Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיאט איביזה DSG רעש מהגיר

Oracle
שימו לב! השרשור הזה בן 4638 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 185
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אצלי בGTI יש לעיתים את הרעש המדובר מהגיר (כאילו איזה חלק מתכתי משוחרר למטה) בהילוכים נמוכים (ממש לא תמיד ולא בכל הילוך), נורמלי לגמרי, בדקתי את זה גם ברכבים אחרים, בDSG7 משום מה הרעש הזה מופיע בצורה בולטת יותר אבל עדיין בסדר גמור.

בנוסף יש להבדיל מרעש מתכתי אחר (כמו פחית מלאה בחתיכות מתכת שמנערים חזק) בעת תאוצה בין 2300-3000 סל"ד

שיש בכל מנועי ה2.0 TSI.

שמעתי שיש שתי סברות למקור הרעש, הראשונה אומרת שזה מגיע מהפורק שנמצא בדיוק בין סגירה לפתיחה וזה גורם לו לנוע בצורה מהירה שמייצרת את הרעש המתכתי, השנייה אומרת שזה מגיע מאיזשהיא רשת ברזל שנמצאת על הצנרת.

אל תתפסו אותי על המונחים המדוייקים, אם תרצו אוכל לנסות למצוא את המקורות שבהם חקרו את הנושא.

אגב, את כל הרעשים האלה ניתן לשמוע רק כאשר נוסעים עם חלונות פתוחים, עם חלונות סגורים לא שומעים כלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב - ישנה תופעה נוספת הקשורה למנוע - רעידות קלות למשך כדקה (לעיתים פחות ולעיתים מעט יותר) לאחר התנעה (בעיקר אם מדובר בהתנעה קרה)

גם את זה השמעתי והראיתי במוסך, והם טענו שזו תופעה טבעית לכלל מנועי ה TSI בזמן התנעה ראשונית כאשר ישנה העשרה של התערובת.

זה מופיע בספר הרכב שלי. כתוב שזו תופעה נורמלית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפרופו רעשים,

פעם בכניסה ראשונה לרכב כשהייתי פותח את הדלת הייתי שומע רעש מצד ימין מאחורה שלדעתי זאת הייתה המשאבת דלק שעושה בדיקה עצמית. (בדיוק 2-3 שניות)

יש לנו גם פאביה בבית ושם אני שומע את אותו הרעש שנהגתי לשמוע בגולף.

מאז שהחליפו לי את המשאבת דלק כבר לא שומעים את הרעש הזה.

pasat04, זכור לי שגם אצלך החליפו את המשאבה, לך יש את הרעש שהיה (או שלא היה אצלך)?

בשביל לבדוק יש לפתוח את הרכב עם השלט ומיד לפתוח את הדלת של הנהג. (למרות שלדעתי זה קורה *רק* כאשר פותחים את הדלת)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי בGTI יש לעיתים את הרעש המדובר מהגיר (כאילו איזה חלק מתכתי משוחרר למטה) בהילוכים נמוכים (ממש לא תמיד ולא בכל הילוך), נורמלי לגמרי, בדקתי את זה גם ברכבים אחרים, בDSG7 משום מה הרעש הזה מופיע בצורה בולטת יותר אבל עדיין בסדר גמור.

בנוסף יש להבדיל מרעש מתכתי אחר (כמו פחית מלאה בחתיכות מתכת שמנערים חזק) בעת תאוצה בין 2300-3000 סל"ד

שיש בכל מנועי ה2.0 TSI.

שמעתי שיש שתי סברות למקור הרעש, הראשונה אומרת שזה מגיע מהפורק שנמצא בדיוק בין סגירה לפתיחה וזה גורם לו לנוע בצורה מהירה שמייצרת את הרעש המתכתי, השנייה אומרת שזה מגיע מאיזשהיא רשת ברזל שנמצאת על הצנרת.

אל תתפסו אותי על המונחים המדוייקים, אם תרצו אוכל לנסות למצוא את המקורות שבהם חקרו את הנושא.

אגב, את כל הרעשים האלה ניתן לשמוע רק כאשר נוסעים עם חלונות פתוחים, עם חלונות סגורים לא שומעים כלום.

תיאור מדויק! אלו הם בדיוק אותם רעשים!

מעניין שבמוסך לא ידעו לומר לי דבר לגביי הרעשים המדוברים בנסיעה מהירה בסל"ד נמוך כמו אלה שתיארת כאן, הם לא אמורים לדעת מזה ? (כמו שתיארת בדיוק, אבל TSI 1.4 לא 2.0)

אגב - סתם שאלה לא קשורה - למי מכם שכבר יצא לו לעשות טיפול ראשון\שני לרכב שלו (בעיקר TSI), האם במוסכי צ'מפיון נהוג לנקות מצערות, ו\או לעשות פלאשינג למנוע בעת החלפת השמן ? תוספים כלשהם אולי ? והאם מישהו יודע לומר בוודאות באיזה שמן הם משתמשים ? מישהו זרק לי סונול, האם מדובר בשמן מתוצרת מקומית או במוביל 1 מיובא ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

pasat04, זכור לי שגם אצלך החליפו את המשאבה, לך יש את הרעש שהיה (או שלא היה אצלך)?

