Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגיבוב בענייני בחירת סמארטפון

gil elbaz

פוסטים מומלצים

באנדרואיד וואן יש שלוש שנים עדכוני אבטחה ושנתיים עדכוני תוכנה. וזה לא קוד מקור וזהו, תגגל Project Treble אם אתה מתעקש

שוב, לא מתפקידי לחקור או למצוא תירוצים שיצדיקו את חוסר התמיכה לטווח ארוך שמאפיין מכשירי אנדרואיד.

אני מסתכל על זה כצרכן.

אם אני נהנה ממכשיר שמתפקד מעולה גם אחרי 5 שנים, שהסיבה היחידה שאני מחליף אותו היא מרצון (כי החדש מספיק מלהיב, או כי הטבעתי אותו בטעות במים,

ולא, אייפונים כבר לא נעשים איטיים יותר לקראת סוף חייהם - חלף עבר לו איפשהו ב ios 12).

אז כן, עדכונים לטווח ארוך זה בהחלט דבר טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא וואצאפ הכי קל ולא תלוי בכלום,ססמת ג'מייל,רוחב פס הגיוני ויאללה (לי לדוגמה לקח לגבות 13גיגה בערך יומיים,עם הפסקות)

בטוח שה SS תומך באייפון ?! פייי איזה שת"פ.

תכף אפל יאפשרו לגבות את הוואצאפ בעייפון לעוד מקומות מלבד ה icloud הארור (בשביל מי שעורק מאייפון לאנדרואיד)

שום שת"פ, הוא מפעיל בסה"כ את ה-Backup Service2 של אפל ושואב ממנו את כל הקבצים (כמו גיבוי עם אייטיונס במחשב) ואח"כ מפענח אותם כדי למלא את הבסיסי נתונים (נניח אנשי קשר, הודעות SMS, MMS, אירועי לוח שנה וכו').

יש לי S9 מעל שנה והוא סבבה בעקרון.

אבל ההפרש בינו לבין S10E הוא לא כ"כ גדול ועדיף לקנות את המכשיר החדש יותר.

ל-S9 יש מסך ברזולוציה עדיפה, מצד שני ל-S10e מעבד עדיף, יותר RAM ומצלמה נוספת Ultrawide.

מעבר לזה ההבדלים לא משמעותיים.

זה שיקול אישי של כל אחד.

חוזר להתלבטות שלי עם מסכנות חדשות:

עשיתי מחקר מקיף ומסתבר שלמכשירים עם נעילת טביעת אצבע במסך יש חסרון אחר מאוד גדול עבורי. במקרה שהמסך נשבר הם מאוד מורכבים לפירוק ותיקון ומעבר לכך המסך מגיע יחד עם חיישן סריקת טבעית אצבע לכן מסך כזה למכשירי שיומי עולה באליאקספרס בממוצע 120!$

בהשוואה לכך שמסך ללא טבעית אצבע עולה בממוצע 20 דולר ולכול מכשיר שהיה לי נשבר המסך פעם אחת לפחות אני חושב שהפיטצר של סריקת טבעית אצבע על המסך זה יותר גימיק טיפשי שנועד לדחוף אותנו לקנות מכשיר חדש ברגע שהמכשיר שלנו ישבר בגלל עלויות התיקון הלא כדאיות.

שלא נדבר על כך שזה עובד פחות טוב מסורק טבעית אצבע רגיל.

אגב אני משתעשע בבניית מחשבון להתאמת טלפון סלולרי תרצו לנסות אותו ולתת לי פידבק?

העניין הוא שסורק טביעת אצבע לוקח מקום, והמירוץ היום הוא על יחס מכשיר/מסך (כמה מקידמת המכשיר היא מסך).

אז זה מייצר פתרונות כמו אצל אפל שעשו Face Recognition, או Iris Scanner אצל סמסונג, או חיישן טביעת אצבע מאחורה כמו אצל LG למשל, או בצד כמו בחלק מהסמסונגים או Razer נניח, וגם הטמעת הסורק האולטרסוני מתחת למסך.

