Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה אני לא מצליח למכור רכב ?

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 4911 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 65
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הרכב בינתיים עוד אקטואלי.

לשאול אם המחיר סופי, עוד בסדר. לבוא ביציאה של "אם תוריד X יש על מה לדבר?", לפני שראית את האוטו? חוצפה ישראלית במיטבה.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא ממש מבין את הטענה שלך.

כשרכשתי רכב היו עשרות רכבים אופציונאליים. ודאי שניהלתי מו"מ בטלפון לפני שבכלל הגעתי לראות. אין לי זמן אינסופי להקדיש לרכישת רכב; לנסוע לראות ורק אז להתחיל לדון על המחיר. זה שוק של קונים וצריך להשלים עם המצב.

יש לך רכב שיש אלפים כמותו בשוק, במחירים נמוכים משמעותית. אני אישית לא היתי טורח להתקשר אם יש רכבים אחרים זולים יותר עם אותם נתונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא ראית אף אחת מהמכוניות , אז על מה אתה מתווכח עם המוכרים ?

לשאול אם המחיר סופי, עוד בסדר. לבוא ביציאה של "אם תוריד X יש על מה לדבר?", לפני שראית את האוטו? חוצפה ישראלית במיטבה.

מי שרציני בא לראות את האוטו ואז בודק ושואל אם יש מה להוריד ,

מי שמנסה להוריד מחיר בטלפון ? זה אחד שמחפש מציאות ואני הייתי מנפנף אותו הלאה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כוחות שוק זו אכן התשובה .

אם יש בהם הגיון או לא ? זה כבר נושא אחר.

ב"כוחות השוק" ודאי שיש הגיון, אין בהם שום דבר אחר. המחירונים והתעלמותם מאותם "כוחות" הוא ה"נושא האחר".
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא ניראה לי שזה מאוד סביר לנסות ולברר את מירב הפרטים האפשריים על הרכב עוד בטרם שלב הביקור.

בד"כ מי שמעוניין לקנות רכב - אין לו כרגע רכב, קבלת הפרטים בטלפון יכולה לחסוך ממנו נסיעות מיותרות ומייגעות.

הדבר נכון שבעתיים כשמדובר ברכב מדגם שהשוק מוצף ממנו. כולם בצבע שמפניה וברמת גימור אקטיב, הקילומטרג' הוא 100 א' ק"מ +/- ורמת התחזוקה דומה (ליסינג כבר אמרנו?).

המחיר הוא פרמטר חשוב שבלעדיו אין טעם לנסוע ולבדוק את הכלה שכמוה יש עוד אלפים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא ראית אף אחת מהמכוניות , אז על מה אתה מתווכח עם המוכרים ?

מי שרציני בא לראות את האוטו ואז בודק ושואל אם יש מה להוריד ,

הטיעון שלך מורכב מסיסמאות.

אני מבין את התסכול של המוכר, אך תנאי השוק כיום נוטים לטובתם של קונים וזה יותר מלגיטימי שינצלו אותו לטובתם. מדובר ברכב שיש אלפים כמותו למכירה, אז למה שאני כקונה פוטנציאלי אבזבז כמה שעות כדי להגיע לראות רכב שאיני יודע מה מחירו המשוער למכירה? אם המוכר במקרה זה (ברווז) לא מעוניין לדון על המחיר בטלפון, אני אעבור למודעות הבאות (לא חסרות כאלה). אילו היה מדובר ברכב עם נתונים יוצאי דופן, נניח ק"מ נמוך במיוחד, אז היתי נוהג אחרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את המחיר אפשר לראות במודעה , אם אין מחיר במודעה (זה מעצבן) , אז שואלים את המוכר .

אבל אתה לא ראית את האוטו , אז איך אתה מתווכח על המחיר ?

אני בד"כ פוסל מראש מודעות ללא מחיר.

אני לא רואה איזה סיבה יש להסתיר את המחיר אלא אם זה מחיר לא אטרקטיבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק , גם אני פוסל הודעות בלי מחיר .

אבל נגיד ויש מודעה עם מחיר , אז למה להמשיך ולהתמקח בטלפון ?

הטיעון שלך מורכב מסיסמאות.

אני פשוט מסביר לך שזה התנהגות חצופה .

יש מודעה .יש מחיר . אז למה אתה חופר ?

אתה חושב שיש מישהו שמוכר אותו דבר במחיר יותר זול ?

