Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מקרה שהיה לי עם משטרת נתניה

neon turtle
שימו לב! השרשור הזה בן 4870 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תלמד משפט חכם לחיים - "בסוף כולם נפגשים .."

10 פעמים תברח , פעם אחת תתפס ותחטוף חזק .

10 פעמים שוטר יעלים עין - פעם אחת השוטר יתפס - ויבכה על כך ..

השאלה באיזה צד של המשחק אתה - אם אתה עבריין , זה סיכון מקצוע שאתה לוקח על עצמך .

אם אתה אזרח נורמטיבי - ההפסד גדול מאוד , ולא שווה את המשחק , של ביצוע עבירות באופן תמידי .

המשטרה וגם הצבא , לוקחים מקדם בטיחות מסויים , אין טעם לנהל מרדף כאשר יש סיכון רב , מבליגים , ובסיבוב הבא , בתנאים שלנו , נתפוס או נפגע במטרה .

צריך שיקול דעת , בתנאי הסביבה והסיכון .

זה מאוד קל להעביר ביקורת , אבל עם הזמן והניסיון , יודעים לטפל בבעיות שיש בהם סיכון מיידי לאזרחים, ומבליגים לאחרים .

זה לא שלא מטפלים , מדווחים , אפשר לעצור במחסומים אחרים , מצלמים ומחכים בהזדמנות הבאה ..

אין דבר מושלם - היחס הוא פשוט , אמצעים מול סיכון מחושב .

אייל .

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

גבר, לפני מספר ימים נהרג רוכב אופנוע בשנות העשרים המוקדמות שלו. הוא סירב לעצור למרות שהתבקש על ידי שוטר. בדיוק כמו בסרטים הוא עבר רמזורים אדומים עד אשר לרוע מזלו באחת הצמתים מכונית פגעה בו וזה היה סוף הסיפור. לפי הגירסה שאני קראתי השוטר לא רדף אחריו אלא הודיע בקשר לשאר הניידות על המקרה. עם ישראל ידוע עם האצבעות הרגישות שלו על המקלדת והתחיל לשפוך באתרי החדשות ביקורת על המשטרה מפה ועד להודעה חדשה. כשוטר רודף אחרי עבריין הוא מקבל ביקורת שהמרדף סיכן אחרים בדרך. כששוטר לא רודף אז הוא נתון לביקורת מדוע לא רדף שהרי העבריין יכול היה להרוג מישהו. מה שלא יעשו תמיד תהיה ביקורת. מי שבעצם אשם גדול כאן הם בתי המשפט. אתה תתפלא לדעת שחיי אדם לא ממש שוים הרבה בימינו.

חבר אתה צודק במה שאתה אומר ,תמיד יבקרו את השוטרים בכל מעשה וזה פסול לדעתי ,ואתה גם צודק שזה לא הכל שחור ולבן ,אבל בוא אני אתן לך דוגמה דומה ,אני כחייל שעומד במחסום ורואה מחבל שפורץ גדר ורץ לעבר ישוב יהודי עם נשק ומתחיל לחפש במי לשחרר ,היית מצפה שאני אירה בו ואסתכן בפגיעה בטעות באזרחים או שפשוט לתת לו להמשיך בשלו כי אולי הוא איזה אבוטבול או שאולי יגידו שאני מסכן אזרחים בכך שאני יורה בו.

בוא אני אגלה לך סוד ,אני מנתניה ובניגוד לדיעה הרווחת לא כל בנאדם שני ברחוב הוא עבריין ,הסיכוי שמישהו יצא לך עם סכין בנתניה הוא בדיוק כמו בכל עיר אחרת.

כל החפירה שלי מובילה לזה שהשוטר מתוקף תפקידו צריך לאכוף את החוק ואם צריך גם לפתוח במרדף ולא משנה מה יגידו, עבריין נמלט, בין אם רודפים אחריו או לא ,הוא נמלט. ורוב הסיכויים שהוא עושה את זה תוך כדי סיכון אשים בדרך בצורה כזו או אחרת.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אדם נורמטיבי לא בורח משוטרים בכוונה תחילה כי משעמם לו והוא מחפש אקשן (למעט רוכבי טרקטורונים למיניהם או נהגים צעירים מסויימים שחסר להם איזה בורג). אדם שבורח משוטר זה אדם שככל הנראה מעורב/מבצע עבירה כלשהי או מחזיק בגופו או ברכבו חפץ לא חוקי כלשהו.

