Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוצדורת קניית רכב חדש

Finch1
שימו לב! השרשור הזה בן 4168 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היום התבשר לי שהרכב שאותו אני מתכוון לרכוש (ועליו שילמתי מקדמה) הגיע לארץ ואני יכול לשלם עליו את יתרת הסכום. היות וזו הפעם הראשונה שאני קונה רכב חדש מסוכנות, אינני בטוח לגבי דרך התשלום ואני לא רוצה ליפול לכל מיני בורות בלתי צפויים. עד כמה שהבנתי אני אמור לגשת לסניף הבנק, לבצע העברה בנקאית לחשבון מסוים, לפקסס את העתק העברה לסוכנות, ולוודא שהם קיבלו את העתק. האם מדובר בתהליך הרגיל? מתי אני מקבל קבלה על הרכישה? ממה כדאי להזהר (בכל זאת אנחנו חיים בישראל :-) )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן כפי שביקשו ממך עליך לפנות לבנקאי שלך ע"מ שיעביר את הסכום המבוקש (כפי שסוכם) לחשבון המתאים. לדוגמא יכול להיות צ'מפיון ישראל בע"מ וכו'. לאחר ההעברה הבנקאית תקבל חשבונית בסוכנות והרכב יימסר לך במועד המסוכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן כפי שביקשו ממך עליך לפנות לבנקאי שלך ע"מ שיעביר את הסכום המבוקש (כפי שסוכם) לחשבון המתאים. לדוגמא יכול להיות צ'מפיון ישראל בע"מ וכו'. לאחר ההעברה הבנקאית תקבל חשבונית בסוכנות והרכב יימסר לך במועד המסוכם.

האם ניתן "לבטל" העברה בנקאית כזאת כמו שמבטלים צ'ק בנקאי במידה ומשהו משתבש? פשוט נראה לי שאני תלוי יותר מדי ברצון הטוב ובהגינות של סוכנות הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסדר התשלום משתנה בין חברות שונות.

ברכישה האחרונה שלי (סוזוקי, לפני כשנתיים) שילמתי בצ'ק אישי. יש חברות הדורשות העברה בנקאית או צ'ק בנקאי, שתיהן פעולות בלתי הפיכות, וזו גם הסיבה שהן נדרשות: החברה לא מעויינת לבצע רישום של רכב על שם רוכש בשלב שבו התשלום עלול להתברר כלא מכוסה. תשלום בצ'ק אישי הופך סופי רק כעבור 2-3 ימי עבודה, בעוד שצ'ק בנקאי או העברה בנקאית הם סופיים מרגע הפקדתם בחשבון המקבל.

מובן שיש סיכון מסויים בתשלום שבועיים לפני מסירת הרכב, אבל פרוצדורת הרישום בישראל די מורכבת ולכן אין ברירה אלא לתת אמון ביבואן.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4168 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...