אז לך תקנה ממנו ותחסוך את הטלפון שאתה מZ**ן למוכר בשכל .

אין מחיר במודעה ?המחיר גבוה בצורה שערורייתית ?

אתה לא חייב להתקשר , דפדף הלאה , זה שוק חופשי .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מודעה .יש מחיר . אז למה אתה חופר ?

בארצנו, הפחד האולטימטיבי הוא לא מפצמ"רים שבאים מעבר לתיל הקוצני או טילים בליסטיים גרעיניים שבאים מאיראן, אלא הפחד "לצאת פרייר". בארצנו, חובת האזרח הקדושה היא לא חובת שרות בצה"ל אלא חובת המיקוח.

אז מדוע להתעצבן על התנהגות שמעוגנת בכללי המשחק? :?

אנחנו לא חייבים לאהוב את כללי המשחק, אבל להמשיך לשחק וגם להמשיך לקלל אותם - לא נשמע לי פרודוקטיבי. חוץ מאולקוס לא יצא מזה כלום.

רכב ישראלי אולטימטיבי: קונטיינר של 'צים' על גלגלים נוצצים עם סלון עור 1+2+3, מסך "LCD 42 וטוסטר עם כניסת USB. מרווח, נוח, מאובזר, גבוה ופח עבה כמו במכוניות של פעם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בארצנו, הפחד האולטימטיבי הוא לא מפצמ"רים שבאים מעבר לתיל הקוצני או טילים בליסטיים גרעיניים שבאים מאיראן, אלא הפחד "לצאת פרייר". בארצנו, חובת האזרח הקדושה היא לא חובת שרות בצה"ל אלא חובת המיקוח.

אז מדוע להתעצבן על התנהגות שמעוגנת בכללי המשחק? :?

אנחנו לא חייבים לאהוב את כללי המשחק, אבל להמשיך לשחק וגם להמשיך לקלל אותם - לא נשמע לי פרודוקטיבי. חוץ מאולקוס לא יצא מזה כלום.

הרשה לי לגלות לך וליתר החברים משהו - גם בחו"ל, במדינות הנאורות ביותר, מתמקחים על המחיר, ועוד בטלפון...

לפני זמן לא רב מכרתי רכב יד שניה בארה"ב וכמעט כל הפונים (בלי כל בושה!) התמקחו על המחיר בטלפון.

זה לא פטנט ישראלי. אלו הם כללי המשחק בכל העולם. אנשים רוצים לנצל את הכח שיש להם כקונים. זה סופר לגיטימי.

אני במקום פותח השרשור הייתי מציין בגוף ההודעה "לא גמיש בכלל" או "גמיש מעט בלבד", ואז כל "זייני השכל" שמרהיבים עוז להתמקח על המחיר (ובכך לנצל את כוחם כקונים בשוק של קונים) לא היו בכלל טורחים לטלפן.

שוק הרכב המשומש הישראלי השתנה באופן מהותי בשנים האחרונות, וזה עדיין לא בא לידי ביטוי במחירוני יצחק לוי ויד 2. מרוב שהשוק מוצף אין קשר בין המחירון לבין המחיר האמיתי. לדוגמה: לפני כשבועיים פרסמתי למכירה את הרכב של חמי - רנו סניק 2004, מנוע 2 ליטר עם 85K ק"מ. המחירון המשוקלל היה בין 43-46 ואני פרסמתי מחיר ראשוני של 38K כדי למכור מהר (הם לא לחוצים על הכסף. מבחינתם לקבל 20K בטרייד אין "כדי לא להתעסק עם המכירה"). ההיענות לא היתה מדהימה, למרות שמדובר בכ-15% פחות ממחיר המחירון, ועוד הייתי גמיש. אני מבין שסניק זה רכב לא מאוד מבוקש, אך המחירון לטעמי כבר אמור לשקף זאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרשה לי לגלות לך ...

לי אישית לא גילית כלום, אך הרשה לי להישאר בדעתי (שגובשה בביצוע עסקאות כאלה או אחרות בחו"ל) כי בארץ לתופעה מימדים חריגים.

ולא, אתה לא מתנשא בכלל.

רכב ישראלי אולטימטיבי: קונטיינר של 'צים' על גלגלים נוצצים עם סלון עור 1+2+3, מסך "LCD 42 וטוסטר עם כניסת USB. מרווח, נוח, מאובזר, גבוה ופח עבה כמו במכוניות של פעם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4911 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...