Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חתונה שלא ברבנות

יגאל
שימו לב! השרשור הזה בן 4923 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מה אני אגיד לך רוני, הצלבנים (שחיו בעבר) היו חבר'ה מאוד סובלניים ובעלי ראש פתוח כלפי דתות אחרות, הם אפילו יצאו במסע גילוי עצמי ברחבי העולם ובטעות הרגו על הדרך כמה אלפים.

כמובן שיש תקופות חשוכות יותר ופחות. לא התכוונתי באופן גורף ובטח שלא לכל הדתות. אני פשוט חושב שלדת היו גם מאפיינים חיוביים בעבר. כיום - הולך ופוחת הדור.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 198
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לענ"ד, הפואנטה כאן היא לא ויתורים או פשרות בין בני זוג. זה גם לא השיקולים הלוגיסטיים, הנוחות או ההיבט הכלכלי של חתונה רפורמית מול אורתודוכסית, וגם לא השאלה של "מה יגידו השכנים". אני הייתי מסתכל על זה מנקודת מבט אחרת.

השאלה שהייתי שואל את עצמי במקרה הזה היא: האם אני רוצה לשתף פעולה ולתת גושפנקה למוסד שכופה את דעותיו, מפלה אוכלוסיות שלמות דרך קבע ופועל באופן עקבי לפילוג העם? הרבנות כפי שהיא קיימת היום עושה את כל אלה, ודוגלת בגזענות חסרת פשרות ופגיעה בכבוד האדם וחרותו, בין יתר הערכים עליהם הושתתה מדינת ישראל ונרמסים כיום ברגל גסה.

בשבילי זה לא עניין של תסכול אישי, אני מעולם לא נפגעתי מהרבנות - אחותי נשואה דרכם, הוריי גרושים דרכם וכו'. עם זאת, לא הייתי רוצה לעמוד יום אחד מול הילד שלי ולהסביר לו מדוע אני תומך באנשים שקוברים חללים מחוץ לגדר, או מדוע אני שם את מבטחי בטיפוסים שרואים נשים ככלי שרת ולא כבני אדם. אני מקווה לחנך יום אחד את ילדיי כיהודים, עם ערכים של מוסר עבודה, הגינות, ענווה ובעיקר כבוד כלפי בני אדם באשר הם - לא משנה מאיזה גזע, צבע או מין או מהיכן הגיעו. לצערי, לרבנות יש דעות אחרות לגבי מה זה יהדות, ואלו ערכים חשוכים ופרימיטיביים שאינני מוכן לחשוף אליהם את משפחתי, אם וכאשר תהיה כזאת.

אני מציע לפותח השרשור ולזוגתו לחשוב היטב על אילו ערכים הם רוצים לבנות את משפחתם וביתם המשותף. ברגע שהתשובה לכך תהיה ברורה, ההחלטה לגבי סוג החתונה תהיה קלה וחד-משמעית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יחד עם כל מה שנכתב וגם במצב כיום, בכל זאת צריך לתת קרדיט למי שדואג לעולים לבית ותעודת זהות על יסוד הדת בלבד, ודואג להסתובב בעולם ולהציע אלטרנטיבה לכאלו שנרדפים בגלל אמונה או שלא חושבים שהם צריכים להשתנות בגלל שאחרים דוחקים בהם לעשות את זה. נכון,

אפשר להגיד שמה שעושים בארץ זה בדיוק אותו דבר מבחינת כפייה דתית, גם לי זה לא מסתדר תמיד ולא נוח, אבל אני חושב שזה נעשה בכדי לשמר את הסיפור והמסורת של מאיפה באו 13 מיליון מתוכם 7 מליון פחות או יותר בארץ, מתוך כמעט 7 מליארד בכלל בעולם, ואז אני פשוט מוצא את הדרך שלי לחיות עם זה ולהסתדר עם זה. בגלל זה גם אין לי בעיה עם גרעין שעוסק בלמידה וצריך עזרה למחייתו גם בכדי להשאיר את הידע הזה לדורות הבאים והם יבחרו אם הם רוצים לנהוג לפיו או לא, תקראו לזה לאפשר בחירה כלשהי בדורות הבאים עד כמה שתרגישו שזה הפוך, ולא כואב לי לרגע שהמיסים שאני משלם הולכים גם למטרות האלו.

כי אני בטוח שלחלק מהכותבים בפורום הזה, וגם באשכול הזה אולי, לא הייתה את האופציה להגיע לישראל בלי העבודה של הגוף הזה שכל כך ממהרים להשמיץ ואפשר לתת לזה מעט כבוד, אפילו המון לדעתי האישית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק שלגוף הזה קוראים הסוכנות היהודית , לא הרבנות.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מעט מחברי הקו-קלוקס-קלאן היו רופאים, עורכי דין, פוליטיקאים - עמודי התווך של הקהילה.

האם זה מכשיר את מעשיהם?

לקשר הישראלי בין דת ומדינה אין אח ורע בחברה המערבית, רק במשטרים טוטליטריים למיניהם.

לארץ הגיעו גם לא מעט אנשים שלא היו לגמרי יהודים, או כאלה שנרדפו כיהודים בגלל שאביהם היה כזה,

ואז גילו בישראל שהם בעצם גויים, כי אמם לא יהודיה. זה לא הפריע למדינה לגייס אותם לצבא ולגבות מהם

מיסים. הבעיה הגיעה מאוחר יותר, כאשר רצו להתחתן, להביא ילדים, או בבוא העת, לקבור את הוריהם בכבוד.