השיקול הוא לא לדחוף אותך לקנות מכשיר חדש, אלא זה פשוט המירוץ היום, זה וריבוי מצלמות.

2800 - ממש סוללת עייפון,אלא אם כן המ"ה תהיה חסכונית רצח ויהיה אפשר להתמודד יום שלם עם המכשיר - אני רואה אנשים רצים עם מטען מפה לפה (או במשרד משאירים קבוע על האלחוטי)

בלי קשר - למה אין ייבוא רשמי למכשירים? אין שום מוצר גוגל שנמכר בארץ? אולי אם יהיה יבואן רשמי המחירים יתייצבו קצת.

גם אצלי רוב הזמן זה קבוע על האלחוטי, ולי יש Razer עם סוללה של 4000mAh.

גם אני עכשיו בהתלבטויות.

כרגע עם S8 שאיתי שנתיים, מאוד מרוצה.

חוץ מהעובדה שהמסך שלו מרוסק לגמרי ואני חייבת לתקן.

תיקון מסך עולה 600 ש"ח. ואז אני נשארת עם טלפון בן שנתיים.

חשבתי שאולי כבר הגיע הזמן לשדרג. ממש לא אהבתי את ה S10 הרגיל כי הוא ענק וכבד.

ממש נראה לי ה S10e אבל לא בטוחה שהוא שווה 2150 ש"ח.

ארגיש שידרוג יחסית ל S8? הסוללה שלו תהיה יותר טובה מהטלפון שלי בן השנתיים?

אולי פשוט לתקן ב 600 שח וזהו לבינתיים?

מה שחשוב לי זה שיהיה קומפקטי (הכל יחסי בחיים), קל, מהיר, עמידות מסויימת למים ומצלמה סבבה.

רוב הסינים (אם לא כולם) לא פוגעים במה שביקשתי (רובם ענקיים ומבחינתי S8 זה המקסימום).

מבקשת את חכמת ההמונים.

שימי לב שאחרי החלפת מסך אין לך שום עמידות למים, אפילו לא בכאילו.

באופן כללי אם ה-S8 מספק אותך הייתי מתקן ונשאר איתו, מבחינת עלות/תועלת זה הרבה יותר טוב, אבל אחד השיקולים שלך זה עמידות מסוימת למים, ואחרי תיקון לא יהיה לך את זה.

עכשיו השאלה כמה העמידות למים חשובה לך, שווה לך בערך 1500 שקל על זה?

שימי לב גם לזה שהמסך של ה-S10e הוא רק FHD וב-S8 יש לך QHD, זו ירידה באיכות, משמעותי? שיקול שלך.

שוב, לא מתפקידי לחקור או למצוא תירוצים שיצדיקו את חוסר התמיכה לטווח ארוך שמאפיין מכשירי אנדרואיד.

אני מסתכל על זה כצרכן.

אם אני נהנה ממכשיר שמתפקד מעולה גם אחרי 5 שנים, שהסיבה היחידה שאני מחליף אותו היא מרצון (כי החדש מספיק מלהיב, או כי הטבעתי אותו בטעות במים,

ולא, אייפונים כבר לא נעשים איטיים יותר לקראת סוף חייהם - חלף עבר לו איפשהו ב ios 12).

אז כן, עדכונים לטווח ארוך זה בהחלט דבר טוב.

ios 12 זה בסה"כ שנה שעברה, קצת מוקדם לכתוב על זה חלף עבר לו, זה בסה"כ הגירסה המגו'רית הראשונה פחות או יותר של אפל שאין בה האטה מכוונת, ויכול להיות שיש לזה קשר לתביעה שהתנהלה בנושא וכמה חשיפות.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו הגרסה השלישית שאין בה את ה"האטה המכוונת".

על בשרי חוויתי את השיפור העצום שהיה במהירות של המכשיר בהחלפת הסוללה שלו (6S בזמנו), או לחילופין בבחירה במצב "ביצועים" (שגרר זמן סוללה ממש קצר - כי היא היתה מאוד ישנה).

