Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה על שמן ועירבובו עם MOS2

kd2
שימו לב! השרשור הזה בן 6866 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שבת שלום ומבורך!

הייתי בחנות חלפים של בן משפחה של חבר קרוב שלי ( כך שאין לו אינטרס לעבוד עלי כי המוצרים היו גם לקרוב משפחתו! )

ביקשתי ממנו קסטרול GTX משום שאמרו לי שזה שמן 20W50 איכותי וטוב.

והוא אמר לי "למה לך לבזבז כסף על קסטרול?"

ועניתי לו שאני מעוניין בשמן איכותי ובצמיגות הזאת הוא ידוע כשמן טוב...

אז הוא אמר " תשמע לי אני ככה וככה שנים במקצוע ומכונאי וכו... תקשיב לי יש לי פה כמה שמנים שלפחות באותה איכות כמו קסטרול אבל במחיר יותר זול"

אז שאלתי איך הגיוני שהשמנים באותה איכות אך ב3/4 עד חצי מחיר??

הוא ענה לי שמשלמים על המותג ועל זה שהוא של חברה אמריקאית גדולה וכו,והאיכות דומה..

מה דעתכם???

יש משהו בדבריו??? ( סביר להניח שלא אבל בכל זאת )

בנוסף הוא הציע לי שמנים של חברת WELL PARTS אם אני לא טועה ועוד יצרן שאני לא זוכר את שמו ומשהו ישראלי...

ועוד שאלה

אם אני מוסיף MOS2 לשמן 20W50 זה יוריד לי את הצמיגות הנצחית של השמן הנ"ל או שרק זמנית עד שהחומר "יתפוס", יש לציין שאני מרוצה עם 20W50 ולא רוצה לרדת בצמיגות...

אני בטוח שיש הוראות יצרן על ה MOS2 אבל בהתחשבות בצמיגות השמן יש שימוש יותר יעיל?

תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה ואני מוכן להמר על כך, עומד להפתח פה תרד מכאן ועד ארצות הברית!!

השתמש בקסטרול 20W50 ללא שום תוסף !

ורכבך יתפקד נהדר ותפסיק להקשיב לכל מיני קשקשנים גם אם הם מכונאים, אשר מנסים לחסוך בשימוש

בשמן איכותי ומשכנעים אותך לעבור לשמן של יצרן עלום שם, עם מחיר זול שמעיד על טיב השמן!!

סוף שרשור( אני מקווה)!!!!!

בברכה

צביקה

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שבת שלום ומבורך!

הייתי בחנות חלפים של בן משפחה של חבר קרוב שלי ( כך שאין לו אינטרס לעבוד עלי כי המוצרים היו גם לקרוב משפחתו! )

ביקשתי ממנו קסטרול GTX משום שאמרו לי שזה שמן 20W50 איכותי וטוב.

והוא אמר לי "למה לך לבזבז כסף על קסטרול?"

ועניתי לו שאני מעוניין בשמן איכותי ובצמיגות הזאת הוא ידוע כשמן טוב...

אז הוא אמר " תשמע לי אני ככה וככה שנים במקצוע ומכונאי וכו... תקשיב לי יש לי פה כמה שמנים שלפחות באותה איכות כמו קסטרול אבל במחיר יותר זול"

אז שאלתי איך הגיוני שהשמנים באותה איכות אך ב3/4 עד חצי מחיר??

הוא ענה לי שמשלמים על המותג ועל זה שהוא של חברה אמריקאית גדולה וכו,והאיכות דומה..

מה דעתכם???

יש משהו בדבריו??? ( סביר להניח שלא אבל בכל זאת )

בנוסף הוא הציע לי שמנים של חברת WELL PARTS אם אני לא טועה ועוד יצרן שאני לא זוכר את שמו ומשהו ישראלי...-עזוב,לך על משהו מוכר ואיכותי,אתה לא משלם רק על מותג אתה משלם על "חבילת תוספים"איכותית יותר שיש בכל שמן,עדיף לשלם 20-50 ש"ח יותר ולדעת שיש לך שמן שיגן טוב על המנוע(זה כמו 4-10 ליטר דלק או כמו נסיעה ממוצעת של 40-100 ק"מ-אין מקום לחסוך בשמן שמחליפים פעם בחצי שנה).

ועוד שאלה

אם אני מוסיף MOS2 לשמן 20W50 זה יוריד לי את הצמיגות הנצחית של השמן הנ"ל או שרק זמנית עד שהחומר "יתפוס", יש לציין שאני מרוצה עם 20W50 ולא רוצה לרדת בצמיגות...-300 CC של תוסף MOS2 לא ישנו כמעט כלום ב3.5-4 ליטר שמן ,מה שתופס זה החומר המוצק בתוסף שהוא במצב "מופרד" בשמן,השמן הוא רק "כלי" להעברתו בתוך המנוע.

אני בטוח שיש הוראות יצרן על ה MOS2 אבל בהתחשבות בצמיגות השמן יש שימוש יותר יעיל?

תודה רבה

יש כאן בפורום ה מ ו ן !!!! חומר על MOS2 ועל שמנים בכלל כולל לינקים ומאמרים.

אני מציע שתשתמש באופצית החיפוש ותוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות בנושא שמנים ותוספים!!!

ניצן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא תמיד מחיר גבוה אומר שטיב השמן יותר טוב , זה תלוי גם מי היבואן וכמה הוא מייבא

נניח רשת ace למשל אוקיי, הם משווקים במבצע שמן של חברת prestone 10w40 חצי סינטטי,

זו ללא עוררין חברה ידועה שמשווקת מגוון רחב מאוד של מוצרים

והיא נמכרת בלעדית ברשת ace ב-65 ש"ח לחמש ליטר

זה אומר משהו על איכות השמן ? לא , זה אומר משהו על כוח הייבוא של הרשת הנ"ל ?, בוודאי

A MACHINE , KEPT ALIVE BY HIS LOVE

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ZAK-RS2000

לכן אני שואל אם זה מקרה דומה בשמנים הבאים למרות שכבר ציינתי שלא נראה לי וזה סתם קשקוש...

