Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

וולוו S60 T5

shaharinbar
שימו לב! השרשור הזה בן 3409 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אגלה לכם סוד חשוב....

לפני שאת מגיעים למהירויות האלו, תבדקו טוב טוב שהצמיגים שמולבשים על הרכב מתאימים לזה. הרבה פעמים היבואן שם צמיגים של עד 190 קמ"ש כי הם זולים משמעותית. וברכבים משומשים תוודאו שלא החליפו צמיגים לזולים יותר שמוגבלים במהירות.

וחוץ מזה - אל תמהרו !!!

ובבקשה, בלי סודות בחברה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגלה לכם סוד חשוב....

לפני שאת מגיעים למהירויות האלו, תבדקו טוב טוב שהצמיגים שמולבשים על הרכב מתאימים לזה. הרבה פעמים היבואן שם צמיגים של עד 190 קמ"ש כי הם זולים משמעותית. וברכבים משומשים תוודאו שלא החליפו צמיגים לזולים יותר שמוגבלים במהירות.

וחוץ מזה - אל תמהרו !!!

ובבקשה, בלי סודות בחברה...

הבעיה, לצערנו, שבארץ אין כל כך איך לבדוק את ההתנהגות במהירויות האלו... :-) אתה צודק לחלוטין בעניין הצמיגים.

כיום - VOLVO S-80 T-5 מודל 2011

בעבר - VOLVO S-60 T-5 מודל 2003

בעבר - SEAT LEON 1800 אוטו' מודל 2002

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

S60R, אמרת שמספרי סיפורים אנו ?

אובחן אשמח לשתף אותך על מקרה מסויים ואולי זה ישנה את דעתך.

אפתח בזה שהייתי קרוב מאוד לקניית S80 2001 - 2003, עברתי על אולי כל פורום החו"ל, היתה לי וולוו מס' שנים והספקתי להכיר מספיק יודעי דבר.

ובכן - שאלת מהיכן הנתון המוגזם של 30 שלף ש"ח על טיפול ?

מה תגיד אם אספר לך על בעל S80 שברכבו היה צורך בהחלפת ראש מנוע, ההחלפה בוצעה ללא הצלחה, זה נעשה במוסך לא מורשה תמורת (תתכונן) 17 אלף שקל ! (אציין שזה לפני כמה שנים, לא זכורה לי שנת הרכב, אני זוכר שזו היתה T6) לאחר השיפוץ הכושל הרכב היה מושבת ללא אפשרות נסיעה, נגרר למורשה והחליף לחדש תמורת 30 אלף שקל !! מצחיק לומר שהיום זה הערך של הרכב עצמו במקרה הטוב, אבל זו המציאות, השוק פשוט מת מת מת - מה שמקנה לרכב מחירון לא רלוונטי וסחירות בהתאם למצב הרכב בלבד.

הודעה מהיום ד"א - http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=288563&highlight=T5 - נזק למוח גיר, 12 אלף שקל.

עוד - חיישני הרכב בעייתים למדי, שיפוץ ללא אחריות של חיישן נע בסביבות 1500 ל - 3000 אלף שקל במורשה, מצחיק לומר שישנם 4 בעייתים (ומה קורה אם לעוד כמה גם צצה בעיה ? לגיטימי לחלוטין), מחיר חדש נושק ל6000 שקל, מיותר לציין שאני מדבר על רכיב שגודלו 20X20 מילימטר.

גיר - אמרת שרכבך לא מזייף, נשמע מצויין, בT6 המחלה ידועה, הספק גדול (לא נטחן שוב את הנושא) - שיפוץ יקר מאוד ולרוב לא מצליח ד"א, מה שגורר לטירטור וכאבי ראש נוראיים.

עוד בקשר לגיר - ה-S80 ידועים כבעייתים בגיר, בדקו ומצאו שהגיר לא פחות ממצויין, ישנו רכיב פנימי בעייתי, במוסך המורשה יודעים זאת היטב אך בשביל "לעשות קופה" אין אופציה לשיפוץ ורק החלפה לחדש, את המחיר אני נותן לך לברר לבד.

צריכת דלק / טיפול שותפים - לא כזה יקר, ותוכל לראות את זה בכל הודעה שלי, לא אהבתי את ההתבטאות שלך שאנשים פה מצפים לאחזקה זולה ובאופן מפתיעה היא יקרה.

מצטער אם נשמעתי בוטא במידה מסויימת, זו לא היתה הכוונה.

אשמח אם תיקח את זה לתשומת לבך, ותהנה עם ה-S60 (ים) שלך למינהן.

משה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משה, זה סיפור ידוע שה-S80 מהשנים הראשונות היו בעייתיות לאחזקה ודי קילקלו את מוניטין האמינות ארוך השנים של וולבו. אבל לא לבלבל בין ה-S80 ל-S60 המדוברת, שהיא פשוטה יותר ואמינה יותר.

