקוף אותו כי מהבנתי הרגעית הוא תכנן לנסוע בנתיב הימני.

הסתכלתי במראה השמאלית כדי לעקוף ולעבור נתיב, לכן הסטתי את המבט מהזקן, כשהחזרתי את המבט ראיתי שהוא במסלול אחר ממה שחשבתי, וכאן הופתעתי.

אני בדרך כלל צופה סכנות מרחוק, אבל ההחלטה שלו לא תאמה לציפיה שלי ממנו, לכן קרתה ההתרחשות, הפקתי לקחים לנסוע לאט יותר באיזורים כאלו שיותר צפופים ועמוסים בעיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לכם מצלמת דשבורד עם Wi-Fi? האפליקציה הזו יכולה לעזור לכם.

אמ;לק - אפליקציה חדשה שמאפשרת לשלוח ולבקש אוטומטית סרטונים לפי מיקום וזמן בשביל לפתור מחלוקות בנושא תאונות, קנסות, מכות בחניה וכל דבר אחר שיכול לעלות לכם לראש.

אפליקציה נחמדה. כמו ווייז, צריך שישתמשו בה אבל הרבה אנשים כדי שזה יהיה אפקטיבי ברמה שאם אתה עושה תאונה או שדופקים לך את הרכב יהיה סיכוי טוב שמישהו מהקהילה יהיה בסביבה ותוכל לבקש ממנו את הסרטון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסתכל, וראיתי אותו.

כמו שציינתי התכוונתי לעקוף אותו כי מהבנתי הרגעית הוא תכנן לנסוע בנתיב הימני.

הסתכלתי במראה השמאלית כדי לעקוף ולעבור נתיב, לכן הסטתי את המבט מהזקן, כשהחזרתי את המבט ראיתי שהוא במסלול אחר ממה שחשבתי, וכאן הופתעתי.

אני בדרך כלל צופה סכנות מרחוק, אבל ההחלטה שלו לא תאמה לציפיה שלי ממנו, לכן קרתה ההתרחשות, הפקתי לקחים לנסוע לאט יותר באיזורים כאלו שיותר צפופים ועמוסים בעיר.

מודה ועוזב ירוחם מקבל דירה בדימונה.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

.

אותי מעניין אם המובלאיי זיהה אותו או לא ואם כן כמה צפצף הצעצוע.

שכחתי להגיב

לא.

והנה החטא ועונשו (אני מקווה)

הגיחו בלי אורות, מרכיבה עוד נערה ומאחורי רכב חונה במהירות.

עריכה אחרונה על ידי EliC25
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...