בקיצור, נאה דורש נאה מקיים. מי שלא נותן כבוד לא מקבל כבוד, ללא סייגים וללא קשר למה שעשה (או לא) בעבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

... צריך לתת קרדיט למי שדואג לעולים לבית ותעודת זהות על יסוד הדת בלבד, ודואג להסתובב בעולם ולהציע אלטרנטיבה לכאלו שנרדפים בגלל אמונה או שלא חושבים שהם צריכים להשתנות בגלל שאחרים דוחקים בהם לעשות את זה...

לחלק מהכותבים בפורום הזה, וגם באשכול הזה אולי, לא הייתה את האופציה להגיע לישראל בלי העבודה של הגוף הזה שכל כך ממהרים להשמיץ ואפשר לתת לזה מעט כבוד, אפילו המון לדעתי האישית.

רק שלגוף הזה קוראים הסוכנות היהודית , לא הרבנות.

טה-דה

העבודה המתוארת בהודעה שלך (לטפל ביהודים בכל מקום בעולם) היא עבודה של הסוכנות.

הגוף שמשמיצים אותו ומטפל (בין היתר) בנישואין הוא הרבנות.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שתקרא 8 עמודים ותראה מה בדיוק משמיצים פה ומי עושה את זה ואז אני בטוח שתבין למה רשמתי את מה שרשמתי פתאום.

ואחר כך תראה מאיפה הרבנות קיבלה את הסמכות שלה בקישור שהבאתי.

איזה קטע הא? מבאים לארץ יהודים ואחר כך דואגים גם שהם ישארו כאלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב בדיכדוך, ולא בדיכוטומי.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לענ"ד, הפואנטה כאן היא לא ויתורים או פשרות בין בני זוג. זה גם לא השיקולים הלוגיסטיים, הנוחות או ההיבט הכלכלי של חתונה רפורמית מול אורתודוכסית, וגם לא השאלה של "מה יגידו השכנים". אני הייתי מסתכל על זה מנקודת מבט אחרת.

השאלה שהייתי שואל את עצמי במקרה הזה היא: האם אני רוצה לשתף פעולה ולתת גושפנקה למוסד שכופה את דעותיו, מפלה אוכלוסיות שלמות דרך קבע ופועל באופן עקבי לפילוג העם? הרבנות כפי שהיא קיימת היום עושה את כל אלה, ודוגלת בגזענות חסרת פשרות ופגיעה בכבוד האדם וחרותו, בין יתר הערכים עליהם הושתתה מדינת ישראל ונרמסים כיום ברגל גסה.

בשבילי זה לא עניין של תסכול אישי, אני מעולם לא נפגעתי מהרבנות - אחותי נשואה דרכם, הוריי גרושים דרכם וכו'. עם זאת, לא הייתי רוצה לעמוד יום אחד מול הילד שלי ולהסביר לו מדוע אני תומך באנשים שקוברים חללים מחוץ לגדר, או מדוע אני שם את מבטחי בטיפוסים שרואים נשים ככלי שרת ולא כבני אדם. אני מקווה לחנך יום אחד את ילדיי כיהודים, עם ערכים של מוסר עבודה, הגינות, ענווה ובעיקר כבוד כלפי בני אדם באשר הם - לא משנה מאיזה גזע, צבע או מין או מהיכן הגיעו. לצערי, לרבנות יש דעות אחרות לגבי מה זה יהדות, ואלו ערכים חשוכים ופרימיטיביים שאינני מוכן לחשוף אליהם את משפחתי, אם וכאשר תהיה כזאת.

אני מציע לפותח השרשור ולזוגתו לחשוב היטב על אילו ערכים הם רוצים לבנות את משפחתם וביתם המשותף. ברגע שהתשובה לכך תהיה ברורה, ההחלטה לגבי סוג החתונה תהיה קלה וחד-משמעית.

+1111 :mm_yeah:

RACING! Because football, baseball, bowling & golf only require ONE BALL!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק.

אותי לא צריך לשכנע, השאלה כמובן היא כמה רחוק אני מוכן ללכת בשביל אותו עקרון שלי שמתנגד בתוקף לכפייה הדתית.

כמובן שאם המחיר הוא שחלק מבני המשפחה שלה ישנאו אותה או יחרימו את האירוע - כנראה שזה לא יילך לי ושאני לא אלך ראש בקיר.

עצוב קצת מצב האומה שלנו :roll:

עריכה* - אגב, "יש אלוהים?" הוא ספר מומלץ מאד, אני ממליץ לכל החברים והמכרים. מבחינתי צריך ללמד אותו בבתי ספר.

הוא לא ספר "אנטי" הוא פשוט נותן נקודת מבט שפויה למה שקורה פה על הכדור הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזה אני לא מסכים איתך. הוא ועוד איך ספר "אנטי". לחלוטין אנטי דתי. נכון, הוא גם נותן נקודת מבט שפויה וכאמור אני מסכים עם כמעט כל מה שנאמר בו, אבל אין טעם להתייפייף ולטעון שהוא לא יוצא נגד הדת.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הכי אהבתי איך ESTK עוד פעם בורח מדיון, ברגע שמתברר שמה שהוא חשב שהם עובדות הם רק ציטוטי שטויות חסרי אחיזה במציאות.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק חבל שההבנה של דוקינס בתאולוגיה היא דלה על גבול הבורות.

הייתי מצפה ממישהו שכל חייו מוקדשים למסע-צלב של מאבק בדת

(הרי במדע הוא כבר לא ממש מתעסק) להכיר קצת יותר טוב את החומר.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שמפריד בין כל אחד לאחד זאת הפרשנות למה שמול העיניים שלו, או של מה שהוא שומע, וככה גם בעניין של המנהג שרואים אותו ועושים אותו באופן שונה.

בין ספר דת לדת אפשר לראות מוטיבים דומים יחסית שמפורשים שונה.

http://www.kirjasilta.net/ha-berit/Haz.4.html

http://www.mechon-mamre.org/i/t/t1201.htm

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...