אגדות האמינות של הוולבו הישנות (מימי ה-121 ועד ל-940) נטועות הרבה בגלל הפשטות המכאנית של המכוניות (יחסית לרכבי-פריומיום לפחות). ברגע שוולבו זנחו את הנוסחא הזו וניסו לייצר רכבים סופר-מתוחכמים - משהו שם השתבש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משה, זה סיפור ידוע שה-S80 מהשנים הראשונות היו בעייתיות לאחזקה ודי קילקלו את מוניטין האמינות ארוך השנים של וולבו. אבל לא לבלבל בין ה-S80 ל-S60 המדוברת, שהיא פשוטה יותר ואמינה יותר.

אגדות האמינות של הוולבו הישנות (מימי ה-121 ועד ל-940) נטועות הרבה בגלל הפשטות המכאנית של המכוניות (יחסית לרכבי-פריומיום לפחות). ברגע שוולבו זנחו את הנוסחא הזו וניסו לייצר רכבים סופר-מתוחכמים - משהו שם השתבש.

עניתה בזמן, תודה.

אפילו לשניה אחת לא הזכרתי S80!! אין לי ולא הייתה לי ואין לי מושג מה התקלות שלה. אני רק יודע שהגיר שלה הוא לא AISIN כמו ב- S60 אלה GM וגם אני שמעתי על כל מיני תקלות ברכב הזה עד מודל 2003.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

היי חברים ,

ראיתי את הדיון של ה S60 ואשתף מנסיוני ..

בעיות גיר => כן .

מנוע ללא תקלות כנל הטורבו ומכלוליפ פנימים עמידים עד כה .

האוטו חזק אך לא ספורטיבי .

שום בעיית חיישן עד כה .

טיפולים טימינג + ברקסים +גז למזגן במוסך מורשה 3900 כולל מעמ ועבודה (וולוו רחובות) באיילנד ביקשו 4500 כולל מעמ ועבודה .

לגבי מהירות סופית ניתן להגיע אליה בקלילות (הצמיגים שלי הוחלפו ליוקאומה "W" ) עלות 650 שח לצמיג ברמלה (שחור ) בת"א ביקשו ממני שח 1100 (בדקתי את הצמיג ואין לו יותר משנה תאריך יצור ) .

ועכשיו לשאלתי :

הריפוד עור באוטו מצבו בכי רע ..בוולוו רוצים 3500 לכסא לא כולל עבודה :shock: ..באוטו גאלנס 2000 כולל עבודה ..מישהוא ביצע עבודה באוטו גאלנס ? ..

לגבי הכיסוי סאן רוף הפנימי ( החלק שזז קדימה ואחורה "הבד" ) נהרס מכירים רפד טוב שמבצע את העבודה הזאת ? המשוגעים בוולוו ביקשו 3000 שח עבור החלק ..:evil:

מודה על התשובות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שנים מאוחר יותר...

שלום לכולם

אז לא כל כל הבנתי הדעות מחולקות קצת...

אני מעוניין לקנות S60 T5 באזור ה2004 משהו כזה

טיפול 10.000 עולה 3000? ולמה אי אפשר לעשות לבד או במוסך רגיל בה"כ טיפול?

אם שומרים על הרכב אין לו בעיות מיוחדות(אני מאוד דואג לרכבים שלי)?

איך התא מטען שלו אני צריך להכניס שם כלים גדול בינוני?

לא מתכוון "להרביץ" איתו אבל רכב מפנק?

תודה על התשובות ניהיה לי בלאגן בראש בבקשה רק מי שהיה לו נסיון ואחד שדואג לרכב שלו למה זה לא בעיה להגיד הרכב בעיתי אם לא נתת לו תשומת לב מספיקה

שוב תודה חי אברג'יל(:

יום מלבלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שזה לא קשור אבל -

לי היה וולבו s70 שנת 2000. הרכב לכאורה פשוט ואמין יותר מדגמי הטורבו אבל בכ"ז הרכב שבק חיים בשנת 2010.

עד שהוא שבק אותם, היו אינספור תקלות שעלותן לא הייתה זולה בכלל אבל לצערי אני לא זוכר את הסכומים.

אני זוכר שבין היתר, הגיר הלך לאחר כמה שנים בודדות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשנת 2000 קניתי 244 מודל 1983 היה ברשותי עד 2006 , מה אומר רכב מפנק ,אמין מאוד , בטוח מאוד ( הוכיח עצמו בתאונה , לא קרה לה כמעט דבר הרכב הפוגע הלך טוטלוס ) . הייתי ממלא הרבה דלק ונוסע בכיף .

דרך אגב לא לעניין כנראה , וולוו מאז 2010 גם איכות המכוניות וגם השירות השתפרו פלאים ( חבל שסובלים מסתיגמא של העבר ).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3409 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...