Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משאיות, משאיות!!! רק משאיות מעניינות אותי

דב קרדו
שימו לב! השרשור הזה בן 216 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בטיול בעיר העתיקה הבחנתי באחד המוזיאונים בתמונה של משאית שעסקה בפינוי הריסות המלחמה

ליילנד ביבר מודל 63-64 דגם ישראלי קלאסי שיוצר באשדוד קבינה +כנפיים מפיברגלאס תוצרת ישראל.מהתמונה אי אפשר לזהות שנת יצור מדויקת אם היה מס רישוי או אם היה אפשר לראות את החלון האחורי של הקבינה היה אפשר לקבוע את השנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 5.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ההודעות עם הניקוד הגבוה ביותר

השושנים

משהו בשבלך

תמונות שפורסמו בשרשור

אז, ההבדל בין הישראלי ל"אנגלי"- כנפיים מפיברגלאס ו4- פנסים לעומת מתכת ושני פנסים? וסופר ביבר כמו שלי- מאיזו שנה התחיל? ומאיזו שנה התחיל הטורבו?:roll:

י Capri GT 74 MK2 "אספנות", עדיין מחכה לפחחות רצינית.*סוזוקי 1100F (שהפך ל"סטריטפייטר" לצערי :sad: )*GMC וואנדורה 4X4- "לוחם שטח" במנוחה *פורד D שנת78, ש"מת" להפוך ל"אספנות":oops:*פורד פיירמונט 79' :twisted: -חולם להיות שחור:wink: *"משפחת ליילנדים"* *ואסקורט סטיישן שניצלה בדקה ה-91:king::חובב מכוניות, אופנועים, מפלצות למיניהן ומוזיקה, הסובל מחוסר מקום, זמן ותקציב כרוני, להתעסק בכל התחביבים שלו :???:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז, ההבדל בין הישראלי ל"אנגלי"- כנפיים מפיברגלאס ו4- פנסים לעומת מתכת ושני פנסים? וסופר ביבר כמו שלי- מאיזו שנה התחיל? ומאיזו שנה התחיל הטורבו?:roll:

The main difference was cab + wings - the Israeli ones had a wider cab without the little seperate vent windows before the doors

Turbo? What turbo? You mean Leyland the 690 engine?

Were there any turboed Beavers in Israel? I thought there was one or two with localy assembled

turbos but this was not a success. Maybe Rony would know... T

נשלח מתא טלפון ציבורי ע"י יונת דואר ובעבר גם מתורן של אניה על ידי שחף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה הולך ככה עם הביברים (ורוני מוזמן לתקן ו/או להוסיף):

ה"אנגלים" היו עם קאבינה פח, כנפיים עגולות ופנס בודד גדול חיצוני על הכנף - ראשונים בארץ מסוף שנות ה- 50? - שאז עוד היו עם גלגל הגה ענק, כמעט אנכי שהנהג היה מסתכל דרכו, ו"הי" ו- "לואו" בתיבת העברה נפרדת במורד גל ההינע. לאלו עדיין לא היו סרנים אחוריים של סקאמל עם הפחתה טבורית אלא סרנים רגילים.

אכן דלתות הקאבינה היו קטנות יותר והחלון המשולש היה נפרד.

ב- 1962/3 עלו לכביש הביברים הישראליים הראשונים - קאבינה רחבה יותר, מפיברגלאס, גלגל הגה אופקי זהה לזה של הטייגרים, הי ולואו על תיבת ההילוכים, שני פנסים בכל צד וסרנים אחוריים של סקאמל עם הפחתה טבורית.

ב- 1966 אני זוכר ביבר כזה עם גיר ווילסון וגלגלי כוכב במקום החישוקים הסגורים שהיו עד אז.

עד לנקודה זו בכל הביברים היה רדיאטור צינורות חיצוני (ללא גריל, ועם פתח מילוי חיצוני)

ב- 1968 התחילו לעלות לכביש הסופר ביברים כאלו כמו שגנאדי מכיר. עיקר ההבדלים היו חיצוניים - כנפיים, גריל... ושינוי קטן ביחס העברה של ארבעת ההילוכים הראשונים.

טורבואים היו! - מתישהו בשנות השבעים, האחרונים היו מצויידים בטורבו וניתן היה לזהות אותם בגלל פילטר האוויר הגדול שהיה מורכב על הכנף (הימנית?).

אני חושב שרובם או כולם היו עם סרן מתרומם.

