Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חניית נכים , בית משפט

שימו לב! השרשור הזה בן 4782 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום ,

קיבלתי דו''ח שלא בצדק על חניית נכים , כשהייתי בתוך האוטו עם מנוע מותנע ואורות דולקים וקיבלתי דו''ח של 1000 שקל תוך כמה דק'. ( היו עוד סיבות אבל הם רבות מידי בשביל לפרט כאן)

הייתי היום בבית המשפט לאחר שביקשתי בקשה להישפט :

השופט החליט להפחית את הקנס ל 400 ש"ח + פסילה על תנאי של חודש למשך 3 שנים !!!

זה נשמע הגיוני ? דו''ח חנייה, ללא עבירות תנועה , אני נקי לגמריי.

א. האם אפשר לערער על המשפט ?

ב. איזה סוג עבירות תנועה "יזכו" אותי בפסילה של חודש.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדר,

אני מבין שרכב שנמצא על מקום חניה של נכה כנראה חונה ולא מרחף באויר.

אין זה משנה אם חנית 3 דקות או 3 שעות.

זה לא משנה אם אתה ברכב או לא ברכב.

היות ואמרת שהשופט הוסיף פסילה ע"ת, אני מניח שמדובר בדו"ח משטרתי. סרוק והעלה את החלטת השופט ונוכל לדעת על אילו עבירות יחול התנאי. אני מניח שהוא יחול על עבירה דומה כלומר שוב תתפוס חניית נכה.

מצד שני, אם בפעם הבאה תסתפק רק בקנס ולא תבקש להישפט, אף אחד לא ידע שיש לך שלילה ע"ת.

כן, אתה יכול לערער בבימ"ש מחוזי. קח בחשבון שבימ"ש מחוזי יכול גם להחמיר בעונש.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השיקול דעת שלי היה בהתאם למצב, זה או שאני עומד באמצע הכביש או שאני עוצר חצי על חניית נכים שיש עוד 40 כאלה ליד.

אין לי שום דו''ח מהשופט עצמו בנתיים ( אני אמור לקבל בדואר משהו לא )?

הפסילה ע"ת לפי דעתך לא תכלול עברירות כמו : פלאפון,רמזור אדום,עצור וכו' ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי יצאת בזול מאד.

כמי שלצערו נמנה על ציבור הצרכנים של חניות נכים - אני יכול לגלות לך שזה ממש לא משנה אם אתה עוצר לשניה/עומד עם אורות דולקים ומנוע מופעל/סתם יושב בתוך הרכב. בכל אחד מהמקרים נכה לא יוכל להשתמש בחניה מהסיבה הפשוטה שאתה תופס את החניה הזאת באותו הרגע. אתה בעצמך מעיד שאם מישהו היה עוצר לידך הוא היה חוסם את התנועה.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי יצאת בזול מאד.

כמי שלצערו נמנה על ציבור הצרכנים של חניות נכים - אני יכול לגלות לך שזה ממש לא משנה אם אתה עוצר לשניה/עומד עם אורות דולקים ומנוע מופעל/סתם יושב בתוך הרכב. בכל אחד מהמקרים נכה לא יוכל להשתמש בחניה מהסיבה הפשוטה שאתה תופס את החניה הזאת באותו הרגע. אתה בעצמך מעיד שאם מישהו היה עוצר לידך הוא היה חוסם את התנועה.

ראשית , אפאחד לא היה במצב הנ"ל אז אתם לא יודעים מה אתם מדברים, זה אזור שיש בו אולי עוד 5/6 חניות נכים פנויות.

סה"כ הייתה לי כוונה טובה,וההתחשבות בי לא היית מספקת ( בלי עבירות בלי כלום , בד"כ שהנהג בתוך האוטו לא נותנים דו''ח בטח שזה מבוגר ולא ילד....).

שנית ,השאלה העיקרית שלי היא :

איזה עבירות תנועה יגרמו לפסילה על תנאי לפעול ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין שרכב שנמצא על מקום חניה של נכה כנראה חונה ולא מרחף באויר.

אין זה משנה אם חנית 3 דקות או 3 שעות.

זה לא משנה אם אתה ברכב או לא ברכב.