ניצן חיפשתי לפני שפתחתי את הדיון אבל לא מצאתי את המידע שרציתי ולכן רציתי להשלים...

צביקה למה ישר אתה דוחה את התוסף???

הרי יש פה ובפורומים אחרים ובכלל המלצות מאוד חמות עליו וחוץ מזה המנוע נוסע נסיעות קצרות מאוד וגם כן מפעם לפעם לכן אני רוצה להשתמש ב MOS2 שיגן על המנוע...

ויתרה מכך מנועי פינטו ידועים בכך שהם לא מתחממים בגרוש..... ועד שמגיעים לטמפרטורת עבודה אייייאיי אני שוקל לנסוע בלי מים :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ZAK-RS2000

ניצן חיפשתי לפני שפתחתי את הדיון אבל לא מצאתי את המידע שרציתי ולכן רציתי להשלים...-לא חיפשת מספיק טוב,אני אישית כתבתי בפורום מספר מאמרים מקיפים בנושא כולל לינקים לאתרים מחו"ל(באנגלית).

הרי יש פה ובפורומים אחרים ובכלל המלצות מאוד חמות עליו וחוץ מזה המנוע נוסע נסיעות קצרות מאוד וגם כן מפעם לפעם לכן אני רוצה להשתמש ב MOS2 שיגן על המנוע...

ויתרה מכך מנועי פינטו ידועים בכך שהם לא מתחממים בגרוש..... ועד שמגיעים לטמפרטורת עבודה אייייאיי אני שוקל לנסוע בלי מים :lol:

אגב למרות שאני משתמש בשמן סינטטי הוספתי את ה"תכשיר"(לא תוסף) "אל שחק" של ליקי מולי.

בשביל 35-30 ש"ח פעם בשנה=שווה.

ההשפעה שלו מתחילה להיות מורגשת לאחר כמה מאות ק"מ-לפתע תשים לב שהמנוע שקט יותר ועובד "עגול" וחלק יותר.

אין מצב שהוא יגרום איזשהו נזק כלשהו(בניגוד לתוספים)-רק תועלת.

(גם K44 נחשב כ"תכשיר" למערכת הדלק ולא תוסף)

תחפש מידע עם מילות החיפוש הבאות:מולי,MOS2,מוליבדניון דיסולפיד.

ניצן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ZAK-RS2000

עם כל הכבוד לך אדוני, אתה מתחיל שוב, וזה מתחיל להימאס!

באמת, אבל באמת נמאס!!

כל פעם אתה מבקש חוות דעת, וכל פעם אתה דוחה את החוות דעת שניתנת לך, לא משנה בידי מי, וכמה ניסיון יש לו, אלא אם כן חוות דעתו תואמת להשערות חסרות הטעם והמטופשות שאתה גורם לעצמך להאמין בהם עוד מלפני מועד פתיחת השרשור!

באמת, תפסיק לערער על ניסיונם של טובים ממך פי כמה וכמה.

אם אתה לא רוצה להקשיב לחוות דעת של אנשים שחפרו במנועים עוד מלפני שהיית גירוד במכנסיים של אבא שלך, אל תבקש את עצתם, תשתמש בשמנים המחורבנים שהמליצו לך עליהם, ואח"כ תתכונן לפתוח שרשור "מנוע תפוס", "שפך מנוע, מה עושים?", "התפוצץ לי המנוע כשריתכו לי בורג על בורג הניקוז של הקרטר, את מי אני תובע?", וכו' וכו'!

דחיל רבאק! תפסיק עם השרשורים האידיוטיים שלך, באמת שנמאס, ואני לא מנסה לפגוע בך, אלא לגרום לך להבין שאתה נוהג בצורה שגויה.

בברכת שבת שלום

אלעד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלה בלה בלה עוד פעם אתה מתחיל......מי אמר שאני חולק על התשובה שאני מקבל...תמצא לי בדיון הזה פעם אחת שעשיתי את זה.

אני שואל למה לא, אני לא חולק אני מעוניין לדעת ולא כמו אדיוט שרק אומרים לו לא!!!

ניצן מצטער אבל הרצתי את המילים האלה ולא מצאתי את התשובה לכניסה של החומר למערכת.

אין לי נסיון עם החומר לכן לא ידעתי שהוא יחידה נפרדת מהשמן ולא מתחבר אליו.

לעניין השמן אני חושב בדיוק כמוכם אבל אני מתייעץ כי נתקלתי בהמון המון המון מקרים של מחיר יותר יקר בגלל שם החברה והכוח שלה בשוק לכן אני שואל...!!!!!!!!

לא יעזור לכמה ממכם פה בפורום לענות בלי עצבים מיותרים

ניצן אפשר לקבל לינק לאחד מהדיונים עם המאמרים????

אגב רק לציון תוסף MOS2 באזור מגורי עולה כמעט כפול ממה שציינת....אבל מה זה משנה....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניצן אפשר לקבל לינק לאחד מהדיונים עם המאמרים????

אגב רק לציון תוסף MOS2 באזור מגורי עולה כמעט כפול ממה שציינת....אבל מה זה משנה....

יגעת ולא מצאת אל תאמין

לא יגעת ומצאת אל תאמין

יגעת ומצאת תאמין !!!

מכיר...??? :shock:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=72590

ניצן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6866 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...