לפותח השרשור, עצם זה ששוחררת באותו ערב, מוכיח שהשוטרים הבינו שזה באמת לא אתה זה שברחת, אז על מה כל הרעש? הייתה כנראה אי הבנה. לגבי מה שהשוטר אמר, הדבר נתון לשיקול דעתו בשטח, בדיוק כמו שלוחם ברמאללה לא תמיד ירדוף אחרי מבוקש שנמלט בתנאים מסויימים.

Xbox12341

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על הפנים.

ידיד שלי נעצר בגלל טעות בהקדלת מס' תעודת זהות.

באו ועצרו אותו, בלי תמונה של חשוד, כלום. פשוט רק השם שלו והמראה שלו באותו רגע היה נראה להם גם מתאים לעבירות של אותו חשוד

הוא בילה לילה במעצר.. ואח"כ אף אחד גם לא בא להתנצל.

אם כבר אתה עובד במקום כלשהו, שאתה בחרת להיות שם- תיתן את כולך, במיוחד כשזו עבודה כזאת..

כשבן אדם בוחר לעבוד במקום מסוים הוא מודע לסיכונים ולתנאים. אם לא מתאים לו, שיפרוש.

Peugeot 206 1.4 automatic '01

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"חכה!עצור!מה אתה מחפש צרות?"

ואם זה היה מחבל בדרכו לפיגוע? או סתם איזה טמבל עם 500 עבירות תנועה.

כמישהו בורח למשטרה, יש סיבה טובה מאוד...והם לא טרחו לבדוק.

הם לפחות דיווחו בקשר על האירוע ממה ששמעת?

אין על מי לסמוך.

הממשלה גונבת אותנו והמשטרה מפקירה אותנו.

אסור למשטרת תנועה לעשות מרדפים. מי שמוסמך הם מג"ב ובילוש.

אתה מערבב פה כל כך הרבה דברים.

דבר ראשון לזה שעבודה במשטרה זה חרא, עם זה מסכים איתך 100%, גם אני עבדתי בעבודות שהם חרא, ונחש מה ? עזבתי אותם, גאוני לא ?

מי שלא מתאים לו להיות שוטר שיפרוש, ושלא ישאר שמה רק בשביל להעביר את הזמן ולקבל את המשכורת או מפחד שלא ימצא את עצמו נקודה.

ומי שכן מתאים לו, שיתאים את עצמו למערכת וידע איך לתמרן, זהו אני לא רוצה לדבר על זה יותר מדי, זאת גם ככה לא הנקודה פה.

התגובה שלי לפותח השרשור לא התייחסה לכל גוף משטרת ישראל, ממש לא.

מה שקרה לפותח השרשור היה מאוד פתאטי ועצוב, והראה בדיוק את רמת החומר האנושי של השוטרים שהיו שמה (בלי שום קשר לזה שהם שוטרים).

אהה והדבר הכי חשוב, לגבי השוטרים הנוקמים, אני מסכים עם כל מה שהם עשו ודיי מעריץ אותם על זה.

נ.ב

כיף לשתות בירה בשישי בצהריים, תנסו.

אתה צודק. להיות שוטר זה לא עבודה בשמיים (אם אתה לא בדרגה גבוהה מאוד), אבל כל אחד והשיקולים שלו. הבעיה הגדולה שגם המערכת המשטרתית היא בעייתית עם הרבה מאוד קשיים. אתן לך דוגמה מהמשמר האזרחי: יש ברשותי רישיון משטרתי לאחזקת נשק מסוג M-16. מותר לי להשתמש בנשק כאשר מישהו מאיים עלי, אין מסביבי אנשים, ולאחר קריאה שאני הולך לפתוח אש. אתן גם סיטואציה לבעיות החוקים האלו: מחבל שרוצה לדרוס אותי, ויש לי נשק, מותר לי להשתמש בנשק רק כשהוא מגיע אלי, אם המחבל לא מצליח לפגוע בי אסור לי להשתמש בנשק. מחבל חכם גם יחזור וינסה שוב לדרוס אותי. עכשיו הדילמה: מותר לי להשתמש בנשק או לא?

באחד מימי השישי יצאתי לנתניה,שוטרים עצרו אותי לביקורת שגרתית.

בקשו רישיונות וכו',תוך כדי מתן הרישיונות הם סימנו לעוד בחור לעצור,אותו בחור מחליט לברוח,שם גז ומוריד לאוטו אחר מראה.