לא, לא נתקלתי ברעשים של נושא השרשור וגם לא ברעש מהסוג שאתה תיארת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב - סתם שאלה לא קשורה - למי מכם שכבר יצא לו לעשות טיפול ראשון\שני לרכב שלו (בעיקר TSI), האם במוסכי צ'מפיון נהוג לנקות מצערות, ו\או לעשות פלאשינג למנוע בעת החלפת השמן ? תוספים כלשהם אולי ? והאם מישהו יודע לומר בוודאות באיזה שמן הם משתמשים ? מישהו זרק לי סונול, האם מדובר בשמן מתוצרת מקומית או במוביל 1 מיובא ?

יצא לי לבצע 2 טיפולים ב-TSI דור קודם.

לא, לא ניקו מצערת.

לא עשו פלאשינג. הפלאשינג היחידי שעשו לי היה בגולף דור רביעי, כשעברו מחצי סינטטי לסינטטי מלא.

תוספים - הם רוצים לשים BG44, אבל אני מבקש שלא. ברכבים קודמים, ישנים, שמתי שבועיים לפני הטיפול.

שמנים - הייתה תקופה לפני שנה ויותר ששמו Mobil, היום שמים משהו אחר, לא יודע מה, אבל אני סומך על המוסך שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית אני מצטרף לפרגון לדדי. אכן אחלה בחור שעזר לי רבות.

שנית, לגבי:

מסתבר שאותו עדכון לא פתר לכולם את הבעיה.

לצערי, במקרה של אחד החבר'ה בפורום מחו"ל זה לא עזר, ונאלצו להחליף לו גיר.

שימו לב לתגובות האחרונות בשרשור http://www.seatcupra.net/forums/showthread.php?t=264620

לא יודע אם שמתם לב אבל הבחור שפתח את השרשור הנ"ל הוא מלבנון. הוא מתלונן על רעשים בזמן נסיעה על כבישים משובשים. אני לא יכול שלא להרגיש קצת אשם במצב הכבישים שם :twisted:

שלישית, יצא לי לנהוג על שתי לאון FR שונות ו A3 2.0T, כולן DSG כמובן, ולא שמעתי אף רעש כנ"ל. אם כי בכולם זה DSG6 ויתכן באמת שזו תופעה רק של ה DSG7.

אני צריך לקבל את הלאון 1.8 DSG החדשה שלי בקרוב ומקווה מאוד שלא לשמוע רעשים כאלה מכיוון שגם אני מאוד רגיש להם. בכל מקרה אדווח כשהרכב יהיה אצלי.

אם אכן הקוד הנ"ל או אחר יפתור את הבעיה האם מדובר בעדכון תוכנה פשוט לרכב? כלומר באים, מחברים למחשב, עושים ריסטרט ונוסעים הביתה?

לאון 1.8 TSI DSG - כבר לא בדרך, היא כבר כאן!

- אין מישהו שעקפו אותו מימין וזה לא הגיע לו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי הרב נבצר ממני להגיע למוסך עם הרכב הבוקר כפי שהיה מתוכנן...

אני מניח שכבר אחכה לעוד 150 ק"מ ואגיע למוסך לבדיקת הרעשים באותו זמן של החלפת שמן / פילטר שמן ראשון ב-1000 ק"מ.

בנתיים, אשמח לקבל את העדכון על הגרסא הזאת מצ'מפיון דרך דדי ;)

הבעיה לפי מה שאני הבנתי היא אכן רק בגיר DSG7 החדש יותר ולא הייתה קיימת בDSG6 (החזק יותר) שהוחלף לאחרונה...

אגב, אני חונה בעבודה בחנייה תת קרקעית - מן הסתם הכביש שם משובש משהו... שמתי בהילוך ספורט וגם שמתי בראשון דרך ההגה... עדיין שמעתי את הרעשים, באותה עצמה ובאותם מצבים.................:/

אני פשוט לא מצליח להבין איך יכול להיות שיש הטוענים שהרעשים האלה תקינים... לי פשוט נשמע כאילו שחכו להבריג בורג בגיר ואני רק מחכה שהוא יפסיק לעבוד...

Seat leon Cupra MK3 FL 2011 - sold

Seat leon Cupra 280 - sold

Golf GTI Performance - sold

Awaiting on new car :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי חורה הרעש המדובר מאוד, וגם אני בדיוק כמוך מרגיש כאילו משהו שם משוחרר.

עדיין מחכה לתשובות קצת יותר טובות מ "ככה זה" ומקווה גם לסוג של פתרון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לנו הייתה אותה בעיה,(MK5 tsi DSG) הפתרון שהציעו היה החלפת מחשב גיר אומנם הבעיה נפתרה חלקית אבל צריכת הדלק עלתה לליטר לכל 11KM מאכזב ביותר :?

אז בעצם מה שאתה אומר זה, שצ'מפיון מאשרים שיש בעיה, שכן יש לזה סוג של פתרון...

במילים אחרות, משהו לא תקין במכוניות שלנו........

Seat leon Cupra MK3 FL 2011 - sold

Seat leon Cupra 280 - sold

Golf GTI Performance - sold

Awaiting on new car :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לנו הייתה אותה בעיה,(MK5 tsi DSG) הפתרון שהציעו היה החלפת מחשב גיר אומנם הבעיה נפתרה חלקית אבל צריכת הדלק עלתה לליטר לכל 11KM מאכזב ביותר :?

על חשבונך או על חשבון צ'מפיון? איך הגעת מזה שאומרים שהרעש "נורמלי" למצב שמחליפים לך מחשב גיר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4638 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...