אם, לפי ההגיון שלך, זה לא משנה אם אתה ברכב או אם הוא מונע, אז אתה חונה באמצע נתיב נסיעה כל פעם שאתה עוצר ברמזור או בפקק.

1995 Mitsubishi Colt

2004 Mazda MX-5

2012 Toyota GT86

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

... זה אזור שיש בו אולי עוד 5/6 חניות נכים פנויות.

אם היה מדובר בחנית נכים בודדת או שהשאר היו תפוסות לא היית חונה שם?

יתכן שהיה מקום להתחשבות, אבל עליך להבין שאל חנית נכים מתייחסים כדבר קדוש, וכך צריך להיות. נכה לא צריך לנחש האם נהג מתכוון לפנות לו את המקום כשהוא מתקרב, לחלקם לא נעים לשאול והם ימשיכו בנסיעה.

לכן האכיפה בעניין הזה נוקשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי השופט והיכן נשפטת?

ומה היו הסיבות שבגללן חנית בחניה הזו?

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא הנושא עכשיו החניית נכים.

לא זוכר מי היה השופט, וזה היה בת"א בשוקן 27 , קומה2.

אני יקבל הביתה פירוט כלשהו ?

איזה עבירות "מזכות" בבית משפט ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם, לפי ההגיון שלך, זה לא משנה אם אתה ברכב או אם הוא מונע, אז אתה חונה באמצע נתיב נסיעה כל פעם שאתה עוצר ברמזור או בפקק.

כשאני עוצר ברמזור אדום, אני עוצר על פי הוראת החוק.

כשאני עוצר/מאט בפקק, אני נוהג בהתאם לתנאי הדרך.

כשמישהו חונה בחניית נכה - הוא עושה זאת בניגוד לחוק.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מותר לך לעצור בתחנת אוטובוס בשביל להעלות נוסעים, אסור לך לחנות בתחנת אוטובוס (פרט למקרים מיוחדים). ההבדל? באחד הרכב מונע והנהג בתוכו, בשני לא.

1995 Mitsubishi Colt

2004 Mazda MX-5

2012 Toyota GT86

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא!

ההבדל הוא שבאחד מהם אתה מעלה נוסעים ובשני נעצרת שם כי זה מה שב ז' שלך לעשות ואתה לא רואה את החוק ממטר, בדיוק כמו שעשית כשהחנת בחניית נכים.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מותר לך לעצור בתחנת אוטובוס בשביל להעלות נוסעים, אסור לך לחנות בתחנת אוטובוס (פרט למקרים מיוחדים). ההבדל? באחד הרכב מונע והנהג בתוכו, בשני לא.

אסור בתחנת אוטובוס אסור גם להעלות ולהוריד נוסעים.

תקנה 72(א): לא יעצור אדם רכב, לא יעמידנו, לא יחנהו ולא ישאירנו עומד, כולו או חלק ממנו, באחד המקומות המנויים להלן, אלא לשם מניעת תאונה או לשם מילוי אחרי הוראה מהוראות תקנות אלה או אם סומן בתמרור אחרת; ואלה המקומות:....

12) בנתיב שיועד לתחבורה ציבורית ובתחום תחנת אוטובוסים המוגדרת על ידי סימון על פני כביש, ובאין סימון כאמור — בתוך עשרים מטר לפני תמרור "תחנת אוטובוסים" ועשרים מטר אחריו, בשני צדי הדרך; ובלבד שמותר לעצור או להעמיד או להחנות רכב בצד הדרך שממול לסימון על פני הכביש או ממול לתמרור, אם רוחב הכביש באותו מקום הוא שנים עשר מטר או יותר;

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודעת שעשית טעות שהעמדתי את הרכב אפילו לשנייה בחניית נכים ( למרות שזה היה 1 בבוקר והיו עוד 10 חניות נכים פנויות).

אתם לא הייתם במצב שלי לכן אתם לא מבינים את השיקולים, עובדה שהשופט בבית המשפט התחשב בי מבחינת כספית אחרי מה שהסברתי לו.

השאלה שלי ומי שרוצה להגיב על משהו אחר שלא יעשה את זה כאן :

איזה עבירות תנועה למינהן יכולות לגרום לפסילת הרישיון שלי לחודש ?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4782 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...