השוטר הצעיר שלקח ממני פרטים עשה את עבודתו כהלכה,החזיר לי את הרישיונות ורץ במהירות אל עבר האוטו ולהתחיל במרדף.

השוטר הוותיק אמר לו בתגובה"חכה!עצור!מה אתה מחפש צרות?", כמובן שהם לא רדפו אחריו.

כאן לא נגמר הסיפור.

לאחר כ20 דק' הייתי צריך לחזור לשם,הם סימנו לי לעצור ב"עצבנות",וצעקו עלי על זה שהייתי שם קודם"אמרתי כן,הייתי פה קודם."

הם צעקו עלי"כן,היית פה קודם!זה אתה!" וכך זה המשיך,השוטר הוותיק האשים אותי בזה שאני הייתי זה שברחתי לו(אותו צבע אוטו),הוא עוד שניה היה שם עלי אזיקים ולוקח אותי לתחנה. עד שהצלחתי להוכיח לו שהפרטים שלהם אצלי ולא הייתי זה שברחתי.

המשטרה של היום...

קצת טיפשי לקבוע כי לפי צבע הרכב אתה ברחת, זה כמו לעצור אישה משום שאי אישה וצריכים להוריד אותה מהכביש כי היא לא יודעת לנהוג.

אני מתנדב במשמר האזרחי, עשיתי כמה מחסומים בחיי. כשפותחים מחסום ועוצרים מכוניות, רושמים גם את מספר הרכב ופרטים על הנהג (אם השוטר יחפש צרות, הוא גם יחפש אם הביטוח תקף). פעם הבאה שיעצרו אותך כי ברחת, יש את כל הניירות בתחנת המשטרה, אני מאמין שגם במחשבים, והכל יהיה בסדר.

לעניין השוטר הותיק: אסור למשטרת תנועה לעשות מרדפים, השוטר הזקן צדק במשפט של "חיפוש צרות". מה לעשות, השוטרים של היום לא כ"כ מבינים חוקים ועושים מה שבא להם (כולל לעבור על חוקים). אם תראה את הכתבה בעבודה ביום חמישי האחרון, יכולים לקרות דברים מזעזיים גם ע"י המשטרה. יש שוטרים שמוסמכים לעשות מרדפים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסור למשטרת תנועה לעשות מרדפים. מי שמוסמך הם מג"ב ובילוש.

:mm_yeah:

תודה חידשת לי.

עכשיו אני יודעת שליממ ימס ויסמ אסור לבצע מרדפים.

כל יום לומדים משהו חדש בפורום.

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה חידשת לי.

ל'

גם אני כמוך עכשיו מופתע מאוד ,הייתי בטוח שלפחות ליחידת אתגר מותר ,אבל כנראה שגם להם לא ,אפשר לגנוב מכוניות בשקט :)

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה חידשת לי.

ל'

ליחידות הללו אני לא בטוח יודע אם מותר או לא, אבל זה לא העניין. משטרת תנועה לא נועדה למרדפים, היא נועדה למגמר עבירות תנועה ולשפר את איכות הנסיעה עם התקציב הדל שיש לנו במדינה.

נ.ב.

אני לא חושב שיחידות המיוחדות של המשטרה נועדה לרדוף אחרי מכוניות שנגנבו במיידי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת אומרת שאם שוטר תנועה רואה גבר "שמפוצץ" את אשתו, ומכה אותה נמרצות והנ"ל בורח, השוטר מזמין את מג"ב ואת יחידת הבילוש?

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת אומרת שאם שוטר תנועה רואה גבר "שמפוצץ" את אשתו, ומכה אותה נמרצות והנ"ל בורח, השוטר מזמין את מג"ב ואת יחידת הבילוש?

ל'

שוטר במצב כזה הוא מנסה להוריד את הגבר מהכביש, ומעביר את העניין למי שצריך. כמובן שאסור לשוטר לאיים בנשק או להרביץ לו בכח, כל עוד שהגבר לא מאיים עליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז כן מותר לו לרדוף אחרי הרכב?

ל'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז כן מותר לו לרדוף אחרי הרכב?

ל'

אם הגבר מרביץ נסיעה, השוטר במשטרת תנועה לא יכול לרדוף אחריו כי אסור לו.

