Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יזמות

neon turtle
שימו לב! השרשור הזה בן 4093 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האם פעם חשבתם על לפתוח עסק\יזמות כלשהי?

מהי?

ליום יום BMW M3-לסופ"ש מרצדס SLK

אבל בתאכלס נוסע על הונדה סיוויק חמש דלתות 2008-טוטאלוס:cry:

עכשיו בתאכלס נוסע על גולף 1.6 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

יאללה, אני אהיה הראשון שאתייחס ברצינות.

כן, אני כבר הרבה זמן מגלגל בראשי את הרעיון של לפתוח עסק, מכאן מתחילות הדילמות:

1.לייצא מוצר מפה אל ארץ הקודש או דווקא לחשוב מחוץ לקופסא ולייבא מארץ הקודש מוצר כלשהו ?

2.איזה מוצר?

3.למה מוצר? אולי דווקא שירות?

4.האם אני יכול לגרום לזה להצליח מבלי שזה יפגע בעבודה העיקרית שלי? (הכוונה היא לפתוח עסק ולמנות מישהו לנהל אותו).

אכן, פתיחת עסק אינה החלטה פשוטה, צריך לחשוב לעומק על הכל, לדעת השלכות של הכל וכו'.

יש לי בראש כרגע 2 רעיונות, אחד מהם הוא ברמת עסק "קטן", השני הוא פרוייקט ענק ומורכב שאני עוד מנסה ללמוד כדאיות ביצוע שלו ויכולת מימוש (צריך משקיעים, והרבה).

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש שני סוגים של אנשים בעולם,

1. כאלו שחושבים לפתוח

2. כאלו שפותחים

קחו את הרעיונות שלכם ותממשו אותם עד הסוף לפני שיהיה מאוחר מידי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, פתיחת עסק אינה החלטה פשוטה, צריך לחשוב לעומק על הכל, לדעת השלכות של הכל וכו'.

זה שאתה נושם לא אומר שאתה חי...

את כל זה ניתן ללמוד. כל שאלה שעולה, מחפשים תשובה עד שמוצאים. לאט לאט מגלים שזה הרבה יותר פשוט ממה שחשבת, וברגע שאתה פותח, אתה מגלה ש... אתה לא יודע כלום וצריך ללמוד הכל מהתחלה בעיניים חדשות לגמרי. אבל אם לא תנסה, גם לא תצליח.

דעתי? אם תוכל לשרוד נפילה של עסק בלי להסתבך יותר מדיי לעומק, לך על זה ומהר. ייפול, אז ייפול- תשרוד את זה ותמשיך הלאה, ולפחות ניסית.

לגבי העסק הענק והמשקיעים... גם אני רוצה אחד כזה. יש לי חלום רחוק לפתוח מפעל כלשהו. לא בעתיד הקרוב בכל מקרה :-(:x:cry:

1. כאלו שחושבים לפתוח

2. כאלו שפותחים

קחו את הרעיונות שלכם ותממשו אותם עד הסוף לפני שיהיה מאוחר מידי.

תומך בהצהרה הזו לחלוטין.

צב ניאון, בוא ותשאל את השאלה האמיתית, הממוקדת, שמאחורי השאלה ששאלת (יענו את השאלה הבאה בתור...) כדי שנוכל לענות.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מסכים עם הגישה של ״כל עוד לא תתמוטט תנסה״, עוברי זה לא עובד ככה, אמנם יש לי טכנית אפשרות להקים עסק שגם אם ייפול הוא לא יתמוטט אותי, אבל זה עדיין ימחק לי סכום כסף גדול שעמלתי קשה כדי לחסוך.

לגישתי כן מומלץ ללמוד איך העסק אמור להתנהל, אילו הוצאות יהיו, תמחור המוצר או השירות, קהל יעד ועוד מליון ואחד דברים.

