Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצות למזגן מיני-מרכזי

SP33DS73R
שימו לב! השרשור הזה בן 5510 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מדהים איך לקחת רעיון פשוט - והפכת אותו לחאפרי לחלוטין. אני לא מאשים אותך כי ייתכן ואינך מתמצא כלל בתחום - אז בשביל ליישר קו אני אסביר בצורה יותר פשוטה מפשוטה:

לא הייתי אומר לך להניח צנרת מתחת לרצפה אם היית מתכנן לשים "גישטל" מחוץ לחלון, הרי בשביל זה לא צריך להניח צנרת מתחת לרצפה, מספיק לעשות חור בקיר החוצה...:idea::idea::idea:

הרעיון בלהניח צנרת מתחת לרצפה הוא בשביל להניח את המנוע במסתור הכביסה של הבית, היכן שרוב (ואני מדגיש "רוב") הקבלנים מאשרים לשים מנוע של מזגן. יש פה ושם קבלנים (בבתים קטנים יחסית) שמאשרים לשים מזגן בגג או בקרקע (במקום מוסדר).

בעניין הדליפות מתחת לרצפה - מדובר באחד הדברים היותר הזויים ששמעתי לאחרונה :shock:. טרם נתקלתי או שמעתי על צנרת נחושת של מזגנים שדלפה מתחת לרצפה. למען האמת, אני מוכן להמר שגם מתקיני מזגנים לא נתקלים בכזה אפילו לעיתים רחוקות מאוד. ואם כבר בצנרת גז מזגן מתחת לרצפה עסקינן - מה אתה עושה עם צנרת המים ? תולה אותה על התקרה ? הרי צנרת מים היא "מספר 1" בסיבות להרמת ריצוף כתוצאה מ...

בעניין הקונספט עצמו - ברור שהקבלן מניח צנרת מזגן מתחת לרצפות, הרי ההכנה למזגן המרכזי נעשית ב-ד-י-ו-ק באותה הדרך כמו שתתקין מזגן "רגיל קטן".

איציק

רק עכשיו ראיתי את התגובה של איציק לדברים שלי :shock:

איציק, כשהייתי קטן והייתי מבלה חודשיים בשנה (חופש גדול) עם אבא שלי בהתקנות מזגנים...נתקלנו בהרבה דליפות מצנרות מיזוג אויר. אם הצנרת היא צינור פלסטיק בקוטר גדול שאפשר לשלוף את צנרת המיזוג ממנו ולהכניף אחרת במקרה הצורך, זה מצויין. זה לא מתאים בכל בית וזה תופס יותר מדי גובה.

מה עושים אגב עם ניקוז המים מהמזגן? האם הוא גם עובר מתחת לריצפה? איך תדאג שיהיה שיפוע לכל אורך הדרך? אולי פשוט להוציא ניקוז מים בכל חדר וחדר החוצה? זה מכוער וחאפרי ביותר וגם יכער את הבניין מבחוץ (ירוקת וכו').

כתבתי גם שלא בכל בניין מאשרים לתלות גישטל מחוץ לחלון, אז אתה כותב לי לעשות חור בקיר בשביל המזגן על הגישטל? :roll:

ולגבי התקנת מספר מזגנים במסתור הכביסה- לא בכל בית יש מקום למספר מזגנים באזור הזה, מה גם שגם לצנרת של מזגן יש גבול לאורך שהיא יכולה להיות. אם אני זוכר נכון מעל ל- 10 מטרים עלולה להיות פגיעה בתפוקת המזגן.

יש סיבה למה צנרת מים בשנים האחרונות היא מפלסטיק ולא ממתכת- דליפות. צנרת של מזגן היא מנחושת ולמרות שלא עובר בה נוזל, יש בה הפרשי טמפרטורות ו"הזעה" של המתכת, גם היא יכולה להרקב.

לפני שרכשת את הדירה שלי ביקרתי במספר פרוייקטים, באף אחד מהם לא היתה צנרת בריצפה, כולם עושים הכנה למיזוג מיני מרכזי והצנרת עוברת מרחק קצר בקירות או מוצמדות לתיקרה ולאחר מכן חיפוי גבס.

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמר יש צנרות פלסטיק לא פקסגול?

זכור לי שאצלי בבית יש צנרת פלסטיק (שחורה) וזכור לי שזה נראה כמו הצינורות שמעבירים למערכת השקיה, יתכן שימוש בכזאת צנרת או שזה פקסגול?