במקביל היו גם "ביברים" טלוויזיה, אבל זה סיפור אחר. וגם, ב-- 1969, כשליילנד אשדוד לא הצליחה לעמוד בדרישה, הביאו כמה ביברים אנגליים - עם הקאבינה הישנה, ו(חלקם) עם כנפיים דומות לאלו של הביבר הישראלי, וגם את הליילנד סיסו המפורסם.

רנו 9 83, רנו 11 87 (5 ש'!), רנו 19 95 (5 ש'!), מגאן 2001 (5 ש'!), סניק 2007 ועכשיו סיטרואן C4 2007.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, לפחות סופר-ביבר אחד עם טורבו עדיין חי, ועובד אצל הקבלן שבונה מחלפים, איך לא- בריסוס הקרקע!:-D כמו כן, יש לו עוד מלא פורדים D מיכליות, לפחות צ'יפטיין אחד, ווולוו "טלויזיה" נדירה, כולן מן הסתם מיכליות ריסוס קרקע!

י Capri GT 74 MK2 "אספנות", עדיין מחכה לפחחות רצינית.*סוזוקי 1100F (שהפך ל"סטריטפייטר" לצערי :sad: )*GMC וואנדורה 4X4- "לוחם שטח" במנוחה *פורד D שנת78, ש"מת" להפוך ל"אספנות":oops:*פורד פיירמונט 79' :twisted: -חולם להיות שחור:wink: *"משפחת ליילנדים"* *ואסקורט סטיישן שניצלה בדקה ה-91:king::חובב מכוניות, אופנועים, מפלצות למיניהן ומוזיקה, הסובל מחוסר מקום, זמן ותקציב כרוני, להתעסק בכל התחביבים שלו :???:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה: כמה בערך אמורה להיות עלות של "משאית ריסוס" ללא ניירות (כלומר- טסט לא בתוקף שנים)? -כשאני אומר "משאית ריסוס"- אני מתכוון למשאית ישנה, שפשוט ניתן להרכיב לה מיכל, או למיכלית דלק ישנה, שניתן להפכה למשאית ריסוס. מעניין אותי, מה הסדר-גודל של המחירים בתחום, ואם בכלל יש חשיבות לסוג המשאית? כמובן, המשאית תקינה, אך, כאמור, ללא אפשרות להחזירה לכביש מסיבה כזו או אחרת! -אנא, רק מי, שבאמת מכיר שיענה- חשובה לי תשובה מדוייקת, ולא הנחות, כי גם לי יש הנחות אי-אילו בעניין, ואני רוצה לבדוק אותן באופן וודאי!

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם.

חזרתי לפני כשבוע מצפון מזרח תורכיה. האיזור שנחשב ליותר נחשל בתורכיה אבל יותר מעניין, לדעתי בכל אופן.

רוב המשאיות הגדולות שם הן מרצדס. יש מעט מאוד סקניה ומאן ולא ראיתי בכלל דאף. המבחר במשאיות הקטנות הרבה יותר גדול. הנה כמה תמונות. יש שם מותגים שהייתי בטוח שחלפו מהעולם כמו פרגו ודה סוטו.

הדהסוטו האדומה היא 4*4 והדגם הזה מאוד נפוץ שם. לי היא מאוד מזכירה אביר צבאי.

DSCF3417.JPG

DSCF3401.JPGDSCF3348.JPG

אוטובוס עם מנוע קרור אויר. האמת, הוא נשמע כמו גנרטור דיזל

DSCF3347.JPG

יפה לראות שם שכלי רכב ישנים, משאיות ופרייבטים, מאוד שמורים.

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק אצלי התמונות לא נפתחות?:roll::?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התמונות בפיקסה והאלבום ציבורי.

מה לתקן?

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע, איפה הבעיה, אבל רואים "X" ים אדומים, במקום התמונות, אז משהו בקישורים לא עובד!:roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, הנה התמונות של sorvall::-)

DSCF3417.JPG

DSCF3401.JPG

DSCF3400.JPG

DSCF3348.JPG

DSCF3347.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכיף!:-D

מה הסיפור עם הדא-סוטו? יש חטיבת קרייזלר בטורקיה, שעדיין מייצרת את המותג הזה, שנעלם כבר לפני שנים במקומות האחרים?:roll:

ומה הדגם של האוטובוס-צעצוע הכחול, כי אני לא מצליח לראות בתמונה, גם הוא ממשפחת קרייזלר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 216 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...