לי לשמחתי יש מספיק נסיון בניהול ותפעול חברה, ועדיין, יש עוד הרבה דברים ללמוד לפני הקפיצה לבריכה הזאת כדי שלאחר הקפיצה אליה אדע לשחות היטב ולא סתם לפרפר כדי לצוף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם פעם חשבתם על לפתוח עסק\יזמות כלשהי?

מהי?

צב ניאון, בוא ותשאל את השאלה האמיתית, הממוקדת, שמאחורי השאלה ששאלת (יענו את השאלה הבאה בתור...) כדי שנוכל לענות.

מספיק עם המשחק המקדים ,תתחיל לשפוך.

רווק

הון עצמי להרמת העסק

הון עצמי להשרדות בשנה הראשונה

הרבה רצון

הכרת השוק אליו אתה נכנס

אם ענית כן לכל השאלות אתה במצב טוב.

יש לי כמה רעיונות מגירה , אבל יש מצב שהם אשכרה טובים ,אז בשלב זה נשמור אותם שם.

Gn'f'R

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1) אני לא מסכים עם הגישה של ״כל עוד לא תתמוטט תנסה״, עוברי זה לא עובד ככה, אמנם יש לי טכנית אפשרות להקים עסק שגם אם ייפול הוא לא יתמוטט אותי, אבל זה עדיין ימחק לי סכום כסף גדול שעמלתי קשה כדי לחסוך.

2) לגישתי כן מומלץ ללמוד איך העסק אמור להתנהל, אילו הוצאות יהיו, תמחור המוצר או השירות, קהל יעד ועוד מליון ואחד דברים.

3)לי לשמחתי יש מספיק נסיון בניהול ותפעול חברה, ועדיין, יש עוד הרבה דברים ללמוד לפני הקפיצה לבריכה הזאת כדי שלאחר הקפיצה אליה אדע לשחות היטב ולא סתם לפרפר כדי לצוף.

1) ואם לא תיפול אלא תצליח? מה אז? אז אולי אם לא תנסה תישאר עם הסכום שחסכת (אני יודע כמה קשה לחסוך), אבל ככה יש לך 100% סיכוי שלא תצליח. לעומת 50 ויותר אחוזים של הצלחה אם רק תעיז ותנסה.

2) גם לגישתי. ואחרי שתלמד את כל מה שצריך, אני מבטיח לך שתגלה שאתה צריך לזרוק חלק מהידע לפח וללמוד מחדש כמה נושאים. אתה תטעה, אולי תיפול עם משהו שלא טוב עבורך, ואולי תיתקל בעוד כמה עיזים (לכל תחום עיזים משלו), אבל אתה גם תלמד מהניסיון הזה ותתקדם הלאה בצורה הנכונה. בדיוק כמו שקרה לי- גם אני טעיתי כמה פעמים, שגרמו לי לשפר שיטות, לייעל תהליכים ולדעת ממה להיזהר. כמובן, עדיין יש סיכוי לא רע שאמשיך לעשות שגיאות, אבל לפחות אני יודע איך להימנע מרובם בזכות "פעמוני האזעקה" שתיכנתתי אותם להידלק (מנטלית) כשאני שוקל משהו.

3) לא חייבים ניסיון בניהול חברה כדי להצליח. זה ממש ממש לא מזיק, אבל לא חיוני. זה אחד הדברים שלומדים לאורך כל הדרך... מה שכן חייבים כדי להצליח, זה ידע בשיווק. אם אין לך, קח קורסים, בלי להתבייש. אני לקחתי. ההבדל בין שיווק לשיווק שעובד הוא חיסכון של הרבה כסף על טעויות...

המלצה חמה לכל מי ששוקל לפתוח עסק עצמאי: האינטרנט מלא באנשים שמלמדים כל מיני נושאים חשובים ומעניינים, כמו שיווק, בצורה של וובינרים חינמיים וגם קורסים בתשלום, אם מצא חן בעיניך מה שראית בוובינר. אני רשום לכמה וכמה מומחים כאלה, וזה מאד מאד עוזר.