זה התחיל עוד בגרסאות האחרונות של iOS 11 כבטא, המשיך ביתר שאת ב 12 ועד ל 13 הנוכחית.

יותר מזה, iOS 13 מטעינה את המכשיר טעינה חכמה יותר, כדי לשמור על הסוללה להרבה יותר זמן.

(כשהסוללה מגיעה ל 80%, בשעות שהנכשיר לא בשימוש, הטעינה הופכת להרבה יותר איטית).

המוזר הוא שאתם יוצאים מנקודת הנחה שהחלפת סוללה במכשיר האנדרואיד התורן זה עניין ממש פשוט.

מסובך בדיוק באותה המידה, אם לא יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפיתוח המהפכני "טעינה חכמה" מיושם אצל סוני כבר כמה שנים.

איזה יצרן חוץ מאפל עושה אימות לסוללה? ולא גם אם מחליפים סוללה בין שני מכשירים חדשים זה עדיין מופע.

https://www.ifixit.com/News/apple-is-locking-batteries-to-iphones-now

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו תמיד בדיונים האלה, מדיון נורמלי של מה יותר משתלם ולמה, זה הופך לדיון התנצחויות ללמה אפל זה שורש כל הרע בעולם, ואיך מכשירי האנדרואיד נקרצים מ 24 קראט זהב ומתוכננים בשלמות, ולהיפך.

שים לב שאתה לא עונה לגופה של תגובה, אלא רק מוסיף עוד ועוד טיעונים שונים ללמה אפל זה רע.

בשלב הזה, אני פורש מהדיון הזה.

רק אוסיף שאני לא תומך בכל פעולה שאפל עושים עם המכשירים שלהם, (והחתמה ואימות של רכיבים זה אחת מן הפעולות האלה), אבל אני כן מעריך את האיכות הגבוהה ואת רמת הליטוש שהם הגיעו אליה במכשירים הסלולריים שלהם (ולא רק שם), ומוכן לשלם על זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו הגרסה השלישית שאין בה את ה"האטה המכוונת".

על בשרי חוויתי את השיפור העצום שהיה במהירות של המכשיר בהחלפת הסוללה שלו (6S בזמנו), או לחילופין בבחירה במצב "ביצועים" (שגרר זמן סוללה ממש קצר - כי היא היתה מאוד ישנה).

זה התחיל עוד בגרסאות האחרונות של iOS 11 כבטא, המשיך ביתר שאת ב 12 ועד ל 13 הנוכחית.

יותר מזה, iOS 13 מטעינה את המכשיר טעינה חכמה יותר, כדי לשמור על הסוללה להרבה יותר זמן.

(כשהסוללה מגיעה ל 80%, בשעות שהנכשיר לא בשימוש, הטעינה הופכת להרבה יותר איטית).

המוזר הוא שאתם יוצאים מנקודת הנחה שהחלפת סוללה במכשיר האנדרואיד התורן זה עניין ממש פשוט.

מסובך בדיוק באותה המידה, אם לא יותר.

בטא לא נחשב, ו-IOS 13 רק יצאה, ההאטה המכוונת קורית בגרסאות האחרונות של אותה גירסה מג'ורית, מה שמשאיר את IOS 12 בתור היחידה שבה לא הייתה האטה מכוונת.

אין ספק שזה שיפור לטובה, אבל אני רק אומר לא להפוך את זה למשהו שקרה פעם בהיסטוריה.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אפל זה רע.

יש לי סיבה טובה למה אפל זה רע, כל הקיצוצים החלו מאפל כגון הסרת שקע אוזניה, רזולוציה נמוכה בדגם הזול, הסרת מצלמה בדגם הזול, עכשיו סמסונג הצטרפה לציר הרשע ומיישמת את אותה מדיניות עם הסדרות S10 ו-NOTE10.