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה עושים אגב עם ניקוז המים מהמזגן? האם הוא גם עובר מתחת לריצפה? איך תדאג שיהיה שיפוע לכל אורך הדרך? אולי פשוט להוציא ניקוז מים בכל חדר וחדר החוצה? זה מכוער וחאפרי ביותר וגם יכער את הבניין מבחוץ (ירוקת וכו').

כתבתי גם שלא בכל בניין מאשרים לתלות גישטל מחוץ לחלון, אז אתה כותב לי לעשות חור בקיר בשביל המזגן על הגישטל? :roll:

א. בכל ההתקנות שהצנרת מונחת מתחת לרצפה (עיין ערך מזגנים מפוצלים 2.5 של פעם) אין שום בעיה של שיפוע, המזגן גם ככה נמצא מעל נקודה זו וחוק כלים שלובים עושה את שלו. צנרת הניקוז מתחברת, בד"כ, לצינורות ביוב שעוברים במסתור כביסה.

ב. מעולם לא כתבתי לך לתלות גישטל מחוץ לחלון, מדובר ברעיון שאתה בעצמך בדית והכנסת לשירשור כי חשבת שאני אומר לך להניח את הצנרת מתחת לריצפה בשביל לשים על גישטל בחוץ- כשכוונתי מלכתחילה היתה לשים צנרת עד למסתור כביסה. אם הייתי מתכוון שתשים גישטל בחוץ, לא הייתי אומר לך להניח צנרת מתחת לרצפה.

ג. באופן אישי מעולם לא נתקלתי בבעיה של צנרת מתחת לרצפה - וגם לא זכור לי שצנרת נחושת שעובר בה גז (או אפילו מים) נרקבת.

ולגבי התקנת מספר מזגנים במסתור הכביסה- לא בכל בית יש מקום למספר מזגנים באזור הזה, מה גם שגם לצנרת של מזגן יש גבול לאורך שהיא יכולה להיות. אם אני זוכר נכון מעל ל- 10 מטרים עלולה להיות פגיעה בתפוקת המזגן.

יש סיבה למה צנרת מים בשנים האחרונות היא מפלסטיק ולא ממתכת- דליפות. צנרת של מזגן היא מנחושת ולמרות שלא עובר בה נוזל, יש בה הפרשי טמפרטורות ו"הזעה" של המתכת, גם היא יכולה להרקב.

א. נכון, אבל ברוב המקרים אפשר להשתמש במסתור הכביסה לפחות ל- 2-3 מזגנים (אחד ליד השני) ותמיד קיימות אופציות אחרות (דו מאייד וכו').

ב. פגיעה תמיד יש, אבל בין מה שיש על הנייר לבין המציאות לא תמיד הדברים נראים כמו שהם נראים. מזמין אותך לראות אצלי מזגן עם 12 מטר צנרת, 8000BTU בקירור, עובד נהדר בחימום ובקירור (זה המזגן שעובד הכי הרבה אצלנו).

מטרת הליפוף של הצינורות יחד באמצעות ה"לפלף" הלבן הוא גם בשביל להצמיד את הבידוד לצנרת ולמנוע מצבים של הזעה בתוכה. לא בגלל שהצנרת עלולה להרקב, אלא גם בגלל עניין של ריחות או רטיבות במקומות שאינם מיועדים לכך. צנרת של גז, בבתים מאוד ישנים, עוברת בכלל על הקירות החיצוניים של הבית - ואפילו שזה סופג גשם ושמש בלי סוף, אין בעיות תכופות של ריקבונות וכו' - זה עובד עשרות שנים בלי בעיות.

לפני שרכשת את הדירה שלי ביקרתי במספר פרוייקטים, באף אחד מהם לא היתה צנרת בריצפה, כולם עושים הכנה למיזוג מיני מרכזי והצנרת עוברת מרחק קצר בקירות או מוצמדות לתיקרה ולאחר מכן חיפוי גבס

תחום הבניה מאוד מזכיר לי את תחום הרכב אצל חלק מהיבואנים - במיוחד אלו שמביאים ר-ק את ה 1600 אוטומט בגירסת איבזור אחת !

תחום הקבלנות הוא זהה. הבניה בשנים האחרונות הופכת, כך אני קורא לזה, לבניה של עצלנים. אף אחד לא רוצה להתאמץ.

