Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משאיות, משאיות!!! רק משאיות מעניינות אותי

דב קרדו
שימו לב! השרשור הזה בן 227 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני יודע, ויש שיטה עוד יותר "עצלנית"- לתת 12 וולט, ולראות, האם הכל עובד, ואיך- אם חזק- אז זה בסדר, אם חלש- צריך 24!:-D וכמובן, אני גם אפרק נורית ואסתכל בכל מיקרה.

רוני- ואם אשתמש בנוזל קירור ירוק איכותי- עדיין צריך פילטר? ואיפה אני משיג אחד, וכמה אמור לעלות?

לא, עוד לא ניסיתי להניע- לא היה לי זמן להתעסק בזה בכלל, לא אתמול, ולא היום. והבהלת אותי עם הסולר, אני מפחד לנסות להניע "סתם"... מה אתה אומר- בשביל ניסיון ראשוני בכ"ז לנסות לתת סיבוב "ככה", מבלי לפרק ולנקות כלום? -מנוע מסתובב, אני יודע כי אלה, שהעבירו את האוטו לפניי, בטעות ניסוי לעלות אותו למוביל בהילוך...:?

י Capri GT 74 MK2 "אספנות", עדיין מחכה לפחחות רצינית.*סוזוקי 1100F (שהפך ל"סטריטפייטר" לצערי :sad: )*GMC וואנדורה 4X4- "לוחם שטח" במנוחה *פורד D שנת78, ש"מת" להפוך ל"אספנות":oops:*פורד פיירמונט 79' :twisted: -חולם להיות שחור:wink: *"משפחת ליילנדים"* *ואסקורט סטיישן שניצלה בדקה ה-91:king::חובב מכוניות, אופנועים, מפלצות למיניהן ומוזיקה, הסובל מחוסר מקום, זמן ותקציב כרוני, להתעסק בכל התחביבים שלו :???:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 5.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ההודעות עם הניקוד הגבוה ביותר

השושנים

משהו בשבלך

תמונות שפורסמו בשרשור

אני יודע, ויש שיטה עוד יותר "עצלנית"- לתת 12 וולט, ולראות, האם הכל עובד, ואיך- אם חזק- אז זה בסדר, אם חלש- צריך 24!:-D וכמובן, אני גם אפרק נורית ואסתכל בכל מיקרה.

רוני- ואם אשתמש בנוזל קירור ירוק איכותי- עדיין צריך פילטר? ואיפה אני משיג אחד, וכמה אמור לעלות?

לא, עוד לא ניסיתי להניע- לא היה לי זמן להתעסק בזה בכלל, לא אתמול, ולא היום. והבהלת אותי עם הסולר, אני מפחד לנסות להניע "סתם"... מה אתה אומר- בשביל ניסיון ראשוני בכ"ז לנסות לתת סיבוב "ככה", מבלי לפרק ולנקות כלום? -מנוע מסתובב, אני יודע כי אלה, שהעבירו את האוטו לפניי, בטעות ניסוי לעלות אותו למוביל בהילוך...:?

גנדי אין לי מושג אם הנוזל הירוק מחליף את המרכך ,יש ספק חלקים למנועי קמינס באזור לא רחוק ממוסך אגד שמו קרמברג שם ישמחו לתת לך תשובות מעבר לזה אתה יכול להכנס למוסך מובילים אף הוא באזור ויתנו לך אינפורמציה מדויקת רק שהחלקים אצלם יקרים יותר.דרך אגב לידיעה,מעל משאבת הסולר בצדו השמאלי של המנוע ישנו שסתום חשמלי של מע הדלק במידה ויש סטרטר והמנוע לא "תופס" ,סגור את הבורג (ראש עגול עם חספוס אין צורך במפתח)לאחר שהניע ואתה רוצה לכבות צריך לפתוח את הבורג.במצב נורמלי כאשר פותחים את המתג הראשי הוא פותח חשמלית גם את השסתום.בהצלחה רוני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Genadi, first, congratulations, this is very good news for you (no need to settle for simple R600, haha). Secondly, everything Rony said - particularly about the fuel, I've seen what what happenes when water gets into the fuel system and it's not nice. Even "simple" dirt is a headache. I don't know about the 9000's fuel system (I mean, from the tanks to the feed pump) but I am asking myself if it's not possible to disconnect the suction pipe and feed from a jerrycan until you have time to wash the tanks properly. As for the water, for a short start you will probably be OK but do not use old water without additive and softener for long period - not worth saving money on this.

Also, I would drain the old oil and put new in - god knows how old the stuff in there is. Have a fire extinguisher ready and a helper to disconnect the battery if you need to in a hurry. Make sure you have a way to stop the engine mechanically (I don't know if the screw Rony has mentioned is one to by-pass an electrical shut down valve),because usually diesels DON'T stop when you disconnect the battery. Last thing: just a suggestion, but it may be a good idea to join the US forum I'm on, these people all have experience with US trucks and are helpful for questions on engine specs, g/box, axles, parts etc:

http://forums.aths.org/InstantForum414/Default.aspx

Just scroll down to tech questions and tips, you'll see what I mean. Introduce yourself, explain what the problem is and people will help.

Good luck, T

נשלח מתא טלפון ציבורי ע"י יונת דואר ובעבר גם מתורן של אניה על ידי שחף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Genady, in the meantime if you give me: 1. the engine number (on the engine, forget the papers, they make mistakes. Also, take pics of the engine from both sides), 2. chassis number, 3. take pics of the transmission and the gearchange in the cab, I could ask for you about the details. T

נשלח מתא טלפון ציבורי ע"י יונת דואר ובעבר גם מתורן של אניה על ידי שחף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אומנם אין קשר לאספנות , אבל אין ספק שיש פה ריכוז רציני של נהגי משאיות .