אני מאמין שאם תהיה סיטואציה כזו, השוטר ירדוף. אם יהיה בעיות ונפגעים, המשטרה תשנה ראיות ותעשה שטויות. אני ממליץ לך לראות את הכתבה שעובדה עשו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת שחידשת לי.

לא ידעתי שרק בילוש ומגב רודפים.

אבל זה מעט מדאיג, כי אם שוטר מוגבל לתפקיד אחד, וצריך להמתין לבילוש ולמגב שיגיעו זה עלול לקחת די הרבה זמן.

ומה קורה אם יש מכונית תופת, או מחבל מתאבד שנמצא בדרך ליעד כדי להתפוצץ ולפגע באנשים גם אז ממתינים למגב ולבילוש?

השוטר תנועה לא יכל לרדוף אחריו?

ל'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת שחידשת לי.

לא ידעתי שרק בילוש ומגב רודפים.

אבל זה מעט מדאיג, כי אם שוטר מוגבל לתפקיד אחד, וצריך להמתין לבילוש ולמגב שיגיעו זה עלול לקחת די הרבה זמן.

ומה קורה אם יש מכונית תופת, או מחבל מתאבד שנמצא בדרך ליעד כדי להתפוצץ ולפגע באנשים גם אז ממתינים למגב ולבילוש?

השוטר תנועה לא יכל לרדוף אחריו?

ל'

בעיקרון כפי שידוע לי מג"ב נמצא בגבולות ישראל עם הרשות הפלסטינית, כך שאם מחבל מחליט להסתנן לישראל בצורה לא חוקית, מג"ב או הצבא תופסים את המחבל ועושים איתו מה שצריך (אם זה תלוי למשטרה, מביאים אותו לחקירה ומאז יש החלטות משפטיות מה לעשות עם המחבל).

אז נניח שהמחבל עדין מצליח לעבור את הצבא והמג"ב ונכנס עמוק לשטחי ישראל ושוטרי תנועה הבחינו בו כמחבל. יש עולה כאן שאלה איך השוטרים גילו? אם השוטרים עשו מחסום ועצרו את המחבל, והמחבל עצר בצד כפי שהשוטרים ביקשו, מותר לשוטר לעצור אותו לזמן מסוים (אני מתנדב במשמר האזרחי, ולי מותר 3 שעות, אז אני מניח שלשוטר תנועה יש לו אולי יותר זמן), בזמן הזה מג"ב, בילוש, אפילו יחידות מיוחדות צריכים להגיע למקום בו נמצא המחבל ולהביא אותו לחקירה.

אם המחבל המשיך לנסוע ולא עצר לשוטרים (נניח שהמחסום הוא תקני לפי החוקים, כלומר צריכים שיהיה דוקרנים), הסיכוי הגבוה שהמחבל עבר על הדוקרנים, וגלגלי המכונית מפונצ'רות. במצב כזה אסור לשוטרי תנועה לרדוף אחריו, ובעיקרון צריכים לדווח למי שצריך על המחבל.

אבל במדינה שלנו, השוטרים עושים מה שהם רוצים, אז אני מניח שהם היו רודפים אחריו אפילו שזה נוגד את חוקים המדינה (כמה אירוני זה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עברו אומנם מספר שנים מאז משמר הגבול שלי, אבל אני אחדש לך מעט מהידע המועט שיש לי.

שוטר כן יכל לבצע מרדף, שוטר תנועה ,בילוש ,יסם י,ממ כל יחידה במשטרת ישראל, כאשר ישנו עברה המצדיקה מרדף כגון:

רצח.

נסיון לרצח.

שוד.

ניסיון לשוד.

הריגה.

כל העברות של האינוס.

חטיפות לסוגייהן.

נסיון לחיבול עם חומר נפץ (מכוניות תופת מחבל מתאבד וכ'ו).

החזקת נשק ללא אישור על רקע בטחוני.

התפרצות.

תקיפת שוטר בנסיבות מחמירות.

סיכון חיי אדם במזיד בנתיב תחבורה.

עברות הקשורות לרכב (שבלר וכו').

בריחה ממשמורת (עצירים אסירים).

קשירת קשר לביצוע פשע.

עברות על פי פקודת הסמים.

עבירות על החוק למניעת טרור ותקנותיו.

נהיגה בשכרות או תחת השפעת סמים.

נהיגה בזמן פסילה.

נהיגה המהווה סכנה למשתמשי הדרך.

תאונת פגע וברח עם נפגעים. (בנפש ולא בנזק).

ל'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4870 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...