Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב גנוב/משוכפל

eyals05
שימו לב! השרשור הזה בן 5505 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני כבר חשבתי שנתקלתי כמעט בהכל בעבודה שלי במשטרה אבל אתמול הצליחו להדהים אותי.

אני מעלה את ההודעה הזו כדי שקונים של רכבים יד שניה יזהרו מאוד בבואם לקנות רכב - אם אותי כמעט הצליחו להפיל, זה יכול לקרות לכל אחד.

אתמול במהלך סיור שגרתי בקריות ראיתי מזדה 3 שנראתה לי חשודה מכיוון שלוחית הזיהוי נראתה כמדבקה.

החלטתי לעצור את הרכב לבדיקה.

ברכב נהגה בחורה צעירה, לידה חבר שלה ומאחור שני ילדים. ביקשתי רשיונות, הם הציגו לי הכל.

הרשיון רכב היה נראה לי מוזר כאילו הגלופה שלו לא אמיתית אלא הודפסה במדפסת ביתית, מה גם שהרשיון שהוצג לי הוא כפל של הרשיון המקורי. (כששוטר רואה רשיון כפול,הוא כבר צריך לחשוד שמשהו לא בסדר)

ביקשתי שיפתחו מכסה מנוע ולאמת את מספר השילדה - הוא היה תואם.

החלטתי לזמן למקום בוחן ונחליט מה הלאה.

כשהוא הגיע הוא גם אמר לי שזה חשוד מאוד אבל אם המספר שילדה תואם אין מה לעשות ואז שמתי לב לטעות קטנה ברשיון הרכב שהעלתה לי את החשד לרמות גבוהות. בתוצר המנוע היה רשום יפו מאזדה במקום יפן מאזדה. לא ידעתי שמאזדה פתחו מפעל ביפו...

הודעתי לנהגת ולנוסע שהם מעוכבים בחשד לגניבת הרכב/זיוף מסמך/ שיכפול רכב ושנברר הכל בתחנה.

בתחנה בדקנו את הרכב מסוף והתברר כי מספר השילדה ומספר המנוע שאמורים להיות לרכב על פי מסוף הם שונים לחלוטין, מה עוד שהמנוע שמורכב על הרכב בפועל כאשר בדקנו אותו במסוף מופיע כגנוב מלפני כמה ימים.

בקיצור, הרכב שוכפל/נגנב.

בסופו של דבר אחרי 8 שעות של חקירה וטיפול באירוע יש לנו 2 עצורים וחיוך גדול על הפנים שהצלחנו להוריד כזה רכב מהכביש ובתקווה שנגיע לכנופייה שאחראית לכל העניין.

אז לכל מי שקונה רכב, תפתחו 70 עיניים ותחשדו בכל דבר הכי קטן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אייל, כמה שאלות

עד כמה שאני יודע, שוטר יכול לבדוק עוד בניידת מה זה האוטו הזה ולמי שייך.

ז"א, שהייתה יכול לבדוק מיד שהאוטו גנוב או שרשום לבן אדם אחר. הרי אמרת שהיו שם לוחיות מזויפים... אז למה היה צורך בכל הסירבול עם המספר מנוע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי לעתים רחוקות מאוד יש טעויות במסוף. משימוש יומיומי אני יכול להעיד כי המסוף מדוייק ב-99.9%, לא 100%.

עדיפות לשפשוף עצמי בבית ולא אצל בעלת מקצוע

צריך גם קרם אני מאמין.

:roll::lol::oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כול הכבוד אבל אתה לא חושב שלחשוד שזוג גנב רכב זה קצת מוגזם במיוחד שברכב יש ילדים הם קנו רכב גנוב מה אתה חושב שהם ידעו מה הם קונים וישר להגיד חשודים כאילו הם גנבו את הרכב

"בחיים כמו במהלך פניה אף פעם אל תעצור!"

Life's too short, we're here for a good time, not a long time. -Colin McRae

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ברור לי משהו: האם בני הזוג קנו את הרכב בתמים או נסעו ברכב גנוב בידיעה?

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

נו,מה חדש פה?

תפסתם אחד,שלדעתי יש עוד כמה אלפים כאלו מסתובבים בחוץ.

אורן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מדובר ברכב שנקנה, הרי שפקיד הדואר שביצע העברת בעלות, היה אמור לראות שהפרטים המופיעים במסך, אינם תואמים לפרטים ברישיון ולהסב את תשומת לב הרוכשים והמוכרים.

בנוסף, הרוכש חותם בטופס העברת הבעלות על כך שמספר השילדה (ונדמה לי שגם המנוע) המופיעים בטופס העברת הבעלות, הוא המספרים הקיימים בפועל ברכב.

במקרה זה, המספרים גם היו צריכים להיות תואמים למודפס ברישיון.

ואם בכל זאת הם נוסעים עם רכב שכזה, אז עולה הסבירות שכנראה לא באמת קנו את הרכב כדין ולא ביצעו העברת בעלות אלא סחרו ברכוש גנוב.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב לא שלהם אלא שייך לבחור מרעננה שלטענת הנוסע הוא חבר של אחותו והיא מכירה אותו 3 ימים.

כשעצרתי את הרכב הנוסע דיבר עם בעל הרכב ואמר לו לבוא לתחנה כי יש בעיות עם הרכב. לאחר שהוא ניתק איתו את השיחה כל הנסיונות להשיג את אותו בחור עלו בתוהו. הבחור פשוט נעלם ולא ענה לטלפונים.

בנוגע לנהגת, אני משוכנע שהיא לא קשורה לזה והיא לא ידעה דבר. מה גם, שהיא טוענת שכשהיא עלתה לרכב היא ביקשה לראות רשיונות והציגו לה את הרשיון רכב שהראו לי. אדם סביר שאין לו ידע מוקדם, לא יחשוד ברשיון רכב הזה.

בנוגע לנוסע, בואו נגיד שהוא לא שה תמים ויש לו כבר עבר על עבירה דומה של סחר בחלקי חילוף גנובים ואני לא אפרט מעבר לזה..

בנוגע למסוף המשטרתי, בדקנו אותו אך היומנאי שבדק לי (מכיוון שבניידת שלי לא מותקן מחשב) אמר לי כי הכל בסדר. באותו שלב לא חשבתי לשאול אותו מה מספר השילדה שמופיע אצלו.

כמו כן, המסוף לא תמיד מדייק או מעודכן. כבר היה לי מקרה שרכב שהופיע כגנוב במסוף ואחרי שעיכבתי את הנהג (שהתעקש שהוא בעל הרכב והרכב חוקי לחלוטין), הבאתי אותו לתחנה ושם בדקנו את הרכב במאגר נתונים מעודכן יותר ולא הופיעה כל התרעה על הרכב ולאחר מכן שיחררנו אותו.

בסך הכל ריחמתי על הבחורה, כי היא נעצרה על משהו שאני משוכנע שאין לה קשר אליו. למרות שאי אפשר לדעת, כבר נתקלתי במקרים שהבן אדם מולי נראה לי תמים כמו ילד בגן והוא ממש לא..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טל,

אם אתה אזרח טוב, הייתי מצפה ממך שבמקום לכתוב זאת כאן, שתיגש לתחנת משטרה ותמסור להם את המידע שלך.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כל מגיבי ה:

"מה חדש פה" או "מחט בערמת שחת", יש לכם הצעה יותר טובה?

גם תפיסת מחט אחת יכולה לעזור ולו בהיבט ההרתעה.

אצלי באוטו, יש חצי סיבוב...ששומעים רדיו בלי המצבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5505 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...