Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מכירת רכב ללא בדיקה, להיזהר?

שימו לב! השרשור הזה בן 4484 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

העמדתי את רכבי למכירה לפני מספר שבועות

היום שוחח עימי אדם המעוניין לרכוש את הרכב, הוא ראה את המודעה שפרסמתי, התקשר, שאל פרטים, עניתי לו על הכל בכנות יתרה והוא החליט שהוא מעוניין להיפגש איתי מחר בכדי לקנות את האוטו ושאל אותי אם לדעתי אפשר לוותר על הבדיקה?

אמרתי לו שהבדיקה היא בשבילו, לא בשבילי, בשביל השקט הנפשי שלו שאין בעיות או תקלות מיוחדות ברכב.

אני אישית לא מכונאי רכב, ומעבר להבנה בסיסית בתחום אין לי מעבר לזה, אני יודע שטיפלתי ברכב בזמן, במוסכים מורשים של היבואן והכל באמת לפי הספר.

האם לאור העובדה שהלקוח הפוטנציאלי מבקש לרכוש את הרכב ללא בדיקה מעמידה אותי חשוף לתביעות\דרישות עתידיות כלשהן מהקונה בנוגע לתקלות שיהיו - אם יהיו בעתיד ברכב?

איך אני יכול להגן על עצמי במקרה והרוכש אינו מעוניין לקחת את הרכב לבדיקה במכון בדיקה מקצועי?

תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיקה היא לא עניין מעוגן בחוק.

הבדיקה היא בשביל הקונה, ובאחריות הקונה.

אתה מבחינתך מצהיר שלא ידוע לך על בעיות כלשהן ברכב, ומראה לו שהכל על פני השטח עובד.

מפה והלאה- האחריות המלאה היא שלו לגבי מה לבדוק ומה לא.

הוא לא רוצה בדיקה? על אחריותו. אתה לא חשוף לשום תביעה ושום דבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא יכול להכריח אותו לקחת לבדיקה.

תחתים אותו בזיכרון הדברים , שהוא בדק את הרכב,

[בדיקה יכולה להיות גם הסתכלות סביב האוטו].

ומצא את הרכב לשביעות רצונו.

בהצלחה

חשוב להיות בשמחה!!!:-D:lol:

אך אין להיות עצוב- אם לא מצליחים.

יש הרבה אנשים בעולם- אבל, בני אדם הרבה פחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזכרון דברים אתה כותב שהקונה בדק את הרכב ומצא אותו מתאים לצרכיו.

אתה לא מצהיר דבר לגבי טיב הרכב!!

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין צורך בשום בדיקה. זה שוד ועושק של המכונים לאור היום.

מה כבר יכול להיות לא לא בסדר במאזדה 3 או פורד פוקוס. שנה על הכביש ו 15,000 ק"מ.?

בשום מקום בעולם אין בדיקות רכב. רק אצלנו.

המוכר מצהיר על מצבו של הרכב כמו שהוא. אמינות זה שם המשחק.

ככה פשוט. בכל אופן כך זה צריך להיות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צ'יף

90% לא מבינים במכונאות , אז על מה הוא יצהיר.

למיטב ידיעתי הרכב תקין . האם אתה יכול להצהיר על תאונות שהיו לרכב לפני שהיה בבעלותך..

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הרכב הוא יד ראשונה, אתה חייב להצהיר על כל אירוע מהותי שעלול להשפיע על מחיר הרכב (תאונות, תקלות קיימות, וכו'). זה עניין של גילוי נאות.

אם הרכב יד שנייה, אתה יכול להצהיר רק על דברים אותם אתה יודע בוודאות. אם מספר הידיים רב יותר, ההיסטוריה של הרכב פחות ברורה, כך למשל עלול להיות שהקילומטרז' הרשום במד המרחק אינו נכון, ללא ידיעת המוכר. לכן חשוב אם יש לרכב הסטוריה של טיפולים במוסך.

כפי שכתבו לך כבר, רושמים בזכרון הדברים כי "הקונה מצהיר כי בדק את הרכב, את מצבו החיצוני, הפנימי והמכני, ומצא כי הרכב במצב תקין וטוב לשביעות רצונו המלאה".

הצד המצהיר כאן הוא הקונה, ולא המוכר ולכן אין חשיבות לרמת הידע המכני שלו. אם לקונה יש בעיה - יקח את הרכב לבדיקה מטעמו.

יש באינטרנט דוגמאות רבות של זכרון דברים למכירת רכב. בחר אחת מהן המקובלת עליך ועל הקונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4484 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...