Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה לגבי התקנת הרדיו דיסק...

shay5119
שימו לב! השרשור הזה בן 7455 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כאשר התקנתי את הרדיו-דיסק נאמר לי ע"י המתקין כי כדאי שהוא יתקין את הרדיו דיסק כך שכאשר שהסוויץ סגור הרדיו-דיסק לא יעבוד. הוא טען כי כך מתקלקלים מכשירים רבים מכיוון שאם המכשיר פועל בסוויץ סגור אז כאשר פותחים סוויץ ומניעים את הרכב אז הרדיו-דיסק מקבל "מכת" זרם וכך המכשיר "נדפק".

שאלתי האם אמת בדבר או שמא הוא עשה לעצמו עבודה קלה?

שנית, במצב החיבור הנוכחי, כאשר אני מכבה את האוטו (וכך הרדיו-דיסק גם נכבה) מבלי לכבות את הרדיו לפני כן ישירות, ואח"כ שאני מניע, הרדיו-דיסק נדלק "לבד", האם נגרם לו נזק?

מצטער אם בלבלתי מישהו....

תודה מראש!

דייהטסו שרייד 1300 מודל 93 , ידני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא צודק במה שהוא אמר לך....והוא לא עשה לעצמו עבודה יותר קלה זה כולה לחבר חוט אחד לחוט שונה....

אבל לא נראה לי שנגרם נזק לרדיו דיסק אם אתה מדליק את האוטו בלי להפעיל את הרדיו דיסק קודם- יכול להגרם נזק אם אתה מפעיל את הרדיו דיסק עם סויטץ' ואז ומניע- אז הרדיו דיסק מקבל מכה של חשמל....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז יכול להגרם נזק או לא?

אני אשאל שוב: אני לא מכבה את הרדיו דיסק ישירות אלא סוגר סוויץ (ומן הסתם הרדיו-דיסק נכבה גם) ואח"כ כאשר אני מניע אז הרדיו-דיסק נדלק "לבד", האם נגרם לו נזק?

מקווה שהבהרתי את עצמי...

דייהטסו שרייד 1300 מודל 93 , ידני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא צודק במה שהוא אמר לך....והוא לא עשה לעצמו עבודה יותר קלה זה כולה לחבר חוט אחד לחוט שונה....

אבל לא נראה לי שנגרם נזק לרדיו דיסק אם אתה מדליק את האוטו בלי להפעיל את הרדיו דיסק קודם- יכול להגרם נזק אם אתה מפעיל את הרדיו דיסק עם סויטץ' ואז ומניע- אז הרדיו דיסק מקבל מכה של חשמל....

7 שנים ולא היו לי בעיות אם דבר כזה. (הרדיו תמיד עובד)

1-2-3-4-5-6-7-8-9-10- יופי עדיין נשאר קצת שכל

like a G-L-O-V-E

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי תראה -

כשהמנוע עובד וכשהמנוע לא עובד המתחב שכל מכשירי החשמל באוטו שלך מקבלים משתנה -

כשהמנוע עובד המתח הוא ברוב המקרים 13.8 וולט וכשהוא כבוי זה 12.4 (אני כנראה טועה בקשר למתח המדויק אז שמישהו יתקן אותי)

עכשיו לך לפי ההיגיון -

במידה והרדיו לא דולק והוא נדלק יחד עם הפעלת המנוע - אין נזק כי הוא מקבל מתח אחיד

אבל - המקומות שבהם כן אפשר לעשות נזק הם אלה -

בזמן שמיעת רדיו כשמנוע לא עובד אלא הסוויטץ' במצב "on" ואז הפעלת המנוע - אז יגרם נזק (נזק מינורי אבל עדיין)

ההליך הנכון (אותו הליך בקשר לכל צרכן חשמל ברכב לאו דווקא הרדיו) הוא:

בכל נקודה של החלפת מתח (הפעלה וכיבוי מנוע) יש לכבות את צרכני החשמל ברכב

ע"ע אורות ורדיו.

לדוגמא -

אתה חוזר הביתה בלילה לפני שתכבה את המנוע, כבה את הרדיו והאורות ורק אז תכבה את המנוע.

מקווה שעזרתי

תום

כל חור שחור בלילה.... גם אגזוז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7455 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...