ובכל מקרה, אם מישהו מעוניין בלשמוע מישהו עם ניסיון בדיוק בזה, אל תתביישו- פנו אליי ובכיף אעזור עם מה שאני יכול, גם בטלפון. צב ניאון, זה מכוון גם אליך...:-D

אם אוכל לעזור אני רק אשמח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שההבדל בגישות שלנו נובע מצורך שונה, במקרה שלי יש עבודה עם משכורת שדופקת כל חודש והמחשבות על עסק פרטי שלי נובעות מרצון למנף חסכונות שעכשיו יושבים בצד ללא שימוש.

אצלך לפי מה שאני מבין העסק שלך הינו מקור ההכנסה העיקרי וזה סוג של צורך (או עסק פרטי או להיות שכיר שעד כמה שאני זוכר אתה לא רוצה להיות שכיר).

במילים אחרות- יש לי פריווילגיה שהיא בעצם העובדה שאין לי לחץ של זמן ואני יכול להרשות לעצמי ללמוד את הדברים לעומק.

מאוד מושך אותי להכנס ברצינות לתוך המיזם הגדול שיושב לי בראש אבל זה משהו מאוד מורכב שיצריך ממני המון ביקורים בארץ וזה כרגע לא בא בחשבון (זה באמת משהו שלא קיים בארץ).

הרעיון של עסק גם קורץ ואני כבר שוקל כמה אופציות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העסק הוא אכן מקור הפרנסה העיקרי, אבל אני רואה שלא הבנת משהו לגביי.

זה לא שאני לא רוצה להיות שכיר, פשוט כשכיר, לא יהיה לי לאן להתקדם. זה ההבדל.

לגבי ללמוד את הדברים: אני והשותף החלטנו לפתוח יחד משהו ביוני 2009. העסק נפתח רק בינואר 2012. שנתיים וחצי של לימוד הנושא, זה גם לא מספיק כדי שלא תעשה טעויות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיד יש מה ללמוד, בזה אין צל של ספק, גם אין ספק שתעשה טעויות.

אבל, זה גם מאוד תלוי ברקע והנסיון הקודם שיש לך, ככל שיש לך נסיון קודם רחב יותר, כך אתה אולי תעשה פחות טעויות ותיהיה לך ראיה רחבה יותר של דברים.

כמובן שגם זה לא ערובה לכך שלא תעשה טעויות.

לפתוח עסק זה החלק הקל, לגרום לו להצליח זה החלק הקשה ולכן אני לא מסכים עם הגישה הזאת של "אם לא תנסה לא תצליח".

יש לי חבר שהיה עובד עבור חברה מאוד גדולה בתחום המיזוג, קפץ לו יום אחד ג'וק לפתוח עסק משלו בתחום המזון, הלך ושם את כל חסכונותיו על העסק הזה, השתדל מאוד להצליח ועשה המון טעויות על הדרך.

השורה התחתונה היא שלאחר שנה העסק נסגר, הוא יצא ממנו בשן ועין לאחר שמחק כמעט את כל חסכונותיו.

אם תשאל אותו היום הוא יגיד לך בפה מלא שכל עוד אתה יכול תשאיר את החסכונות שלך "לנפשם" ולך תלמד את העסק אותו אתה רוצה לפתוח על בוריו, רק אחרי זה תעשה את הצעד וגם אז בזהירות.

מעבר לזה, חשוב לדעת שיש אנשים שלא מתאים להם לנהל עסק, הם יכולים להיות מאוד מוכשרים בכלליות ומאוד מוצלחים כשכירים וכשהם יפתחו עסק משל עצמם הם יפלו איתו, לכן לא צריך להגזים ולהגיד לאנשים "אם יש לך רעיון לך ותפתח עסק מהר, לפני שיגמר".

זה שאתה (לדוגמא) הקמת עסק והצלחת לא אומר שכל אחד יעשה זאת, על כל עסק מצליח יש 100 שנופלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...