עריכה אחרונה על ידי arco1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך אפל אשמה בזה שיצרנים מעתיקים ממנה?

אותם יצרנים יכולים לבחור אם להעתיק מהלכים מחברה אחרת או לבדל עצמם מאותן חברות.

הייתה תקופה שסמסונג אפילו צחקו על אפל על זה שהורידו את שקע האוזניות.

במכשיר הדגל הבא כבר חיקו אותם.

אגב, יש יצרנים (LG למשל), שאצלם יש עדיין שקע כזה.

עריכה אחרונה על ידי XVSTI
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו תמיד בדיונים האלה, מדיון נורמלי של מה יותר משתלם ולמה, זה הופך לדיון התנצחויות ללמה אפל זה שורש כל הרע בעולם, ואיך מכשירי האנדרואיד נקרצים מ 24 קראט זהב ומתוכננים בשלמות, ולהיפך.

שים לב שאתה לא עונה לגופה של תגובה, אלא רק מוסיף עוד ועוד טיעונים שונים ללמה אפל זה רע.

בשלב הזה, אני פורש מהדיון הזה.

רק אוסיף שאני לא תומך בכל פעולה שאפל עושים עם המכשירים שלהם, (והחתמה ואימות של רכיבים זה אחת מן הפעולות האלה), אבל אני כן מעריך את האיכות הגבוהה ואת רמת הליטוש שהם הגיעו אליה במכשירים הסלולריים שלהם (ולא רק שם), ומוכן לשלם על זה.

אתה מתעלם מהתגובות פה ורק מצדיק את הרכישה\ות שלך, צפוי ובסדר.

אם מיקרוסופט לא הייתה הרוגת את ווינדוס מובייל לא הייתי נאלץ "להגר". דא הלומיה קיבל תמיכה ועדכונים במשך 4שנים+.

אנדראויד ממש לא מושלם,להפך ושקלתי XR אבל לא ראיתי שום הצדקה למחיר.

בפועל מחייבים אותך להחליף סוללה\מסך אצל אפל\מוסמך אפל כדי לא לקבל התראות.

שום יצרן אנדראויד לא עושה את זה (או מונע מכירת חלקי חילוף מקוריים), אז להגיד שהם מסבכים את ההחלפה זה לא נכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נחמד הניתוח הפסיכולוגי שעשית לי בשורה הראשונה.

אתה מתעלם מכך שאתה עושה בדיוק את אותו הדבר שאתה מאשים אותי בו.

ווינדוס מובייל מתה ולכן, לא רלוונטית.

לגבי חלקי החילוף, גם אפל מוכרים חלקי חילוף מקוריים למעבדות פרטיות.

הם אפילו מציעים הנחה למי שיחזיר את החלק התקול אליהם.

עריכה אחרונה על ידי XVSTI
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך אפל אשמה בזה שיצרנים מעתיקים ממנה?

אותם יצרנים יכולים לבחור אם להעתיק מהלכים מחברה אחרת או לבדל עצמם מאותן חברות.

הייתה תקופה שסמסונג אפילו צחקו על אפל על זה שהורידו את שקע האוזניות.

במכשיר הדגל הבא כבר חיקו אותם.

אגב, יש יצרנים (LG למשל), שאצלם יש עדיין שקע כזה.

זה נקרא טרנד. ברגע שיצרן כמו אפל עושה מהלך כלשהו, האחרים מסתכלים ונוטים לחקות אותם.. 4 דורות שסמסונג שמרו על רזולוציה גבוהה במכשירי הדגל שלהם. אבל הם ראו את אפל עושה הון למרות הקיצוצים במפרט ואמרו לעצמם - למה שגם אנחנו לא נרוויח יותר מקיצוץ דומה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כמו שתאשים את טסלה בזה שפורש הציגו רכב על טהרת החשמל.

שוב, (וכתבתי את זה בהודעה הראשונה), איך חברה אחת שהתחילה משהו, אשמה בזה שזה הפך לטרנד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...