פעם הצנרת ביוב היתה עוברת בתוך הקיר, לא היית רואה או שומע כלום. פעם היו מניחים את הצנרת של המיזוג מתחת לרצפה, היום מחפשים לעשות חיים קלים לכל בעלי המקצוע - כי מה איכפת להם ? הם רוצים לסיים את הבית כמה שיותר מהר - ובסופו של דבר, הלקוח משלם על ההשלכות.

היום כבר לא שמים את הביוב בתוך הקירות, פשוט בונים את הבית ואז מתחילים לעשות חור בכל קומה ובסוף מחפים את זה בגבס.

הגבס עושה לקבלנים חיים קלים - וללקוחות מדובר במוצר מוגמר הרבה פחות יפה לעין עם כל מיני בליטות של 20X20 בפינות של האמבטיה או המטבח. תגיד לי אתה, זה יפה ??!

ANYWAY, בנושא התשתית למזגנים ברור לי שהקבלנים לא מתאמצים בכלל וקובעים ללקוחות נחרצות את האופציה למזגן מיני מרכזי ובזה נגמר הסיפור. אתה לא הראשון ולא האחרון שנתקל בתופעה הזו.

1. היום הצנרות מים מתחת לריצוף זה צנרות פלסטיק, וגם את זה ניתן לשלוף בלי להרים ריצוף.

2. אני מניח שאת רעיון השליפה אפשר ליישם גם בצנרת המיזוג ככה שגם במקרה דליפה לא יהיה צורך להרים את הריצוף.

3. מגבלה בתליית המנוע של המזגן מחוץ לבניין ממה שידוע לי היא מגבלת חוק עזר עירוני ולכן הקבלן כנראה מחתים את הלקוח על העניין.

1. אצלנו בבית יש צנרת SP, והיא לא מושחלת בתוך צינור נוסף (SP מורכבת משכבת פלסטיק\מתכת\פלסטיק)

2. בעייתי ולרוב לא עושים את זה, פשוט מניחים את הצנרת ומבטנים. בד"כ אין בעיות מהסוג הזה ולכן לא משחילים את הצנרת בתוך צינור פלסטיק נוסף. ממה שזכור לי (לפחות בבית של הורי וגם אצל סבי וסבתי) קיימים שם מזגנים של תדיראן 2.5 כ"ס, עם צנרת מתחת לרצפה, הם בני 20-21 שנה ומעולם לא היתה שם בעית דליפה בצנרת.

3. נכון, היום כבר לא עושים כאלה דברים (לכן המלצתי מלכתחילה לשים את המנוע במסתור הכביסה).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גוועלד !

גשטעלט, יה חאפרים, גשטעלט ! דברו אידיש כמו שצריך !

כספר - אתה בכלל רב-חאפר. יאצק כבר ענה לך, אבל הרגת אותי עם השיפוע של הצינור... :lol:

שמר יש צנרות פלסטיק לא פקסגול?

זכור לי שאצלי בבית יש צנרת פלסטיק (שחורה) וזכור לי שזה נראה כמו הצינורות שמעבירים למערכת השקיה, יתכן שימוש בכזאת צנרת או שזה פקסגול?

גם אתה חאפר. הצנרת השחורה זה פקסגול (או צנרת תואמת, אבל הפטנט זהה). יש צנרת SP, כמו שכתבתי למעלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גוועלד !

גשטעלט, יה חאפרים, גשטעלט ! דברו אידיש כמו שצריך !

כספר - אתה בכלל רב-חאפר. יאצק כבר ענה לך, אבל הרגת אותי עם השיפוע של הצינור... :lol:

גם אתה חאפר. הצנרת השחורה זה פקסגול (או צנרת תואמת, אבל הפטנט זהה). יש צנרת SP, כמו שכתבתי למעלה.

דברו על תאוריות וחוקים פיזיקליים כמה שבא לכם, בפועל זה יכול להיות בעייתי ממספר סיבות שתארתי.

הרי אם הכל היה עובד לפי התאוריות...אתם יודעים.

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין בפועל.

קח צינור כלשהו, תלה אותו בגובה 2 מטר.

עכשיו תעשה לו יותר פיתולים מרכבת הרים (בלי שבירות/קשרים וכו' כמובן), 18,000 סיבובים ומה שתרצה.

תלה את הצד השני בגובה 1.99 מ' אפילו - עדיין יישפכו מים.

אם יש לך ספקות, שאל בעל מקצוע איך עובד שטיכמוס. זה בדיוק אותו דבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...