התחלתי לעבוד בעבודה חלקית על משאית רנו 13 טון .

כמובן עם טכוגרף, שעליו לא הסבירו לי הרבה לפני 8 שנים כשעשיתי רשיון .

אני מנסה להבין מה אומר כל סימון , את הסימון של הקמ"ש מצאתי בקלות , יש עוד שני גרפים על הנייר העגול הזה מה הם אומרים?

תודה

אומי

(שנוסע על משהו שבשביל רובכם הוא קורקינט )

נשוי לשתי חיפושיות 74 1300 האחת ידנית השניה חצי אוטומטית כבר לא חצי אוט' :twisted:.

וגם לסובארו בראט (טנדר ) 81 4X4.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום דיברתי עם הבעלים ה"מקורי" של האוטו- והוא אמר לי, שהאוטו הניע מ 36 וולט (!!!), כאשר כל המערכות עובדות מ-24! מוזר ביותר, בחיים לא שמעתי על כזה מעגל ברכב!:shock: אה, והוא אמר, שבפעם האחרונה הום הניעו את האוטו לפני כ-4 שנים.

י Capri GT 74 MK2 "אספנות", עדיין מחכה לפחחות רצינית.*סוזוקי 1100F (שהפך ל"סטריטפייטר" לצערי :sad: )*GMC וואנדורה 4X4- "לוחם שטח" במנוחה *פורד D שנת78, ש"מת" להפוך ל"אספנות":oops:*פורד פיירמונט 79' :twisted: -חולם להיות שחור:wink: *"משפחת ליילנדים"* *ואסקורט סטיישן שניצלה בדקה ה-91:king::חובב מכוניות, אופנועים, מפלצות למיניהן ומוזיקה, הסובל מחוסר מקום, זמן ותקציב כרוני, להתעסק בכל התחביבים שלו :???:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום דיברתי עם הבעלים ה"מקורי" של האוטו- והוא אמר לי, שהאוטו הניע מ 36 וולט (!!!), כאשר כל המערכות עובדות מ-24! מוזר ביותר, בחיים לא שמעתי על כזה מעגל ברכב!:shock: אה, והוא אמר, שבפעם האחרונה הום הניעו את האוטו לפני כ-4 שנים.

גנדי אני לא הייתי מנסה להניע את הפורד עם 36V כך בחשבון שהרכב לא הונע ב4 השנים האחרונות ויתכן וידרש סטרטר ארוך עד שהמנוע יניע ,עד אז הסטרטר ישרף אם הוא 12V .אולי הוא אמר את זה היות והיו 3 מצברים רק שהם מחוברים במקביל ואז הם נותנים 12V עם זרם חזק יותר לעומת 36V לו היו מחוברים בטור.אחד הפעילים פה הציע לך להוציא נורה מאחד הפנסים וזה יתן תשובה די מדויקת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גנדי אני לא הייתי מנסה להניע את הפורד עם 36V כך בחשבון שהרכב לא הונע ב4 השנים האחרונות ויתכן וידרש סטרטר ארוך עד שהמנוע יניע ,עד אז הסטרטר ישרף אם הוא 12V .אולי הוא אמר את זה היות והיו 3 מצברים רק שהם מחוברים במקביל ואז הם נותנים 12V עם זרם חזק יותר לעומת 36V לו היו מחוברים בטור.אחד הפעילים פה הציע לך להוציא נורה מאחד הפנסים וזה יתן תשובה די מדויקת.

כמובן, שלפני זה קודם כל אבדוק מכלולים, מה המתח שלהם אמור להיות! מה שהוא אמר- שבעיקרון כל המערכות עובדות על 24, רק בעת ההתנעה משולב מצבר נוסף ואז נהיה 36! יש לי מערכת משולבת בביבר- אבל שם זה 12/24, כאשר בהתנעה משולבים מצברים בטור, ובזמן עבודת המנוע- במקביל, אבל שוב- על 36 עוד לא שמעתי! אנסה לראות, האם כתוב משהו גם על הסטרטר!:roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום הייתי אצל הבחור, שפירק את המיקסר, ולקחתי את ה-4 המצברים הישנים- כ"א של 100 א"ש, כמובן שהם גמורים, והוא הסביר לי, איך אמורים לחבר... מקווה, שזה גם תואם את מה שיש לי על האוטו. עכשיו קניתי 3 גלונים של מים הירוקים (הכי זולים, של אמריקן איגל- אני בספק, שגם את זה הוא קיבל איי-פעם), ו... נראה... מה שבטוח- בשום השקע אני לא אהיה בשישי הזה, סליחה מכל החחברים!:twisted::wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצ"ב קטע נחמד מהעבר: צילום של הסבר שפורסם ע"י ליילנד אשדוד בעיתון מעריב ב 1966. ליילנד אשדוד נהג לפרסם את 'פינת הנהג'. בלוגו הופיע ליילנד-קונטרקטור. הקטע המצורף עוסק במתנע שהופעל ע"י אוויר דחוס. נתקלתי גם בקטע אחר העוסק בטיפול במצברים.

אמנון

_40P8190067.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דגם מעניין- עדיין יש לו עיגול בצד, למרות שבשנתון הזה כבר לא היה, נידמה לי!:roll:

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Ford-1994-Ford-Aeromax-L-9000-Day-Cab-Cummins-Diesel_W0QQitemZ110425436920QQcmdZViewItemQQptZUS_Cars_Trucks?hash=item19b5de72f8&_trksid=p4506.c0.m245#v4-34

אגב, למישהו יש לתרום פנסים כאלה?:roll::oops:

uBJLM_640480.jpg

elnEU_640480.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 227 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...